Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2339486 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #195 Dátum: 2004.04.30 16:23:07 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Profy"

Hát volt a gyári + a risztó 2x-esen vezérelte az immót!Tehát ha ki is kötötték volna akkor is letiltott az elektronika! :D


Hmmm, nem vágom a témát. Most akkor mi is van az indításgátlómmal?


A riogatós témát én sem vágom igazán! :D
De hát beadta a kulcsot és ki kellet szedetnem és közben kérdezgettem. :)
Ja ma felhívott a Bosh képviselője hogy mi van a bekrepált riogatóval mivelhogy újra lehet szakszervízben programozni.Kijelentettem hogy a riogató a gariban pihen kocsin kívül!  :?

Tehát a záron van 1 érzékelő ami ellenálást néz!Ha másolt vagy eredeti kulcs van benne nincs gond!Ha viszont a kábeleket érinti össze az ember mit a rablós filmekben szokás akkor az elektronika egyszerűen letilt.Ja és ha a kulcs nincs inditó pozicióban akkor is! :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #196 Dátum: 2004.05.01 21:26:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ebben a kocsiban elvileg csak 200 ezer km van . És az utastér állapotából ítélve nem is nagyon hiszem , hogy sokkal több lehetne benne . Ezért is lepett meg kicsit (... :x ...) a dolog . Mondjuk , vonóhorgos az autó , és tényleg nem lehet tudni , hogy az előző tulaj(ok) mit művelt(ek) vele  :?  ... De amúgy egészségesnek , nem-széthajtottnak tűnik . Erre egyszer csak puff , elszáll az ötös  :evil:  !

Most hívtam fel két bontót : az egyik (a pesti) 45 ezret kér egy váltóért , majdnem infarktust kaptam , *** meg  :shock:  ... A másik (a pécsi) "olyan 35 körül" mondta . Szóval ha ügyesek vagyunk , 30 ;) ... De ez is még mindig egy hatalmas nagy valag pénz , pláne , hogy egyéb tennivalók is lennének a kocsin (benzinszűrő , AC-pumpa , vezérműszíj , karosszéria-dolgok) :( ...

Tényleg : nincs senkinek ötlete így leírás alapján , hogy mi dögölhetett meg a váltóban ? Az ötös szinkrongyűrűje , vagy mi  :?:



Érdemes lenne egy jó szakival megnézetni, nekem nagyonrégen a kadettem csinélt hasonlót, ott szép lassan elszivárgott a váltóólaj, és két csapágy kifeküdt, a jelenség nagyon hasonló volt!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #197 Dátum: 2004.05.01 21:36:28 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Érdemes lenne egy jó szakival megnézetni, nekem nagyonrégen a kadettem csinélt hasonlót, ott szép lassan elszivárgott a váltóólaj, és két csapágy kifeküdt, a jelenség nagyon hasonló volt!


Olaj elvileg van a váltóban ... Csak feltűnt volna , ha folyik  :shock:

Időközben én is csapágyra gyanakszom , tanulmányozgatván leírásokat és rajzokat ... Vagy szinkrongyűrűre . Szakival megnézetés persze lesz - majd a jövő héten . Az eredményről beszámolok ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #198 Dátum: 2004.05.01 22:09:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Tamás69"

Érdemes lenne egy jó szakival megnézetni, nekem nagyonrégen a kadettem csinélt hasonlót, ott szép lassan elszivárgott a váltóólaj, és két csapágy kifeküdt, a jelenség nagyon hasonló volt!


Olaj elvileg van a váltóban ... Csak feltűnt volna , ha folyik  :shock:

Időközben én is csapágyra gyanakszom , tanulmányozgatván leírásokat és rajzokat ... Vagy szinkrongyűrűre . Szakival megnézetés persze lesz - majd a jövő héten . Az eredményről beszámolok ...


Én sem láttam, hogy csöpög, ott fölül nyomta, és a  váltórudazaton, meg egyéb alkatrészeken teljesen máshova ment, mint a váltó ! a földre nem jutott, csak a motor trutyisodott, de az sem jelentősen.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #199 Dátum: 2004.05.02 00:42:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Olaj elvileg van a váltóban ... Csak felt?nt volna , ha folyik  :shock:

és volt is már cserélve? Én jártam már úgy, hogy az nem volt olajnak nevezhetö, ami benne volt. Persze attól, hogy koszos az olaj még nem száll el a váltó, és végképp nem hirtelen...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #200 Dátum: 2004.05.02 09:30:15 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Olaj elvileg van a váltóban ... Csak felt?nt volna , ha folyik  :shock:

és volt is már cserélve? Én jártam már úgy, hogy az nem volt olajnak nevezhetö, ami benne volt. Persze attól, hogy koszos az olaj még nem száll el a váltó, és végképp nem hirtelen...


Pontosan ez a hirtelenség az , amivel én sem tudok mit kezdeni ! Semmi előjele nem volt , aztán egyszer csak volt ötös , nincs ötös  :shock:  ... Ha egy szinkrongyűrű "fárad" , akkor az adott fokozat recseg kapcsoláskor , ugye - és/vagy nehéz kapcsolni . Itt semmi ilyesmi nem volt - és egyébként sem az ötös szokott elsőnek elfáradni , hanem jellemzően a kettes (na , AZ recseg is , főleg visszakapcsoláskor!)  :?  ... Nem tudom hova tenni ezt az egészet ! Na , majd jövő héten a szerelő kiokosít ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #201 Dátum: 2004.05.02 18:14:06 »
Igen, ez a hirtelenség, és az, hogy teljesen elszállt, ez nagyon ijesztöen szól. akárhogy is gondolkodom, csak az jön ki, hogy itt valami eltört. Anyaghiba sajnos mindig lehetséges
music     

BPeti

  • Vendég
érdekes változások
« Válasz #202 Dátum: 2004.05.02 22:10:45 »
Sziasztok!

Szerdára bejelentkeztem szervizre, de mire odaérek, más problémám lett, mint eddig volt.  :shock: A motor már csont nélkül felpörög (nem tudom, hogyan oldódott meg :roll: ) Össz-vissz annyit csináltam, hogy a gáz bowdent kicsit maceráltam, de semmi extra! Nem is állítom, hogy összefügg, de tény, hogy már nem csinálja, hogy késleltetve pörög fel. Sőőőőőt :!:  nem hiszem el, de most meg azt csinálja, hogy felpörög és nem jön vissza a fordulat, csak csiga lassúsággal. Így kicsit macerás váltani, mert ha elsietem, akkor még magas a fordulat, mikor kuplungolok és felbőg kicsit a motor.
Hát ez meg hogy lehet? Gondolom, nem tévedek, ha azt hiszem, hogy valahol összefügg a múltkori jelenség, meg ez és az oka mindkettőnek hasonló, de azért nem mondom, hogy értem, mi történik :)
Ha nincs ötletetek, legkésőbb szerdán kiderül(het) a szervizben...

BPeti

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: érdekes változások
« Válasz #203 Dátum: 2004.05.02 22:33:10 »
Idézetet írta: "BPeti"
Sziasztok!

Szerdára bejelentkeztem szervizre, de mire odaérek, más problémám lett, mint eddig volt.  :shock: A motor már csont nélkül felpörög (nem tudom, hogyan oldódott meg :roll: ) Össz-vissz annyit csináltam, hogy a gáz bowdent kicsit maceráltam, de semmi extra! Nem is állítóm, hogy összefügg, de tény, hogy már nem csinálja, hogy késleltetve pörög fel. Sőőőőőt :!:  nem hiszem el, de most meg azt csinálja, hogy felpörög és nem jön vissza a fordulat, csak csiga lassúsággal. Így kicsit macerás váltani, mert ha elsietem, akkor még magas a fordulat, mikor kuplungolok és felbőg kicsit a motor.
Hát ez meg hogy lehet? Gondolom, nem tévedek, ha azt hiszem, hogy valahol összefügg a múltkori jelenség, meg ez és az oka mindkettőnek hasonló, de azért nem mondom, hogy értem, mi történik :)
Ha nincs ötletetek, legkésőbb szerdán kiderül(het) a szervizben...

BPeti

A '87-es Starletem is csinálja ezt. Szerintem ez szándékos, ahogy a karburátor működését vizslattuk. Úgy kell váltani, hogy előbb a gázt elengeded, és aztán csak a kuplungot, nem pedig egyszerre felengedni a gázt és nyomni a kuplungot. Nem nehéz megszokni. Szerintem gyárilag ilyenek ezek a karbis Toyoták. És MOST a jó a kocsid.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

BPeti

  • Vendég
Re: érdekes változások
« Válasz #204 Dátum: 2004.05.02 22:55:28 »
Idézetet írta: "Szeke"
A '87-es Starletem is csinálja ezt. Szerintem ez szándékos, ahogy a karburátor működését vizslattuk. Úgy kell váltani, hogy előbb a gázt elengeded, és aztán csak a kuplungot, nem pedig egyszerre felengedni a gázt és nyomni a kuplungot. Nem nehéz megszokni. Szerintem gyárilag ilyenek ezek a karbis Toyoták. És MOST a jó a kocsid.

Á, azért ez nem valószínű. Tudom, hogy ilyesmi viselkedés a normális, mert azt olvastam, hogy "gyárilag" van benne szabályozva, hogy lepattanva a gázról, kicsit lassan essen le a fordulat, de nem ennyire :!:
pl. induláskor is felbőg a motor emiatt és hát ez nem az a normálisan elvárt késleltetés, az tuti.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #205 Dátum: 2004.05.02 23:08:05 »
Akkor okés, ha tényleg nagyon nagyon lassan esik vissza akkor az nem normális.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: érdekes változások
« Válasz #206 Dátum: 2004.05.03 09:15:14 »
Idézetet írta: "BPeti"
Idézetet írta: "Szeke"
A '87-es Starletem is csinálja ezt. Szerintem ez szándékos, ahogy a karburátor működését vizslattuk. Úgy kell váltani, hogy előbb a gázt elengeded, és aztán csak a kuplungot, nem pedig egyszerre felengedni a gázt és nyomni a kuplungot. Nem nehéz megszokni. Szerintem gyárilag ilyenek ezek a karbis Toyoták. És MOST a jó a kocsid.

Á, azért ez nem valószínű. Tudom, hogy ilyesmi viselkedés a normális, mert azt olvastam, hogy "gyárilag" van benne szabályozva, hogy lepattanva a gázról, kicsit lassan essen le a fordulat, de nem ennyire :!:
pl. induláskor is felbőg a motor emiatt és hát ez nem az a normálisan elvárt késleltetés, az tuti.


A gázbowdened nem "törik"  szorul meg valahol?
Esetleg a karbinál a visszahúzó rugó nem nyult meg kicsit?Vagy a vezető sin nem szorul?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BPeti

  • Vendég
Re: érdekes változások
« Válasz #207 Dátum: 2004.05.03 09:36:20 »
Idézetet írta: "Profy"

A gázbowdened nem "törik"  szorul meg valahol?
Esetleg a karbinál a visszahúzó rugó nem nyult meg kicsit?Vagy a vezető sin nem szorul?

Ja, ezt nem mondtam. Nem fizikailag akad meg. Simán visszaugrik, csak a fordulatszám nem reagál rá elég gyorsan.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: érdekes változások
« Válasz #208 Dátum: 2004.05.03 09:50:39 »
Idézetet írta: "BPeti"
Idézetet írta: "Profy"

A gázbowdened nem "törik"  szorul meg valahol?
Esetleg a karbinál a visszahúzó rugó nem nyult meg kicsit?Vagy a vezető sin nem szorul?

Ja, ezt nem mondtam. Nem fizikailag akad meg. Simán visszaugrik, csak a fordulatszám nem reagál rá elég gyorsan.


HÁt nem tudom nagyon érdekes a dolog! :shock:
Ezt látni kéne!De sajna távol vagyok tőled!

Javaslatom egy teljes átvizsgálás akkor a szervízben!
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

rezol

  • Vendég
Re: érdekes változások
« Válasz #209 Dátum: 2004.05.03 09:52:43 »
Idézetet írta: "Profy"
A gázbowdened nem "törik"  szorul meg valahol?
Esetleg a karbinál a visszahúzó rugó nem nyult meg kicsit?Vagy a vezetõ sin nem szorul?

Csatlakozom az elõttem szólóhoz!
Amikor az enyém csinálta,akkor "zsír mérgezése" volt a bowdennek (azaz nem volt benne egy csöpp zsír se),a pótlás/megjáratás orvosolta a dolgot.
Peti!
Azt nézd még meg,hogy az alaplap alatt lévõ vákuumos elõgyújtás szabályozó membránjához menõ vékony csõ nincs-e lecsúszva.
Az tud még érdekes parajelenségeket okozni.