Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4105757 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22815 Dátum: 2014.04.02 09:40:52 »
Ezt a tesztet (IS) illik kellő óvatossággal kezelni, ugyanakkor az szimpatikus, hogy konkrét nyertest nem hirdet.

Az, viszont elég jól látszik, hogy az azonos abroncstípusok közül évről évre más került az elméleti "élre", ami számomra továbbra is kételyeket vet fel az utóbbi idők ADAC-os botrányai gyanánt.
Az, hogy konkrét mérési eredmények nincsenek, nem feltétlenül rossz dolog, hiszen, hiába lennének, ha azokat könnyedén korrigálni lehetne, legalábbis ennek lehetősége merül fel bennem.
Saját vélemény, hogy "csoportokat alkotva" az egyes típusokból szerensésebb és hitelesebb eredményt ad a teszt, mint konkrétan megmondani, hogy "x" a legjobb, "y" a második és "z" a harmadik helyezett. A vételárat bele sem venném a végeredmény alakulásába, szigorúan csak a gumik teljesítőképessége + kopás szempontok alapján rangsorolnék "jó", "megfelelő", "gyenge" és "rossz" között.

A vételár mindenkinek saját döntése, hogy mit hajlandó/képes megfizetni.  :sorcerer:

Tesztelés szempontjából számomra sokkal informatívabb az Auto Bild tesztje, ahol helyből azzal kezdenek, hogy az ADAC-nál 3x akkora típusmennyiségből a száraz és nedves fékutak alapján csak a legjobb 15 típust juttatják tovább a döntőbe. Világosan látszik belőle, hogy a kínai típusok még mindig messze vannak az említésre méltó kategóriától és bizony, több ismertebb márka gumija sem fér be a legjobbak közé.
Persze, a fentebb említett konkrét értékek valódisága megkérdőjelezhető részemről, a nagyobb merítés miatt mégis jobbnak tartom, mint tesztet, az ADAC-énál.
Elolvasom mindet, ami hasonló témában megjelenik, de szentírásnak egyiket sem szabad venni.  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.02 09:42:46 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Gumik és felnik
« Válasz #22816 Dátum: 2014.04.02 09:41:25 »
adacnak én már azt sem hiszem el,amit kérdez.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22817 Dátum: 2014.04.02 11:01:57 »
Ha még nem volt:
ADAC 2014-es nyárigumiteszt
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/vajon_melyik_a_legjobb_nyari_gumi_az_adac_szerint-12067
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2014_Sommerreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=201884&SourcePageId=31821

