Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 557301 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #480 Dátum: 2004.10.11 17:33:41 »
A gyári kipufogóvégre anno 8000 pénzt mondtak a toyotánál, igaz majdnem egy éve...


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #481 Dátum: 2004.10.11 19:23:22 »
Hi!

Zénóka
Szombathelyen nem szokásod "megfordulni" néha?  :lol: Az ültetés is érdekelne, meg hogy visszafog-e valamennyit a szélesebb guma! Amúgy milyen ültetőrugó? Mármint márkára gondolok... Hol vetted 86 EUR-ért? Jah, és ha nem gond csinálnál egy képet a kocsidról? Kellene a gyüjteménybe, meg amúgy is jól elnézegetnék egy széria Yarist TS felnikkel, mert annó nekem is az volt az álmom, de akkoriban nem volt ilyesmi eladó!
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Yaris tuning
« Válasz #482 Dátum: 2004.10.11 20:17:26 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Hi!

Zénóka
Szombathelyen nem szokásod "megfordulni" néha?  :lol: Az ültetés is érdekelne, meg hogy visszafog-e valamennyit a szélesebb guma! Amúgy milyen ültetőrugó? Mármint márkára gondolok... Hol vetted 86 EUR-ért? Jah, és ha nem gond csinálnál egy képet a kocsidról? Kellene a gyüjteménybe, meg amúgy is jól elnézegetnék egy széria Yarist TS felnikkel, mert annó nekem is az volt az álmom, de akkoriban nem volt ilyesmi eladó!


Szombathelyen??? az előző hozzászólásom óta 1x fordultam meg. Meg délután is voltam 1x  :P
De megyek holnap is. kb 13-16ig  leszek a metroba. Képet holnap csinálok egy párat, mert az új felnivel még nincsen. Meg úgyis ma este nagymosás :D

A rugót hozzád közel, az oberwarti forstingernél vettem. Nem lett tőle sokkal keményebb viszont sokkal jobban néz ki és 3-4dl -el kevesebb lett a fogyasztás. ( Alacsonyabb - kisebb légellenállás ).  Jó ez nem valami sok, de én idióta fogyasztásmániás vagyok, normális ember nem hiszem hogy észrevenné a különbséget. És kanyarban nem dől semmit.

A felni: Nekem közvetlenül előtte 155/80 michelin energy E3B volt. Na ennél kb 4-5 dl-el eszik többet. A normál 175/65 höz képest kb 2-3 dl a különbség. (140 ezret mentem 175/65-el 40 ezret 155/80-al tehát van mihez hasonlítani.)
Valamennyivel keményebbeket üt csatornafedéleken viszont azért még nem kőkemény, normál mindennapi használatra még bőven jó. Viszont sokkal közvetlenebb a kormányzás, meg azért mégegyszer annyival jobban fordul mint amennyit az ültetőrugó jelentett.
Én elég öregurasan autókázom mostanában, nem a "döntögetés" miatt vettem, hanem mert szééép.
A fogyasztás mondjuk 1 picit zavar. Tudom nem olyan sok, de évi 90-100 ezer km-nél... na mindegy. Vagy megszokom vagy eladom. Még nem döntöttem el, még kell pár nap. Eddig 2000-et mentem vele (pénteken raktam fel)

Ha holnap ráérsz délután hívj: 06/30 6800-445 minitali oké


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris tuning
« Válasz #483 Dátum: 2004.10.11 21:07:33 »
Hi!

Köszi a gyors választ!
Majd szólj, ha meglesznek a képek! Már nagyon várom!  :lol:
Egyébként én is pont a szépsége miatt akartam TS felnit, de persze a stabilitás sem utolsó szempont!  :lol: Sajnos akkoriban égen-földön nem leltem eladót, a nem gyári felniknek meg más az ET-számuk, és úgy hallottam, hogy nagy terhelésnél beleér!  :( Ezért maradt a 14-es 175/65R14-el!
Sajna holnap délután nekem nem jó, de majd vmikor tényleg jó lenne egy minitali!
Esetleg kishaverral hármasban?  :lol:
Xanyi

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #484 Dátum: 2004.10.12 07:04:59 »
Valamikor nekem is kell mennem Zegre,még ebben a hónapban!!!!
Alkatrészért...

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #485 Dátum: 2004.10.12 07:46:54 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Sajna holnap délután nekem nem jó, de majd vmikor tényleg jó lenne egy minitali!
Esetleg kishaverral hármasban?  :lol:


A minitali, ha lehet, akkor hétfő, kedd, péntek, szombat, vasárnap napokon szeretném megejteni, mert a szerda és csütörtök a sporté nálam. Persze mindent meg lehet oldani. Csak nem akarok kapkodni, ha már olyan szépen összejövünk. Van mit megbeszélni. Veled Xanyi a hangot kellene megnézni, és ha Zénóka tényleg egy kör erejég szolgáltatja az ültetett verdát, akkor azt is ki kell próbálni....és ha még SzzS is meg tud jelenni, akkor akár már vitázhatunk is azon, hogy melyik ültető viselkedik jobban.

Mindenképpen beszéljünk róla.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #486 Dátum: 2004.10.12 08:41:14 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Kishaver!

Kb 2 naponta megfordulok Zegen. Ha érdekel hogy a síma ültetőrugó hogyan viselkedik az 1.0 yarisban Derrick topiktárs ts felnijével fűszerezve, akkor megpróbálhatod. Ja és ez az ültetőrugó 86 Euró, ami azért elég kedvező sztem. Ha a mindennapi használatot kérded napi 300-400 km símán elmegy mindennapi használatnak  :D
Szerdán megyek legközelebb du.-án összefuthatunk ha gondolod

Üdvözlettel Zénóka


Naná, hogy érdekel az ültető. Mondjuk nekem most nincs ZSÉ felnire, meg télire nem is lenne okos, de azért meg tudom mondani, hogy kell e nekem 86 Euro-ért a motyó. Nagyon jónak tűnik az ára. Már csak azt kellene tudni, hogy milyen gyártmány és mennyit ül? -30, -40?

Napi 300-400 km? Miért nem vettél dieselt. Tuti visszajön nálad az ár különbség és még szerintem kellemesebb is vezetni. Nem ugrik nulláról úgy, mint egy benzines, de 80-ról jobb, mint bármelyik benzin motoros kis autó. Nem kell visszaszúrni, mert a 170 Nm elindítja a kis testet.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #487 Dátum: 2004.10.12 09:01:23 »
Idézetet írta: "SzzS"
Valamikor nekem is kell mennem Zegre,még ebben a hónapban!!!!
Alkatrészért...


Ha lesz szabad 10 perced, akkor csörrenj meg vagy írj és egyeztetünk, hogy jó-é nekem is.

30/520-8962
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #488 Dátum: 2004.10.12 10:22:56 »
okés,hívlak, az enyém 30/5600911!
Szereztem egy csomagtérajtót üveggel együtt és olyan jó árban van,hogy hülyeség lenne otthagyni!Ajándék!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #489 Dátum: 2004.10.12 12:07:51 »
Idézetet írta: "SzzS"
okés,hívlak, az enyém 30/5600911!
Szereztem egy csomagtérajtót üveggel együtt és olyan jó árban van,hogy hülyeség lenne otthagyni!Ajándék!


Leveszed róla a zárat, meg az ablaktörlőt? Vagy semmi extra. Gondolom most így elsőre annak is örülsz, hogy VAN. :lol:
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #490 Dátum: 2004.10.12 12:30:23 »
az ablaktörlőt biztos hogy leveszzük, a zárat nem tudom egyelőre,mert fogalmam sincs,hogy hogy oldjam meg a hátsó ajtó nyitását!
Mondtál azt is hogy a kilincseket is szedjük le ,de semmi értelm,mert ha télen befagy az ajtó akkor mit csináljak?Várjak tavaszig amíg kiolvad,vagy ba***am be egy téglával az üveget??
Mindenesetre szépen és igényesen össze akarom rakni a vasat!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #491 Dátum: 2004.10.12 13:00:16 »
Idézetet írta: "SzzS"
az ablaktörlőt biztos hogy leveszzük, a zárat nem tudom egyelőre,mert fogalmam sincs,hogy hogy oldjam meg a hátsó ajtó nyitását!
Mondtál azt is hogy a kilincseket is szedjük le ,de semmi értelm,mert ha télen befagy az ajtó akkor mit csináljak?Várjak tavaszig amíg kiolvad,vagy ba***am be egy téglával az üveget??
Mindenesetre szépen és igényesen össze akarom rakni a vasat!


A csobánkai spíler gyerekek már csináltak ilyen plasztikát és ott azt hiszem úgy oldották meg, hogy valami gázrugó nyitotta a csomagteret. Az inditás pedig belülről egy karral történt. Ha befagy, akkor meg olyan kicsi a Yaris, hogy szinte az első ülésből lemosom a hátsó ablakot, akkor kinyomni is menni fog. Mondjuk ha befagy, akkor már rég rossz. Befolyik a víz a gépbe? Azért az új ajtónál csak nem lesz ilyen.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #492 Dátum: 2004.10.12 13:41:00 »
Képzeljétek, láttam most itt Zegen egy Yarist, amibe könyöklő volt szerelve!!! Tök állat. Felnyitható bőr kényelmes fedél, belül bazi nagy hely, kb 7-8 cm széles 30-32 cm hosszú és vagy 4-5 cm magas. Az egész felhajtható és a kézifék mögötti phártartóra szerelhető.

Nekem tetszett csak nem tudom, hogy valaki látott-e már ilyet? Esetleg beszerzési lehetőségek?
Üdv: Kishaver 74

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #493 Dátum: 2004.10.12 14:07:26 »
Nekem az ajtókilincsekre mondták,hogy falztassam le,mind a 4 et!
A csomagtérajtón rajta marad a zár az tuti!

Könyöklő létezik hozzá,hallottam én is!
Árat nem tok,nem is akarok hülyeséget mondani,anno suzukira volt 14000,akkor ehhez tegyél hozzá még egy kicsit!
Azt kell figyelembevenni hogy odafér e a kezed a kézifékhez rendesen vagy bevered a könyöklőbe?

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #494 Dátum: 2004.10.12 14:13:49 »
Idézetet írta: "SzzS"
Könyöklő létezik hozzá,hallottam én is!
Árat nem tok,nem is akarok hülyeséget mondani,anno suzukira volt 14000,akkor ehhez tegyél hozzá még egy kicsit!
Azt kell figyelembevenni hogy odafér e a kezed a kézifékhez rendesen vagy bevered a könyöklőbe?


Az árral igazából nincs gondom, mert 13-ért tuti hogy van, de esetleg olcsóbban? Sokat nem cicózok, karácsonyra úgy is ezt kérek az ősöktől :lol:  Kemény vagyok mi??? :lol:

A kéziféket meg nem nagyon használom, csak tényleg indokolt esetben. Ja és ha gond lenne, akkor is az egész könyöklő felhajtható, tehát annyira nem tud útban lenni. Azért köszi, a figyelmeztetést. Megnézem a "vétel" előtt még 1x azt a beszerelt motyót.
Üdv: Kishaver 74