Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 551025 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #405 Dátum: 2004.08.30 12:21:33 »
:lol:

Köszi...!
akkor marad visegrád, még jó hogy nem leningrád... :wink:
Lehet ám hogy megyek!majd eldől, mondom ha kész lesz az autó megyek!!!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #406 Dátum: 2004.08.30 12:51:24 »
Idézetet írta: "SzzS"
Kishaver: őszi tali?nem igazán tudom hogy megyek e mert visegrád...??hát nem tudom,meg nem is biztos hogy kész lesz addigra...én mégegyszer törött autóval nem égek! :oops:


Ha valami hátul össze van törve az nem olyan égő, mint egy ember biciklivel együtt a lökösbe :shock:  :lol: Vagy fű a lökösön, az oldalon, meg a tetőn :lol:

Mert ugye hátulra az figyeljen, aki tolat, meg aki ott megy (jön). Az hogy belédmentek  :cry:  nem ciki (neked). Gyere csak nyugodtan talira. Ja és ki is akarom próbálni az ültett cuccot. Nagyon jó kis pálya van Visegrád mögött. Tiszta szerpentin az egész. Ott szokott a Totálcar is tesztelni, már nem egyszer ismertem fel a környéket a TV-ben és amíg ott dolgoztam addig találkoztam is velük 1-2x. Rendszerint arra jártunk a munkatársaimmal Bp-re, ha siettünk. Egyébként hosszabb az út így Szentendrére, de ha rendesen tolod, akkor jobb. Csak ne legyen vad, meg hó, meg szikla az út közepén, meg még egy olyan késésben lévő barom az úton, mint én. Hozzáteszem, hogy a cég, ahol dolgoztam, már tört össze 1-2 autót a hegyen. Volt olyan, hogy egymást törték. Persze nem nagyon (sérülés nem volt), de azért ez ciki. Akkor én még nem dolgoztam ott :lol:  és az én időmben csak 1 lesodródás volt. Azt sem én tettem. Én csak egy sziklát közöltem meg 1x, ami a hídon durrantott nagyot, de csak valami fém védőlemez sérült. (Sza@rrá ment.)


Szóval izgi a környék, gyertek csak nyugodtan. :lol:  :lol:  Ja és közel van Esztergom, lehet tankolni, bár a mostani árakat sajna nem tudom. Akkor 20-25 Ft-al volt olcsóbb a benzinnek literje, ha jól emlékszem. Ft-al is lehetett fizetni és Ft-ban is adták a visszajárót!! A kutas, meg mindenki tudott magyarul. A határnál kannában behozni benyát?? Max 5 liter, de ha szőröztek, akkor még ennyit sem.
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #407 Dátum: 2004.08.30 13:17:10 »
SzzS

Idézet
én mégegyszer törött autóval nem égek!

Azért az égés legkisebb lehetőségét is elkerülted a nyári talin a "Köszi ittas Fiatos" felirattal...  :lol:
Így mindenki tudhatta, hogy nem a te hibád... Nagyon jó ötletnek tartottam a részedről!

Idézet
Lehet ám hogy megyek!majd eldől, mondom ha kész lesz az autó megyek!!!

Szerintem a legleg tuning Yarisnak kötelező megjelennie a talin!!!  :lol:
Gyere csak!!!!  8)
Xanyi

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #408 Dátum: 2004.08.30 13:43:46 »
köszi!!!!!!!!

Xanyi:
írtam vissza mailt, maj' valamikor megkapod!

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris tuning
« Válasz #409 Dátum: 2004.08.30 14:52:46 »
Kishaver: őszi tali?nem igazán tudom hogy megyek e mert visegrád...??hát nem tudom,meg nem is biztos hogy kész lesz addigra...én mégegyszer törött autóval nem égek! :oops:[/quote]

Szerintem is marha égö volt :)  :)
arcipán

03' YARIS SOL  50

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris tuning
« Válasz #410 Dátum: 2004.08.30 14:56:28 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "SzzS"
Kishaver: őszi tali?nem igazán tudom hogy megyek e mert visegrád...??hát nem tudom,meg nem is biztos hogy kész lesz addigra...én mégegyszer törött autóval nem égek! :oops:


Ha valami hátul össze van törve az nem olyan égő, mint egy ember biciklivel együtt a lökösbe :shock:  :lol: Vagy fű a lökösön, az oldalon, meg a tetőn :lol:

Szerintem nem égö ha össze van törve az autód.Mindenkinek lehet rossz napja.Az enyémet is törték már össze,még se éreztem úgy mintha égö lenne.Ez van és kész.
arcipán

03' YARIS SOL  50

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #411 Dátum: 2004.09.16 11:53:15 »
Sziasztok

a toronymerevitőről tudtok valami személyes tapasztalatot mondani?
Állítólag sokkal merevebb lesz tőle a kasztni ami kanyarban sokat számít.
Mennyi lehet yarisba egy ilyen? Mert bizony érezni erős kanyarban , hogy deformálódik a kasztni.

Üdv

deric

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #412 Dátum: 2004.09.16 13:00:50 »
Idézetet írta: "deric"
Sziasztok

a toronymerevitőről tudtok valami személyes tapasztalatot mondani?
Állítólag sokkal merevebb lesz tőle a kasztni ami kanyarban sokat számít.
Mennyi lehet yarisba egy ilyen? Mert bizony érezni erős kanyarban , hogy deformálódik a kasztni.

Üdv

deric


Na ne izélj má... Ezen mit értesz, hogy deformálódik? Vagy abban az esetben, ha besódródsz a dzsindzsába? Naná, hogy akkor deformálódik :lol:

félretéve a viccet. Szerinted ez sokat számít? Az biztos, hogy számít, mert sokan pozitívan beszélnek róla, de mennyit? Megéri? Le vagy már ültetve? Széles gumma?

Ez engem is érdekel. Ez nem azt jelenti, hogy teszek az autóba, csak érdekel. Nyugi.
Üdv: Kishaver 74

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #413 Dátum: 2004.09.16 14:11:50 »
Szeva

a deformálódáson azt értem, hogy érezni feszül a kasztni és nyikorognak a belső elemek. de ez persze csak extrém kanyarban és csak finoman.
Ts úgyhogy nem akarom jobban ültetni így is szétráz egy-két úton (Bp)
nekem mondták már hogy toronymerevitő nélkül nem igazi az ültetés
de ez a téma nekem is ködös ezért kérdeztem én is
hátha valaki jobban tudja

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #414 Dátum: 2004.09.16 14:35:23 »
Milyen gumma van fent? Méret? Típus?

Csak azért kérdem, mert nekem Diesel van és gyári minden. Kakasülőn vagyok (nincs ültetve) és 175/65*14 Goodyear GT2 gumi. Tegnap például jöttem haza éjszaka és senki nem volt az utakon. Az egyik körforgalomba kicsit megcsúszott a verda. Na mondom itt az ideje egy kis tanulásnak. Próbálgattam a bazi nagy bukótérrel rendelkező forgalomba, hogy mi van egyes esetekben. FONTOS!! VIZES VOLT AZ ÚT.

Bementem a körforgalomba és elkezdtem adni finoman a benyát. Aztán elkezdte tolni az orrát óvatosan, aztán egyre jobban. Próbálgattam a durva gázelvételt is, de nem fordult ki, el se indult. Féket azt csak nagyon finoman nyomogattam, akkor sem indult el.

Gondolom egy finom kis ültetés az kellene egy finom gummával, de nem tudom, hogy ezzel mit bírna el és a komfort mennyit esne. Egyébként hallottam már olyat, hogy csak széles gumma és toronymerevítés már jó páros. Szóval jó lenne egy kicsit spécizett járgányt kipróbálnom, hogy dönthessek. Itt állok most. Remélem Visegrádon majd lesz lehetőségem.

Nos nálam az a gáz, hogy elég sportosan vezettem régen egy corollát és nem rég ültem át ebbe, ill. céges autók mostanság is sietnek alattam néha nagyon durván. Nehezen barátkozom Yaris méretével. Bár ezt már pár topicban megbeszéltem emberekkel, de most megint elmeséltem neked.
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #415 Dátum: 2004.09.16 15:53:29 »
Hi!

A TS ugye alapból 185/55R15-ös gumikkal van szerelve + feszesebb, sportosabb futóművel! Ismereteim szerint ez a keményebb futómű kimerül abban, hogy mások a lengéscsillapítók és a rugók mint a gyári Yarisban! Viszont a karosszéria tartóelemei + az a futómű többi eleme megegyezik a gyári Yarissal, így én ésszerünek tartanám azt a plusz merevítést amit a toronymerevítő ad!
Ha hülyeséget beszélek javítsatok ki!!!
Röviden leírva én vennék bele a helyedben...
Csak kérdés az ára...
Üdv
Xanyi

deric

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
Yaris tuning
« Válasz #416 Dátum: 2004.09.17 08:47:37 »
Hali

nem érdekel valakit gyári TS felni 25e km-es gumival

eladnám

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #417 Dátum: 2004.09.17 13:30:32 »
Hi!

Kár, hogy nem egy fél évvel ezelött... Akkoriban kerestem ilyet!
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #418 Dátum: 2004.09.19 22:55:41 »
Idézetet írta: "deric"
Hali

nem érdekel valakit gyári TS felni 25e km-es gumival

eladnám


Érdekelne, ha elég normális az ára, és ha nincs rajta járdanyom.
Jöhet mailban is: erenyiotkukacaxeleroponthu


kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #419 Dátum: 2004.09.20 06:51:45 »
Idézetet írta: "deric"
Hali

nem érdekel valakit gyári TS felni 25e km-es gumival

eladnám


Dobj fel egy képet, ha megy (nekem nem biztos, hogy menne) és majd jól összeboxolunk érte.

Neeem, csak vicceltem. Engem is érdekel, de csak amolyan megnézősre, aztán ha jó az ár.....
Üdv: Kishaver 74