Érdekes a Hankook 1-2 éve még vizesen gyenge volt :) Én meg a Vredesteint vettem, de az is jó :) PErsze lehet hogy fejlesztettek a Hankookon azóta.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22818 Dátum: 2014.04.02 11:06:49 »
Na kíváncsi leszek mi lesz 1 év múlva, akkor esedékes nálam. Hankukk tényleg meglepetés.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Gumik és felnik
« Válasz #22819 Dátum: 2014.04.02 11:20:24 »
ja,vmikor írták,h ennek a 425 kinergi ekónak fejlesztették az összetételét. és sokat javult.
multkor írtam,h nekem is ez van és nagyon pozitív a tapasztalat vele.
az oldalfal stabilsága tetszik. nem hintázik vele a mazda,ha megállok.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22820 Dátum: 2014.04.02 11:25:15 »
Érdekes a Hankook 1-2 éve még vizesen gyenge volt :) Én meg a Vredesteint vettem, de az is jó :) Persze lehet hogy fejlesztettek a Hankookon azóta.
Nem hiszem. A Kinergy K425 akkor is és most is ugyanaz a típus. Ha bármit fejlesztettek volna rajta, azt szerintem a marketing osztályuk tutira megjelentette volna.
Igazából én úgy gondolom, hogy, mivel a Hankook évről évre bekerül a legjobbak közé, én feltételezem, hogy valóban egy kiegyensúlyozott típus. A gumis műhelyben, ahová szoktam járni is azt mondták, hogy a Hankook gyártási minősége egyenletes, nem volt még példa arra, hogy gariban vissza kellett volna küldjenek egy újonnan vásárolt gumit.
Használni még nem használtam, de ezek a dolgok alapján én úgy gondolom, hogy jó választás akár télinek, akár nyárinak is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Gumik és felnik
« Válasz #22821 Dátum: 2014.04.02 11:26:19 »
ja,vmikor írták,h ennek a 425 kinergi ekónak fejlesztették az összetételét. és sokat javult.
multkor írtam,h nekem is ez van és nagyon pozitív a tapasztalat vele.
az oldalfal stabilsága tetszik. nem hintázik vele a mazda,ha megállok.
Meg kéne nézni, hogy a gumin nincs-e bármilyen apró kis jelzés erre az esetleges fejlesztésre. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ilyet nem jeleznek sehol.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22822 Dátum: 2014.04.02 11:33:29 »
Nem hiszem. A Kinergy K425 akkor is és most is ugyanaz a típus. Ha bármit fejlesztettek volna rajta, azt szerintem a marketing osztályuk tutira megjelentette volna.
Igazából én úgy gondolom, hogy, mivel a Hankook évről évre bekerül a legjobbak közé, én feltételezem, hogy valóban egy kiegyensúlyozott típus. A gumis műhelyben, ahová szoktam járni is azt mondták, hogy a Hankook gyártási minősége egyenletes, nem volt még példa arra, hogy gariban vissza kellett volna küldjenek egy újonnan vásárolt gumit.
Használni még nem használtam, de ezek a dolgok alapján én úgy gondolom, hogy jó választás akár télinek, akár nyárinak is.

Sztem is jó gumi, én is azt akartam venni tavaly, de kicsit visszatartott hogy minden tesztben lehúzták valamivel, vizesen vagy fogyiban nem volt a topon. Végül Sportrac 5öt vettem, asszem kicsit olcsóbban mint a Hankook. Vagy kb ugyanannyi volt, 16e valamennyi volt a gumi és ingyen szállították, szal asszem olcsóbbra jött ki az egész mintha itthon vettem volna Hankookot rendeléssel..

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22823 Dátum: 2014.04.02 12:04:06 »
Ez így van csak kissé bonyolultan fogalmaztad meg. ;)

Tehát azonos tengelyeken nem cserélünk gumit, csak azonos oldalon a 2 tengely között. :)
Miért?  :hmmmm:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Gumik és felnik
« Válasz #22824 Dátum: 2014.04.02 12:12:18 »
Meg kéne nézni, hogy a gumin nincs-e bármilyen apró kis jelzés erre az esetleges fejlesztésre. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ilyet nem jeleznek sehol.  :surrender:
nemtom,nem leltem semmit. a kis virágminta picit lányos amugy;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #22825 Dátum: 2014.04.02 12:12:47 »
Miért?  :hmmmm:
úgyvan, miért ne cserélhetnénk?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22826 Dátum: 2014.04.02 13:18:02 »
Miért?  :hmmmm:
Nem biztos, hogy egészen szakszerű lesz a magyarázatom, de megpróbálom leírni, miért gondolom így:
1. Ha kötött forgásirányos a gumi, akkor azért, mert a másik oldalra felszerelt gumi így ellentétes forgásirányú lenne.
2. ha csak "külső" és "belső" oldali feliratok vannak a gumin, akkor is hasonló a magyarázat, hiszen, a gumik általában nem szimetrikus mintázatúak, lásd a Soma01 által korábban betett képet a Michelin gumiról. Az sem szimetrikus, pedig majdnem úgy néz ki. Én úgy gondolom, hogy mindennek az az oka, mert nem mindegy, hogyan szerelik fel az autóra.  :sorcerer:
Talán kissé szerencsétlen dolog az ilyen irányú jelölések, iránymutatások csökkentése a gumikon felirat formájában, hiszen, egy nem szimetrikus gumi esetében egészen biztosak lehetünk abban, hogy nem mindegy, hogyan/hova szereljük fel az adott gumit az autóra.

