Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7210807 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30495 Dátum: 2010.04.11 15:42:58 »
Egy 3 hengeres dízelt szerintem kiszúrta volna :D, mégha a benzinesnek is csak 3 van.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30496 Dátum: 2010.04.11 17:22:37 »
Egy ismerős meséli, hogy a főnöke 1,2 Fabia kombija 4,6-ot eszik a városban, amiben vannak dugók is rendesen.
Mondom az ismerősnek, hogy ez elég kamugyanús, meg is néztem a honlapot, milyen adatokat adnak meg.
Ilyen fogyit lényegében országútra, és az illető nem egy übertakarékos vezetési stílusáról ismert.
No, de nem is ez a lényeg, hanem amiket a Skoda honlapján találtam a technikai adatoknál, tessék jól figyelni. :eek:
Tengelykapcsoló:     Hidraulikus működtetésű, egytárcsás, száraz tengelykapcsoló membránrugóval, azbesztmentes (hidrodinamikus nyomatékváltóval)
Hátsó tengely:     Összetett csuklós forgattyús tengely felfüggesztés
Első fékek:     Belső hűtéses féktárcsák egydugattyús úszómércével
Hátsó fékek:    Dobfékek alternatív tárcsafékkel (a motorváltozattól függően)
Kormányzás:     közvetlen fogasléces kormánymű elektrohidraulikus szervokormánnyal
Szélesség, mm     1.642
Szélesség nyitott ajtókkal elöl / hátul, mm     1.380/1.383
Kicsit ismerem az autók műszaki felépítését, de ezek nekem magasak, lehet újra kéne tanulnom. [rohog]

Tyüüh,ezek vannak a honlapon? :)
Egy átlag vásárlónak,nem olyan aki autób*zi teljesen, teljesen kínai az egész szerintem :D
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30497 Dátum: 2010.04.11 17:56:16 »
Tyüüh,ezek vannak a honlapon? :)
Egy átlag vásárlónak,nem olyan aki autób*zi teljesen, teljesen kínai az egész szerintem :D
Ezek hát, egy az egyben onnan másoltam be. :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zoten

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30498 Dátum: 2010.04.11 20:36:27 »
Én kevesellem azt a fogyasztást. Én a mi Daihatsu Cuore-unkra hoztam ki vegyesbe 4,6-ot, de majd meguntam az életem. Normál használat mellett megeszi városba az 5,3-5,5 litert.
Amúgy az autó 2003-as 1000 köbcentis..
Toyota Group

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30499 Dátum: 2010.04.12 09:50:12 »
Indulunk a Carinával Gelsenkirchenbe... 1400 km ebben a szép időben, szuper.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30500 Dátum: 2010.04.12 10:07:01 »
Vigyázz magatokra!  :)
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30501 Dátum: 2010.04.12 11:05:16 »
Hatan van?
 :sorcerer:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30502 Dátum: 2010.04.12 11:08:50 »
Saját magára meg a Carinkára, teee kis kötekedős.  :flowers: :winkiss:
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30503 Dátum: 2010.04.12 12:46:40 »
HELP WANTED

Sikeresen lejárt a fél év próbaidőm a cégnél :) Viszont most magányugdíjpénztárat kell választanom. Hívott az Aegon és elég sokat mesélt magukról, de szükségem lenne a ti véleményetekre is. OTP azért nem mert ha külföldre megyek akkor mindenképpen valami olyan kéne ami külföldön is működik.
Ageon, ING vagy Allianz? Help!

Ha offoltam sorry. Van ilyen topic valahol?

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30504 Dátum: 2010.04.12 12:51:41 »
Hát ha nem kapsz 2 oldalon keresztül ajánlatokat, elemzéseket akkor itt is elfér ....

Esetleg ebbe lehetne betuszkolni : Pénzügyek kérdezz-felelek ..
HELP WANTED

Sikeresen lejárt a fél év próbaidőm a cégnél :) Viszont most magányugdíjpénztárat kell választanom. Hívott az Aegon és elég sokat mesélt magukról, de szükségem lenne a ti véleményetekre is. OTP azért nem mert ha külföldre megyek akkor mindenképpen valami olyan kéne ami külföldön is működik.
Ageon, ING vagy Allianz? Help!

Ha offoltam sorry. Van ilyen topic valahol?
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30505 Dátum: 2010.04.12 12:54:06 »
Én az ING-nél vagyok. Múltkor felhívott vki hogy ajánljon egyet és mikor mondtam, hogy hol vagyok, azt mondta, hogy az még jobb.
Egyébként fél év próbaidő?  :eek: Ez törvényellenes. Max 3 hónap lehet, utána automatikusan határozatlan idejűvé válik a munkaviszonyod.  :szemez:
         

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Magánnyugdíj pénztár
« Válasz #30506 Dátum: 2010.04.12 13:01:43 »
Esetleg nézz fel a PSZÁF honlapjára, ott van összehasonlítás is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30507 Dátum: 2010.04.12 13:03:18 »
Én az ING-nél vagyok. Múltkor felhívott vki hogy ajánljon egyet és mikor mondtam, hogy hol vagyok, azt mondta, hogy az még jobb.
Egyébként fél év próbaidő?  :eek: Ez törvényellenes. Max 3 hónap lehet, utána automatikusan határozatlan idejűvé válik a munkaviszonyod.  :szemez:

A próbaidőd tudtommal meg lehet hosszabbítani.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30508 Dátum: 2010.04.12 13:05:20 »
Nem.

81. § (1) A munkaszerződésben, a munkaviszony létesítésekor próbaidő is kiköthető.
(2) A próbaidő tartama harminc nap. Kollektív szerződés, illetve a felek ennél rövidebb vagy hosszabb, de legfeljebb három hónapig terjedő próbaidőt is megállapíthatnak. A próbaidő meghosszabbítása tilos, ettől érvényesen eltérni nem lehet.

(3) A próbaidő alatt a munkaviszonyt bármelyik fél azonnali hatállyal megszüntetheti.
A próbaidő intézménye lehetőséget ad mind a munkáltatónak, mind a munkavállalónak, hogy a munkavégzés során egymás elvárásait, képességeit, a munkavégzés körülményeit megismerhessék.
Próbaidő a határozatlan és a határozott időre szóló munkaszerződésben egyaránt kiköthető.
Érvényesen azonban csak
- a munkaszerződés megkötésekor (pl. utólag a munkába lépés napján próbaidőt kikötni nem lehet, ill. érvénytelen),
- egy alkalommal (a próbaidő meghosszabbítása tilos),
- maximum három hónapra,
- írásban lehet.
Ha a felek a próbaidő kikötésében megállapodtak, de idejét nem határozták meg, a Munka tv. 81. § (2) bek. alapján 30 napig terjedhet.
BH1999. 526. Ha a munkáltató a próbaidő kikötésével kezdődött munkaviszony egyoldalú megszüntetésére irányuló nyilatkozatát csak a próbaidő lejártát követően közli a munkavállalóval, e nyilatkozat jogellenes. A munkavállalót ezért elmaradt munkabér és végkielégítés illeti meg, amennyiben nem kívánja a munkaviszonya fenntartását [Mt. 81. §, 100. § (1) és (5) bek.].
BH1996. 341. A munkaviszonynak a próbaidő alatt a munkáltató által egyoldalúan, azonnali hatállyal történt megszüntetése esetén a munkavállaló alaptalanul hivatkozik a jogviszony megszüntetése indokainak hiányára [1992. évi XXII. törvény 76. § (4) bek., 81. § (3) bek.].
BH1995. 608. A próbaidő alatt a munkaviszony minden kötöttség nélkül azonnali hatállyal, indokolás nélkül megszüntethető. A munkaviszonynak ebben a formában történő megszüntetésére is vonatkozik az a követelmény, hogy a jogokat és a kötelezettségeket a rendeltetésüknek megfelelően kell gyakorolni, illetőleg teljesíteni [1992. évi XXII. törvény 81. § (3) bek., 4. § (1) bek.].
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30509 Dátum: 2010.04.12 13:30:20 »
Jólvan tudom de ebbe most itt nem szeretnék belemenni :) Szóval nyugdíjpénztár? Azt mondta a pacák, hogy allianz az inkább a biztosításra koncentrál, az ING meg a hitelekre.. és hogy az Aegon az aminek a fő profilja a nyugdíjpénztár...és évente 7%ot kamatozik a zseton.

Mondtam a pacáknak, hogy még érintetlen vagyok magyarországon ebben a témában de utána fogok nézni addig viszont: Győzz meg, hogy miért pont titeket válasszalak.. erre kicsit meglepődött, de összeszedte magát és elég jól elmondott mindent...persze kérdés, hogy mennyi volt a natúr igazság és mennyi a színezés....