Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 552145 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Audio kérdések
« Válasz #525 Dátum: 2007.04.16 12:37:46 »
Kari!

Nekem volt benn gyári, bár más típus az autóm, de én is kicseréltem.
Arra figyelj, hogy minél inkább feléd nézzenek a magasok.
Tehát a két hangsugárzónak nem egyforma szögben kell állni.
Ha márkásabbat választasz, ahhoz adnak többféle "foglalatot",
amivel be tudod állítani.

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Audio kérdések
« Válasz #526 Dátum: 2007.04.16 14:02:02 »
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, kinéztem a Pioneer TS-G171C 2-utas komponens szettet vagy JBL CS2165C, mert nem szeretnék túl sokat rákölteni ( tulajdonképpen csak egy magas hanszórót szerettem volna betenni, de ha már le kell bontani az ajtókárpitot, gondoltam a másik hangszórót is kicserélem), ha esetleg 15.000-20.000,- Ft/pár körül tudtok esetleg ajánlani jobbat megköszönöm (Hol érdemes beszereltetni?)

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Audio kérdések
« Válasz #527 Dátum: 2007.04.17 07:19:07 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Idézetet írta: "XPA"
Ok, majd oszd meg velünk pliz :)


Ok, rakok majd be képeket a beépítésrõl. A fed. comp.  fog mûködni, de természetesen a cd/rádió funkciók nélkül.  :nagymosoly:


Szia!

Na hogy sikerült a duett?  :nagymosoly:

gege

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Audio kérdések
« Válasz #528 Dátum: 2007.04.20 00:12:08 »
Helló mindenkinek!Remélem tud nekem segiteni valaki!Van egy 3 ajtós corollám (2001) kazettás magnóval,szeretnék bele egy MP3-AS FEJEGYSÉGET.De nem tudom hova kellene beszerelni,voltam egy hifi szaküzletbe ott is csak néztek!Elõre is kössz a segítséget.
 :hmm:

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #529 Dátum: 2007.04.20 00:30:22 »
Idézetet írta: "gege"
Helló mindenkinek!Remélem tud nekem segiteni valaki!Van egy 3 ajtós corollám (2001) kazettás magnóval,szeretnék bele egy MP3-AS FEJEGYSÉGET.De nem tudom hova kellene beszerelni,voltam egy hifi szaküzletbe ott is csak néztek!Elõre is kössz a segítséget.
 :hmm:



Az évjáratból ítélve e11es Corollád van, akkor viszont nem értem mit néztek nagyot... :wink:

Egy sima 1DIN-es "rekeszed" van, a régi fejegységet kiszedni, újat berakni és viszlát...

E12-es Corollánál picit bonyolultabb, mert ott az egész középkonzolt szét kell szerelni és egy speciális beépítõkeret kell ami után lesz egy DINes befogadó és fölötte/alatta egy kis rekesz.

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Audio kérdések
« Válasz #530 Dátum: 2007.04.20 08:38:43 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "gege"
Helló mindenkinek!Remélem tud nekem segiteni valaki!Van egy 3 ajtós corollám (2001) kazettás magnóval,szeretnék bele egy MP3-AS FEJEGYSÉGET.De nem tudom hova kellene beszerelni,voltam egy hifi szaküzletbe ott is csak néztek!Elõre is kössz a segítséget.
 :hmm:



Az évjáratból ítélve e11es Corollád van, akkor viszont nem értem mit néztek nagyot... :wink:

Egy sima 1DIN-es "rekeszed" van, a régi fejegységet kiszedni, újat berakni és viszlát...

E12-es Corollánál picit bonyolultabb, mert ott az egész középkonzolt szét kell szerelni és egy speciális beépítõkeret kell ami után lesz egy DINes befogadó és fölötte/alatta egy kis rekesz.


De gondolom a kábelezés/bekötés nem ilyen egyszerû  a fedcompal egybeépített rádiónak köszönhetõen. vagy mégis?

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #531 Dátum: 2007.04.20 10:24:10 »
Idézetet írta: "XPA"


De gondolom a kábelezés/bekötés nem ilyen egyszerû  a fedcompal egybeépített rádiónak köszönhetõen. vagy mégis?



Ha nem "egyszerû" akkor venni kell hozzá egy átalakítót, (1-1.5ezer a Mmarktba), a végén mindenféleképpen egyszerû lesz :D  a fed. comp meg nem sok vizet zavar, utána max. nem fogja mutatni a rádió dolgait...

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Audio kérdések
« Válasz #532 Dátum: 2007.04.20 13:06:21 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "XPA"


De gondolom a kábelezés/bekötés nem ilyen egyszerû  a fedcompal egybeépített rádiónak köszönhetõen. vagy mégis?



Ha nem "egyszerû" akkor venni kell hozzá egy átalakítót, (1-1.5ezer a Mmarktba), a végén mindenféleképpen egyszerû lesz :D  a fed. comp meg nem sok vizet zavar, utána max. nem fogja mutatni a rádió dolgait...


Én nemtudom, hogy van megoldva, csak azért feltételezem, hogy nem "egyszerû", mert ügye van a gyári cucc, aminek a kazettás része az ha jólsejtem semmi más csak egy kazetta "olvasó", maga a végfok, meg a többi nem azzal van egybeépítve. Tehát, ha berax egy másik fejet akkor a hangszórokhoz továbbra is a gyári fejrõl megy a jel. Ezt át kell tenni az újra, de ugy hogy a fedcomp azért még kapjon delejt stb...
na mind1, ez csak találgatás :nagymosoly:
ha valaki tudja hogy van ez megoldva akkor tegye közkincsé : :nagymosoly:

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Audio kérdések
« Válasz #533 Dátum: 2007.04.20 13:56:36 »
XPA!

Megkell vigasztaljalak, egyszerû a dolog. Minden a magnóban van csak a kijelzõ nem.
Azt kiszeded, a helyére kell beépítened az mp3-as fejet.  :toy: -iso táp és hangcsatlakozó átalakító kell hozzá.
Ezt lehet egybeépítve és külön is kapni. Beépíthetõség/helykialakítás alapján válassz.
A fed.comp utána a saját dolgait ogyanúgy fogja mutatni, csak a rádió-kaziét nem.
Én is cseréltem már a sajátomban bár nekem más típus van.
Itt nézz körül.

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Audio kérdések
« Válasz #534 Dátum: 2007.04.21 10:59:40 »
Idézetet írta: "bubu"
XPA!

Megkell vigasztaljalak, egyszerû a dolog. Minden a magnóban van csak a kijelzõ nem.
Azt kiszeded, a helyére kell beépítened az mp3-as fejet.  :toy: -iso táp és hangcsatlakozó átalakító kell hozzá.
Ezt lehet egybeépítve és külön is kapni. Beépíthetõség/helykialakítás alapján válassz.
A fed.comp utána a saját dolgait ogyanúgy fogja mutatni, csak a rádió-kaziét nem.
Én is cseréltem már a sajátomban bár nekem más típus van.
Itt nézz körül.


Na ez egy igazán jó hír, köszi szépen!!  :nagymosoly:  :10:

Ilyen átalakítót hol lehet kapni Mo.-n?  :oops:

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #535 Dátum: 2007.04.21 12:25:01 »
Idézetet írta: "XPA"


Ilyen átalakítót hol lehet kapni Mo.-n?  :oops:


Már írtam, hogy pl. a Mmarktba... :szemforgat:

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #536 Dátum: 2007.04.21 12:25:55 »
Idézetet írta: "XPA"


Én nemtudom, hogy van megoldva, csak azért feltételezem, hogy nem "egyszerû"...


Ahogy nézem kérdésedre már megjött a válasz... :wink:

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Audio kérdések
« Válasz #537 Dátum: 2007.04.26 23:59:33 »
Köszi Peti

Körbenézek ezügyben.
Ugynézki megvan a fej ha minden igaz.
Már csak a gyárit kéne kibombázni a kocsiból. Kérdés hogyan?
Szedett már ki valaki E11bõl kazettás cuccot?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Audio kérdések
« Válasz #538 Dátum: 2007.04.27 00:24:30 »
Idézetet írta: "XPA"
Köszi Peti

Körbenézek ezügyben.
Ugynézki megvan a fej ha minden igaz.
Már csak a gyárit kéne kibombázni a kocsiból. Kérdés hogyan?
Szedett már ki valaki E11bõl kazettás cuccot?

Viszonylag síma ügy. Klímagombok leszed, csavarok kicsavar, mûanyag leszed és kb hozzá is tudsz férni. De ha olyan helyen veszed az új fejet, akkor nem csinálják meg neked? :hmm: Max párezer forint.
Gabe 254.

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Audio kérdések
« Válasz #539 Dátum: 2007.04.27 08:29:19 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "XPA"
Köszi Peti

Körbenézek ezügyben.
Ugynézki megvan a fej ha minden igaz.
Már csak a gyárit kéne kibombázni a kocsiból. Kérdés hogyan?
Szedett már ki valaki E11bõl kazettás cuccot?

Viszonylag síma ügy. Klímagombok leszed, csavarok kicsavar, mûanyag leszed és kb hozzá is tudsz férni. De ha olyan helyen veszed az új fejet, akkor nem csinálják meg neked? :hmm: Max párezer forint.


A gombok hogy jönnek le? ki kell feszegetni ? ajjaj :kormom:
A fejet használtan veszem, szóval ilyen berakási lehetõség nem játszik most :)