Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7029693 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51930 Dátum: 2017.09.03 07:44:31 »
Amíg nem próbáltad, nem hiszed el, hogy dugóra a HSD a legjobb nyugtató.

én elhiszem hogy a mínőségi autó és az hogy a fogyimérő nem 18 litert mutat az csillapít.  ::)
de az hogy tegnap is egy birka is 3 km-en belül háromszor rántja eléd a kormányt mert megállt az ő sávja azért az már kemény.
süket, vak, birka, vadállat , őrült és ezek kombinációja a forgalom.
az ember tűr, mást sem teszek mint mások hibáit korrigálom.
'91 óta vezetek pesten belefáradtam már.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk
« Válasz #51931 Dátum: 2017.09.03 09:03:20 »
Kerékpározni sem leányálom a derék fővárosunkban.  :eek: Autósok nagy ívben sz@rnak rád, ha elsőbbséged van a kerékpárúton, azt se mindenki adja meg - arról már nem is beszélve, amikor beállnak eléd, holott 100%-os a szitu, hogy nem fog tudni kikanyarodni előtted - ezzel is csak teljes satura késztetve téged. Igaz mit is várjon az ember, sok autós kedvenc sportja beállni a kereszteződésbe, tök mindegy, hogy tudja és látja, hogy ő bizony nem fog átérni, csak ezzel fel fogja tartani a forgalmat...  :hmmmm:

És sajnos itt semmiféle büntetés nem segítene, alapból a közlekedési kultúránk a béka s*gge alatt van, tolakodunk, furakodunk, "belemászunk a másik visszapillantó tükrébe" (gondolom valahol le kell vezetni az otthoni/munkahelyi stresszt), bunkók vagyunk. Sajnos nincs mit szépíteni ezen, lehetne mondani, hogy tisztelet a kivételnek, de szerintem mindegyikünknél eljön a nap, amikor mi is szabálytalankodunk egy picit.  :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51932 Dátum: 2017.09.03 09:50:55 »
Kerékpározni sem leányálom a derék fővárosunkban.  :eek: Autósok nagy ívben sz@rnak rád, ha elsőbbséged van a kerékpárúton, azt se mindenki adja meg - arról már nem is beszélve, amikor beállnak eléd, holott 100%-os a szitu, hogy nem fog tudni kikanyarodni előtted - ezzel is csak teljes satura késztetve téged. Igaz mit is várjon az ember, sok autós kedvenc sportja beállni a kereszteződésbe, tök mindegy, hogy tudja és látja, hogy ő bizony nem fog átérni, csak ezzel fel fogja tartani a forgalmat...  :hmmmm:

És sajnos itt semmiféle büntetés nem segítene, alapból a közlekedési kultúránk a béka s*gge alatt van, tolakodunk, furakodunk, "belemászunk a másik visszapillantó tükrébe" (gondolom valahol le kell vezetni az otthoni/munkahelyi stresszt), bunkók vagyunk. Sajnos nincs mit szépíteni ezen, lehetne mondani, hogy tisztelet a kivételnek, de szerintem mindegyikünknél eljön a nap, amikor mi is szabálytalankodunk egy picit.  :innocent: ;)
Legalább ennyi mindent lehet a kerékpárosok szemére is hányni, talán rosszabbak mint az autósok.
És a legrosszabbak a "menő" kerékpárosok, nem tartják be a pirosat, nem mennek fel a kerékpárútra...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51933 Dátum: 2017.09.03 10:49:32 »
És sajnos itt semmiféle büntetés nem segítene
Ha a rendőrök civil járgánnyal a forgalomban járőröznének és nem a 30-as táblánál horkolnának, vagy nem az útszélen igazoltatnának értelmetlenül, hanem azonnal kiemelnék a forgalomból a szabályszegőket, akkor az már félsiker. Ha a lebukás esélye valós, mert van folyamatosan 1000 járőr az úton, plusz ha a szabályszegő fizetésének a fele rámegy egy szabálysértésre, az sokat segít. Svájci építészirodában egyik dolgozó srác mesélte, hogy nem graffitizik már és maximálisan betart minden szabályt. 18 évesen megfogták graffitivel, azóta is törleszti a 220.000CHF büntetést.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51934 Dátum: 2017.09.03 11:19:19 »
Legalább ennyi mindent lehet a kerékpárosok szemére is hányni, talán rosszabbak mint az autósok.
És a legrosszabbak a "menő" kerékpárosok, nem tartják be a pirosat, nem mennek fel a kerékpárútra...

és az egyirányú utcában, a behajtási tilalom ellenére szemben haladva az autóssal magából kikelve mutogat, mert nem húzódik félre az autós
remélem sietve odaér a jó a....ba!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk
« Válasz #51935 Dátum: 2017.09.03 11:52:33 »
Legalább ennyi mindent lehet a kerékpárosok szemére is hányni, talán rosszabbak mint az autósok.
És a legrosszabbak a "menő" kerékpárosok, nem tartják be a pirosat, nem mennek fel a kerékpárútra...

Ők se angyalok, ilyet én sosem állítottam.  :nono: De én pl 2x meggondolom, hogy kerékpárra üljek-e, szeretnék még jó pár évig élni...  :innocent: ;)

A biciklifutár pedig olyan lehet, mint az autósok között a BMW-sek  :innocent:  , az index náluk ugyebár feláras extra, és a záróvonal, járda, rokkant parkoló sem szokott nagy akadály lenni...  :devil: ::)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51936 Dátum: 2017.09.03 12:00:25 »
Legalább ennyi mindent lehet a kerékpárosok szemére is hányni, talán rosszabbak mint az autósok.
És a legrosszabbak a "menő" kerékpárosok, nem tartják be a pirosat, nem mennek fel a kerékpárútra...
Pontosan. A zebrán átbiciklizés pedig másik kedvencem.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51937 Dátum: 2017.09.03 13:00:17 »
Koma, én mindent tudok.  :cry:
volt ma egy vecsés-óbuda returom hát inkább nem mondok semmit.. idióták..
Én amit te csinálsz egy hétig nem bírnám. nem viccelek.  napi 100 km BP.. napi 16 km-t alig bírok.  :surrender:
nem tudom. elfogytak az idegeim.
Nem nagy dolog. A Prius nyugtat. A négy és fél literes fogyi jó dolog és én nyomom neki, ahol lehet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51938 Dátum: 2017.09.04 11:53:20 »
és az egyirányú utcában, a behajtási tilalom ellenére szemben haladva az autóssal magából kikelve mutogat, mert nem húzódik félre az autós
remélem sietve odaér a jó a....ba!
Én majdnem elütöttem egy bringást, mert hasonló utra fordultam és, és ahonnan nem jöhetett volna (mert egyirányú utca, és bringások sem jöhetnek be) onnan jött. Ja, és még neki állt fentebb. Az már másik kérdés, hogy párhuzamos utcában kerékpárút van...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51939 Dátum: 2017.09.04 13:40:30 »
Nálunk is van egy ilyen hely, és különösen veszélyes, mert takarásból jönnek, nagy lejtőn lefelé. Itt, ha átmész a híd alatt, jobbra egyirányú utca van, és onnan sokszor jönnek. Miközben a bicikliút eggyel lejjebb van, épp a híd túloldalán.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51940 Dátum: 2017.09.04 18:53:20 »
Én majdnem elütöttem egy bringást, mert hasonló utra fordultam és, és ahonnan nem jöhetett volna (mert egyirányú utca, és bringások sem jöhetnek be) onnan jött. Ja, és még neki állt fentebb. Az már másik kérdés, hogy párhuzamos utcában kerékpárút van...
Legjobban akkor koppannak amikor elütöd az egyirányú utcában, mert váratlanul és szabálytalanul szemből beléd áll... Majd a rendőrségi iratok alapján megindul ellene a behajtás a biztosító részéről.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51941 Dátum: 2017.09.04 20:13:48 »
Legjobban akkor koppannak amikor elütöd az egyirányú utcában, mert váratlanul és szabálytalanul szemből beléd áll... Majd a rendőrségi iratok alapján megindul ellene a behajtás a biztosító részéről.

Koppanás nélkül AMEN!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51942 Dátum: 2017.09.04 22:15:04 »
Legjobban akkor koppannak amikor elütöd az egyirányú utcában, mert váratlanul és szabálytalanul szemből beléd áll... Majd a rendőrségi iratok alapján megindul ellene a behajtás a biztosító részéről.
Amúgy régóta mondom, hogy nekik is kellene valami azonosító, és kötelező biztosítás, mert ha nekem jön, akkor évekig pereskedhetek mire fizet... Az azonsító pedig azért kellene, mert így bűntetlenül mehetnek át a piroson, egyirányú utcában szemben stb...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51943 Dátum: 2017.09.04 22:23:17 »
Amúgy régóta mondom, hogy nekik is kellene valami azonosító, és kötelező biztosítás, mert ha nekem jön, akkor évekig pereskedhetek mire fizet... Az azonsító pedig azért kellene, mert így bűntetlenül mehetnek át a piroson, egyirányú utcában szemben stb...
És rögtön vizsgázzanak is, meg legyen bringás jogsi, amit aztán be lehet vonni.
Értem és igazad van, csak nem lesz soha  :no:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51944 Dátum: 2017.09.04 22:27:48 »
És rögtön vizsgázzanak is, meg legyen bringás jogsi, amit aztán be lehet vonni.
Értem és igazad van, csak nem lesz soha  :no:
Jogsi nem kell, az felesleges, nem gondolnám ennyire szabályozni. Csak valami, ami alapján ki lehessen küldeni a csekket ha lefotózzák a pirosnál. A kötelező biztosítás meg azon az alapon, mint minden más közlekedőnek (kivéve gyalogos) legyen, hogy ha kárt okoz akkor az térítse. Egyre több a bringás, és egyre több a baleset. Most vagy pereskedsz évekig, vagy megkérsz két kedves fiatalembert, akit segít meggyőzni a bringást (szépen megkérik) hogy fizesse ki a kárt, de ez azért nem az igazi...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...