Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7210817 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30465 Dátum: 2010.04.08 22:57:59 »
Ha van egy kis önkritikája a motorosnak, akkor nem fog szívózni.

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30466 Dátum: 2010.04.08 23:06:23 »
Ha van egy kis önkritikája a motorosnak, akkor nem fog szívózni.

Ha fog, akkor kérek igazságügyi szakértőt és megnézetem vele a szituációt, de mindenesetre remélem, hogy nem lett baja. Olyan 20-25 közötti srác volt, a motor meg ahogy néztem 1000-es körüli elég nagy gép, annak odahúzza 30nál 2-3 másodperc és 70-80 még ha nem gyorsasági, akkor is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30467 Dátum: 2010.04.08 23:18:22 »
...a motor meg ahogy néztem 1000-es körüli elég nagy gép, annak odahúzza 30nál 2-3 másodperc és 70-80...
De csak akkor, ha nem húzza nagyon ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30468 Dátum: 2010.04.08 23:19:57 »
Pont tegnap volt: gurultam piroslámpa felé, nézem hogy valami nagy speedmotort tol ki egy fiatal gyerek egy kapubejáróból, mellette egy kiscsaj, szállnak föl és veszik fel a bukót, megálltam lejjebb a pirosnál, eltelt kb. 15mp...

A következő mozzanat, hogy iszonyat hang mögülem :eek: ami 1be a csövön kifért, a lámpa pont váltott piros-sárgára mikor a szembesávba ezerrel kielőzött a gyerek, nem normális, ha valaki a xeződésbe még ezen a sárgán átmegyek címszóval beesik, ezeknek annyi, nem igaz hogy nem fogják fel :no: tisztelet a kivételnek.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30469 Dátum: 2010.04.08 23:38:44 »
Tény, hogy nagyon sok a felelőtlen motoros, de azt is el kell ismerni, hogy nagyon szeretnek az emberek általánosítani a motorosok esetében. Manapság, ha van egy motoros baleset, akkor szeretik egyből azt mondani, hogy "nah, a hülye állatja balesetezett, mert nem normális, ahogy ezek mennek..." Ennek nincsen köze a szerencsétlen mai balesethez, csak mint megjegyzés fűzném hozzá a témához.

Tavaly történt meg, hogy mentem a Balatonakarattya-Fűzfő közötti elkerülőn, mikor is láttam, hogy a jobb oldalon futkározik egy vaddisznó. Lassítottam és próbáltam jelezni a szembejövő motorosnak is, de sajnos ő későn vette a veszélyt észre és az elé - mögöttem kiszaladó - vaddisznót elütötte. Eléggé súlyosan megsérült, a mentőket én hívtam ki és láttam el a sérüléseit. A sündőrség előbb kiért, mint a mentők, ennek annyira nem örültem, elég sokáig tartott, mire elvitték a sérültet.
A motoros egy 90-100-zal közlekedő chopper-es figura volt, olyan 50 éves kb, a megengedett 110 kph. A rendőr kihallgatott tanuként, elmondtam, hogy mit történt, de csak azt akarta kihozni, hogy a motoros volt a hibás. Már 3-an tanuk állítottuk, hogy nem lehetett hibás és nem is ment gyorsan a gyönyörű krómozott motorral, de ő csak kötözködött. Végül megtalálta a motor lerepült sebességmérőjét, ami kereken 100-at mutatott. Ekkor megnyugodott a rend éber őre kissé, de még a végén azért odabökte, hogy a hülye motorosok így, meg úgy...

Az én motorommal ment a tesóm 3-4 éve, mikor a mögötte jövő autó megelőzte, majd satufékkel kb. jobbra kanyarodott. Bevágott a tesóm elé, aki hirtelen nem számított a nem irányjelzőző ittas sofőrre, így hátulról belement. A keze összetört, a fejét csak az én profi sisakom mentette meg. A motorom totálkárosra törött. A csávó elismerte, hogy ő volt a hibás és hogy ivott is, így a felelősség nem a mienké volt. Ebben az esetben is a rendőr egyből a tesómat kezdte ki, hogy biztos ő ment túl gyorsan, pedig 40-nel ment csak. Az ő féknyomjait mérte ki először, majd a jegyzőkönyvre ráírt még 2, oda nem illő bicikli által készített féknyomot is... Az ügy megnyugtatóan és gyors felépüléssel zárult, a biztosító azonban nem igazán akart normálisan fizetni...de ez egy másik történet. Itt is a motoros volt alapból a hülye, nem az autós.

Ezeket csak azért írtam le, hogy erősen él ez a sztereotipia, hogy az alapnak számít, hogy a motor lehet csak a hibás... Valóban sok az eszement őrült közöttük, de a többség normális, csak nem ezekre figyel fel az ember, hanem a sávok között cikázó, hangos gépekre, amelyekkel száguldoznak ész nélkül a városban a hülyegyerekek.

Sajnos mindig benne van a beleset a pakliban, mind autós, mind motoros részről. Itt szerintem a motoros volt a hunyó, de nem feltétlen mondanám, hogy őrült állat lehetett. Inkább a szituáció volt szerencsétlen, ahogyan nekem az elmesélésből lejött. Sajnálom a sérült motorosokat, mert nagyon össze tudnak törni, míg az autós sokkal védetebb helyzetben van. Láttam már csúnya baleseteket sajnos... Annyit szeretnék mondani, hogy sajnálom az autóban és a motorban keletkezett kárt, továbbá a motorosnak jobbulást kívánok így látatlanban!

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30470 Dátum: 2010.04.08 23:41:23 »
Pont tegnap volt: gurultam piroslámpa felé, nézem hogy valami nagy speedmotort tol ki egy fiatal gyerek egy kapubejáróból, mellette egy kiscsaj, szállnak föl és veszik fel a bukót, megálltam lejjebb a pirosnál, eltelt kb. 15mp...

A következő mozzanat, hogy iszonyat hang mögülem :eek: ami 1be a csövön kifért, a lámpa pont váltott piros-sárgára mikor a szembesávba ezerrel kielőzött a gyerek, nem normális, ha valaki a xeződésbe még ezen a sárgán átmegyek címszóval beesik, ezeknek annyi, nem igaz hogy nem fogják fel :no: tisztelet a kivételnek.


ez chopper volt, de nem kis hangzavart csinált. Álltak a zebránál csajok (akiket el kellett volna engednie ugyebár - bár a rendőr se engedte el őket) lehet előttük akart "menő" lenni. Elég sok járókelő járt arra, nem tudom hányan láthatták a balesetet, de amikor az autóban szólt a zene és majdnem megijedtem a hangjától amikor a körforgalom kijáratnál ráhúzott. Amúgy a körforgalomba abszolút nem lehet belátni a kereszteződésből az ott parkoló autók miatt, tehát esélyem nem volt, hogy láthassam őt a körforgalomban haladni sajnos. Ráadásul aki ismer az tudja, hogy mennyire pontos és precíz vagyok, minden kis apró szarra reagálok és bármilyen útra hajtok ki, inkább kétszer nézek körül, mint egyszer, ha 200m-re jön egy autó 50-el és mögöttem nincs senki, akkor elengedem, mert nem sietek, mindig úgy indulok el, hogy ha betartom a sebességet, akkor is odaérjek legalább 5 perccel az előtt, amire kell. Ez főleg városra értendő. Városban sosem lépem át az óra szerinti 60-at, gps szerinti 55-öt, mert bármikor kiszaladhat egy kisgyerek, egy kutya, vagy kihajthat elém valaki, de sajnos nem mindenki ilyen körültekintő.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30471 Dátum: 2010.04.09 09:34:00 »
No tegnap hazaértem egy heti erdélyi szünetből :)
Jó volt jó vol,disznóvágás ,húsvét stb. Ismét egyik barátom nagymamájához mentünk Szászcsávásra.
Most nem én voltam a sofőr és nem is ON kocsival mentünk,egy Volkswagen Vento 1,4-el. Szerencsétlen autó nagyon nem bírt megbirkózni a 4emberrel és az 1 heti csomagokkal. Autópályán az Avensis nem szokta látni a 4es fokozatot a váltón,itt bizony még a 3 is kellett néha. Sajnos Erdély útjai nagyon tönkre mentek....pfh....jó,hogy nem az Avensis-sel mentünk,sajnáltam volna. Akkora gigantikus kátyúk lettek a tél alatt,h huhhh...még az E60as úton is,meg Marosvásárhely után is a faluhoz vezető út is nagyon rossz lett. Egyedül  Szászcsávás új bekötőútja jó :D Bár azt akkor csinálták meg mikor nyáron ott voltunk,meg a Kolozsvárt elkerülő autópálya lett jó.
Amúgy kb úgy szálltam ki a kocsiból tegnap este,mint mikor a Pápa földet csókolt a repülőről leszállvan....  :dots:
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30472 Dátum: 2010.04.09 09:43:48 »
egy elég amatőr kérdésem lenne, de hát kihez forduljak ha nem hozzátok.
melyik sebességnek higgyek? a km-órának vagy a gps-nek?
ami 130 kmh gps-en, az 140-145 körül van az órán. ez a kb 10% különbség többé kevésbé minden sebességtartománynál megvan.
az igaz h a gyári 15ös kerekek helyett 16os van fönt, ebből nyilván adódik eltérés. A furcsa inkább az, h ha gps alapján beállok 135-140es sebességre (természetesen csak a német autópályán ;) ) akkor elég szépen húzok el mindenki mellett. szóval mintha mégiscsak 150nel mennék.
de ha jól gondolom a gps-t tökéletesen precíznek lehet venni, vagy nem?
2004 Camry LE

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30473 Dátum: 2010.04.09 09:49:47 »
A GPS a legpontosabb. Azért mész el mindenki mellett gyorsan, mert míg te GPS szerint mész valós 140-nel, addig a többiek óra szerint 130-cal, ami inkább valós 120 körül van. :D
A kerekek miatt úgy tudom, csak akkor lehet nagy eltérés, ha nem váltóméretet teszel fel.
         

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30474 Dátum: 2010.04.09 10:21:15 »
És mindenképp' modernebbnek, újabbnak hat, mint egy azonos korú Corolla vagy Avensis.
Avensis? Akkor még Carina E sem volt, a Carina II volt aktuális  :)
Persze, abszolút a Carina képe volt előttem, csak rossz nevet írtam, jogos.

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30475 Dátum: 2010.04.09 11:56:49 »
Most beszéltem a baleseti főorvossal. Azt mondta lehet már ma hazaengedi a motorost. Nincs törése, a balesethez képest jól van. Kíváncsian várom, hogy ő mit látott a szituációról, de van egy olyan érzésem, hogy nem fogja elismerni a gyorshajtást és a felelősségét sem. Ez esetben mit kell tennem? Ugyebár egy rendőr a helyszínen tartózkodott, gondolom az ő vallomását is beveszik a jegyzőkönyvbe.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30476 Dátum: 2010.04.09 12:16:53 »
No tegnap hazaértem egy heti erdélyi szünetből :)
Jó volt jó vol,disznóvágás ,húsvét stb. Ismét egyik barátom nagymamájához mentünk Szászcsávásra.
Most nem én voltam a sofőr és nem is ON kocsival mentünk,egy Volkswagen Vento 1,4-el. Szerencsétlen autó nagyon nem bírt megbirkózni a 4emberrel és az 1 heti csomagokkal. Autópályán az Avensis nem szokta látni a 4es fokozatot a váltón,itt bizony még a 3 is kellett néha. Sajnos Erdély útjai nagyon tönkre mentek....
Hát ja, ott is kemény volt a tél, az utak minősége pedig még vacakabb, mint nálunk... Ezen én is le voltam döbbenve, hogy még az 1-es főúton (E60) is kátyúk voltak, már január közepén is  :eek: !

Ami az autót illeti: ha ez egy 60 lovas Vento volt (az 1.4-ből gondolom, hogy valszeg az), akkor ne csodálkozz, hogy annyira ment csak, amennyire  :otlet: - nyilván nem lehet csodát várni egy ekkora motortól, ilyen terheléssel.

Egyébként irigyellek rendesen az egy hetes ottlétért  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30477 Dátum: 2010.04.09 12:20:13 »
Most beszéltem a baleseti főorvossal. Azt mondta lehet már ma hazaengedi a motorost. Nincs törése, a balesethez képest jól van. Kíváncsian várom, hogy ő mit látott a szituációról, de van egy olyan érzésem, hogy nem fogja elismerni a gyorshajtást és a felelősségét sem. Ez esetben mit kell tennem? Ugyebár egy rendőr a helyszínen tartózkodott, gondolom az ő vallomását is beveszik a jegyzőkönyvbe.
Mivel személyi sérüléses baleset történt, ezért a rendőrségnek szvsz mindenképpen eljárást kellett indítania. Szóval fordulj hozzájuk, hogy hogyan tovább.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30478 Dátum: 2010.04.09 12:24:35 »
Most beszéltem a baleseti főorvossal. Azt mondta lehet már ma hazaengedi a motorost. Nincs törése, a balesethez képest jól van. Kíváncsian várom, hogy ő mit látott a szituációról, de van egy olyan érzésem, hogy nem fogja elismerni a gyorshajtást és a felelősségét sem. Ez esetben mit kell tennem? Ugyebár egy rendőr a helyszínen tartózkodott, gondolom az ő vallomását is beveszik a jegyzőkönyvbe.
Mivel személyi sérüléses baleset történt, ezért a rendőrségnek szvsz mindenképpen eljárást kellett indítania. Szóval fordulj hozzájuk, hogy hogyan tovább.

Oké. A helyszínen tartózkodó rendőrt mindenképpen meg fogom keresni, tehát 1 tanú már van.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30479 Dátum: 2010.04.09 13:00:03 »

Amúgy mikor mentünk kifelé akkor kátyúztak sok helyen Nagyvárad után. Hazafelé láttuk a végeredményt,nem rossz nem rossz,nem üt vissza az új aszfatl,nem huplis,síkban van az út többi részével. Csak vannak szakaszok amit teljesen újra kéne húzni. De a Dicsőszentmárton (Tarnaveni) körüli mellékutakra,amerre Szászcsávás ( Ceuas )is van nem tudom mikor fognak odajutni.

Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus