Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4182122 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22845 Dátum: 2014.04.05 01:02:41 »
Ma voltam a kerekeket centríroztatni. Volt bennük némi kis hiba, de a szerelő azt mondta, nagyon szépen futnak a felnik és a gumik is, mind, összesen 40gr körül kértek, ami mindimális. Nyomatékkulccsal 103Nm-re húzva kérés nélkül mind a 20db csavar. Érdekesség, hogy a guminyomást hitelesített mérővel mérve 2,2-nek találta, amikor múlt hétvégén egy OMV kúton 2,5-re fújtam. Ezek szerint csalt, és a szerelő szerint ez gyakori. A benzinkutas műszerek értékeihez hozzá lehet adni 2-3 tized bart a jó eredményhez.
Ki is próbáltam, 140-nél is halálnyugodt a kormány, úgyhogy sikerült helyrehozni.  :clap:
Futóműállításról kérdeztem még, hogy mikor ajánlja, és, hogy a márkaszerviz szerint minden futómű alkatrésze gyári. A válasz az volt, hogy, ha gyári valóban és nem húz semerre, akkor azt csak elrontani lehet. Futóművet állítani normális esetben futómű alkatrész cserekor szoktak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22846 Dátum: 2014.04.05 08:41:30 »
Na ma feltettettem én is a nyári kerekeket.
Első osztályú kiszolgálásban volt részem 3 ezer forintért. Kerékcsere + centrírozás.
Nyomaték kulcshasználat stb minden ami kell...

ezek a 3e ft /garnitura cserék hol történnek? gondolom felniről nem kellett levenni.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22847 Dátum: 2014.04.05 08:51:24 »
ezek a 3e ft /garnitura cserék hol történnek? gondolom felniről nem kellett levenni.
én is ennyit fizetek. persze, ez csak kerékcsere, de az egyensúlyt ellenőrizni szokták és meg is igazítják, ha kell

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22848 Dátum: 2014.04.05 09:26:25 »
Srácok és lányok... :) Ha esetleg tudtok E12 -es Corollára való 15- ös alufelnit, akkor én vevő lennék rá. :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22849 Dátum: 2014.04.05 09:36:56 »
...
Futóműállításról kérdeztem még, hogy mikor ajánlja, és, hogy a márkaszerviz szerint minden futómű alkatrésze gyári. A válasz az volt, hogy, ha gyári valóban és nem húz semerre, akkor azt csak elrontani lehet. Futóművet állítani normális esetben futómű alkatrész cserekor szoktak.

Üdv!

Igen. Amikor lengéscsillapítót cseréltem, ellenőriztettem, de semmihez sem kellett nyúlni, hála Istennek. Mondjuk ennek a cseréjekor nagyjából minden fix.
Azért ezután kormányt akarta beállítani, hogy a kormánykerék középen álljon, de nem sikerült neki: amennyit jobbra állt addig, most annyit balra  :1eye:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #22850 Dátum: 2014.04.05 13:26:01 »
Üdv!

Igen. Amikor lengéscsillapítót cseréltem, ellenőriztettem, de semmihez sem kellett nyúlni, hála Istennek. Mondjuk ennek a cseréjekor nagyjából minden fix.
Azért ezután kormányt akarta beállítani, hogy a kormánykerék középen álljon, de nem sikerült neki: amennyit jobbra állt addig, most annyit balra  :1eye:
tessék visszamenni és helyretetetni. KB. 2 perces munka.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22851 Dátum: 2014.04.05 14:58:51 »
Sziasztok,

Szeretném megosztani a tapasztalataimat egy kínai gumiabroncsról, aminek a márkája "háromszög"...nem vicc, és voltam olyan hülye, hogy kipróbáltam.
Szóval, zsír új gumi 215/50R17 méretben, forgásirányos gumi. Az előnyei:
Szinte már félelmetesen jó tapadás szárazon! Nem vicc, Dobogókő felé mentem vele szándékosan, de azt kell mondjam, rettenetesen jó volt vele irányítani a kocsit. Azonnal ragált mindenre, meg sem rezdült forszírozott kanyarsebességek mellett sem...nem értem el a határait egyszer sem. Kicsit néha már sikított, de egy pillanatra sem éreztem bizonytalanságot. Kaptam egy kis esőt útközben, és még itt sem tűnt rossznak, persze messze elmaradt a száraz tapadástól. A másik előny, hogy nagyon jól nézett ki a kocsin  :whistling: Peremvédős kivitel volt, ami szintén pozitív, illetve erősített oldalfalú, ami valószínűleg közrejátszott a jó reakciókészségben.
Ennyit az előnyökről.
A gumi zaja számomra elviselhetetlen volt, minden sbességnél produkált valami hangot, ami az én ingerküszöbömet bőven túllépte. A párom szerint nekem baj van a fülemmel, mert olyasmiket hallok, amit más nem vesz észre, de mi, Toyotások ugye, tudjuk miről beszélek...egy Toyotában tudjuk, hogy minek, milyen hangja kell, hogy legyen, ha egyáltalán beszélhetünk hangokról. Na....jó nem esem túlzásokba, de az biztos, hogy hangosabban kellett beszélgetni, a zenét a szokásosnál hangosabbra kellett tekerni és még akkor is hallottam a zene "fölött" (főleg nagyobb sebességnél), hogy búg a gumi.
A fogyasztásra gyakorolt hatása...hát....csapnivaló. A computer szerinti, 2000km alatt kialakult átlagot (6.5) kb.700 km alatt 6.9-re feltornázta hasonló körülmények között. Utána próbáltam visszaszorítani, és megfigyelni, amiből az sült ki, hogy kb. 80-90-es tempóig rendben volt, majd onnan fölfelé nagyon elkezdett vele zabálni a kocsi, sőt (igaz, csak érzésre), de mintha 5-ben és 6-ban éreztem volna némi gyengülést a vonóerőben. Már bánom, hogy nem mértem meg a rugalmasságot vele. (már nincs meg a gumi)
És még valami: A kormányt ugyan nem rázta, ezzel szemben bizonyos sebességeknél a gumi összerezonálhatott a futóművel, vagy a karosszériával, mert ilyen nagyon alacsony frekvenciás, mély hangokat hallottam, és valahogy az egész kocsitesten éreztem a vibrációt az ilyen hangok megjelenésekor.
Egy sportosabb karakterű kocsin, ahol egyébként is üvölt a kipufogó, meg a motor, meg nem számít a csend, oda jó, de egy Avensis D-CAT-re nem való. Kopásról nem tudok nyilatkozni, ahhoz nem mentem eleget vele.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22852 Dátum: 2014.04.05 15:51:03 »
Üdv!

Igen. Amikor lengéscsillapítót cseréltem, ellenőriztettem, de semmihez sem kellett nyúlni, hála Istennek. Mondjuk ennek a cseréjekor nagyjából minden fix.
Azért ezután kormányt akarta beállítani, hogy a kormánykerék középen álljon, de nem sikerült neki: amennyit jobbra állt addig, most annyit balra  :1eye:
Én a Gumisch nevű cégnél voltam kétszer is állítani a futóművet. Másodszorra amikor érkeztem, már kint cigiztek, a műhelyben már mondta a pasi hogy messziről kiszúrta hogy rossz a mittoménmelyik paramétere, Toyotákon nem így szokott állni, a műszer is megerősítette hogy 1 fok volt az eltérés.
A kormányt egy buborékos vízszintmérővel szokta belőni.
Olvastam már olyat is, hogy 25e km-enként illik ellenőrizni a fuccsiműccsiállcsit, főleg magyarisztán úttyain.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22853 Dátum: 2014.04.06 02:21:36 »

Ki is próbáltam, 140-nél is halálnyugodt a kormány, úgyhogy sikerült helyrehozni.  :clap:

Nem mondod, hogy elmentél Kecskemétig, hogy ezt kipróbáld?! :P Amúgy hol szoktál szereltetni?
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Gumik és felnik
« Válasz #22854 Dátum: 2014.04.06 06:51:42 »

Nem mondod, hogy elmentél Kecskemétig, hogy ezt kipróbáld?! :P Amúgy hol szoktál szereltetni?
Á, Gyula-Csaba között is van hely.
A Posta Autoszerviz VW haszongépjármű márka szervizbe járok újabban, ott dolgozik egy jó ismerősöm. Komplett szerviz, celszerszamokkal, és 4000 Ft körüli számlás rezsi óradíjjal. Ez a centrírozás számlásan volt 2940 Ft. :) ha kell kontakt, csak szólj. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vegaboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22855 Dátum: 2014.04.06 17:07:49 »
Bele kell próbálni. Egy kereket leveszel a kocsidról és megpróbálod bele legózni... :)

kösz a választ

pont ezt akarom elkerülni :)

majd becsurgok valami gumishoz , hátha van nála lepakolva egy szett es bepróbálom a makó 'kerek' helyére

písz

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #22856 Dátum: 2014.04.06 17:18:10 »
tessék visszamenni és helyretetetni. KB. 2 perces munka.
Igen, csak valahányszor visszamentem, mindig dugig volt a hely, nincs időm órákat várni.
Majd megyek még, hátha.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22857 Dátum: 2014.04.06 21:11:33 »
Vérszemet kaptam a múltheti rozsdamegszüntetés gyanánt:  :)

- Lemosva kívül-belül
- rozsdamarózva, majd rozsdagátló alapozózva
- várakozás, amíg a rozsdaátalakító alapozó megszárad (a fehér cucc fekete lesz)
- lefestve, pakoláshoz előkészítve

Amit nem fényképeztem le: állványra rakva, az állvány takarófóliájával földig letakarva, várja a szett a következő telet
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22858 Dátum: 2014.04.06 21:24:31 »
Egész jó! Nagyon bírom a Korantot  :yes:

Budaprimer van a végén?
Festékboltban itt rendelni kellett, kb. 3500 pénzért egy normál doboz, feketét kértem.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Gumik és felnik
« Válasz #22859 Dátum: 2014.04.06 21:25:37 »
mivel festetted?
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018