Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2330487 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #135 Dátum: 2004.04.27 09:47:51 »
Riogató és immó dolog megoldva! Éljenek a magyar gányoló művészek! :(
Kikötve és megyek mint a távirat! :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #136 Dátum: 2004.04.27 13:37:32 »
Idézetet írta: "Profy"
Riogató és immó dolog megoldva! Éljenek a magyar gányoló m?vészek! :(
Kikötve és megyek mint a távirat! :D

Szerelö segitett, netán Robi, vagy egy isteni szikra?
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #137 Dátum: 2004.04.27 13:52:50 »
Idézetet írta: "FLInt"
Idézetet írta: "Profy"
Riogató és immó dolog megoldva! Éljenek a magyar gányoló m?vészek! :(
Kikötve és megyek mint a távirat! :D

Szerelö segitett, netán Robi, vagy egy isteni szikra?


Nem nem.
Az istenes szikra egy Off Opel szervízes volt! :))
15 perc és hatalmas káromkodások nyomán elkészült a mű! :D
Ja a carinában gyári immó is van! :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: még mindig gyújtás
« Válasz #138 Dátum: 2004.04.27 18:25:03 »
Idézetet írta: "BPeti"

Olyan, mintha belefulladna a sok benzinbe.  Kötni leginkább az induláshoz tudnám, de nem csak hideg motorral. Melegen, szivató nélkül ugyanez van.
Adalékként még: volt olyan, hogy indulni sem indult pöccre, mert annyira megszívta magát, de ez csak 1x.

Idézet
Javaslom , hogy keress egy olyan szervízt , ahol definitíve foglalkoznak Toyotákkal

Mégis csak jobb a :toy: márkaszerviz? Zugló környékén van megbízható, általatok ismert :?:
Idézet
és add elő nekik a tapasztalataidat , azzal , hogy ellenőrizzék/állítsák be a karburátort , a gyújtást , továbbá nézzék meg és szükség esetén cseréljék a gyertyákat és a légszűrőt . Ettől igen jó eséllyel meg fog oldódni a problémád :) ... Ja igen , és a benzinszűrőt sem ártana egyúttal kicserélni , mert az is okozhat ilyesmit . Aztán ott a Szonár által említett AC is

Te Palaczk, :axe: ezeket mennyiből csinálják meg nekem? Még egy autó ára? ;-) :nono:
Ti nem féltek szervizben hagyni a kocsit? Amiket én eddig hallottam, nem szívesen hagyom bárhol magára :disgusted:


Tényleg úgy hangzik , mintha sok benzint kapna ... De az is lehet , hogy túl keveset kap ;) ... Ezt le kéne ellenőrizni . Legegyszerűbb : üzemmeleg motornál ültess be valakit a kocsiba , hogy túráztassa a motort szívvel-lélekkel , te meg figyeld a kipufogót . Ha feketés színű a kipufogógáz , amikor felpörög a motor , akkor egyértelmű , hogy benzinben túl dús a keverék . Következő lépésként megnézheted a gyújtógyertyákat (egy gyertyakulcs 1000 Ft-on belül van bármelyik autósboltban) . Az elektródák színe a mérvadó . Elvileg (jól beállított motornál) , középbarna (őzbarna) színűek kell legyenek . Ha ezzel szemben feketék , akkor megintcsak tuti , hogy túl dús a keverék . Ha viszont világos színűek , majdnem fehérek , akkor túl szegény  :idea:  ... Egyúttal ki is cserélheted a gyertyákat , lehet hogy ócskák már , és ezért (is) szarakodik a motorod . NGK-t vagy Densot vegyél , 4-5 ezer körül van a négy darab .

Szervíz : felejtsd el a márkaszervízeket ! Minek akarsz odamenni egy 15 éves autóval ? Hogy megmagyarázzák neked , hogy ki kell cserélni egy rakás mindent , és felszámoljanak holmi iszonyatos órabéreket ? Á , fenét ! Egy FÜGGETLEN szervízt keress , ahol konyítanak valamit a Toyotához .

Ami az árakat illeti : független szervízben egy karburátor&gyújtás ellenőrzés-beállítás nem kerülhet többe 5-6 ezernél - sőt inkább kevesebb ! Emellett egy új légszűrő olyan 2000 körül van , a gyertyák árát már említettem .  Mindez együtt jó eséllyel meg fogja oldani a problémádat :)

Ja , és még valami . Egy egészséges motornak azonnal fel kell pörögnie gázadásra , függetlenül attól , hogy hány lóerős és hány éves  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BPeti

  • Vendég
Re: még mindig gyújtás
« Válasz #139 Dátum: 2004.04.27 22:15:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
autósboltban) . Az elektródák színe a mérvadó . Elvileg (jól beállított motornál) , középbarna (őzbarna) színűek kell legyenek . Ha ezzel szemben feketék , akkor megintcsak tuti , hogy túl dús a keverék . Ha viszont világos színűek , majdnem fehérek , akkor túl szegény  :idea:  

Ja , és még valami . Egy egészséges motornak azonnal fel kell pörögnie gázadásra , függetlenül attól , hogy hány lóerős és hány éves  :!:

Van még egy, ami fontos lehet: a motornál ha szembe állunk vele jobb elöl van egy vastagabb, de rövid kis tömlő, ami láthatóan lyukas. Ez nem okozhat ilyesmit? Ez csak most jutott eszembe  :oops: (sajnos most képet nem találok róla... )
Gyertyákat holnap meg is nézem, ha egyáltalán hazaérek világosban  :rolleyes: Gyertyát ki-be tenni nem lehet rosszul, ugye? Kell valamire figyelni? Gyertya kulcsom az van, azzal nincs gond.

Köszi a folyamatos segítséget!  :yawinkle:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: még mindig gyújtás
« Válasz #140 Dátum: 2004.04.27 22:46:02 »
Idézetet írta: "BPeti"

Van még egy, ami fontos lehet: a motornál ha szembe állunk vele jobb elöl van egy vastagabb, de rövid kis tömlő, ami láthatóan lyukas. Ez nem okozhat ilyesmit? Ez csak most jutott eszembe  :oops: (sajnos most képet nem találok róla... )
Gyertyákat holnap meg is nézem, ha egyáltalán hazaérek világosban  :rolleyes: Gyertyát ki-be tenni nem lehet rosszul, ugye? Kell valamire figyelni? Gyertya kulcsom az van, azzal nincs gond.

Köszi a folyamatos segítséget!  :yawinkle:


Ó , dehogynem lehet fontos . El is felejtettem mondani : checkold le az összes kisebb-nagyobb csövet - nincs-e megrepedve , kiszakadva , lecsúszva stb. valamelyik . Simán okozhatja ilyesmi a problémádat  :!:

Gyertya : elvileg nincs mit elszúrni rajta . Kosz még véletlenül se kerüljön a hengerbe ; a gyertyákat kézzel kezdd el visszacsavarni a helyükre , nehogy ferdén tekeredjenek be és tönkremenjen a menet ; és ne húzd meg őket túlságosan .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: még mindig gyújtás
« Válasz #141 Dátum: 2004.04.27 23:51:15 »
Idézetet írta: "BPeti"
Van még egy, ami fontos lehet: a motornál ha szembe állunk vele jobb elöl van egy vastagabb, de rövid kis töml?, ami láthatóan lyukas. Ez nem okozhat ilyesmit? Ez csak most jutott eszembe  :oops: (sajnos most képet nem találok róla... )

Meg kéne nézni, honnan hova megy a tömlö, mert az bizony tudhat ilyeneket produkálni! Remélhetöleg nem a levegöszürö környékén van ez a csö...
music     

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Re: még mindig gyújtás
« Válasz #142 Dátum: 2004.04.28 09:28:23 »
Idézetet írta: "Palaczk"
a gyertyákat kézzel kezdd el visszacsavarni a helyükre , nehogy ferdén tekeredjenek be és tönkremenjen a menet ; és ne húzd meg őket túlságosan .


Hogy lehet hozzáférni kézzel? Nekem elég mélyen ülnek...
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #143 Dátum: 2004.04.28 09:54:22 »
Senki nem tud segíteni a #5249-ben feltett kérdésemre?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: még mindig gyújtás
« Válasz #144 Dátum: 2004.04.28 10:01:28 »
Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "Palaczk"
a gyertyákat kézzel kezdd el visszacsavarni a helyükre , nehogy ferdén tekeredjenek be és tönkremenjen a menet ; és ne húzd meg őket túlságosan .


Hogy lehet hozzáférni kézzel? Nekem elég mélyen ülnek...


A 2E és 2EE mocinál szépen hozzá lehet férni. :D
Csak a légszűrő ház van kicsit útban!  :?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: még mindig gyújtás
« Válasz #145 Dátum: 2004.04.28 12:10:03 »
Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "Palaczk"
a gyertyákat kézzel kezdd el visszacsavarni a helyükre , nehogy ferdén tekeredjenek be és tönkremenjen a menet ; és ne húzd meg őket túlságosan .


Hogy lehet hozzáférni kézzel? Nekem elég mélyen ülnek...


Ja , ha süllyesztve vannak , akkor sehogy - ez esetben fokozott óvatosság ajánlatos  :yawinkle:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #146 Dátum: 2004.04.28 12:12:46 »
Idézetet írta: "squiddy"
Senki nem tud segíteni a #5249-ben feltett kérdésemre?


Én sajnos nem tudok , nem értek az ilyen riasztós-immós dolgokhoz  :?  ... Bár szerintem annak nincs jelentősége , hogy nem gyári kulccsal használod a kocsit , mert szerintem a gyári kulcs is csak egy darab műanyag meg fém . Bár lehet , hogy tévedek ... :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #147 Dátum: 2004.04.28 13:05:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "squiddy"
Senki nem tud segíteni a #5249-ben feltett kérdésemre?


Én sajnos nem tudok , nem értek az ilyen riasztós-immós dolgokhoz  :?  ... Bár szerintem annak nincs jelentősége , hogy nem gyári kulccsal használod a kocsit , mert szerintem a gyári kulcs is csak egy darab műanyag meg fém . Bár lehet , hogy tévedek ... :roll:


Felhomályosítottak arrol hogy a gyári kulcs ellenálása más és ez
vezérli a gyári immót is!  :shock: Ezért nem műxik az inditó motor  ha a két ha vezetéket összeérinted.Nálam csak 3x os immó vezérlés volt!  :?
Szerintem azért nézesd meg valami riasztós szakival! :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

rezol

  • Vendég
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #148 Dátum: 2004.04.28 13:33:15 »
Idézetet írta: "BPeti"
Zugló környékén van megbízható, általatok ismert?

Zuglói vagy? :D  Én is onnan eredek...
Zuglóban az egyik legjobb autószervíz (nem Toyota márkaszervíz) a Posta-Autó szervíz az Egressy úton.
Korrekt és mindenük van.

BPeti

  • Vendég
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #149 Dátum: 2004.04.28 14:50:11 »
Idézetet írta: "Szonár"

Zuglói vagy? :D  Én is onnan eredek...
Zuglóban az egyik legjobb autószervíz (nem Toyota márkaszervíz) a Posta-Autó szervíz az Egressy úton.
Korrekt és mindenük van.

Köszi! Akkor megkeresem majd őket, csak még kicsit határolgatom a feladatot, hogy mire uszítsam rá őket :)

Azt a tömlőt próbáltam megtalálni a Toyota CD-ről a robbantott ábrákon, de még látnom kell a kocsit, hogy biztosan meg tudjam mondani, hogy melyik is az. Azután biztosan megmondja itt valaki, hogy az okozhat-e ilyen problémákat.
Jelenlegi tippem ez itt: