Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 235614 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

• Megszállott
  • Autó: '05 Toyota Avensis Wagon 1.8VVTi Sol Technic, MX5 NB
Re:Biztosítás
« Válasz #3285 Dátum: 2018.09.09 16:23:01 »
Bár még nem kaptam meg a biztosító ajánlatát, az összehasonlítás szerint nem kell biztosítót váltanom, legrosszabb esetben is felmondani-újrakötni. A KÖBE és a Waberer ugyan megelőzi, de az előbbi csak pár forinttal, és ott tagdíj is van, amivel meg már drágább, a Wáberernél meg ha bármi esemény van, elkezd szemétkedni, arról szívesen lemondok. A mostani biztosítónál a netrisk szerint kétszáz forinttal emelkedik a díjtétel a bónuszugrást is beleszámítva - ez az elmúlt egy-két évet tekintve jó ajánlat, mert korábban nagyobbak voltak az ugrások.
Viszont nem esett jól, hogy a figyelembe vett kedvezmények között már "az idős járművek kedvezménye" is szerepelt, pedig a COV 10 éves múlt csak a nyáron.
A biztosítósoknál kb. 8 év a határ. Egyszer egy kárfelmérő előadta nekem, hogy ha rendes kártérítést akarok, akkor vegyek szalonból autót 3 évente. Ránézésre egy huszonéves kis nyikhaj volt akinek max kenőpénzből fog összejönni egy használt kocsi is.

robi (Robi)

• Klubtag
  • Megszállott
  • Autó: Yaris'08+Verso'16
« Válasz #3286 Dátum: 2018.09.10 10:17:26 »
Olyan 6 év, szerintem. Amikor a Yaris fenekébe jöttek, 5 éves volt a kocsi, kb. 1M Ft.-ba került a márkaszervizes helyreállítás tokkal vonóval, de már értékvesztést nem akartak rá kicsengetni. Azt mondták, örüljek, hogy nem lett GTK a kalkuláció...

Thomas59

• Mindig itt van
  • Autó: 1.8 Auris Hybrid Lounge, 2016
« Válasz #3287 Dátum: 2018.11.04 22:23:33 »
Bocs, de heveny izgalmi állapotban a hibakeresésbe irtam a mai esetet, de inkább ide tartozik:

Éppen úton vagyunk itthonról, haza Brüsszelbe és kaptunk egy követ a bal alsó saroktól kb egy nagy araszra 10 cm-re az A oszloptól, keckiásan kezd felkonyulni, illetve kifelé elérte a szélvédő szélét a repedés. Ez alighanem csere lesz. Nem tudom, fejből a Totoya biztosítást. Van erre valami tapasztalat, eljárásrend? Köszi!☹️😥
I like CarThrottle :)

Nagycitrom

• Globális moderátor
  • Megszállott
    • Dentmill Frézközpont
  • Autó: T27 Avensis TS Active 2ZR-FAE (2017)
« Válasz #3288 Dátum: 2018.11.04 23:00:22 »
Bocs, de heveny izgalmi állapotban a hibakeresésbe irtam a mai esetet, de inkább ide tartozik:

Éppen úton vagyunk itthonról, haza Brüsszelbe és kaptunk egy követ a bal alsó saroktól kb egy nagy araszra 10 cm-re az A oszloptól, keckiásan kezd felkonyulni, illetve kifelé elérte a szélvédő szélét a repedés. Ez alighanem csere lesz. Nem tudom, fejből a Totoya biztosítást. Van erre valami tapasztalat, eljárásrend? Köszi!☹️😥
Nekem valami olyasmi van (Casco) a régi Avéra és abban van szélvédő biztosítás.

Thomas59

• Mindig itt van
« Válasz #3289 Dátum: 2018.11.05 09:04:23 »
Köszi, ha időben érünk útbaejtem a szervízt, mert nincs gyakorlatom ebben az eljárásrendben.

Thomas59

• Mindig itt van
« Válasz #3290 Dátum: 2018.11.05 21:02:22 »
Kiváncsi vagyok a fogyasztásra, mert csak dél után indultunk Wurzburgbol es fél hatkor már a szervízben töltötték ki a papírokat (510 km) és csütörtök reggelre kell vinnem az új szélvédőt belerakni. Az éjjel, még egy kicsit tovább is repedt. Toyota biztosításom van (lényegében ez ua. mint az itteni Autóklubos biztosítás) így ha igaz akkor semmi mást nem kell csinálnom. Talán még a kornyezetbarát matricákat is át tudják rakni az uj szélvédőre. ( Német ill francia matricák egyes városokban kellenek a behajtáshoz)