De, ha nem jól látom a dolgot, azzal mégsem teszek semmi rosszat, ha az első gumikat a következő szezonban azonos oldalon hátra szerelem fel.  ::) :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #22827 Dátum: 2014.04.02 13:58:21 »
Ez sem igaz így, ahogy írod.  :flowers: Abban nagy igazság van, hogy jól megválasztott sebesség és vezetői tudás/rutin elengedhetetlen, de ugyanennyire fontos a jól megválasztott gumitípus is a hétköznapi autóhasználat során.  :excl: És mindehhez szinén azonos fontossággal bír a megfelelő állapotú futómű, fék. Ezek között nincs fontosabb és kevésbé fontos, mindnek teljesülnie kell ahhoz, hogy minimalizálni tudja az ember a saját hibájából történő balesetet.  :yes:
Természetesen a legjobb eredmény a te általad felsorolt összetevőkből jön össze, de egy jó sofőr többet ér, mint a legjobb gumi. Ezzel ezt akartam hangsúlyozni. Hiába minden, ha nincsenek gyors reflexek, gyors helyzetfelismerés.  Én sem raknék kici ócó gumit az autóra, de nem is kell bedőlni a marketing gepezetnek.
Nem értitek mitől változik évente a tesztgyőztes, lehet, hogy a cikk/teszt támogatójától, de lehet pusztán a körülmények miatt. Nem azonos hőmérséklet, aszfalt minőség, stb. Ezek alapján kijelenteni, hogy melyik a legjobb, és azt kell megvenni...
Itt olvastam, hogy valaki szidott egy téli gumit, mert nekicsuszott a kapunak, a korábbival, meg ugyanolyan tempoval nem. Biztos lemérte, a jég felületet is korábban, és az pont ugyanolyan volt minden szempontból, ergo tuti a gumi volt rosszabb. Hát biztos is. :D
Na az ilyen emberek szokták kiszakítani a szalagkorlátot a kanyarokban, természetesen a gyenge gumi miatt. ;D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22828 Dátum: 2014.04.02 14:14:59 »
Nem biztos, hogy egészen szakszerű lesz a magyarázatom, de megpróbálom leírni, miért gondolom így:
1. Ha kötött forgásirányos a gumi, akkor azért, mert a másik oldalra felszerelt gumi így ellentétes forgásirányú lenne.
2. ha csak "külső" és "belső" oldali feliratok vannak a gumin, akkor is hasonló a magyarázat, hiszen, a gumik általában nem szimetrikus mintázatúak, lásd a Soma01 által korábban betett képet a Michelin gumiról. Az sem szimetrikus, pedig majdnem úgy néz ki. Én úgy gondolom, hogy mindennek az az oka, mert nem mindegy, hogyan szerelik fel az autóra.  :sorcerer:
Talán kissé szerencsétlen dolog az ilyen irányú jelölések, iránymutatások csökkentése a gumikon felirat formájában, hiszen, egy nem szimetrikus gumi esetében egészen biztosak lehetünk abban, hogy nem mindegy, hogyan/hova szereljük fel az adott gumit az autóra.

De, ha nem jól látom a dolgot, azzal mégsem teszek semmi rosszat, ha az első gumikat a következő szezonban azonos oldalon hátra szerelem fel.  ::) :surrender:
1. természetesen nem a kötött irányra vonatkozott a kérdésem :D
2. ha a nem szimmetrikus (külső/belső  oldal jelölt), akkor ilyen elv alapján lenne jobboldali és baloldali gumi, ami ugye nincs ;)
  Ugye ezért nincs aszimmetrikus forgásirányos gumi

Továbbra kérdezném, hogy miért nem tehetem át a másik oldalra a gumit? Vagy másként fogalmazva miért nem változtathatom meg a forgás irányt egy nem forgás irányos gumin?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Gumik és felnik
« Válasz #22829 Dátum: 2014.04.02 14:21:31 »
bármikor megváltoztathatod.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки