Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915986 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3990 Dátum: 2012.11.03 20:09:02 »
Átlagban 1% körül.
Hideg időben és nagyon rövid távokon használva viszont több mint 1/2 l.

Átlagosan 10-15km-es távokon szoktam használni az autót. Ha 1-2 dl-t nyerek vele és az autónak is jobb, akkor elégedett leszek :)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3991 Dátum: 2012.11.03 20:46:50 »
 :offtopic:
Ez inkább a vezetési stílus topicba illik.
Saját magamból kiindulva sajnos mindig találok vmi indokot a sebesség túllépésre, néha belefér egy besárgult lámpa, és még futva sem érne elém a többsávos úton a zebrán éppen átkelő gyalogos. Ez helytelen.
A KRESZT tetszik-nem tetszik be kell tartani. Aki nem tartja be az ne a rendőrt, vagy a többi közlekedőt tartsa hibásnak, amenyiben vmi bekövetkezik. Az a baj, hogy úgy vagyunk ezzel is mint az adózási fegyelemmel. Össznépi játék a szabályok kijátszása, rugalmas kezelése.

Az utóbbi időben azért, hogy jobban megismerjem a HSD működési mehanizmusát sokat kamerázok és közben mellé rögzítem az OBD-ből kiolvasható számomra érdekes adatokat. Normál forgalomban percenként rögzít olyan embert, aki éppen a saját érdei szerint értelmezi a KRESZT. A vicc az, hogy a többség az óra szerinti 50 helyett a 60-65-re törekvéssel lényegében nem tud gyorsabban haladni. Városban 1 max 2 lámpa előnyre lehet szert tenni ilyen röhelyes furakodásokkal. Vidéken, országúton + egy szabályos haladáshoz képest ezzel az éppen ne nagyon büntessenek meg gyorshajtással hozzáállással az országot keresztül autózva is nem lehet annyi időt nyerni, ami miatt megérné belefutni vmibe. ON






Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3992 Dátum: 2012.11.03 20:57:59 »
Átlagosan 10-15km-es távokon szoktam használni az autót. Ha 1-2 dl-t nyerek vele és az autónak is jobb, akkor elégedett leszek :)
Az nem kevés ingázás, a végére éppen bemelegszik az autód.-( 1-2 dl elég nehezen mérhető mennyiség még hosszú távon is. Eesetleg, ha minden alkalommal 1 kúton tankol az ember.
Nálam a nagyobb motortisztaság (elötte sem volt rosz, de utána gyári állapotú lett), és az érezhetően könnyebb járás volt az ami meggyőzött arról, hogy érdemes volt váltani.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3993 Dátum: 2012.11.03 21:28:41 »
Hadd fordítsam meg: addig ne felelőtlenezzünk, potenciális gyilkosozzunk le senkit, amíg nem láttuk, hogy egy dinamikus sofőr pontosan hogyan is vezet. Ugyanis így indult ez az egész! Bogyo leírta, hogy ő szeret a Yarisával tempósan, élvezetesen, sokat előzve vezetni - erre rögtön kapott egy posztot, amiben veszélyesnek minősítették. Így indult a sztori, ezt kéne mérlegelni  :excl:
Akkor itt kérek bocsit bogyo-tól, mert valóban nem olvastam el az előzményeket a postja kapcsán, így meglehetősen egyoldalú (torz) infót kaptam, amire reagáltam, részben feleslegesen. Hiszen, így, ahogy Palaczk, Te is leírtad, tudom, tudod, hogy mi is nagyjából azonos ritmusban vezetünk hosszú távon. X távolságot a lehető legrövidebb idő alatt, a lehető legkevesebb üzemanyaggal és a lehető legmagasabb átlagsebességgel (értsd: egyenletes tempóban) elérni úgy, hogy közben a szabályokat betartjuk és a sebességhatárokat is a szabálysértési bírságon innen hágjuk át, más közlekedőket nem késztetünk hirtelen szituációkba. Ez igenis, dinamikus, de biztonságos vezetés.
 
Én emlékszem arra, amikor egyik hypermiler fórumtársunk leírta, hogyan őrjöngtek mögötte a régi 6-os úton, hétköznap, nappal, a tőle haladni képtelen kamionok. Simán jogot formált a feltartásukra, mondván hogy ő 70-el megy, és a kamionok nem mehetnének ennél legálisan gyorsabban, úgyhogy kussoljanak. (A személyautók meg, persze, akik mehetnének 90-el, előzgessék meg szépen, ugye - de erről természetesen nem esett szó.) Elhangzott, egy másik fórumtárs másik posztjában, hogy aki sietne (de tőle nem tud), az kapja be bő nyállal (sic!) - indult volna el időben. Szó nem volt róla, egyik alkalommal sem, hogy bármit is tettek volna annak érdekében, hogy elengedjék a gyorsabbakat. Úgyhogy nem - sajnos nem tudom aláírni a te jóindulatú, segítőkészséget és partnerséget feltételező álláspontodat.

Persze ezek régebbi posztok voltak - ha a helyzet időközben megváltozott, és immár csakugyan úgy járnak el az érintettek, ahogy azt te feltételezed, akkor bocs, vissza az egész  :yes:
Ööö, én erre azért nem emlékszem, mert akkoriban tudtommal még nem voltam fórumon. Az pedig legalább 2-2,5 éve történt. A tavalyi tavaszi találkozón igen sokat beszélgettem a hipermillerekkel, sőt, utaztunk is együtt, konvojban és nem tűnt fel, hogy bárkit is feltartottak volna, az elmondásaik sem ezt tükrözték. Nem tartom kizártnak (sőt, egészen életszerű, úgy gondolom), hogy bizonyos dolgokban akár egy év is elég ahhoz, hogy változtasson az addigi szokásain az ember. A hipermiller is. Fejlődnek, fejlődünk.
Azt én sem kultiválom, ha egy 90-es szakaszon valaki 70-75-tel tököl előttem úgy, hogy nem tudom megelőzni. Ez irritál, azonban, ha jelzi, hogy előzhetem (lehúzódik, villant lefelé, stb), sőt, ha mindezt anélkül teszi, hogy nekem lassítanom kellene mögötte, akkor pont nem érdekel, hogy ő lassan megy. Korrekten viselkedik, mert elenged. Én személy szerint még nem találkoztam olyannal, aki szándékosan feltartotta volna a sort maga mögött. Tényleg. Pláne olyannal nem, aki mindeközben hipermillerkedett volna. Pl. Zénóka éppen azt mondta, hogy Sopron és Balaton között péntek este 11 körül indul és hajnalban ér oda, sehol senki út közben, így ő is zavartalanul guruhat és mást sem tart fel, sőt, egyes szakaszokon még a gyorsabb bringások is megelőzik (vagy meg tudnák előzni) őt...
Ha én az adott úton megengedett sebességnél gyorsabban érek be egy megengedett legnagyobb sebességgel közlekedőt, akkor nincs jogom őt siettetni, letolni, levillogni. Itt értelem szerűen nem a kint felejtett 30-as táblás részekre gondolok, hanem pl. a 90-esekre.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3994 Dátum: 2012.11.04 01:14:39 »
Vidéken, országúton + egy szabályos haladáshoz képest ezzel az éppen ne nagyon büntessenek meg gyorshajtással hozzáállással az országot keresztül autózva is nem lehet annyi időt nyerni, ami miatt megérné belefutni vmibe. ON
Ez szubjektív, hogy mi az, ami "megéri".
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.17 09:23:03 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3995 Dátum: 2012.11.04 08:06:57 »
Ember! 

Gyors hajtani egy kicsit sem éri meg, csapból, tévéből, rádióból, mindenhonnan ez folyik!
Naggggyon fontos ember lehetsz te appám, hogy így közlekedsz!!
Nem cserélnék veled, mindig ez a rohanás, kimerítő lehet!  :wacko: :wacko: :wacko:

 
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.04 08:14:20 írta Egükém »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3996 Dátum: 2012.11.04 09:47:09 »
Hogy ON is legyek...

Tegnap úgy alakult, hogy az egyik tanulómmal egy benzinkútnál kezdtük a vezetést, és előtte pont teletankoltam, így a fedkompot is nulláztam.

A srác 37 km-t vezetett le a két órája alatt; nagyobbrészt városban, de volt némi lakott területen kívüli szakasz is. Továbbá parkolások, megfordulások - a szokásos. A végére a fedkomp 7.9-es átlagot mutatott.

A sztorihoz hozzátartozik, hogy ő már egy meglehetősen gyakorlott tanuló - volt már egy sikertelen vizsgája (szabálytalan sávváltás), 46 órát vezetett összesen. Viszont megvan az a szokása, hogy többnyire nagy gázzal indul, és a fokozatokat is rendszeresen eléggé kihúzatja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3997 Dátum: 2012.11.04 15:47:30 »
Sajnos bejött a hideg, téligumit is felraktam, kicsit kevesebb guminyomással... és persze ez a folyamatos vizes út sem tartozik a fogyasszunk minél kevesebbet sofőrök kedvencei közé. Az előző extra után egy bődületesen rossz(relatív) fogyit sikerült összehozni... Remélhetőleg a motormelegítő valamelyest enyhít a fájdalmamon. :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.17 09:08:26 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3998 Dátum: 2012.11.04 15:57:34 »
Sajnos bejött a hideg, téligumit is felraktam, kicsit kevesebb guminyomással... és persze ez a folyamatos vizes út sem tartozik a fogyasszunk minél kevesebbet sofőrök kedvencei közé. Az előző extra után egy bődületesen rossz(relatív) fogyit sikerült összehozni... Remélhetőleg a motormelegítő valamelyest enyhít a fájdalmamon. :)
Szerintem ne fújj kevesebbet a téli gumikba, sőt. Hiszen ahogy tovább csökken majd a külső hőmérséklet, a keréknyomás is csökkenni fog. Általában azt szokták javasolni, hogy a téliekbe 0.2-0.3 barral nyugodtan fújjon az ember többet, a nyáriakhoz képest.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.17 09:07:45 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3999 Dátum: 2012.11.04 16:27:25 »
Akkor fellövöm ezeket is 3 Bar-ra, aztán meglátom mi lesz... :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4000 Dátum: 2012.11.04 16:51:18 »
Akkor fellövöm ezeket is 3 Bar-ra, aztán meglátom mi lesz... :D
Én is annyira szoktam. Goodyear Ultragrip 7+ típus, 175/65x14. Elöl 3.0, hátul 2.8. Nyáron is ennyivel járok egyébként. Így még nem pattog rossz útburkolatú kanyarokban sem, és nem is ráz különösebben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4001 Dátum: 2012.11.27 14:22:11 »
Az imént említettem az általános Yaris-topikban, hogy beszereztem egy '99-es eredeti Yaris-prospektust.

Meglepődtem a fogyasztási adatokon  :sorcerer: ... Konkrétan azon, hogy a 155/80x13-as gumival szerelt alapmodellé mennyivel alacsonyabb, mint a 175/65x14-essel ellátott, magasabb felszereltségűeké  :hmmmm: ! Konkrétan előbbinek 5.1-es, utóbbiaknak 5.7-es átlagot ad meg a gyár  :ph34r:

Azt már eldöntöttem, hogy ha legközelebb veszek a kocsira gumit, az biztosan keskenyebb lesz; konkrétan valszeg visszaváltok az egyszer már bevált, 165/70x14-es méretre. Most viszont még az is megfordult a fejemben, hogy megpróbálom elcserélni, a következő nyári szezonra, a használt 185/60x14-es nyárijaimat ugyancsak használt 165/70x14-esekre. Igencsak fontos lenne a fogyasztás csökkentése!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4002 Dátum: 2012.11.28 22:32:37 »
A héten szereltettem fel a 165/70-és FULDA téligumikat. 3500-át fizettem a 4 acélfelni szereléséért, centirozásért.
Fogyasztáscsökkenést nem várok, de a 175/65 nyárihoz képest remélem nem ugrik meg nagyon.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4003 Dátum: 2012.11.28 22:39:15 »
Én is annyira szoktam. Goodyear Ultragrip 7+ típus, 175/65x14. Elöl 3.0, hátul 2.8. Nyáron is ennyivel járok egyébként. Így még nem pattog rossz útburkolatú kanyarokban sem, és nem is ráz különösebben.
És nem fog kopni a 2 széle ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4004 Dátum: 2012.11.28 22:57:16 »
És nem fog kopni a 2 széle ;)
Nehogy azt hidd  :) ... Egyenletesen kopik. Ilyen nyomásnál ugyanis NEM csökken a felfekvő felület. Csináljak neked képet a most leszedett nyári gumijaimról, vagy elhiszed enélkül is  :szemez: ?

Megdöbbentenek amúgy ezek a feltételezések.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )