Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2354791 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

BPeti

  • Vendég
Re: érdekes változások
« Válasz #210 Dátum: 2004.05.03 10:06:31 »
Nem vagy bekapcsolva,  :wink: úgyhogy ide írom:
Idézetet írta: "Szonár"

Amikor az enyém csinálta,akkor "zsír mérgezése" volt a bowdennek (azaz nem volt benne egy csöpp zsír se),a pótlás/megjáratás orvosolta a dolgot.

Ez nem okozhatja, mert a bowden simán visszamegy.

Idézetet írta: "Szonár"

Peti!
Azt nézd még meg,hogy az alaplap alatt lévõ vákuumos elõgyújtás szabályozó membránjához menõ vékony csõ nincs-e lecsúszva.
Az tud még érdekes parajelenségeket okozni.

Ezt megnézem, bár nem mondom, hogy tudtam követni, melyikről van szó  :oops:
Matattam az alapjárati csavarnál is, hátulról próbáltam csavarhúzóval "megtámadni", ha annak a közelében kézzel le lehet húzni, akkor simán lehet, hogy lecsúszott, sőt  :idea: majdnem biztos, hogy valami egyszerű dolog, mert azóta csinálja csak, amióta ott piszkáltam benne.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #211 Dátum: 2004.05.03 10:26:57 »
Peti küldtem mailt!
Remélem ez alapján át tudod nézni! :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #212 Dátum: 2004.05.03 14:26:52 »
Idézetet írta: "music"
Igen, ez a hirtelenség, és az, hogy teljesen elszállt, ez nagyon ijesztöen szól. akárhogy is gondolkodom, csak az jön ki, hogy itt valami eltört. Anyaghiba sajnos mindig lehetséges


Szerintem is törés . Valami ott definitíve elbúcsúzott , de teljesen  :cry:  ... Nos , jövő hétfőre kaptam időpontot szereldébe - majd akkor többet tudok mondani .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: érdekes változások
« Válasz #213 Dátum: 2004.05.03 14:34:42 »
Idézetet írta: "BPeti"
Idézetet írta: "Profy"

A gázbowdened nem "törik"  szorul meg valahol?
Esetleg a karbinál a visszahúzó rugó nem nyult meg kicsit?Vagy a vezető sin nem szorul?

Ja, ezt nem mondtam. Nem fizikailag akad meg. Simán visszaugrik, csak a fordulatszám nem reagál rá elég gyorsan.


Hát , márpedig ennek csak fizikai oka lehet  :wink:  ... És nyilván összefügg azzal , hogy belepiszkáltál . Mindenesetre így mindent összegezve , amit eddig írtál , nagy baja aligha lehet a karburátorodnak  :)  - szerintem a szervíz (hacsak nem ***ok) biztos meg fogja oldani .

Az előgyújtás-szabályozó vákuumcsövet egyébként tényleg érdemes ellenőrizni , ahogy Szonár írta . Egy vékony cső , amely a karburátort és a gyújtáselosztót köti össze - nem sok ilyen van  :idea:  , nem nehéz megtalálni . A gyújtáselosztó alján/oldalán kell lennie egy néhány centi átmérőjű , hengeres izémizének - kicsit úgy néz ki , mint két összefordított tányér , csak fémből . (Egy membrán van benne egyébként , de ez most nem fontos  :)...) Na , ebbe csatlakozik bele az említett cső egyik vége . A funkciója , hogy korrigálja a gyújtás időpontját a karburátorban lezajló dolgok függvényében (gázadás meg ilyenek) . Ha lecsúszik/eldugul/kiszakad , mindenféle hülyeségre képes a motor . Ezt checkold le - bár szerintem neked magával a karbivan lesz gondod , de sosem tudni , pláne nem így messziről  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BPeti

  • Vendég
Teljes megvilágosodás!!!
« Válasz #214 Dátum: 2004.05.03 23:09:21 »
Juhéééééjj!!! :dancing:
Megvan a könyv a Marótitól és megvan a megoldás is!!! :) Olvasgattam és a  karburátort teljesen kivesézi beállításokkal, mindennel együtt... Van pl. egy ilyen rész:  fojtószelep csillapítás beállítása
Azt ugyan nem írja, hogy az mi, de erre már magamtól is rájöttem, hogy ő lesz az én emberem. Pláne, mikor megláttam ezt az ábrát:

Itt megvilágosodtam.  :idea:  Ugyanis addig végig azt hittem, (és így is jártam el) hogy a 2-es csavar az alapjáratot állítja.  :oops: Minden logikusnak tűnt, hiszen, mikor csavartam, az automatikusan nyomja a gázt rá... És itt hibáztam, mert ez a folytást állítja!!! :thankyou: Visszaállítottam a régi állapotában és itt jött a másik meglepetés, visszajött az a hiba, hogy nem pörgött fel normálisan megint, de innen már triviális volt a megoldás: Egy köztes állapotban most fel is gyorsan pörög, le is gyorsan pörög, egyszerűen minden tök király!!!  :rockout3:
Köszi még1x mindenkinek, (sokan voltatok) akik segítettek!!! Nagyon sokat köszönhetek nektek! Sok szenvedés árán, de 0 Ft-ért tökéletes lett a száz éves toyota!  :D Ha már bejelentkeztem a szervizbe, megmutatom nekik a repedtfazék hangot, de hétvégén voltam aknás garázsban és láttam, hogy a katalizátort nagyon tutin beszerelték, az nem szelelhet. Valszeg simán csak kipuffogó dob lesz...
És a nagy átvizsgálásban találtam egyik vákum csövön egy aprócska lyukat, akkor azt kicseréltetem. 10cm vákumcső nem lehet nagy pínz :)

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #215 Dátum: 2004.05.03 23:17:01 »
Igaz én nem tudtam segíteni, de hadd gratuláljak elsőként  :10:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #216 Dátum: 2004.05.03 23:24:37 »
BPeti : ugye mondtam , hogy nem lehet nagy baja  [smilie=sm38.gif]

Amúgy mi akar lenni ez a 100 év ? A te kocsid az enyémhez képest még , mondhatni , le sem vetette a pelenkát  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #217 Dátum: 2004.05.03 23:39:15 »
Na azért nem teljesen 0 Ft, mert gondolom a könyvet nem adták ingyen...
De eggyel több tagja lett a csináld magad mozgalomnak. :lol:
music     

BPeti

  • Vendég
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #218 Dátum: 2004.05.03 23:47:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
BPeti : ugye mondtam , hogy nem lehet nagy baja  [smilie=sm38.gif]

Amúgy mi akar lenni ez a 100 év ? A te kocsid az enyémhez képest még , mondhatni , le sem vetette a pelenkát  :D

Na jó, még nincs 15 sem. :) Tök fura, hogy egy csavar kicsit elkúszik (kilazul) és mi mindent tud okozni :) Ha minden jól be van állítva, lehet, hogy teszek is rá egy kontraanyát. Elvégre elfér.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #219 Dátum: 2004.05.03 23:56:19 »
Idézetet írta: "BPeti"
 Tök fura, hogy egy csavar kicsit elkúszik (kilazul) és mi mindent tud okozni :)

Apám egyik alapélménye volt, amikor az egyik hátsókereke - mert nem húzták meg rendesen - megelözte a kocsit. :snakeman:
music     

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #220 Dátum: 2004.05.04 08:29:35 »
BPeti! :)

Grat a házibarkácshoz! :D
A könyv meg úgy látszik mégis csak ér valamit!  :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

rezol

  • Vendég
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #221 Dátum: 2004.05.04 08:50:03 »
Gratula Peti!
Lehet,hogy már késõn szólok:az ilyen repedt fazék auspuff effektek megoldásának szakavatott helye a kipufogó klinika a Fogarasi út 189-ben,
tel:383-8055.
http://www.kipufogo.hu/welcome.html

BPeti

  • Vendég
bolt
« Válasz #222 Dátum: 2004.05.04 08:52:30 »
Idézetet írta: "Szonár"
Gratula Peti!
Lehet,hogy már késõn szólok:az ilyen repedt fazék auspuff effektek megoldásának szakavatott helye a http://www.kipufogo.hu/welcome.html"]kipufogó klinika  Fogarasi út 189-ben,
tel:383-8055

Sosem késő! :) Már mondom is le a szervizet, mert így már nem maradt semmi. A vákum csövet majd kicserélem magamnak.

Hol lehet vákumcsövet (és egyéb alkatrészeket) venni? Nehogy már szervizben szereltessek be egy darab csövet :)

rezol

  • Vendég
Re: bolt
« Válasz #223 Dátum: 2004.05.04 09:14:22 »
Idézetet írta: "BPeti"

Sosem késõ! :) Már mondom is le a szervizet, mert így már nem maradt semmi. A vákum csövet majd kicserélem magamnak.

Hol lehet vákumcsövet (és egyéb alkatrészeket) venni? Nehogy már szervizben szereltessek be egy darab csövet :)

Mondanám,hogy tegyél rá egy darab mipolánt,de azt talán mégse,hisz Toyota! :lol:
Toyota szaküzlet:XIV.Dózsa György út 17. Tel:342-4278 (én évek óta ide járok,mert valamivel olcsóbb mint a többiek),illetve elvileg minden Toyota kereskedésnél -ahol van szervíz is- kell lennie alkatrész résznek is,tehát pl a
Toyota Pest-nél is (nem tudom,meg kell prószálni).
UI.:alkatrész rendeléshez alváz- és modell szám szükségeltetik.
Utóbbi a motortérben található a fém táblán.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #224 Dátum: 2004.05.04 09:41:19 »
Szerintem annál nincs is jobb érzés egy műszaki ember számára, mint amikor egy fellépő hibát saját maga orvosolni tud. A 0Ft meg még édesebbé teszi a feelinget.
Gratula BPeti :)