Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1148506 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5820 Dátum: 2017.05.12 09:49:21 »
Csak hogy megtartsam a szokást: K2-esem van két éve, hibátlanul működik. Vettem hozzá habfúvókát is, ha azzal számolok hogy egy alapos mosásért egy kúton is bedobálnék 2000Ft-ot, a 20000Ft-os vételárát már ledolgozta (a fúvóka 5000-ét is). Tudom hogy tönkre fog egyszer menni, akkor majd beruházok egy komolyabbra.
A Kärcher féle mosó K5-ös szintig mind műanyagból vannak, az 5ös is csak alumínium, a K7esek hengerfeje készül sárgarézből. Amúgy kollégám nemrég szedett szét K3ast, és egy az egyben az a bele volt, mint a K2esnek.
Makiták már olcsóbb szinten is fém hengerfejesek, ezért is szoktam inkább azt javasolni belépő kategóriában.

Azért azt mindenkinek fontos tudni, aki ilyet vesz, hogy ezek hobbi mosók. Tehát nem alkalmasak arra, hogy hosszabb pihenő nélkül, egy eresztésben lemossunk vele egy teljes kocsit. Túl fognak melegedni, aztán vetemedni. Másrészt a nyomás sincs meg bennük annyira, arról nem is beszélve, hogy ezeket ugye többnyire csapvízzel használják az emberek, tehát a végén valahogy muszáj szárazra törölni az autót.

Jah, és a mosóhatás amiatt is rosszabb, hogy jó eséllyel hideg vízzel használja az ember. Merthogy ugye mosóhatást kétféleképpen lehet növelni azonos mosó esetén: tisztítószer hozzáadással és a víz hőmérsékletének emelésével.
Ha valaki annyira gyakran szeretné otthon használni kocsimosásra a magas nyomásút, akkor lehet érdemes alap ipari mosóba fektetni. Árban kb összeérnek a top háztartásival. (Kärcherben)
Gabe 254.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5821 Dátum: 2017.05.12 11:06:43 »
A Kärcher féle mosó K5-ös szintig mind műanyagból vannak, az 5ös is csak alumínium, a K7esek hengerfeje készül sárgarézből. Amúgy kollégám nemrég szedett szét K3ast, és egy az egyben az a bele volt, mint a K2esnek.
Makiták már olcsóbb szinten is fém hengerfejesek, ezért is szoktam inkább azt javasolni belépő kategóriában.
Ezt jó tudni, kérdés hogy a Karcher csatlakozós/méretű fúvóka jó e rá.
Azért azt mindenkinek fontos tudni, aki ilyet vesz, hogy ezek hobbi mosók. Tehát nem alkalmasak arra, hogy hosszabb pihenő nélkül, egy eresztésben lemossunk vele egy teljes kocsit. Túl fognak melegedni, aztán vetemedni. Másrészt a nyomás sincs meg bennük annyira, arról nem is beszélve, hogy ezeket ugye többnyire csapvízzel használják az emberek, tehát a végén valahogy muszáj szárazra törölni az autót.
Legutóbb felszívattam vele némi ecetet is mielőtt eltettem, hogy oldja a követ, bár valszeg nem a vízkő fogja tönkretenni. Egy átlagos autómosás közben szerintem többször is pihen az a gép (pl én kézzel is át szoktam samponozni)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5822 Dátum: 2017.05.12 12:35:02 »
A csatlakozó passz, de ha kell, megkérdem.
Gabe 254.

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5823 Dátum: 2017.05.28 14:00:25 »
Sziasztok!
csatoltam a képet amit az autó tetején vettem észre a napokban. Fogalmam sincs mikor és hogy keletkezhetett oda.
Kérdés, hogy azt mivel lehetne javítani? Fényezés vagy elég csak polír?

Ismer valaki megbízható fényezőt? :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5824 Dátum: 2017.05.28 18:43:01 »
Sziasztok!
csatoltam a képet amit az autó tetején vettem észre a napokban. Fogalmam sincs mikor és hogy keletkezhetett oda.
Kérdés, hogy azt mivel lehetne javítani? Fényezés vagy elég csak polír?

Ismer valaki megbízható fényezőt? :)

Az ilyen jellegű sérülés....  Hát úgy mondjam akkor szokott keletkezni, amikor egy vastagabb kittelés van a kocsin... De a tetőn....  Biztos, hogy sérülésmentes a kocsi??   Én megnézném egy rétegvastagságmérővel a tetőt (is).

Sajnos az a fényező, aki részt vett a Rolla felújításában, már nem praktizál, pedig csoda jól dolgozott.  Mozso-t keresd meg, ő nemrég fényeztetett.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5825 Dátum: 2017.05.28 19:12:09 »
Az ilyen jellegű sérülés....  Hát úgy mondjam akkor szokott keletkezni, amikor egy vastagabb kittelés van a kocsin... De a tetőn....  Biztos, hogy sérülésmentes a kocsi??   Én megnézném egy rétegvastagságmérővel a tetőt (is).

Sajnos az a fényező, aki részt vett a Rolla felújításában, már nem praktizál, pedig csoda jól dolgozott.  Mozso-t keresd meg, ő nemrég fényeztetett.

Sérülés mentes, de itt mondta is az eladó, hogy kezelve lett, mert az előző tulaj mikor a csomagtartóra pakolt valamit megsértette.
Ezek szerint nem sikerült minőségileg kezelni.Akkor lehet a hideg-meleg hatása miatt repedt meg?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5826 Dátum: 2017.05.28 19:50:10 »
Sérülés mentes, de itt mondta is az eladó, hogy kezelve lett, mert az előző tulaj mikor a csomagtartóra pakolt valamit megsértette.
Ezek szerint nem sikerült minőségileg kezelni.Akkor lehet a hideg-meleg hatása miatt repedt meg?

Igen, a vastag kittelés velejárója.  Idő és napfény kérdése.  Talán csak az üveggyapotos erőstésű kittelés bírja a vastagabb réteget.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5827 Dátum: 2017.05.28 21:26:31 »
Sziasztok!
csatoltam a képet amit az autó tetején vettem észre a napokban. Fogalmam sincs mikor és hogy keletkezhetett oda.
Kérdés, hogy azt mivel lehetne javítani? Fényezés vagy elég csak polír?

Ismer valaki megbízható fényezőt? :)
Ilyesmit mindig a lakatosomon át intézek, mert inkább legyen már az alapoktól rendesen megcsinálva. :no: Viszont nála a váróslistájára is várólista van mostanában. Ha gondolod, akkor átküldöm a számát, Budaörsön dolgozik. Másik OFF kocsin volt olyan melója(lakatolás&fényezés) amit 12 éve csinált és még most is teljesen rendben van.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5830 Dátum: 2017.09.11 19:24:06 »
Igen, Kowee rendszeresen jár hozzájuk.


 :eek:
Letérdelt a dodgem?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5831 Dátum: 2017.09.11 22:21:46 »
:eek:
Letérdelt a dodgem?
mé? te hol cserélted a váltóolajat waze!!??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5832 Dátum: 2017.09.12 06:49:45 »
mé? te hol cserélted a váltóolajat waze!!??

a dodgemben csak dinamó van!??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Matt fényezés - polírozás NE!
« Válasz #5833 Dátum: 2017.09.12 11:45:35 »
Az alábbiakban megosztom Veletek tanulságképpen hogyan tettem tönkre (???) a 3 hete vásárolt KTM bringám matt fekete fényezését...

Miaffa**nak nyúltam hozzá? Mert volt egy kisebb folt az egyik hátsó villán, amit úgy gondoltam, megpróbálok eltüntetni. De, ha már egy foltot "eltüntetek" átkenem az egész vázat, ártani nem fog...  :wacko: De, fog. Lehet.

Na, szóval, ez lett az eredmény:





Gyönyörű, nem igaz?  :ph34r:

A szer egy általam már tucatszor használt Sonax Extreme Polish&Wax phase3. Ez hiba volt. Ami a normál, lakkozott fényezésen bevált, az a matt fényezést borító nagyon vékony matt lakk bevonatot megmarja. Beleszivárog a felület réseibe (nem sima, hanem enyhén rücsis) ...
Már csak utólag tudtam meg, hogy a matt fényezést leginkább semmivel nem polírozzuk, maximum kifejezetten matt fényezésre való wax-szal szabad vékonyan kezelni. Én sem sikáltam ám a Sonax-szal, szó szerint csak átkentem egy puha ronggyal. Amíg a polírból ki nem párolog a víz, addig semmi nem látszik, ezt követően, azonban, a képeken látható módon kifehéredik a felület. Ebbe nagyon belefutottam, a fene egye meg, magamon kívül nem okolhatok senkit. Nem voltam elég körültekintő. :cry:

Elvittem a bringát autókozmetikába (ahová az Avensis is szokott menni szépülni). Próbálkoztunk legalább 4-5 féle szerrel, polírokkal, kátrányoldóval, általános tisztítóval, tömény samponnal, stb, de csak egyre csúnyább lett. Elvittem Békéscsaba - szerintem - legprofibb fényezőjéhez, ő is elcsodálkozott rajta. Fühler, felület tisztító, 0 eredmény. Még csúnyább lett. Mi lehet a megoldás?

Újrafényezés. Igen ám, de ezek úgy készülnek gyárilag, hogy a lefestett vázra először felragasztják az összes matricát, majd az egész megkapja - matricával együtt! - a fedő matt lakkréteget. Azért így, hogy a matricák ne pöndörödjenek fel pár év elteltével egy 300k Ft-os bringán. Szóval, újrafényezésnél a matricákat is el kell távolítani, azokat újra le kell gyártatni. Szerencsére van erre is megbízható szakember Békéscsabán, aki teljesen gyári kinézetű és anyagú matricákat tud nyomni, szitázni, bármit, amit kérek.

Mibe kerül a javítás? A matricákat 10 000Ft-ért gyártják le, a fényezés - kizárólag a vázra értendő - legalább 20 000Ft.  :whistling: :cry:
Ha nem találtam volna - átmenetileg! - más megoldást, kénytelen lennék meglépni az újrafényezést.

3 napja teszek-veszek a garázsomban, és megpillantottam a megmaradt jó kis japán Eneos Sustina 5W-30 flakont. Maradt benne kb 2 deci olaj. Na, mondom, vesztenivalóm nincs, fogtam egy puha rongyot és áttöröltem vele a foltossá vált vázat. Ezt követően egy másik, száraz, puha ronggyal szárazra töröltem és vártam. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy a felület fekete maradt, foltosodásnak nyoma sincs. Rávilágítva, 5cm távolságból én láttam a foltok nyomait, de csak azért, mert tudtam, mit kell keresni. A foltok immár 3 napja eltűntek, azóta mentem kb 70-80km-t és a felület tartja magát.  :clap:
Persze, ez nem megoldotta a hibát, hanem csak elrejtette azt, de arra pont elég, hogy ne legyen szemet szúró és égetően fontos számomra az újrafényezés.

Íme az eredmény:



Itt nem is a motorolaj az, ami működött, hanem egyszerűen az olaj, mint anyag. Lehetett volna babaolajjal, vagy paraffin olajjal is kenni, hasonló lenne az eredmény. A Totalcar-ban a "filléres neppertrükkökben" pl. WD40-el tüntettek el karcolásokat. Persze, az első mosásnál újra előjönnek a hibák, ezért írtam, hogy az olaj csak elfedi azt, nem megoldja.

Az a fura ebben a biciklis sztoriban, hogy látva az olaj hatását, vajon, biztos, hogy a Sonax polír tette tönkre a felületet? Mi van, ha csak a mostanihoz hasonlóan át lett kenve valamilyen olajjal, majd megtörölgették. Abszolút nem látszik rajta, hogy fénylene, vagy valami. Nem is szaglik...


« Utoljára szerkesztve: 2017.09.12 11:50:40 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5834 Dátum: 2017.09.12 13:54:14 »
Az alábbiakban megosztom Veletek tanulságképpen hogyan tettem tönkre (???) a 3 hete vásárolt KTM bringám matt fekete fényezését...

Miaffa**nak nyúltam hozzá?  Nem is szaglik...



Az nem lehet, hiszen az Eneos olaj az büdös!?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu