Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1162937 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5760 Dátum: 2016.10.01 21:06:05 »
érdemes meglátogatni?
Igen!
Időnként itt is megtalálod Lion-t  ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5761 Dátum: 2016.10.02 04:02:40 »
Pisti unokaöcsém küldte a következő linket az alábbi szöveggel:
Józsi bácsi megígérte, hogy megcsinálja a Versot, nézd meg!
Ismeri valaki? Anyámékat ha meglátogatok egy városban leszünk, érdemes meglátogatni?

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1281336841918483&id=1032829003435936





Abszolút érdemes, nekem is dolgozott (sőt többünknek) már Lion, kifogástalan munkát végez a maximális szakmai alázattal és profizmussal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5762 Dátum: 2016.10.13 10:09:50 »
A polírozó krémek, paszták meddig állnak el - a rájuk írt lejárathoz képest? Találtam a pincében 3 flakonnal, az egyiken 1997-es lejárat volt feltüntetve  :eek: , a másik kettőnál azért jobb.a helyzet...
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5763 Dátum: 2016.10.13 10:22:16 »
A polírozó krémek, paszták meddig állnak el - a rájuk írt lejárathoz képest? Találtam a pincében 3 flakonnal, az egyiken 1997-es lejárat volt feltüntetve  :eek: , a másik kettőnál azért jobb.a helyzet...
Ha 97-ben már lejárt, az azt jelenti, hogy valamikor 94 körül gyártották. Ne használd, dobd ki.
Nekem sem minden szerem szavatol már, pl. az Turtle Wal Glass Polish-om is lejárt 2014-ben. A hivatalos lejáratot követő 2-3 évig még el lehet használni, max a hatékonysága nem lesz olyan, mint az újnak. Ki kell próbálni és ha nem tapasztalsz különösebben rosszat, akkor sztem lehet használni a lejárati idő után is.

Egyébként a Lidl-ben van most akcióban Karnauba viasz tartalmú autó polírozó folyadék, talán 700Ft-ért. Teljesen jó ajánlat, érdemes ráugrani.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5764 Dátum: 2016.10.13 11:07:06 »
Van friss is, amit tavasszal vettem. :cool2:
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5765 Dátum: 2016.10.28 16:07:14 »
Egy másik topicban erősen OFF volt, ezért átpakoltam ide:
Bocsánat, annyira le van csiszolva hogy az ablakkal 100%-ban egy szinten legyen, szó sincs róla hogy belekapjon a lapátba. Maga a ragasztónak a saját kis felülete nem teljesen átlátszó még, mert az nincs lecsiszolva. De hát átmérőre alig 0.8mm, képtelenség lecsiszolni úgy, hogy az üveget ne érintsd meg körülötte. A szaki úgy értette, mint amikor pár év után már látod az ablaktörlő nyomát az üvegen, na úgy fog felcsiszolódni ez a rész is, csak valamivel gyorsabban, hiszen ez nem üvegből van, hanem műgyantából.

Automata érzékelős az ablaktörlőm, és azt úgy nagyon szeretem, nagyon szépen dolgozik, pont akkor amikor kell, így azt részesítem előnyben.
Plussz, mi társasházban lakunk, sajátkezüleg nincs lehetőségem autót mosni, meg az igazság az, sok kedvem és időm se lenne rá, inkább a családdal vagyok. Évente 4-5 alkalommal befizetek egy kézi mosást, külső-belsőt időjárás függvényében, és ez így nekem tökéletes. Most is elég retek az autó külseje mert nagyon pocsék volt az időjárás, megyünk egy hosszabb útra a közeljövőben, hát direkt nem mosom le, mert mire félúton vagyunk, megint ilyen lesz.

Ááááá, affene, ez így elég nyakatekert dolog, de érthető, hogy nem akarták jobban megpiszkálni.. A fene vinné el azt a kavicsot...

Ez az ablaktörlőzéses becsiszolódás... háááát, nem hinném, hogy az ablaktörlő gumi ennyire besikálná a felületet. Ellenkezőleg, viszont, az esetlegesen nem javított sérülés pereme felsértheti az ablaktörlő gumit, ami csíkozni fog törlés közben. De ez csak spekuláció, és, mivel a Tiedet megpontozták, nem valószínű, hogy ilyen gondod lesz vele.

Viszont, egy dolgot még javaslok: A szélvédő nanobevonattal történő ellátását. Én 2 éve megcsináltattam az Avensisen és imádom! Nem is a városi tempóhoz kell, mert az alacsony sebesség miatt ugyanúgy törölni kell városban, hanem a sokkal könnyebb és gyorsabb takaríthatóság érdekében.  :yes: A bogarak, szennyeződések sokkal kevésbé ragadnak a felületre, azokat könnyebb eltávolítani. Én pl. semmiféle kefét, rongyot nem használok erre, kizárólag a nagynyomású mosó vízsugarát.
Lakott területen kívül, esőben, pedig egyszerűen nem szükséges ablakot törölni, mert 70-80km/h-tól kezdi megfelelő ütemben lepergetni a szélvédőről a vízcseppeket. Szerintem állati jó. ;)

Ideiglenes "nanobevonat" a szélvédő almával történő bedörzsölése.
a ragasztónak a saját kis felülete nem teljesen átlátszó még, mert az nincs lecsiszolva. De hát átmérőre alig 0.8mm, képtelenség lecsiszolni úgy, hogy az üveget ne érintsd meg körülötte..
Fogkefe, fogkrém, akarat és türelem kérdése.

Erről ez a Forrest Gump jelent jutott eszembe (1:40-től):

Ezekben nem hiszek. Vannak megfelelő szerek a célra.
Persze, hogy vannak, de ennek éppen az a lényege, hogy egy sincs nálad és mondjuk elromlott az ablaktörlőd, vagy a mosód. Vészhelyzeti praktika akárcsak a harisnya az ékszíj helyére.
Az ötletet a 80-as években kaptam, akkor még nem voltak ilyen speciális szerek, csak a találékonyság. -)
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.28 16:23:51 írta Agyarka »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5766 Dátum: 2016.10.28 17:03:01 »
Ja, így oké. Adhoc jelleggel, ha más nincs kéznél...[emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5767 Dátum: 2016.11.01 22:51:50 »
Na jönnek a jó idők, meg a jól felvert saras dolgok a kerékjáratok közelében, küszöbökön, amit a nagynyomású nem tud lehozni. Van valami tipp ellenük, ami lehetőleg minél kevesebb fizikai kontaktussal jár?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5768 Dátum: 2016.11.01 23:00:16 »
Fűtött garázs, ahol leolvad, aztán magasnyomású...  ;) :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5769 Dátum: 2016.11.01 23:18:35 »
Fűtött garázs, ahol leolvad, aztán magasnyomású...  ;) :D
Napközben nem volt hideg ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5770 Dátum: 2016.11.02 00:02:47 »
Ha nincs keményen ráfagyva, azt lehozza a magasnyomású...  :innocent:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5771 Dátum: 2016.11.02 00:09:34 »
Ha nincs keményen ráfagyva, azt lehozza a magasnyomású...  :innocent:
13-15 fok volt napközben
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5772 Dátum: 2016.11.02 01:13:25 »
13-15 fok volt napközben
akkor nemvolt ráfagyva...[emoji12]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5773 Dátum: 2016.11.02 10:02:05 »
Fűtött garázs, ahol leolvad, aztán magasnyomású...  ;) :D
A Bálna garázsában stabil 25 fok van mindig, hétvéné 2 óra igyenes, amúgy 300/óra. Én télen ide fogom vinni az autót leolvasztani  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5774 Dátum: 2016.11.02 15:24:38 »
akkor nemvolt ráfagyva...[emoji12]
And the Nobel Prize goes to ...
Itt egyszerűen csak jó erősen rászáradt sár van. Tecsőn WD40-et fújnak rá és lekaparják, szóval ott is károsodik a fényezés. Marad a bő vizes mikroszálas kesztyű óvatos mozdulatokkal, előbb utóbb megadja magát ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer