Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4182124 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22830 Dátum: 2014.04.02 20:41:51 »
fotót meg a kocsira felszerelve értettem, az összhatás az érdekes, nem a csupasz felni ;)
És íme, ma felkerült.  :clap:
És milyen jó, hogy nem hallgattam a sok kókler gumisra és felniárusra, hogy a 6.5 széles is bőven jó lesz. Ez most 5.5-es, pont jó rá a 175-ös gumi. A 6-os már nagyon határ lenne.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22831 Dátum: 2014.04.02 21:03:05 »
Jól néz ki ez a felni, jól áll neki. Összeillenek a sötétített ablakok, a hátsó sötét lámpa búra és a sötétebb tónusú felni.  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re: Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #22832 Dátum: 2014.04.02 21:07:13 »
Természetesen a legjobb eredmény a te általad felsorolt összetevőkből jön össze, de egy jó sofőr többet ér, mint a legjobb gumi. Ezzel ezt akartam hangsúlyozni. Hiába minden, ha nincsenek gyors reflexek, gyors helyzetfelismerés.  Én sem raknék kici ócó gumit az autóra, de nem is kell bedőlni a marketing gepezetnek.
Nem értitek mitől változik évente a tesztgyőztes, lehet, hogy a cikk/teszt támogatójától, de lehet pusztán a körülmények miatt. Nem azonos hőmérséklet, aszfalt minőség, stb. Ezek alapján kijelenteni, hogy melyik a legjobb, és azt kell megvenni...
Itt olvastam, hogy valaki szidott egy téli gumit, mert nekicsuszott a kapunak, a korábbival, meg ugyanolyan tempoval nem. Biztos lemérte, a jég felületet is korábban, és az pont ugyanolyan volt minden szempontból, ergo tuti a gumi volt rosszabb. Hát biztos is. :D
Na az ilyen emberek szokták kiszakítani a szalagkorlátot a kanyarokban, természetesen a gyenge gumi miatt. ;D
Igen, pont ezt írtam én is párszor már. Veled értek egyet!  :yes:
Az a baj, hogy a legtöbb embernek fogalma sincs a csúszáshatárról. Szárazon nem szoktak megcsúszni, ott abszolút nincs tapasztalat, esőben bizony már tapasztalhatták, na akkor jól megijednek és úgy néz ki rohannak megvenni a legjobb esőgumit, mert juj, majdnem meghaltunk. Télen meg a legdrágább tesztgyőztes gumikkal is csak az esp tartja őket az úton, ott meg a traction control lámpa állandó villogása hozza rájuk a frászt és gondolom hangosan szidják, hogy a tesztgyőztes drága gumi is milyen sz@r, az sem ér semmit, mert ajaj csúszunk, de azt sem érzi, csak a lámpa villogásából érzékeli, vagy a sípolásból/bimbammolásból (de utálom azokat az autókat, amik kikapcsolt esp-nél bimbammolnak amikor már beavatkoznának, ha be lennének kapcsolva)! Azt azért jó látni, hogy sokan nem sajnálják a drága gumigarnitúrára a pénzt, de sokszor az az érzésem, hogy hamis illúziókba kergetik magukat azzal, hogy ha megvették a drága gumit, akkor az majd minden jövőbeni vészhelyzetet megold helyettük, ahogy írtad te is, ha meg balesetet szenvednek mégis, akkor a gumi a hibás.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22833 Dátum: 2014.04.02 21:18:22 »
Jól néz ki ez a felni, jól áll neki. Összeillenek a sötétített ablakok, a hátsó sötét lámpa búra és a sötétebb tónusú felni.  :clap:
Köszi!
Igazából még sötétebbet szerettem volna, de nem volt méretben passzoló. A gyártásból rendelés meg 600€ felett járt volna  :whistling:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22834 Dátum: 2014.04.02 21:32:14 »
És íme, ma felkerült.  :clap:
És milyen jó, hogy nem hallgattam a sok kókler gumisra és felniárusra, hogy a 6.5 széles is bőven jó lesz. Ez most 5.5-es, pont jó rá a 175-ös gumi. A 6-os már nagyon határ lenne.
6" szélesre azért még fel lehet tenni a 175 széles gumit. 6,5"-széles felnire már tényleg a 185 széles gumi a minimum, de igazad van 5,5"-os felniken a 175-ös és 185-ös gumik az ideálisak előírás szerint, persze a robbantott gumisok/tyre-stretch-esek tuti nem értenek az előírással egyet!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22835 Dátum: 2014.04.02 21:32:54 »
Köszi!
Igazából még sötétebbet szerettem volna, de nem volt méretben passzoló. A gyártásból rendelés meg 600€ felett járt volna  :whistling:
naon sziep! jampi ez a bordó szín is!  :clap:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22836 Dátum: 2014.04.03 07:24:43 »
6" szélesre azért még fel lehet tenni a 175 széles gumit.
Persze, hogy felmegy rá, de hogy néz ki?  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22837 Dátum: 2014.04.03 07:46:06 »
naon sziep! jampi ez a bordó szín is!  :clap:
Köszi!
Alkalomadtán lefotózom együtt a szomszéd Versojával, az barcelonavörös. Avatatlan szemlélő egyformának mondja a kettőt külön-külön, de egymás mellett azért jól látszik a különbség.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22838 Dátum: 2014.04.03 08:07:40 »
Persze, hogy felmegy rá, de hogy néz ki?  ;)
Szarul. Szimplán...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vegaboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22839 Dátum: 2014.04.03 13:45:23 »
Sziasztok

lehet volt már szó róla, de nagyon sok a bejegyzés, sok idő lenne végig olvasni

A kérdésem a következő
A csomagtartóban lévő mankókerék helyére befére e egy normál méretű kerék , vas felni+gumi, menet készen , amivel az autó gyárilag fut,
jobb ha az ember egy olyanra cserél nem pedig mankó kerékre

előre is köszi a választ

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22840 Dátum: 2014.04.03 14:47:54 »
persze hogy jobb a teljes értékű kerék a mankó csak 50el a legközelebbi szervizbe kategória.   
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22841 Dátum: 2014.04.03 15:30:47 »
Sziasztok

lehet volt már szó róla, de nagyon sok a bejegyzés, sok idő lenne végig olvasni

A kérdésem a következő
A csomagtartóban lévő mankókerék helyére befére e egy normál méretű kerék , vas felni+gumi, menet készen , amivel az autó gyárilag fut,
jobb ha az ember egy olyanra cserél nem pedig mankó kerékre

előre is köszi a választ
Bele kell próbálni. Egy kereket leveszel a kocsidról és megpróbálod bele legózni... :)

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #22842 Dátum: 2014.04.03 17:40:57 »
Sziasztok

lehet volt már szó róla, de nagyon sok a bejegyzés, sok idő lenne végig olvasni

A kérdésem a következő
A csomagtartóban lévő mankókerék helyére befére e egy normál méretű kerék , vas felni+gumi, menet készen , amivel az autó gyárilag fut,
jobb ha az ember egy olyanra cserél nem pedig mankó kerékre

előre is köszi a választ
Sajnos általában nem fér bele, mert kihasználják, hogy az kevesebb helyet foglal el. Nagyobb lehet így a csomagtartó. Próbáld ki az egyik kerekeddel.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22843 Dátum: 2014.04.03 17:46:54 »
Anyám Aveo-jához már mankókerék se járt csak defektjavító spray szett. Szerencsére a hely megvolt a csomi alatt így egy 15"-ös Opel felni pont passzolt oda ET számban is, így gyári méretben minden stimmelt. 4 évszakos gumival.

Amúgy a Yarisban és a Cee'd-ben is mankókerék van, szerintem jó az.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22844 Dátum: 2014.04.04 22:50:44 »
Na ma feltettettem én is a nyári kerekeket.
Első osztályú kiszolgálásban volt részem 3 ezer forintért. Kerékcsere + centrírozás.
Nyomaték kulcshasználat stb minden ami kell...