Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7223152 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30435 Dátum: 2010.04.08 07:34:05 »
Xanyi,

mindenképp vedd meg a DVB T mpeg 4est.
"A digitális adások vételéhez egy dekóder (jelátalakító készülék) vagy olyan laposképernyős televíziókészülék megvásárlása szükséges, amelybe már beépítésre került ez a jelátalakító (DVB-T MPEG-4 HD tuner)."
bármikor jól jöhet. a digitv-n mit értesz? a digitális ingyenes adás vételét vagy a szolgáltatót?
ha eőfiz. nélkül akarsz pár csatornát nézni akkor kellhet. de kell egy külsö antenna is kb 10körül van
errefelé nézelődj hogy ahol lax elérhető-e
http://www.mindigtv.hu/Hol_mikor.aspx



A MindigTV érdektelen, hiszen mindenképpen az itteni lakásszövetnél kell előfizetnem valami csomagra, mert nem csak azt a 4 csatornát szeretném!!
A bármikor jól jöhet mit jelent? Mert ha csak arra jó hogy ezt a pár csatornát ingyen tudom vele fogni (MindigTV), akkor az nem ér meg + 30 ezret...
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30436 Dátum: 2010.04.08 07:35:07 »
Árban mik a különbségek?

A legolcsóbb most akciósan 105 helyett 95, a középső 110, az MPEG4-es pedig 125...
Xanyi

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30437 Dátum: 2010.04.08 08:44:34 »
Na hát szerintem így kell meghírdetni autót:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/316/bmw_316i-3742900

És tuti fényképész... a képek alapján megvenném, ha kéne :)
Jesszus, az ilyen BMW-k is már majdnem 20 évesek? Öregszem...
200-ért odaadja, az átiratás, honosítás, vizsga azért ezt egy kicsit megodbja, de a végére sem biztos, hogy vállalhatatlan lesz az ára. És mindenképp' modernebbnek, újabbnak hat, mint egy azonos korú Corolla vagy Avensis. Azt mondjuk nem tudom, hogy ezek mennyire voltak megbízható autók, és az sem derül ki, hogy mennyit futott.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30438 Dátum: 2010.04.08 08:47:33 »
Árban mik a különbségek?

A legolcsóbb most akciósan 105 helyett 95, a középső 110, az MPEG4-es pedig 125...

akkor felesleges.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30439 Dátum: 2010.04.08 09:20:14 »
Az üzletben azt mondják, hogy tökmind1, hiszen egyenlőre ugyis analóggal használnám, későbbiekben meg ha váltani szeretnék digiTV-re, ahhoz a szolgáltató ugyis ad egy beltéri egységet  és akkor meg tökmind1 milyen tuner van a TV-ben!

Nekem anno ugyanezt mondták több boltban is, úgyh lehet benne valami...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30440 Dátum: 2010.04.08 09:59:23 »
Jesszus, az ilyen BMW-k is már majdnem 20 évesek? Öregszem...
200-ért odaadja, az átiratás, honosítás, vizsga azért ezt egy kicsit megodbja, de a végére sem biztos, hogy vállalhatatlan lesz az ára. És mindenképp' modernebbnek, újabbnak hat, mint egy azonos korú Corolla vagy Avensis. Azt mondjuk nem tudom, hogy ezek mennyire voltak megbízható autók, és az sem derül ki, hogy mennyit futott.

Engem csak az zavar, hogy így a képeken tényleg hihetetlenül baromira szép... de ha megvenném és a forgalomban újra látnám magam benne..ismét csak egy 20éves kocsi lenne.... szóval szerintem a képeke sokkal szebb mint a hétköznapokban...

TSityu

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30441 Dátum: 2010.04.08 19:33:51 »

A legolcsóbb most akciósan 105 helyett 95, a középső 110, az MPEG4-es pedig 125...

akkor felesleges.  :hug:

Pont ezt akartam mondani én is.

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30442 Dátum: 2010.04.08 20:21:45 »
Ma balesetet szenvedtem az 1 hetes Avémmel. Az első lökös kapott csak úgy néztem. A szitu a következő volt. Útkereszteződés elsőbbség adás kötelező táblánál álltam és vártam, hogy az úton közlekedő rendőrautó elmenjen és ki tudjak mögé kanyarodni. Elment a rendőr, körbenéztem jobbra-balra és balra fordulni akartam, amikor a kb 70m-re lévő körforgalomból felbukkant egy motoros nagy hanggal huzatta kifelé a körforgalomból. Én rögtön elnéztem jobbra, hogy mi van ott, kb 1 km-re belátható útszakasz, 0 jármű, úgy döntöttem satu és megvárom míg elmegy előttem. Az út ezen a részen 3 sávos - 2 forgalmi 1 kanyarodó - a sávom háromnegyedéig lógtam ki. A motoros kb 30m-re tőlem vett észre. Egyszerűen nem értem miért akkor, hiszen én már ott álltam és vártam rá, hogy kikerüljön. Ő megijedt és satufékkel berántotta a kormányt balra. Azonnal elesett és tehetetlenül csúszott felém. A rendőr aki előttem közlekedett csak annyit látott az esetből, hogy mellette egy motoros elhúz kövér gázzal kifelé a körforgalomból másik pillanatban már fekve csúszik felém.



itt látszik a körforgalom és néhány féknyom, kb 5m-re állok az autótól.



itt pedig hogy mi sérült az autón.

Nagyon megijedtem mondanom sem kell. Eddig nem voltam baleset elszenvedője, pláne okozója nem. Nem tudom jelen esetben ki volt a hibás, de én biztos vagyok benne, hogy a helyzetben ez volt az egyik legjobb választás amit tehettem. Az egész esett maximum 2 másodperc alatt zajlott le. A körforgalom kijáratánál zebra van ráadásul. Ti mit mondtok a szituációról? A rendőrökkel arról beszéltünk, hogy nekem van táblám, viszont amikor elindultam az adott szakaszon nem volt jármű. Persze, ha kövér gázzal kilövök akkor kimegyek előtte, de semmi nem indokolta, hogy gumicsikorgatóan induljak el. Ha rágyorsítottam volna amikor megláttam őt kirobban a körforgalomból és ő hasonlóan cselekedik, akkor az autó hátulját kapja el fejjel, abba pedig belehal. A srác kb 20m-t csúszott a földön oldalt. A hátát fájlalta, mentő 2 percen belül ott volt és gyorsan el is vitték kórházba röntgenre. Nem tudok semmit az állapotáról. Remélem nem lett komoly baja. Én biztos vagyok benne, hogy nem tehettem mást, úgy érzem, ha nem állok meg azonnal, akkor nagyobb baj lett volna.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.08 20:25:34 írta diegho »

pzs

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30443 Dátum: 2010.04.08 20:30:00 »
Ha jol latom nem csak az Ave serult meg...  :eek:
Kerdes, hogy mennyire volt kover az a gaz...  :whistling:

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30444 Dátum: 2010.04.08 20:32:15 »
Ha jol latom nem csak az Ave serult meg...  :eek:
Kerdes, hogy mennyire volt kover az a gaz...  :whistling:

úgy saccolok olyan 70-el jöhetett, a becsapódáskor kb 40-50 lehetett a sebessége, elég szépen visszahajolt a villája is, pedig csak műanyagot ért a kocsin.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30445 Dátum: 2010.04.08 21:12:01 »
És mindenképp' modernebbnek, újabbnak hat, mint egy azonos korú Corolla vagy Avensis. Azt mondjuk nem tudom, hogy ezek mennyire voltak megbízható autók, és az sem derül ki, hogy mennyit futott.
Avensis? Akkor még Carina E sem volt, a Carina II volt aktuális  :) ... Amúgy igazad van, nagyon jól sikerült az E36 formaterve, tényleg elég kortalan, mai szemmel nézve is dögös, elég hihetetlen hogy már húsz évesek a legöregebbek  :sorcerer:

A benzinesekkel, ha normálisan karban voltak tartva és nem lettek széthajtva, nincs túl sok gond. Ami a leggyakrabban javításra szorul ezeken az autókon, az a futómű.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30446 Dátum: 2010.04.08 21:23:05 »
Ha jol latom nem csak az Ave serult meg...  :eek:
Kerdes, hogy mennyire volt kover az a gaz...  :whistling:
úgy saccolok olyan 70-el jöhetett, a becsapódáskor kb 40-50 lehetett a sebessége, elég szépen visszahajolt a villája is, pedig csak műanyagot ért a kocsin.
Először is remélem a motorosnak nem lett nagyobb baja, remélhetőleg tanult az esetből amely elkerülhető lett volna. Alaphelyzetben egy elsőbbség meg nem adása lenne a szitu, de itt erősen gyanítható, hogy a motoros viselkedése, nagy sebessége nem tette lehetővé, hogy még korábban reagálj és még a kereszteződésbe se csorogj be. Ha elismeri hogy az ő a felelős a kialakult helyzetért akkor nem lesz gond, de ha nem akkor el is húzódhat és akkor szükség esetén műszaki igazságügyi szakértőt is fogadni kell hogy az igazad bizonyítsd.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30447 Dátum: 2010.04.08 21:25:51 »
Ma balesetet szenvedtem az 1 hetes Avémmel...
A leírásod alapján szerintem nem te vagy a hibás. Te meg akartad adni neki az elsőbbséget, ÁLLTÁL. Nem zártad el az útját, bőven ki tudott volna kerülni. Ráadásul egyértelműen a megengedettnél gyorsabban jött. Így szvsz egyértelműen ő a felelős. Amúgy nemtom, mondott-e erről valamit, de valszeg azt hihette hogy még átmész előtte, és ezért kezdett olyan későn fékezni. Hülye szitu, az tény.

A rendőrök mit mondtak még? Nem állapították meg a felelősséget?

Ami az autódat illeti, látszik hogy elmozdult a sárvédő, a fényszórók alatti műanyag elem, az index és kicsit valszeg a fényszóró is. A lakatosnak ezeket helyre kell majd igazgatnia, de cserélni valószínűleg tényleg csak az első lököst kell, meg a benne lévő, megsérült dolgokat (rács, ködfényszóró).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30448 Dátum: 2010.04.08 21:34:23 »
Nos most hívtam a rendőrséget. Úgy néz ki nem lett semmi baja a srácnak, de még bevitték Kaposvárra is, hogy ott is megnézzék.

Avén a sárvédő nem mozdult el, hanem a motorháztető ment feljebb, azért látszik hülyén. Középen a hűtőrács-nál nyomódott fel a motorháztető kicsit. Indexet megnéztem, a műanyag tartók a helyén vannak. Milyen tartály van ott bal oldalon elöl? Az elég hülyén áll ott. Lábon jöttem vele haza. Nem láttam semmiféle gyanús hangot a futóműből.

Rendőr nem akart előre mondani semmit. Azt mondta majd kiértékelik a dolgokat és utána felhívnak jövő héten, vagy utána héten, mert szabin lesz jövő héten. Amúgy a helyszínelő ugyanilyen szituban volt 2 éve. Ugyanígy motoros jött neki balról mikor ki akart fordulni és ugyanígy pánikba esett és leugrott a motorról.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk
« Válasz #30449 Dátum: 2010.04.08 21:43:49 »
Idézet
A leírásod alapján szerintem nem te vagy a hibás. Te meg akartad adni neki az elsőbbséget, ÁLLTÁL.

Igen állt, de bent a kereszteződésben a védett úton!...
Nagyon hülye helyzet ez, leírásodból nekem is az jön le hogy a szitu kialakulásáért nem te vagy a felelős, de hogy a végeredménybe ebből mi sűl ki arra nagyon kiváncsi vagyok!

Idézet
Milyen tartály van ott bal oldalon elöl?
Az tulajdonképpen egy üres tartály, azon keresztül szívja a motor a levegőt. Funkciója, hogy szívási zajt csökkentse!
Xanyi