Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7210821 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30450 Dátum: 2010.04.08 21:47:07 »
Avén a sárvédő nem mozdult el, hanem a motorháztető ment feljebb, azért látszik hülyén. Középen a hűtőrács-nál nyomódott fel a motorháztető kicsit. Indexet megnéztem, a műanyag tartók a helyén vannak. Milyen tartály van ott bal oldalon elöl? Az elég hülyén áll ott. Lábon jöttem vele haza. Nem láttam semmiféle gyanús hangot a futóműből.
A futómű nyilván nem is sérült meg, nem is volt érintett. Viszont a sárvédőt (is) tutira meg kell majd igazítani picit - elhiheted, ezek becsapós dolgok, amíg össze-vissza áll minden addig nehéz megállapítani, de a tapasztalat tényleg az, hogy ilyenkor az összes érintett elem (és a sárvédő mindenképpen az, hisz a lökhárító elég rendesen meghúzhatta befelé az alját) mozdul, hajlik, csavarodik. Majd a lakatos szépen újra "összelövi" a dolgokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30451 Dátum: 2010.04.08 21:48:46 »
Igen állt, de bent a kereszteződésben a védett úton!...
Nagyon hülye helyzet ez, leírásodból nekem is az jön le hogy a szitu kialakulásáért nem te vagy a felelős, de hogy a végeredménybe ebből mi sűl ki arra nagyon kiváncsi vagyok!
Hát ja. Az a necces pont, hogy nehéz bizonyítani, mikortól állt ott. Valszeg jól jöhet még, hogy pont ott voltak a rendőrök.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30452 Dátum: 2010.04.08 21:52:25 »
Azt ki lehet deríteni nem? Hisz vannak féknyomok, hol esett el pontosan, meg lehet becsülni mekkora sebességgel vágódott a csúszás után az álló kocsinak. vagyis visszafejtve ki lehet kalkulálni hogy a motoros mekkora sebességgel jöhetett és akkor az autósnak volt-e lehetőséges arra, hogy még el se induljon, vagy már csak a kereszteződésben tudott megállni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30453 Dátum: 2010.04.08 21:54:45 »
Idézet
A leírásod alapján szerintem nem te vagy a hibás. Te meg akartad adni neki az elsőbbséget, ÁLLTÁL.

Igen állt, de bent a kereszteződésben a védett úton!...
Nagyon hülye helyzet ez, leírásodból nekem is az jön le hogy a szitu kialakulásáért nem te vagy a felelős, de hogy a végeredménybe ebből mi sűl ki arra nagyon kiváncsi vagyok!

Idézet
Milyen tartály van ott bal oldalon elöl?
Az tulajdonképpen egy üres tartály, azon keresztül szívja a motor a levegőt. Funkciója, hogy szívási zajt csökkentse!

Igent bent álltam, az úttest harmadánál kevesebbet elfoglalva. Nem tudom mi lesz a vége. Amennyiben ő nem hajt gyorsan, simán megáll, sőt, ha ő észreveszi, hogy én azonnal megálltam, akkor sincs baj, ráadásul ha nem pánikból satuzik és rántja a kormányt, akkor sincs baj, mert simán megáll szerintem, max picit koccolja az autót. Én úgy érzem semmit nem tudtam tenni, ráadásul ő a felezővonalhoz közel haladt és a felezővonal felé tartott. Ha én ott kiugrok elkapja az autó hátulját. Szar szitu nagyon. Én mindenesetre semmi felelősséget nem vállalok az ügyben. Úgy érzem ebben a helyzetben a megállás volt a legjobb, amit tehettem, hiszen így foglaltam el a legkevesebbet az úttestből és így hagytam neki a legnagyobb helyet, mert ha tovább kimegyek az még rosszabb. Annyit tehettem volna, hogy visszatolatok, de kb 1 másodperc alatt tükörbe nézni, hátramenetbe vágni nem nagyon lehet.

Hogy mikortól álltam ott az tök egyszerű. Elment előttem a rendőrautó. Én elnéztem jobbra, majd balra és fordultam balra. A rendőrautó után. A rendőrautó olyan 40-50-el mehetett és kb 60m-t tett meg, amíg a vele szembe jövő motorossal találkozott. Tehát kb 3-4 másodperc telt el. Én kb 2 másodperccel a rendőr után indultam és ahogy meghallottam a motor felbőgését ballról és megpillantottam a nagy sebességgel közeledő motorost azonnal megálltam. Talán 20 centit mehetett az autó az észrevétel és a fékezés között. Az volt a baj, hogy amikor én megálltam a motoros nem reagált a szituációra, hanem megtett még közel 30 métert és egy satufékkel reagált és azonnal kicsúszott alóla a motor és elesett.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.08 22:01:48 írta diegho »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30454 Dátum: 2010.04.08 22:03:24 »
diegho, ahogy már írtam, szvsz full helyesen jártál el a leírásod alapján. A motoros, szegény, valszeg igencsak rutintalan lehetett. Az az alap, hogy ha motoron vagy és látod, hogy keresztutcából érkezik egy autó, figyelsz rá hogy mit művel. És persze az is létfontosságú a motoron, hogy minél előrébb tekints és minél inkább előre gondolkodj. Különben úgy jársz, mint ő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30455 Dátum: 2010.04.08 22:07:05 »
diegho, ahogy már írtam, szvsz full helyesen jártál el a leírásod alapján. A motoros, szegény, valszeg igencsak rutintalan lehetett. Az az alap, hogy ha motoron vagy és látod, hogy keresztutcából érkezik egy autó, figyelsz rá hogy mit művel. És persze az is létfontosságú a motoron, hogy minél előrébb tekints és minél inkább előre gondolkodj. Különben úgy jársz, mint ő.

én is így látom. Sokkal nagyobb baj lett volna, ha továbbmegyek, az ő középrehúzódási szándékát és sebességét figyelembe véve.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30456 Dátum: 2010.04.08 22:08:28 »
Részvétem bakker :( Azért örülök, hogy nem sérült jobban az aven...ezt a színt sztem kb olyan nehéz lehet eltaláni mint nekem a pezsgőt :( De bízom benne, hogy sikerülni fog :) Örülj, hogy a felnit nem találta el!

Viszont sokan azt mondják és ez nálam is beigazolódott, hogy a "komolyabb sérülések nem látszanak kívülről, csak bontás után... Asszem láttátok a képeket amikor kb másfél hónapja belémjöttek...a műanyag lökős hátul behorpadt és elrepedt a lámpabúra...ehezképest a hátfalat is ki kellet húzni kicsit mert megnyomódott, plusz cserélni kellett ilyen ütközés elnyelő vasakat is....Szal drukkolok, hogy ne legyen nagy szívás!

Sztem meg amúgy ne parázz...tényleg helyesen jártál el és én pl ezért nem szeretem a mocisokat.... de mondjuk én mindenkit utálok az autósokon kívül (néha őket is:)).

Hajrá!

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30457 Dátum: 2010.04.08 22:20:11 »
Az autó sérülése a legkevesebb. Az érdekel mi van szegény sráccal. Szerintetek éjjel még felhívjam a rendőrséget?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30458 Dátum: 2010.04.08 22:22:24 »
Az autó sérülése a legkevesebb. Az érdekel mi van szegény sráccal. Szerintetek éjjel még felhívjam a rendőrséget?

Sztem csak felidegesítenéd őket...vagy hát nemtom...csak a srácot ne keltsd fel :) Holnap hívd fel a kórházat, vagy menj be hozzá...

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30459 Dátum: 2010.04.08 22:23:09 »
Az autó sérülése a legkevesebb. Az érdekel mi van szegény sráccal. Szerintetek éjjel még felhívjam a rendőrséget?

Sztem csak felidegesítenéd őket...vagy hát nemtom...csak a srácot ne keltsd fel :) Holnap hívd fel a kórházat, vagy menj be hozzá...

Holnap felhívom a rendőrséget, hogy mit tudnak róla mi van vele. Aztán ha kórházban van bemegyek hozzá, de szerintem holnap már nem lesz bent.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30460 Dátum: 2010.04.08 22:24:47 »
Ez nagyon korrekt a részedről, hogy aggódsz miatta  :) ! Amúgy, a leírásod alapján, túl nagy baja nem eshetett.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30462 Dátum: 2010.04.08 22:39:37 »
Ez nagyon korrekt a részedről, hogy aggódsz miatta  :) ! Amúgy, a leírásod alapján, túl nagy baja nem eshetett.

Persze, hogy aggódok. Láttam ahogy magatehetetlenül csúszik az úton felém kb 30m-en keresztül és nem tudtam semmit tenni, hogy ne csapódjon belém.

BRS cimbi ez a hirdetés elég komoly.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30463 Dátum: 2010.04.08 22:45:27 »
Ma balesetet szenvedtem az 1 hetes Avémmel.
Sajnálom hogy így jártál...de hát bárki hibázhat....te ott hibáztál, hogy talán megijedtél a motorostól, ami abból is adódhat, hogy új a kocsi, szokatlan stb. Ez bárkivel előfordulhat, a mai motorizáltság mellett egyik legnagyobb kihívás felmérni a másik sebességét. Egy jobb motor 3-4sec alatt simán 100on van, az ember meg egy átlagos 80lovas astrát vesz alapul egy ilyen szituban.
A motoros rettentő kezdő lehetett, ez sajnos most a Te pech-ed is. Kijön egy körforgalomból húzza a gázt de nem néz előre... előbb utóbb összetörte volna magát, örülhet hogy ezzel megúszta.
UI:
volt a fazonnak motorra jogsija, ezt lehet tudni? Övé volt egyáltalán a motor?
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.08 22:49:49 írta Ákos2004 »

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30464 Dátum: 2010.04.08 22:52:28 »
Ma balesetet szenvedtem az 1 hetes Avémmel.
Sajnálom hogy így jártál...de hát bárki hibázhat....te ott hibáztál, hogy talán megijedtél a motorostól, ami abból is adódhat, hogy új a kocsi, szokatlan stb. Ez bárkivel előfordulhat, a mai motorizáltság mellett egyik legnagyobb kihívás felmérni a másik sebességét. Egy jobb motor 3-4sec alatt simán 100on van, az ember meg egy átlagos 80lovas astrát vesz alapul egy ilyen szituban.
A motoros rettentő kezdő lehetett, ez sajnos most a Te pech-ed is. Kijön egy körforgalomból húzza a gázt de nem néz előre... előbb utóbb összetörte volna magát, örülhet hogy ezzel megúszta.


Nem tudom mennyivel mehetett a srác, de amikor elindultam kifelé, akkor még nem jött ki a körforgalomból, ahogy megláttam megijedtem igen, mert egyenesen felém jött és nem 50-el, nem az autó felé, hanem konkrétan bele az arcomba, rögtön fékre léptem. Annyit tehettem volna, hogy padlóval kilövök amikor megláttam, de akkor meg nagy eséllyel az autó hátulját kapja el, mert befelé húzódott. Amúgy kb 40 centit kellett volna odébb kormányoznia a satufékezés helyett és neccesen, de továbbmegy.