Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4292678 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24225 Dátum: 2016.01.24 17:42:32 »
Nem úgy van , hogy a bizományosi értékesítésnél (a megbizást) eladást követően akár össze is téphetik és nem is kerül dokumentálásra, hiszen az eladó nevéről direkt kerül a vevő nevére a forgalmi???
Én mindig (most is) beküldtem/bevittem az adásvételit az okmányirodába (súlyadó, felelőségbiztosítás stb miatt). 3 éve, amikor a feleségem autóját adtuk el, nem vették be úgy a papírt, hogy nem volt ráírva a kmóra állása.
Egyébként nem igaz, hogy nem lehetne eladni sokkm-es autót. Én meg akartam venni egy 300ezer km-es Emercit, de abban meg vagy 6-700e volt. :censored: Így maradtam az avénál. Pedig már bele voltam pistulva... :wub:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24226 Dátum: 2016.01.24 17:57:12 »
Nem úgy van , hogy a bizományosi értékesítésnél (a megbizást) eladást követően akár össze is téphetik és nem is kerül dokumentálásra, hiszen az eladó nevéről direkt kerül a vevő nevére a forgalmi???
Ha az adásvételiben fel kellene tüntetni és azt az okmány irodában rögzítik, akkor tépheted is ;)
Aki eladja, az feleljen érte. Ha a nepper tekeri és ezt aláirtatja a megbízóval, akkor az a hülye. Mindenképpen lenne felelős.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24227 Dátum: 2016.01.24 18:02:04 »
Én mindig (most is) beküldtem/bevittem az adásvételit az okmányirodába (súlyadó, felelőségbiztosítás stb miatt). 3 éve, amikor a feleségem autóját adtuk el, nem vették be úgy a papírt, hogy nem volt ráírva a kmóra állása.
Egyébként nem igaz, hogy nem lehetne eladni sokkm-es autót. Én meg akartam venni egy 300ezer km-es Emercit, de abban meg vagy 6-700e volt. :censored: Így maradtam az avénál. Pedig már bele voltam pistulva... :wub:
Na látod te sem vetted meg a sok km miatt ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.24 18:04:17 írta OldPiet »

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24228 Dátum: 2016.01.25 09:33:05 »
Az én szervizelésem elég egyedi eset:
Az autóm Németországból való, német szervizt zaklatva annyit sikerült kiderítenem(emailben igazolta a német szerviz miután a személyiségi jogok témát kiveséztük), hogy 135-nél volt egy nagy szerviz és gyertyacsere. Ezt követően 159-el került hozzám, akkor mindjárt cseréltettem benne motorolajat és olajszűrőt. 177-nél motorolaj, olajszűrő, váltóműolaj, hosszbordásszíj, pollenszűrő, levegőszűő csere volt. Ezek alapján elég kaotikus volt a szerviz, mert sok mindent kicseréltettem olyan km óra állás mellett, amikor még nem volt indokolt, viszont én szerettem volna tudni, hogy új alkatrész/folyadék van benne.Így most, a 190-es szerviznél fog nagyjából beállni a rendszer, és most lesz az, hogy el tudok kezdeni a szervizkönyv szerint haladni a cserékkel.

Hűtőfolyadékot eddig még nem cseréltem. Indokolt? Ha igen, mikor és milyenre?

Kika, olajnál a fékolajat kérdeztem. Motorolajat és szűrőt lehet a szervizre bízom.
Így 190 környékén már elgondolkodtam rajta, hogy élek azzal a bizonyos plusz assistance szolgáltatással amit akkor adnak, ha az motorolajat és a szűrőt a szerviz adja.

Ebben a témában várom a véleményeket. A héten esedékes lenne a szerviz és be kéne addig szereznem a dolgokat.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24229 Dátum: 2016.01.25 09:42:14 »
Ebben a témában várom a véleményeket. A héten esedékes lenne a szerviz és be kéne addig szereznem a dolgokat.
Kérdezted, hogy megkapod az assistenc-t ha te viszel cuccot? Nem ragaszkodnak hozzá, hogy mindent ők adjanak?
Nem baj, hogy az előző szerviz nem náluk, és nem is Toyotánál volt?
Mi volt a meggyőző érved a személyiségi jogokra hivatkozás ellen? :hmmmm:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24230 Dátum: 2016.01.25 09:58:14 »
Na látod te sem vetted meg a sok km miatt ;)
Azért egy 300ezres autó már szvsz a sokkm-es kategóriába tartozik. Pláne 5 misiért... :hmmmm: egy 600-700ezres... :hmmmm: az már a "nagyonsok" km-esbe esik.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24231 Dátum: 2016.01.25 10:13:27 »
Kérdezted, hogy megkapod az assistenc-t ha te viszel cuccot? Nem ragaszkodnak hozzá, hogy mindent ők adjanak?
Nem baj, hogy az előző szerviz nem náluk, és nem is Toyotánál volt?
Mi volt a meggyőző érved a személyiségi jogokra hivatkozás ellen? :hmmmm:

Nem kérdeztem, de úgy tudom, hogy a motorolaj és a szűrő cseréhez van kötve.
Eddig minden szerviz Toyotánál volt. Amióta nálam van az autó, csak itt járt.
Leírtam nekik, hogy nem a tulaj szemének színe érdekel, hanem az, hogy az autón az adott dátum és km óra állás ami be van írva a könyvbe jogos-e vagy sem. Az egyik ennek ellenére is elutasított, a másik pedig csak annyit írt hogy igaz és hogy nagy szerviz ill. gyertya csere volt.

Fékolaj és hűtőfolyadék csere indokolt szerintetek? Ha igen, milyen típusra lenne érdemes?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24232 Dátum: 2016.01.25 11:28:35 »
Azért egy 300ezres autó már szvsz a sokkm-es kategóriába tartozik. Pláne 5 misiért... :hmmmm: egy 600-700ezres... :hmmmm: az már a "nagyonsok" km-esbe esik.
Így van és más is így gondolja, ezért * nehéz eladni ilyen sokat futott autót. Ezért mondják a nepperek, hogy állapotot veszünk, nem a km számit (és megprobálják eltüntetni a sok km-t, ráadásul ha nem tudjuk mennyi van benne, reménykedünk, hogy mégse olyan sok)

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24233 Dátum: 2016.01.25 11:37:17 »
Nem kérdeztem, de úgy tudom, hogy a motorolaj és a szűrő cseréhez van kötve.
Eddig minden szerviz Toyotánál volt. Amióta nálam van az autó, csak itt járt.
Leírtam nekik, hogy nem a tulaj szemének színe érdekel, hanem az, hogy az autón az adott dátum és km óra állás ami be van írva a könyvbe jogos-e vagy sem. Az egyik ennek ellenére is elutasított, a másik pedig csak annyit írt hogy igaz és hogy nagy szerviz ill. gyertya csere volt.

Fékolaj és hűtőfolyadék csere indokolt szerintetek? Ha igen, milyen típusra lenne érdemes?

Szerintem indokolt. Én is most tervezem tavaszra. Féfolyadék DOT4 SL,vagy DOT 5.1.
Hűtőfolyadékból sikerült vennem bekevert gyári Toyota SLLC-t 5 litert,de ha nem kaptam volna,akkor az Eneos bekevert hűtőfolyadékát tettem volna bele. Most akciós 950ft/l áron adják a literest. Olcsóbb literenként kérni,mint megvenni az 5 literest. Összehasonlítva egyébként a két matricát és a kupak színét kivéve full ugyan az a gyári Toyota és az Eneos flakon.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24234 Dátum: 2016.01.25 11:54:39 »
Ez szerintem szép és nekem még a színe is tetszik...  :D

http://www.jofogas.hu/budapest/Toyota_Avensis_Wagon_2_0_Sol_Elegant_42342246.htm?first=1

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24235 Dátum: 2016.01.25 13:30:06 »
Szerintem indokolt. Én is most tervezem tavaszra. Féfolyadék DOT4 SL,vagy DOT 5.1.
Hűtőfolyadékból sikerült vennem bekevert gyári Toyota SLLC-t 5 litert,de ha nem kaptam volna,akkor az Eneos bekevert hűtőfolyadékát tettem volna bele. Most akciós 950ft/l áron adják a literest. Olcsóbb literenként kérni,mint megvenni az 5 literest. Összehasonlítva egyébként a két matricát és a kupak színét kivéve full ugyan az a gyári Toyota és az Eneos flakon.

Fékfolyadékból mennyi kell?
A hűtőfolyadékot hol tudod venni ennyiért?

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24236 Dátum: 2016.01.25 17:54:02 »
Hűtőfolyadék a SzakállMetal-ban van.Elméletileg 6 liter körül kell bele,de talál 4.5-nél több nemigen jön le belőle.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24237 Dátum: 2016.01.25 20:07:47 »
SzakálMetál...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24238 Dátum: 2016.01.26 08:27:05 »
A héten esedékes lenne a szerviz és be kéne addig szereznem a dolgokat.
Szervízprotokoll mellékelve 300.000km-ig.
Kissé nehézkes volt, mert az eredeti kép több mint 8MB lett. Kissé lerontottam a minőséget, így még olvasható maradt többé-kevésbé, aztán feltoltam külső tárhelyre.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24239 Dátum: 2016.01.26 09:13:13 »
Szervízprotokoll mellékelve 300.000km-ig.
Kissé nehézkes volt, mert az eredeti kép több mint 8MB lett. Kissé lerontottam a minőséget, így még olvasható maradt többé-kevésbé, aztán feltoltam külső tárhelyre.


Köszönöm!
Mivel az én szervizperiódusom felborult, így 195 helyett 190-nél fogom vinni. A táblázat alapján akkor motorolaj, olajszűrő, levegőszűrő, fékfolyadék, gyertya és pollenszűrő csere lesz. És ahogy látom, 1L fékfolyadék kell bele.