Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4293395 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24285 Dátum: 2016.02.03 15:01:10 »
Sajnos csak szalonba van ilyen opció  :cry: :D

Szerintetek egy 350.000 km-t futott 2.0 dízel Avensisbe bele szabad vágni?
Én nem tenném, ha van szemtanú, elítélhetnek garázdaságért...  [rohog]
Amúgy látatlanban nem lehet mit mondani, de azért az esélyek - hogy van-e vele gond, vagy nincs - nem az 50-50% közelében vannak. Az, ha ennyi futást bevallanak, mindenképpen pozitív, de ettől még lehet beteg az az autó.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24286 Dátum: 2016.02.03 16:43:46 »
Szerintetek egy 350.000 km-t futott 2.0 dízel Avensisbe bele szabad vágni?
- Városban használták vagy pályáztak vele?
- Elektronikus szervízkönyve rendben van?
- Előző tulaj 2000rpm felett használta normálisan? Vagy nyélgázon taposta? Vagy 1100-as fordulaton 5. fokozatban járt a dombra is, hogy "spóroljon"? ("Hú képzeld, ez 3 literből eljár" effektus, cserébe a korai motorgenerálért)
- A 350 az valós, vagy lehetséges hogy 700-ról tekerték vissza?
- Garanciát vállalnak rá? Ha igen mennyit?
- Felmérted a dízel lét költségeit amik be fognak köszönni és felkészültél rá anyagilag? Ugye az első tulaj spórolja meg a dízel lét előnyeit, a második-harmadik meg fizeti azt, hogy megpróbálja szinten tartani a technikát.

Ez egy soktényezős egyenlet, látatlanban max Gyurcsókjózsefes távnézős/távgyógyító/energiaküldő szeánszot tudunk tartani. Baromi sok függ attól, hogy hogyan használták korábban a kocsit. Ha mázlid van, akkor pályázott a tulaj Bécs-Brüsszel távon hetente, ha meg nem és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt értékesítő, akkor lehet a 350.000km fele dűlőutakon meg vidéki jólkráterezett ötödrendű utakon ment bele.
Röviden: bele szabad vágni. Csak legyen elég pénzed rá ha úgy alakul.  :devil:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24287 Dátum: 2016.02.03 17:18:24 »
Sajnos csak szalonba van ilyen opció  :cry: :D

Szerintetek egy 350.000 km-t futott 2.0 dízel Avensisbe bele szabad vágni? Toyota márkakereskedésbe árulják bár ez mondjuk nem feltétlen jelenti azt, hogy akkor nem tudnak átb*szni. :hmmmm: :D
Ár-érték kérdése. Ha valóban annyi van benne. Így látatlanban: ha 1 tulaj volt, akkor valszínű. 1 misit sztem megér. :yes:
Én a szervizkönyvet nem dimenzionálnám túl. Annyi, hogy nem hátrány, ha van.
Egyébként, azon se lepődnék, meg, ha jobban nézne ki, mint 1-2 százezres. :eek: ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24288 Dátum: 2016.02.03 17:55:52 »
- Városban használták vagy pályáztak vele?
- Elektronikus szervízkönyve rendben van?
- Előző tulaj 2000rpm felett használta normálisan? Vagy nyélgázon taposta? Vagy 1100-as fordulaton 5. fokozatban járt a dombra is, hogy "spóroljon"? ("Hú képzeld, ez 3 literből eljár" effektus, cserébe a korai motorgenerálért)
- A 350 az valós, vagy lehetséges hogy 700-ról tekerték vissza?
- Garanciát vállalnak rá? Ha igen mennyit?
- Felmérted a dízel lét költségeit amik be fognak köszönni és felkészültél rá anyagilag? Ugye az első tulaj spórolja meg a dízel lét előnyeit, a második-harmadik meg fizeti azt, hogy megpróbálja szinten tartani a technikát.

Ez egy soktényezős egyenlet, látatlanban max Gyurcsókjózsefes távnézős/távgyógyító/energiaküldő szeánszot tudunk tartani. Baromi sok függ attól, hogy hogyan használták korábban a kocsit. Ha mázlid van, akkor pályázott a tulaj Bécs-Brüsszel távon hetente, ha meg nem és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt értékesítő, akkor lehet a 350.000km fele dűlőutakon meg vidéki jólkráterezett ötödrendű utakon ment bele.
Röviden: bele szabad vágni. Csak legyen elég pénzed rá ha úgy alakul.  :devil:
Dieseleknél nem a motor szokott elkopni, pláne ha nem pörgették.
Sajnos inkább a kérdés ,hogy mennyire vigyáztak a turbóra (szigorúan hagyták visszahűlni?)
sokat használták rövid utakra, városban?? (munkábajártás, sulijárat?)
De ezeket nem valószínű hogy meg lehet tudni :no:
Én is azt mondom, hogy maradjon inkább egy negyedmillió tartalék, hátha megadja magát valamelyik fődarab.  (lehet pont ennyivel olcsóbb mint a kevesebbet futottak).

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24289 Dátum: 2016.02.03 18:40:35 »
Huhhh köszönöm a sok választ, de igen ez valóban sok tényezős kérdés... Meg ugye a mai csodás világban sajnos mindenki állítja az órát és nem csak nyáron meg télen vagy éppen a havi leolvasás előtt hanem az autókban is és ezért is gondolkodtam el egy ilyen gondolattal hogy lehet érdemes lenne mert most mi a garancia arra ha találok egy mondjuk 180-220e km-es autót nem-e 500-600-ról tekerték vissza. Nézegettem a németeknél is árulnak 400e km feletti autókat is és még mennek azok is, persze ahogy Silent is írta tényleg kérdés hogy Jürgen felesége napi 20x leugrott vele a Tescoba vásárolni mert mindig elfelejtett valami meg a szoliba járt a másik utcába vagy pedig Jürgen Amszterdamba járt sütit enni meg hajtani a nőket :D Amúgy közben az a hirdetés el is tűnt amit kinéztem de hogy maradjon a 300 feletti fétis találtam még egy autót http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d-4d_sol-9548770
A keret 2 millió lenne, de mondjuk egy ilyennél maradna zsebben még bőven és ez se utolsó szempont mert nem minden áron szeretném a keretet se kimaxolni.

- Garanciát vállalnak rá? Ha igen mennyit?
Elvileg kötelességük a kereskedésnek 1 évet vállalni, de lehet csak fél év ebbe nem vagyok biztos. Amúgy az általad sorolt kérdések miatt is tettem fel itt első körben a kérdést hogy hátha van egy normális tulajtól eladó
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.03 18:52:24 írta TomMa »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24290 Dátum: 2016.02.03 18:51:59 »
Azért azt soha nem értettem, hogy valakinak a leírásban semmi nem jut eszébe (csak egy tel.szám)
Nincs egy jó szava az autóról   :D

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24291 Dátum: 2016.02.03 18:53:47 »
Azért azt soha nem értettem, hogy valakinak a leírásban semmi nem jut eszébe (csak egy tel.szám)
Nincs egy jó szava az autóról   :D
Hát igen mondjuk pár szót írhattak volna, de talán a tulaj száma és gondolták az több infóval tud szolgálni mint a kereskedésben az eladó aki beszámította egy újba neki.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24292 Dátum: 2016.02.03 19:27:51 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d-4d_sol-9548770
A keret 2 millió lenne, de mondjuk egy ilyennél maradna zsebben még bőven és ez se utolsó szempont mert nem minden áron szeretném a keretet se kimaxolni.
Elvileg kötelességük a kereskedésnek 1 évet vállalni, de lehet csak fél év ebbe nem vagyok biztos. Amúgy az általad sorolt kérdések miatt is tettem fel itt első körben a kérdést hogy hátha van egy normális tulajtól eladó
Ez nem néz ki rosszul. Mondjuk pár kép kissé homályos. A kormányvédőt szedd le, hogy milyen állapotú a kormány. Úgy látom van benne plusz fűtés, ami mindenképp ideális egy dízelnél. A jobb első ajtózsebben lévő füzet meg a színek alapján a szervízkönyvnek tűnik. A sofőrülésen kissé kiültnek tűnik a huzat. Érdemes lehet elmenni és ránézni. Vigyél magaddal valami hozzábbértőt, vagy vidd el független helyre átnézetni. Veszteni nem vesztesz vele semmit. Pláne, ha tényleg van rá egy év gari. Aztán meg érdemes az ár harmadát mindig zsebben megtartani. Kezdeti szervíz, esetleges javítanivaló fődarab, riasztó, alvázvédelem, vagy akármilyen célok megjelenhetnek. Az teljesen jó, ha van rá 2 misid, de csak 1,2-t költesz el belőle.

Azért azt soha nem értettem, hogy valakinak a leírásban semmi nem jut eszébe (csak egy tel.szám)
Nincs egy jó szava az autóról   :D
Márkaszervizeknél sokszor tipikus. Beszámították a kocsit, most ott van, de nem annyira érdekli hogy elmegy-e. Ha nem mennek érte, majd tesz fel szöveget meg jobb képeket, meg befizeti kiemelt bannerbe.






András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24293 Dátum: 2016.02.03 19:36:20 »
...de hogy maradjon a 300 feletti fétis találtam még egy autót http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_d-4d_sol-9548770
...
Nem pontos a hirdetés.
A facelift előttig (kb. 2006 nyár) a 2.0 dízel 115/116 lovas volt és ötös váltó járt mellé. Ő hatost ír, pedig a karon is látszik, hogy ötös.

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24294 Dátum: 2016.02.03 20:21:23 »
Nem pontos a hirdetés.
A facelift előttig (kb. 2006 nyár) a 2.0 dízel 115/116 lovas volt és ötös váltó járt mellé. Ő hatost ír, pedig a karon is látszik, hogy ötös.
A rendszám sem passzol az évjárathoz (import lehetett 2009 körül). Nem gond, csak észrevétel.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24295 Dátum: 2016.02.04 00:07:22 »
A rendszám sem passzol az évjárathoz (import lehetett 2009 körül). Nem gond, csak észrevétel.
Vagy nem 2005-ös, vagy nem magyarországi. :no: Kicsi a valószínűsége, hogy az első tulaj egyedi rendszámos volt, és vitte magával.
A km-t az öreg Isten sem tudja megmondani, mindenesetre dicséretes, hogy nem tekerték vissza 200 alá. A kuplungpedál elég kopott, sanszos, hogy a városi használattól.
A sebváltószoknya is 3-400 körül kezd el megkopni a nyakánál. Az ránézésre OK.
Üléshuzatban én még ilyet nem láttam. :eek: Gyári ez? :?: Elég gyűrött a belső oldala is. Lehet, hogy nagy termetű ember üldögélt benne. Az enyém 2-szer ennyi km után sem nézett így ki, pedig engem se fúj el a szél... :no: Nem lennék meglepve, ha csináltatott huzat volna rajta.
Valami kütyü hiányzik a tükörállító mellett. Lehet, hogy vonóhorgos volt, és annak a visszajelzőjét dobták ki? :hmmmm:
A fényszórók nem tűnnek réginek, és ez a javára írandó, mert 200e km felett muszáj cserélni, ha valaki látni akar a sötétben.
Nekem első lenne, hogy vennék rá 4 gyári tárcsát, meg bele gyári szőnyeget. A kormányvédőt meg kidobnám a csába. Ha már annyira ronda (300 körül még nem lehet az!), akkor inkább áthúzatnám.
Kérd el 1,2-ért, ha jó! Ha beszámított, akkor úgy sem adtak érte többet, mint 900. :no:

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24296 Dátum: 2016.02.04 09:06:32 »
Igen a rendszámot én is néztem, hogy nem passzol az évjárathoz, viszont lent meg azt be ikszelték hogy Magyarországon újonnan üzembehelyezett.  :hmmmm: Hétvégén ha addig még meglesz akkor eltudok menni megnézni aztán majd kiderül. A kormányvédőt és a huzatot lesz az első hogy kivágom belőle mint macskát sz*rni mert nem is jön be meg nem való bele... Kíváncsi leszek milyen lesz a valóságban majd. Közbe nézegettem még egyet, de az meg gyanús kicsit nekem mert már 1-1,5 éve fent van ugyan azokkal a képekkel csak 1-2 változott. http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d_sol_elegant-9663046 Szépnek tűnik, meg benne van minden (bár itt is a rendszám gyanús, hogy behozott esetleg) de belsőről semmi kép meg tényleg régóta árulják...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24297 Dátum: 2016.02.04 11:00:40 »
Igen a rendszámot én is néztem, hogy nem passzol az évjárathoz, viszont lent meg azt be ikszelték hogy Magyarországon újonnan üzembehelyezett.  :hmmmm: Hétvégén ha addig még meglesz akkor eltudok menni megnézni aztán majd kiderül. A kormányvédőt és a huzatot lesz az első hogy kivágom belőle mint macskát sz*rni mert nem is jön be meg nem való bele... Kíváncsi leszek milyen lesz a valóságban majd. Közbe nézegettem még egyet, de az meg gyanús kicsit nekem mert már 1-1,5 éve fent van ugyan azokkal a képekkel csak 1-2 változott. http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d_sol_elegant-9663046 Szépnek tűnik, meg benne van minden (bár itt is a rendszám gyanús, hogy behozott esetleg) de belsőről semmi kép meg tényleg régóta árulják...
Valószínűleg behozott, de az szvsz még nem baj. Általában 100-150e km futottaktól szoktak kint megválni, 3 éves kor körül. Így már stimmelhet a rendszám is.
Az ára (ha az autó jó) nem sok. Olcsón nagyon jót úgysem lehet kapni. Meg kell nézni, hátha megéri az árát. Sajnos macerás dolog az autóvásárlás, de vannak olyan perverzek (mint pl én), akik szeretnek használt autót nézegetni/vásárolni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24298 Dátum: 2016.02.04 13:08:47 »
Igen a rendszámot én is néztem, hogy nem passzol az évjárathoz, viszont lent meg azt be ikszelték hogy Magyarországon újonnan üzembehelyezett.  :hmmmm: Hétvégén ha addig még meglesz akkor eltudok menni megnézni aztán majd kiderül. A kormányvédőt és a huzatot lesz az első hogy kivágom belőle mint macskát sz*rni mert nem is jön be meg nem való bele... Kíváncsi leszek milyen lesz a valóságban majd. Közbe nézegettem még egyet, de az meg gyanús kicsit nekem mert már 1-1,5 éve fent van ugyan azokkal a képekkel csak 1-2 változott. http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d_sol_elegant-9663046 Szépnek tűnik, meg benne van minden (bár itt is a rendszám gyanús, hogy behozott esetleg) de belsőről semmi kép meg tényleg régóta árulják...
Úgy érti hogy, amikor használtan behozták újonnan üzembehelyezték :D :devil:

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24299 Dátum: 2016.02.04 13:17:37 »
Úgy érti hogy, amikor használtan behozták újonnan üzembehelyezték :D :devil:
Az sem rossz, amikor törésmentesnek hirdetnek egy import kocsit, de a megjegyzés rovatban ott van (persze az esetleges rákérdezés, mérés, alánézés után), hogy "itthon még nem volt törve".  [rohog]