Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 546232 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Audio kérdések
« Válasz #480 Dátum: 2007.02.20 21:35:35 »
Töltõdik a cucc. Itt vidéken lassu a net...
Irom a linket ha kesz.

Elvileg ott a madzag a magashangszorokhoz. Tan legegyszerubb ha veszel egy haromszoget amibe van magassugarzo, vagy bontoban nezel egy olyat mint a mostani aztán szétfúrod. Vagy bátor vagy és szétfúrod a mostanit.

Hogy kell szétszedni, majd keresd meg a manualban amit letoltesz. Ebben le van irva pontról pontra részletesen az is hogy a fejegységet meg a középkonzolt hogy tudod szétszedni. Ha nem boldogulsz szolj, en mar szedtem szet és nem bonyi.

Itt is sok info van:
http://igeny.hu/corolla/

Én cd váltó helyett ipodot akarok használni, huzodik a project mert vennem kell egy kabelt 30 rugoert. Az ipodot csak rá kell dugni, és mukodik mint egy cd valto. Mukodnek a taviranyito gombok, szamcimek kiirása, minden mint a cd váltónál.

Proszper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Audio kérdések
« Válasz #481 Dátum: 2007.02.20 22:14:46 »
Idézetet írta: "Peter"
Töltõdik a cucc. Itt vidéken lassu a net...
Irom a linket ha kesz.

Elvileg ott a madzag a magashangszorokhoz. Tan legegyszerubb ha veszel egy haromszoget amibe van magassugarzo, vagy bontoban nezel egy olyat mint a mostani aztán szétfúrod. Vagy bátor vagy és szétfúrod a mostanit.

Hogy kell szétszedni, majd keresd meg a manualban amit letoltesz. Ebben le van irva pontról pontra részletesen az is hogy a fejegységet meg a középkonzolt hogy tudod szétszedni. Ha nem boldogulsz szolj, en mar szedtem szet és nem bonyi.

Itt is sok info van:
http://igeny.hu/corolla/

Én cd váltó helyett ipodot akarok használni, huzodik a project mert vennem kell egy kabelt 30 rugoert. Az ipodot csak rá kell dugni, és mukodik mint egy cd valto. Mukodnek a taviranyito gombok, szamcimek kiirása, minden mint a cd váltónál.

Azt hiszem háromszög lesz belõle, csak gondoltam, hogy lehet van más megoldás, mert gondolom az nem olcsó, amit tartozékként láttam, az nem a gyári helyre való, elég szarul néz ki ott van csak  úgy odabiggyesztve, az 11 rugó, gondolom akkor a háromszöges nem jön ki 30 alatt.
Andinak akarom venni a névnapjára, sok idõm nincs vele szórakozni azért kérdem, hogy ne kelljen még azzal is az idõt tölteni, hogy hogyan kell szétszedni :-). De, akkor biztosan meg lesz a manuálban, köszi elõre is. :-)

Nekem adott a CD váltó, szóval így erre keresek megoldást.
A linket már néztem. Ott nem elég részletes, annyival nem állok neki. :-)
Köszi.

Peti

  • Vendég
Audio kérdések
« Válasz #482 Dátum: 2007.02.20 22:33:52 »
Idézetet írta: "Proszper"

A gyári helyére szeretnék magas hangszórót betenni. Be van húzva-kötve a vezeték azokba is, amelyikbe nincs gyárilag hangszóró? Csak a gyári megy be oda, vagy lehet kapni valami jobbat is? Milyet érdemes? És hogy kell szétszedni?
Köszi.


A gyárilag bevan húzva a vezeték, de az csak egy +/-, én komplett elsõ szettet vettem, közép+magas váltóval, nagyon szépen szól...
A gyári mûanyag háromszöget csak ki kell pattintani a helyérõl, kis bátorsággal meglehet fúrni, úgyhogy szép legyen...

Jaja

  • Elektronikai Őrült
  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
  • Individual Expert
Re: Kenwood CD-tár csatlakoztatás, Hõmérséklet kijelzés vari
« Válasz #483 Dátum: 2007.02.21 07:07:18 »
Idézetet írta: "Proszper"


És felmerül a kérdés, hogy a klíma szabályzásnak nincs szüksége a külsõ hõmérsékletre? Azt gondolom, hogy kell neki, ha kell akkor nem elég csak a rádiónak megmondani, hogy most õ jelzi ki és kész, meg kell oldani, hogy mindkettõ megkapja az infót, ha nem is jelzi ki. De, ha csak egy sima analóg jel megy rajta, akkor lehet párhuzamosítani talán.

Köszi szépen mindent.

 :toy:

Üdv!
A klíma nem veszi figyelembe a külsõ hõt, csak a beállított értéket próbálja tartani. Tehát nincs szükség a jeladóra, ami természetessen analóg jelet ad, viszont ha párhuzamosítod, megválltozik az ellenálása, és félõ, hogy hamis értéket fog produkálni. De mivel a rádióból úgyis oda kell vezetni két szál vezetéket, egy gyors próbával ez kiderül. Más: A háromszögbe én is simán befaragtam a csipogót, ennek bátran nekiláthatsz, ha nem sikerül, a bontóban 1 ezresért adnak egy háromszöget.

.
Ja! :-)

Proszper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Kenwood CD-tár csatlakoztatás, Hõmérséklet kijelzés vari
« Válasz #484 Dátum: 2007.02.21 22:39:20 »
Idézetet írta: "Jaja"
Idézetet írta: "Proszper"


És felmerül a kérdés, hogy a klíma szabályzásnak nincs szüksége a külsõ hõmérsékletre? Azt gondolom, hogy kell neki, ha kell akkor nem elég csak a rádiónak megmondani, hogy most õ jelzi ki és kész, meg kell oldani, hogy mindkettõ megkapja az infót, ha nem is jelzi ki. De, ha csak egy sima analóg jel megy rajta, akkor lehet párhuzamosítani talán.

Köszi szépen mindent.

 :toy:

Üdv!
A klíma nem veszi figyelembe a külsõ hõt, csak a beállított értéket próbálja tartani. Tehát nincs szükség a jeladóra, ami természetessen analóg jelet ad, viszont ha párhuzamosítod, megválltozik az ellenálása, és félõ, hogy hamis értéket fog produkálni. De mivel a rádióból úgyis oda kell vezetni két szál vezetéket, egy gyors próbával ez kiderül. Más: A háromszögbe én is simán befaragtam a csipogót, ennek bátran nekiláthatsz, ha nem sikerül, a bontóban 1 ezresért adnak egy háromszöget.

.

Köszi szépen. Az ellenállásban igazad van, de meg van a diagram, és akkor az alapján ki tudom számolni, hogy miként kell kompenzálni.
A bontót megkérdem, ha tényleg annyi az nem sok pénz érte. :-)

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Mélyláda vagy reflexcsõ?
« Válasz #485 Dátum: 2007.03.01 22:24:51 »
Sziasztok!

Elérkezett az idõ, szeretnék egy subládát a csomagtartóba. Akinek Sedan Corollája van, melyik típust javasolja? Vagy tudnátok ajánlani egy helyet, ahol szívesen segítenek több modellt is kipróbálni, és nem sértõdnek meg, ha utána még gondolkozom egy hetet a megvásárlása elõtt? Persze nem csak láda, reflexcsõ is szóba jöhet, a lényeg, hogy szépen szóljon. Elöl most egy u-Dim szett van, a fej pedig egy JVC KD-SH1000-es, ezekhez kéne valami szuper mély hátra. Nem tudom, az ülések mennyire nyelik el a hangokat, plusz még a kalaptartó alatt is ugye fém a karosszéria...  :crazy:

Köszi elõre is a válaszokat!

 :pofa: Üdv, Zoli

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Mélyláda vagy reflexcsõ?
« Válasz #486 Dátum: 2007.03.02 15:10:25 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Sziasztok!

Elérkezett az idõ, szeretnék egy subládát a csomagtartóba. Akinek Sedan Corollája van, melyik típust javasolja? Vagy tudnátok ajánlani egy helyet, ahol szívesen segítenek több modellt is kipróbálni, és nem sértõdnek meg, ha utána még gondolkozom egy hetet a megvásárlása elõtt? Persze nem csak láda, reflexcsõ is szóba jöhet, a lényeg, hogy szépen szóljon. Elöl most egy u-Dim szett van, a fej pedig egy JVC KD-SH1000-es, ezekhez kéne valami szuper mély hátra. Nem tudom, az ülések mennyire nyelik el a hangokat, plusz még a kalaptartó alatt is ugye fém a karosszéria...  :crazy:

Köszi elõre is a válaszokat!

 :pofa: Üdv, Zoli


És milyen erõsítõ?

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: Mélyláda vagy reflexcsõ?
« Válasz #487 Dátum: 2007.03.02 16:20:50 »
Idézetet írta: "Ear"

És milyen erõsítõ?


Egyelõre még csak egy 2 csatornás Soundstream PC2200-as van, ez hajtja a szettet. Szóval még azt is venni kell a mélyhez. uistvan egy használt 1 csatornásat javasolt, de használtat nem szeretnék venni, az újak meg többe kerülnek, mint a nem 1 csatisak.  :hmm:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Mélyláda vagy reflexcsõ?
« Válasz #488 Dátum: 2007.03.03 13:08:11 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Idézetet írta: "Ear"

És milyen erõsítõ?


Egyelõre még csak egy 2 csatornás Soundstream PC2200-as van, ez hajtja a szettet. Szóval még azt is venni kell a mélyhez. uistvan egy használt 1 csatornásat javasolt, de használtat nem szeretnék venni, az újak meg többe kerülnek, mint a nem 1 csatisak.  :hmm:


Elõbb az erõsítõ legyen meg. Annak a hangja, teljesítménye erõsen befolyásolja, hogy milyen láda fog nálad jól szólni.

zappa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
ATYS001 ???
« Válasz #489 Dátum: 2007.03.12 13:21:35 »
Sziasztok

Tudna valaki segiteni???
Eddig egy Connect 2-es ATYS001 Changer adapter használtam (Egy Dension DMP3-hoz amit egy 2003-as Avensis Versora kötöttem) . A kocsit lecseréltük egy 2006-0s Corollára és ezekben a gyári cd-rádióhoz már az ATYS002 -es kell.
Àllitólag van olyan átalakitó amivel az egyes 12 pines block csatlakozójára lehet ezt az átalakitót feltenni és igy használható az újabb corollák cd-rádiójánál.

Elöre is kösz a figyelmet és a segitséget.

Balogh Róbert

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: ATYS001 ???
« Válasz #490 Dátum: 2007.03.12 14:00:25 »
Idézetet írta: "zappa"
Sziasztok

Tudna valaki segiteni???
Eddig egy Connect 2-es ATYS001 Changer adapter használtam (Egy Dension DMP3-hoz amit egy 2003-as Avensis Versora kötöttem) . A kocsit lecseréltük egy 2006-0s Corollára és ezekben a gyári cd-rádióhoz már az ATYS002 -es kell.
Àllitólag van olyan átalakitó amivel az egyes 12 pines block csatlakozójára lehet ezt az átalakitót feltenni és igy használható az újabb corollák cd-rádiójánál.

Elöre is kösz a figyelmet és a segitséget.

Balogh Róbert

Hello,
az atalakito cikkszama: 08695-00370

ManUU

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Audio kérdések
« Válasz #491 Dátum: 2007.03.20 18:40:38 »
köszönet mozsónak az ipod adapterért és a beépítésért.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Audio kérdések
« Válasz #492 Dátum: 2007.03.20 21:02:35 »
Idézetet írta: "ManUU"
köszönet mozsónak az ipod adapterért és a beépítésért.


Orulok, hogy segithettem. Sikerult kifurni kozepen a kabelnek?
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Audio kérdések
« Válasz #493 Dátum: 2007.03.21 17:27:16 »
Jól láttam, hogy az E11-hez való átalakító (gyári fej és 3,5 jack/RCA között) majd 24 ezer forint, vagy a szemem káprázott?  :roll:

Megvettem ugyanis végül egy MP3-lejátszós mobilt, és most vakarom a fejem, hogy mi legyen. Szóba jött mint lehetõség egy kazetta adatpter, ebbõl van Hama 2000 alatt, de van iPod-hoz is, majd' 5000-ért. Viszont itt írta valaki, hogy nem valószínû, hogy dollármilliárdokat öltek a fejlesztésbe az utóbbi pár évben :nagymosoly: , így az mindenképpen átmeneti megoldás lenne. Átmeneti megoldásokat nem szeretem, kissé pénzkidobásnak érzem...  :hmm:

A másik lehetõség ez az átalakító volt, vagy lenne, amit - most hogy motivált lettem a dologban - pár perc alatt megtaláltam, eddig meg csak nyavalyogtam.  :kacsint: Ezt viszont - bár teljesen univerzális, bármilyen hordozható zenekütyüre alkalmazható - kicsit drágállom.

A harmadik lehetõség, ami elég profinak tûnik, az a telefonra specifikus, ennek megfelelõen a fenti univerzális átalakítónak a felébe kerül. Ez pedig FM átalakító, de nem valami akármilyen, hanem a telefonhoz tartozó és ahhoz jó Sony Ericsson. Valakinek volt-e már tapasztalata ezzel kapcsolatban? Tudom, hogy az általános átalakítók között vannak olyanok, amik nem sok mindenre jók, de abban reménykedek, hogy ha már rátették a SE emblémát, olyan gagyi nem lehet. 10 méteres hatótávval riogatnak, ehhez képest nekem elég, ha 1,5 méterig jó, úgyis a középkonzolon lesz a telefon, az meg bõ 30 centi a rádió hátuljától (gondolom, ott az antennacsati)...

Szóval a kérdés az lenne, hogy konkrétan ezzel a kütyüvel volt-e már valakinek közületek tapasztalata? Errõl a szerkezetrõl lenne szó (remélem, képen megjelenik)

[a csatolmányt egy admin törölte]

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Audio kérdések
« Válasz #494 Dátum: 2007.03.21 19:31:30 »
hello!

tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik szettet válasszam! felsorolok egy párat, aztán érvekkel alátámasztva kérnék egy javaslatot! (nem értek hozzá, szoval bízok bennetek)  :rolleyes:

1. Phoenix Gold Band-Pass láda, 12" wooferrel, és egy Pyle PLA-785 erõsítõ, 2x400w, 1x800w!        50ezer huf

2. Mac Audio Mp Reflex 300-240/480W
Ultimate T32160 2Csatornás erösitõ 2X165W 1X330W
Dietz 1.0 Farados kondi Garanciális                                                                              60ezer huf

3. Crunch p250. 2 1000 wattos erõsítõ és egy Eyebrid Y12. 1BB mélyláda.                           45ezer huf


4. Rainbow 30cm hangszóró,zárt trapéz láda keveset használt(nem széthajtott),Rainbow-hoz méltó minõségû! I.á. 26 000ft
MacAudio MacAttack 2061 2csatornás 2x125Watt,Dobozában, szintén alig ment. I.á:16 000ft

5.   Hertz EBX 300 R
500W folyamatos, 1000W max. terhelhetõség, 4Ohm, 25 - 250Hz frekvencia átvitel, 94dB érzékenység, 30cm-es mélysugárzóval szerelet bass-reflex kialakítású gyári mélyláda hangszóró védõ ráccsal. 30ezer ft    (ehez vennem kéne erõsítõt)
 


elõre is köszi mindenkinek, remélem tudtok valami okosat! :nagymosoly:

az egyes jelölt gazdáját személyesen ismerem, az baráti ár, meg "van hova vosszavinni"

üdv: kisa :vezetes:
kisa
born to ride