Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1152152 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5850 Dátum: 2017.10.11 07:25:07 »
Nekem erre van praktikám, illetve kétféle szerem.  Most éppen László Toth  (FB PCH csop.)  által hozott cseh eredetű detergens anyaggal kezelem az első szélvédőt, korábban a Wolf ápolócsalád keményviaszával tettem ugyanígy. Mindkét termék esetében nagyon szép az eredmény. Egyrészt a víz lepereg, másrészt a felkenődő bogarakat is állapottól függetlenül könnyen le lehet törölni egy vizes papírtörlővel.   Persze ez sem karceltávolító csodaszer, ugyanis, olyan nincsen, viszont megkönnyíti a tisztántartást.  Titkos tipp: le kell a szerekkel az ablaktörlőgumi éleit is kezelni, így naorétegen csúszik a nanoréteggel rendelkező gumi.  Csendesebb és tökéletes a vízeltávolítás lassabb tempónál.  60 km/h felett meg egyáltalán nem is kell használni az ablaktörlőt, a víz a menetszéltől távozik, még autópályás vízfüggöny esetében is.

 ::) ::)
Háátazé, a lencsék és a tükrök stb. felületét sem varázspálcával v. ráolvasással tökéletesítik. :surrender:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5851 Dátum: 2017.10.11 08:48:11 »
Nekem erre van praktikám, illetve kétféle szerem.  Most éppen László Toth  (FB PCH csop.)  által hozott cseh eredetű detergens anyaggal kezelem az első szélvédőt, korábban a Wolf ápolócsalád keményviaszával tettem ugyanígy. Mindkét termék esetében nagyon szép az eredmény. Egyrészt a víz lepereg, másrészt a felkenődő bogarakat is állapottól függetlenül könnyen le lehet törölni egy vizes papírtörlővel.   Persze ez sem karceltávolító csodaszer, ugyanis, olyan nincsen, viszont megkönnyíti a tisztántartást.  Titkos tipp: le kell a szerekkel az ablaktörlőgumi éleit is kezelni, így naorétegen csúszik a nanoréteggel rendelkező gumi.  Csendesebb és tökéletes a vízeltávolítás lassabb tempónál.  60 km/h felett meg egyáltalán nem is kell használni az ablaktörlőt, a víz a menetszéltől távozik, még autópályás vízfüggöny esetében is.

az ablaktörlőt sima gumiápolóval is elég vagy van arra is valami csodaszer?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5852 Dátum: 2017.10.11 12:16:51 »
Nekem erre van praktikám, illetve kétféle szerem.  Most éppen László Toth  (FB PCH csop.)  által hozott cseh eredetű detergens anyaggal kezelem az első szélvédőt, korábban a Wolf ápolócsalád keményviaszával tettem ugyanígy. Mindkét termék esetében nagyon szép az eredmény. Egyrészt a víz lepereg, másrészt a felkenődő bogarakat is állapottól függetlenül könnyen le lehet törölni egy vizes papírtörlővel.   Persze ez sem karceltávolító csodaszer, ugyanis, olyan nincsen, viszont megkönnyíti a tisztántartást.  Titkos tipp: le kell a szerekkel az ablaktörlőgumi éleit is kezelni, így naorétegen csúszik a nanoréteggel rendelkező gumi.  Csendesebb és tökéletes a vízeltávolítás lassabb tempónál.  60 km/h felett meg egyáltalán nem is kell használni az ablaktörlőt, a víz a menetszéltől távozik, még autópályás vízfüggöny esetében is.
No, eddig nem hittem ebben, de most majd jól kipróbálom!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5853 Dátum: 2017.10.11 18:00:04 »
az ablaktörlőt sima gumiápolóval is elég vagy van arra is valami csodaszer?

Ezzel a nano izével kenem be azt is.  A kenekedést követően letörlöm, na az ad egy impulzív élményt, hogy mi jön le a gumiról. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5854 Dátum: 2017.10.11 18:01:11 »
No, eddig nem hittem ebben, de most majd jól kipróbálom!

Esetleg egy próba erejéig szívesen lekezelem a szélvédődet, csak a tali időbeli összehozása necces számomra.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5855 Dátum: 2017.10.11 18:02:15 »
::) ::)
Háátazé, a lencsék és a tükrök stb. felületét sem varázspálcával v. ráolvasással tökéletesítik. :surrender:

De nem is acélgyapjúval és kézi polírozó szerekkel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5856 Dátum: 2017.10.11 18:39:03 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5858 Dátum: 2017.10.11 19:57:48 »
Ezzel a nano izével kenem be azt is.  A kenekedést követően letörlöm, na az ad egy impulzív élményt, hogy mi jön le a gumiról. :)
Nagyrészt, a gumiból kipergő korom (grafit).
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5859 Dátum: 2017.10.12 12:01:19 »
Ezzel a nano izével kenem be azt is.  A kenekedést követően letörlöm, na az ad egy impulzív élményt, hogy mi jön le a gumiról. :)

jéé...
én rain-x-szel szoktam lekenni az üveget, de azt csak üvegre lehet rátenni. nyilván a nanobizb*szok fejlettebbek

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5860 Dátum: 2017.10.12 18:47:37 »
Nekem erre van praktikám, illetve kétféle szerem.  Most éppen László Toth  (FB PCH csop.)  által hozott cseh eredetű detergens anyaggal kezelem az első szélvédőt, korábban a Wolf ápolócsalád keményviaszával tettem ugyanígy. ...
Megkésve bár de törve nem... kérdezném, hogyha nekem nem van működő FBm, akkor én már ilyen buta is maradok? Lehet erről a porított Csehszlovák fekete sörről tudni többet? 🤔

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5861 Dátum: 2017.10.12 19:25:20 »
Megkésve bár de törve nem... kérdezném, hogyha nekem nem van működő FBm, akkor én már ilyen buta is maradok? Lehet erről a porított Csehszlovák fekete sörről tudni többet? 🤔

Persze, az ottani "aldiból-lidliből" hozta egy PCH  klubtag többedmagamnak.  Hétvégén nyomok egy fotót a flakonról, hogy pontosan mi ez, mert csak csehül-szlovákul  beszél emlékeim szerint a címkéje.  :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5862 Dátum: 2017.10.12 21:16:49 »
Megkésve bár de törve nem... kérdezném, hogyha nekem nem van működő FBm, akkor én már ilyen buta is maradok? Lehet erről a porított Csehszlovák fekete sörről tudni többet? 🤔
Vagy megveszel barmit a wolf termekek kozul...annak tuti van magyar cimkeje...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5863 Dátum: 2017.10.12 21:17:26 »
Találtam Cseh NanoProtech-es videot is 💦

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5864 Dátum: 2017.10.15 19:25:42 »
Persze, az ottani "aldiból-lidliből" hozta egy PCH  klubtag többedmagamnak.  Hétvégén nyomok egy fotót a flakonról, hogy pontosan mi ez, mert csak csehül-szlovákul  beszél emlékeim szerint a címkéje.  :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.