Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7103208 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52020 Dátum: 2017.10.01 18:31:09 »
Arról mennyire tudtok, hogy a VÉDA, automatikusan vagy máshogy büntet e záróvonal átlépése miatt? Elvileg igen, de mi a valóság? Eddig gyorshajtásról olvastam többnyire.
Elvileg automatikus, teljesen zárt rendszer. Ha sötétben mész és felnézel, látni is a pozicionáló csíkokat.
Ma délelőtt megyek úton, szemben jön egy idióta, záróvonalon átlóg a fele kocsija a sávomba. Ilyenek hol élnek? Sajna nem védás helyen lógott át. Tök érdekes, hogy véda előtt-után mindenki tud normálisan közlekedni.  :whistling:

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52021 Dátum: 2017.10.02 07:19:16 »
Én megmondom majd, hogy nézi-e.  ::) Több sávos úton (párhuzamos közlekedésre alkalmas úton) mentünk és piros volt a közlekedési jelzőlámpa, ami pont a VÉDA előtt volt. Szép lassan gurult mindenki a lámpáig. Kicsit lemaradva én voltam az utolsó a sorban, a többiek már álltak és mikor én is odaértem, sávot váltottam. De ott már záróvonal volt ott a lámpa előtt. 30.000?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52022 Dátum: 2017.10.02 07:57:09 »
Én megmondom majd, hogy nézi-e.  ::) Több sávos úton (párhuzamos közlekedésre alkalmas úton) mentünk és piros volt a közlekedési jelzőlámpa, ami pont a VÉDA előtt volt. Szép lassan gurult mindenki a lámpáig. Kicsit lemaradva én voltam az utolsó a sorban, a többiek már álltak és mikor én is odaértem, sávot váltottam. De ott már záróvonal volt ott a lámpa előtt. 30.000?

Close to!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52023 Dátum: 2017.10.02 08:55:16 »
Érzem én, hogy meleg a pite! De azt olvastam, hogy csak a gyorshajtás van automatizálva. A többit ellenőrizni kellene humanoidnak is, mert sok a vakriasztás és arra meg nincs ember, hogy annyi riasztást megvizsgáljanak. A gyorshajtás megállapítása meg viszonylag egyszerű.
Ezért vagyok kíváncsi a TAPASZTALATOKRA.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52024 Dátum: 2017.10.02 09:06:21 »
Érzem én, hogy meleg a pite! De azt olvastam, hogy csak a gyorshajtás van automatizálva. A többit ellenőrizni kellene humanoidnak is, mert sok a vakriasztás és arra meg nincs ember, hogy annyi riasztást megvizsgáljanak. A gyorshajtás megállapítása meg viszonylag egyszerű.
Ezért vagyok kíváncsi a TAPASZTALATOKRA.


Nem baj recegjé' csak!! :whistling: :whistling: :flowers:
A Szerencs utcai lámpánál én is belefuték egy illen szituba taval, de még nem jött csekk Naményból! Maradjon is így!! :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52025 Dátum: 2017.10.02 10:03:35 »
Érzem én, hogy meleg a pite! De azt olvastam, hogy csak a gyorshajtás van automatizálva. A többit ellenőrizni kellene humanoidnak is, mert sok a vakriasztás és arra meg nincs ember, hogy annyi riasztást megvizsgáljanak. A gyorshajtás megállapítása meg viszonylag egyszerű.
Ezért vagyok kíváncsi a TAPASZTALATOKRA.
Tapasztalat nemigen lesz, kevesen annyira bátrak, hogy VÉDA környékén szabálytalankodjanak.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52026 Dátum: 2017.10.02 10:37:33 »
Tapasztalat nemigen lesz, kevesen annyira bátrak, hogy VÉDA környékén szabálytalankodjanak.
A kézben tartott mobiltelefont tuti, hogy bünteti, ismerős már kapott azért csekket.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52027 Dátum: 2017.10.02 12:50:59 »
Tapasztalat nemigen lesz, kevesen annyira bátrak, hogy VÉDA környékén szabálytalankodjanak.
Mégis meglepően nagy összeget szednek be a segítségével.  :whistling:  :hmmmm:
Amit én sem értek, mert rengeteg lehetősége van az autósnak, hogy tudjon róla, mégis megy, mint a világtalan (majd fizet, mint a katonatiszt)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52028 Dátum: 2017.10.02 13:14:29 »
Mégis meglepően nagy összeget szednek be a segítségével.  :whistling:  :hmmmm:
Amit én sem értek, mert rengeteg lehetősége van az autósnak, hogy tudjon róla, mégis megy, mint a világtalan (majd fizet, mint a katonatiszt)
A másik kedvencem, m7 Balaton felé, nyáron péntek délután. Van 3 véda a Balatonig, a teljes sor olyankor 60-70ig lassít, majd utána újra van rendben tempó. Értem én, hogy fékezni kell, de miért nem elég 110-120-ig lassulni?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52029 Dátum: 2017.10.02 13:19:40 »
Értem én, hogy fékezni kell, de miért nem elég 110-120-ig lassulni?
Én még ezt sem értem...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52030 Dátum: 2017.10.02 13:30:43 »
Ez egyszerű...
Az első aki odaér, lelassít 130-ra.
A második mögötte (mivel sosem tart tisztességes követési távolságot) fékez, lelassít 125-re.
A harmadik már kénytelen visszavenni 120-ra.
És így tovább, 20-30 autónyi távon simán lemegy a sebesség 60-70-ig.

Nem kell ehhez véda, elég ha a pályán sűrű a forgalom. A legelső a belső sávban még akkor is, ha 130-al előzi meg a kamiont, mivel tipikusan utolsó pillanatban szokott "kivágni" meögüle, fékezésre készteti azt, aki jön a belsőbe, és akkor ugyanez alakul ki.

Ugyanaz a jelenség a dugóban, csak fordítva: ha egymásra figyelnének és összehangolnák az emberek a tempót, a dugó is gyorsabb lenne: amikor az előttem lévő indul, vele együtt indulok én is. Nem várom meg, hogy ő eltávolodjon majd 5 másodperccel én is elinduljak - mert így a lánc nagyon megnyúlik, egyre lassabb lesz, csupa kudarc és mérgelődést okoz, és egyre lassabb tempót.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52031 Dátum: 2017.10.02 13:43:27 »
Nem ezt nem értem, hanem hogy miért kell a megengedett legnagyobb sebesség alá lassítani, ha meglátsz egy rendőrt.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52032 Dátum: 2017.10.02 13:44:05 »
Ez egyszerű...
Az első aki odaér, lelassít 130-ra.
A második mögötte (mivel sosem tart tisztességes követési távolságot) fékez, lelassít 125-re.
A harmadik már kénytelen visszavenni 120-ra.
És így tovább, 20-30 autónyi távon simán lemegy a sebesség 60-70-ig.

Nem kell ehhez véda, elég ha a pályán sűrű a forgalom. A legelső a belső sávban még akkor is, ha 130-al előzi meg a kamiont, mivel tipikusan utolsó pillanatban szokott "kivágni" meögüle, fékezésre készteti azt, aki jön a belsőbe, és akkor ugyanez alakul ki.

Ugyanaz a jelenség a dugóban, csak fordítva: ha egymásra figyelnének és összehangolnák az emberek a tempót, a dugó is gyorsabb lenne: amikor az előttem lévő indul, vele együtt indulok én is. Nem várom meg, hogy ő eltávolodjon majd 5 másodperccel én is elinduljak - mert így a lánc nagyon megnyúlik, egyre lassabb lesz, csupa kudarc és mérgelődést okoz, és egyre lassabb tempót.
A jelenséget ismerem, de én is azt nem értem, amit music mond...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52033 Dátum: 2017.10.02 14:02:24 »
Igen, az egyszerre indulás jó lenne, de csak elméletben valósítható meg (mindig lesz reakció időnyi késés) és csak abban az esetben, ha a követési távolságra állnának meg az autók egymás mögött.De ezek nincsenek meg sajnos, max törekedni lehet (és kellene) rá.
Forgalom technikusok szerint egy adott útszakaszon adott idő alatt akkor halad át a legtöbb autó, ha lassabb, de egyenletesebb sebességgel haladnának. Tehát nem a lápánál a lehető leggyorsabb indulás (sebességre értendő, nem a reakció időre) a célravezető, hanem az egyenletes haladás.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #52034 Dátum: 2017.10.02 14:13:37 »
Igen, az egyszerre indulás jó lenne, de csak elméletben valósítható meg (mindig lesz reakció időnyi késés) és csak abban az esetben, ha a követési távolságra állnának meg az autók egymás mögött.De ezek nincsenek meg sajnos, max törekedni lehet (és kellene) rá.
Forgalom technikusok szerint egy adott útszakaszon adott idő alatt akkor halad át a legtöbb autó, ha lassabb, de egyenletesebb sebességgel haladnának. Tehát nem a lápánál a lehető leggyorsabb indulás (sebességre értendő, nem a reakció időre) a célravezető, hanem az egyenletes haladás.
És én azt is tudom, hogy egy út legnagyobb áteresztőképessége 60 km/h körüli egyenletes sebességgel érhető el. Ha ennél gyorsabb, akkor már jobban nő a követési távolság, mint amennyivel a sebesség (ugye, négyzetes).

Egyébként pedig játsszatok: http://www.traffic-simulation.de/
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.02 14:16:14 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...