Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4350094 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24195 Dátum: 2016.01.22 00:26:53 »
Vízpumának baja volt? Vagy csak úgy, mert 180e km? Mert nálam fel sem merült a csere.
A bordás szíjat is most, a 210e-es szerviznél cseréltek (másodszor)
Én úgy hallottam, hogy a toyotákban a vízpumpa örök darab, nagyon ritkán hibásodik. Az enyém is kibírt 625e-t.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24196 Dátum: 2016.01.22 06:52:33 »
Az enyémben sem cseréltünk még, 244000 km-nélkül tartunk.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24197 Dátum: 2016.01.22 07:48:00 »
Én úgy hallottam, hogy a toyotákban a vízpumpa örök darab, nagyon ritkán hibásodik. Az enyém is kibírt 625e-t.
Az enyémben sem cseréltünk még, 244000 km-nélkül tartunk.

Ezt nem tudtam srácok, de jó hír. Úgy voltam vele, hogy más kocsiknál a vezérléscserekor szokták cserélni általában a vízpumpát is. Toyota 4+ szervízakcióban külön tételként benne volt. Gondoltam, jobb ha az egyenletben az ismeretlen tételek számát nulla közelébe redukálom és beleraknak egy új gyárit.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24198 Dátum: 2016.01.22 09:04:22 »
Az én szervizelésem elég egyedi eset:
Az autóm Németországból való, német szervizt zaklatva annyit sikerült kiderítenem(emailben igazolta a német szerviz miután a személyiségi jogok témát kiveséztük), hogy 135-nél volt egy nagy szerviz és gyertyacsere. Ezt követően 159-el került hozzám, akkor mindjárt cseréltettem benne motorolajat és olajszűrőt. 177-nél motorolaj, olajszűrő, váltóműolaj, hosszbordásszíj, pollenszűrő, levegőszűő csere volt. Ezek alapján elég kaotikus volt a szerviz, mert sok mindent kicseréltettem olyan km óra állás mellett, amikor még nem volt indokolt, viszont én szerettem volna tudni, hogy új alkatrész/folyadék van benne.Így most, a 190-es szerviznél fog nagyjából beállni a rendszer, és most lesz az, hogy el tudok kezdeni a szervizkönyv szerint haladni a cserékkel.

Hűtőfolyadékot eddig még nem cseréltem. Indokolt? Ha igen, mikor és milyenre?

Kika, olajnál a fékolajat kérdeztem. Motorolajat és szűrőt lehet a szervizre bízom.
Így 190 környékén már elgondolkodtam rajta, hogy élek azzal a bizonyos plusz assistance szolgáltatással amit akkor adnak, ha az motorolajat és a szűrőt a szerviz adja.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24199 Dátum: 2016.01.22 11:22:11 »
Ezt nem tudtam srácok, de jó hír. Úgy voltam vele, hogy más kocsiknál a vezérléscserekor szokták cserélni általában a vízpumpát is. Toyota 4+ szervízakcióban külön tételként benne volt. Gondoltam, jobb ha az egyenletben az ismeretlen tételek számát nulla közelébe redukálom és beleraknak egy új gyárit.
Ha nem okozott érezhető gondot a költsége, akkor nem tettél rosszat.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24200 Dátum: 2016.01.22 15:14:24 »
Az enyém is kibírt 625e-t.
Nem írod meg nekik a tekergetős sztoridat egy e-mailben, nevek nélkül? http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2016/01/22/audi_a6_csokkeno_kilometerszammal_elado/
A 625-ről visszatekert verda azért nem semmi.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24201 Dátum: 2016.01.22 16:10:38 »
Nem írod meg nekik a tekergetős sztoridat egy e-mailben, nevek nélkül? http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2016/01/22/audi_a6_csokkeno_kilometerszammal_elado/
A 625-ről visszatekert verda azért nem semmi.

Elmeséltem a sztorit egy ismerősömnek, aki eléggé felhúzta magát, nem volt rest és az (én segítségem nélkül) megkereste az autóról elérhető összes adatot:
- népítélet bejegyzések
- hahu-s hirdetések
- pár száz forintért lekérdezte az autó bejegyzett kilométeróra-állásait (világosan látszik a tekerés két bejegyzés között)

(Bocs, Izso, ezek tök nyilvános adatok.)

Ezeket az adatokat csokorba szedve írt egy felháborodott e-mailt az akkor éppen egy Ford Focus tekerésével kapcsolatban megjelent cikk szerzőjének.

Ennek már lassan két hete, reakció semmi.

Ha lesz vmi, akkor úgyis látni fogjátok.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.22 16:12:26 írta keeper83 »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24202 Dátum: 2016.01.22 20:20:16 »
Elmeséltem a sztorit egy ismerősömnek, aki eléggé felhúzta magát, nem volt rest és az (én segítségem nélkül) megkereste az autóról elérhető összes adatot:
- népítélet bejegyzések
- hahu-s hirdetések
- pár száz forintért lekérdezte az autó bejegyzett kilométeróra-állásait (világosan látszik a tekerés két bejegyzés között)

(Bocs, Izso, ezek tök nyilvános adatok.)

Ezeket az adatokat csokorba szedve írt egy felháborodott e-mailt az akkor éppen egy Ford Focus tekerésével kapcsolatban megjelent cikk szerzőjének.

Ennek már lassan két hete, reakció semmi.

Ha lesz vmi, akkor úgyis látni fogjátok.
"Kedves olvasók, ha előkerül megint egy tekert órás autó, ne kezdjünk el azonnal ***nepperezni, mert ebben mindannyian benne vagyunk." Írja ezt egy autókereskedő a Totalcar magazin, "A magyar autóvásárló hülye" című blogjában. Azért elgondolkoztató, hogy veszi a bátorságot egy olyan kereskedő, aki - számomra legalábbis az írásból az érezhető, hogy - szintén tekeri/tekerte az órákat. (Ez így nincs leírva, de a sorok között ez bújik meg.) Ez szerintem nem helyénvaló. Ha pl én hazudok, akkor nem illő mást számonkérni ugyanazért a csúnyaságért. Pláne nem illik osztani az észt. :nonono:
A volt autóm óratekerésével kapcsolatban, az én hozzáállásomnak van egy gazdasági és egy érzelmi racionalitása: Nem igazán örülnék, ha visszahoznák az autót, valami mondvacsinált okból, és neki kellene állni pereskedni, vagy valamilyen atrocitás érne engem, vagy (pláne!) a családomat emiatt.
Én azért írtam/írom le ide a dolgaimat, és azért olvasom el mások dolgait, hogy tanuljunk belőle, hogy segítsük egymást, nem pedig azért, hogy megváltoztassuk a világot. Földönjáró típus vagyok, nincs küldetéstudatom. :no:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24203 Dátum: 2016.01.22 20:33:33 »
Ok, jogos, teljesen korrekt igény.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24204 Dátum: 2016.01.22 22:23:59 »
Ok, jogos, teljesen korrekt igény.
:hug:

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24205 Dátum: 2016.01.22 23:03:35 »
Sajnos óratekergetések mindig lesznek... Én meg sem merem nézni, hogy hozzá nyúltak-e a Toyotámhoz, mert csak az ideg ütne szét... Magánszemélytől vettem, háztól, de persze ez nem kizáró ok... Ha lesz majd annyi pénzem, akkor veszek egy újat és legalább 10 évig hajtom majd. :D  :yes: :cool2:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensis, mi más?:)
« Válasz #24206 Dátum: 2016.01.23 08:27:49 »
Az idézett nepper mondat a becsületesneppertől származik. Ne essünk abba a hibába, hogy egy kiragadott mondat alapján ítéljük meg (lásd Ákos ügy), el kell olvasni azt az egész cikket. Azért írta, hogy a magyar átlag használtautó vásárló hülye, mert valóban arra van igénye az embereknek, hogy minden külföldi és hazai származású autóban nem haladhatja meg a futott km a 200000 km-t, mert az már sok, azt az autót már nem veszi meg. Nem érdekli az adott autó egyébként valódi, karbantartott állapota, csak az lebeg a szeme elott, hogy 200k alatt mutasson az óra. 190k-val sem lehet eladni egy járművet, mert az már mindjárt 200 és szétesik. De, ha 162000-et mutat az órája, de valójában van benne 362000, az már jó, megfelel és a vételára alapján is jobb vétel. Na, EZÉRT hülye a magyar vásárló! És tök igaza van a druszámnak...

Nem hencegésből írta, hanem tükröt tartott az olvasók elé. Ennek megfelelően kell értelmezni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.23 08:36:48 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24207 Dátum: 2016.01.23 08:50:35 »
Néhány évre visszamenőleg most már ugye le lehet kérdezni a műszakiztatás és adásvételkori óraállásokat, ha jól értelmeztem. :clap:
 Ez persze a régebben forgalomba helyezettekre és a MOST behozottakra ugye nem ad elegendő infot. :no:
DE, ahogy halad az idő, egyre több évre visszamenőleg fognak látszódni az óraállások. Így remélhetőleg lassan-lassan "leszoknak" a csalók a tekergetésről. :devil:
Úgyhogy terjeszteni kell ezt  a lekérdezhetőséget, hogy enélkül senki ne vegyen többet autót... :otlet:
 :flowers:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24208 Dátum: 2016.01.23 10:19:04 »
Azt gondolom, hogy csak az mondhatja magát becsületes kereskedőnek, aki nemcsak hogy nem tekergeti az órát, de nem is vesz meg olyan autót, aminek vissza van tekerve az órája. És mivel a kereskedők nem hülyék, tisztában vannak, hogy mit árulnak. Ha pedig nem, akkor nem valók a szakmába.
Viszonylag sok kereskedésben jártam. Eddig egyetlen olyat láttam, ahol minden autóban rendben lehetett a km. (Ford kereskedés az Üllőin :flowers:) A többi... :gun_bandana:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24209 Dátum: 2016.01.23 10:30:19 »
Itt nálunk van egy nagy kereskedés, ahol nem írják ki a km állást( és a hahu-n sem szerepeltetik), csak a kifejezetten megkímélt kevés km.esek esetén. :yes: Ők talán nem tekerik... :whistling: De ez ritka.
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.