Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 920770 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3900 Dátum: 2012.10.24 13:58:19 »
Azért azt tudni kell, hogy 70-80km/h-nál nem mentünk többel. Nagy a valószínűsége, hogy nagyobb sebességnél nagyobb lenne a HSD előnye. A totalcar-on valószínűleg nem úgy használják ezeket az autókat, ahogyan mi, Toyotások. :)

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3901 Dátum: 2012.10.24 17:09:00 »
Azért azt tudni kell, hogy 70-80km/h-nál nem mentünk többel. Nagy a valószínűsége, hogy nagyobb sebességnél nagyobb lenne a HSD előnye. A totalcar-on valószínűleg nem úgy használják ezeket az autókat, ahogyan mi, Toyotások. :)

szia

BP tablat elhagyva 36km/h volt az atlagom es 3.8l/100km /ezt javitaniuk kell/, ill. ~246km-re 63km/h-s atlag jott ki, max sebesseg 128km/h

udv

toroksultan

mod: utasitas az volt, hogy mindenutt a megengedett sebesseggel kozlekedjek normalisan haladva, de ezt leirtam itt: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1199.msg492839#msg492839
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.24 17:11:43 írta toroksultan »
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3902 Dátum: 2012.10.24 19:06:49 »
Értem. Sokféle vezetési stílus van, vannak HSD-nél is okosságok, amivel lehet még faragni ezeken az eredményeken. A mi tesztünkben is az volt a cél, hogy minimálisan trükközzünk.

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3903 Dátum: 2012.10.24 19:51:07 »
Az autópályatempó megmagyarázza ezt a kevés különbséget, ott alig használ a hibridség. Egyébként pont az lenne a hibrid elsődleges előnye, hogy nem lehet pazarlóan használni (szélsőséget leszámítva) és így faragni sem lehet érdemben a fogyasztásból (szélsőséget megint leszámítva).

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3904 Dátum: 2012.10.25 09:43:08 »
Az autópályatempó megmagyarázza ezt a kevés különbséget, ott alig használ a hibridség. Egyébként pont az lenne a hibrid elsődleges előnye, hogy nem lehet pazarlóan használni (szélsőséget leszámítva) és így faragni sem lehet érdemben a fogyasztásból (szélsőséget megint leszámítva).

szia

ami irtozatosan baba az a dugo 3.8l/100km  /fedelzeti szerint, neha belekapo 3.7l/100km-be/ 1 literrel van a Jazz alatt, pont azert pentek de. volt a kor, hogy a leheto legnagyobb legyen a forgalom, sajnos/:- )/ a ket rakpart igy sem volt rendesen bedugulva, kivancsi lennek, hogy egy du. nagykoruthoz mit szolna?

udv

toroksultan
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3905 Dátum: 2012.10.25 09:58:28 »
Lehet ebben csalás, mert az akku-töltöttség csökkenését nem vesszük figyelembe a fogyasztásnál amit majd később benzinből vissza kell tölteni, de az is lehet, hogy valóban folyamatos dugó-üzemmódban is ennyit fogyasztana.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3906 Dátum: 2012.10.25 10:17:17 »
A dugók a legjobbak a hibrideknek fogyasztás szempontjából, mert ekkor csak kúsznak elektromotorral, majd a fékezésnél visszanyerik az energia nagy részét az aksikba, így gyakorlatilag nincs szükség a benzin motorra.
Autópályán a hibrid takarékossága mindösszesen csak eltűnik, de nem fog egekbe szükni a benzinfogyasztása még akkor sem, hanem beáll egy teljesen átlagos (leginkább dízel) kisautó szintjére.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3907 Dátum: 2012.10.25 10:30:55 »
Valahol láttam számot a fékezéses-gyorsításos energiavisszanyerés hatékonyságára és meglepően alacsony volt, talán 30%.
A dízel energiatartama 13%-kal magasabb a benzinénél (ezért is akarják liter helyett majd ezt adóztatni) így ennyi fogyasztáskülönbség autópályán indokolt, bár lehet, hogy ez az Atkinson behozza.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3908 Dátum: 2012.10.25 10:35:05 »
Én tényleg hiszem, hogy az Atkinson és a hibrid rendszer az összes költséget figyelembe véve érezhetően alacsonyabb üzemeltetési költséggel működik. Azért 1997 már nem ma volt, tökélyre lett fejlesztve ez a technológia a Toyota által.
Leginkább attól tartok, hogy különféle lobbik hatására majd a hibridet is meg fogják adóztatni, hogy ne érje meg mégse...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3909 Dátum: 2012.10.25 17:05:20 »
kgeza

Nem ismerlek, azt sem tudom milyen autód van. Az eddigi hozzászólásaid alapján a legnagyobb tisztelettel kérdezem, hogy Neked van-e HSD Yarisod, vezettél-e már egyáltalán hybrid Toyotát, vagy úgy összeségében próbáltad-e hogy hogyan működik, mert elméleti síkin nagyon megy az okoskodás...
Pl. nem értem milyen csalásról beszélsz, amikor ez nem úgy működik hogy elindulás elött fullra töltik az akksikat, és úgy mérnek fogyasztást. Tehát az sincs amit írsz, hogy teljesen lemerül aztán beindul a benzinmotor, aztán az visszatölti.
Teljesen autómata a rendszer, igyekszik a veszteség energiákból visszatölteni, nem pedig lemerül-visszatölt-lemerül üzemállapotok követik egymást. De ha próbáltad volna, tudnád...
Xanyi

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3910 Dátum: 2012.10.25 18:14:54 »
Nem kell ehhez hosszas személyeskedés, csak minimális logika. Tisztán elektromos módban rövidtávon mennyi az átlagfogyasztás? Nulla. Hosszabb távon mégis kell tankolni. Csak ennyit állítottam, hogy a valós átlagfogyasztás méréséhez feltétel, hogy az akku töltöttsége a mérés elején és végén megegyezzen.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3911 Dátum: 2012.10.25 19:22:38 »
a valós átlagfogyasztás méréséhez feltétel, hogy az akku töltöttsége a mérés elején és végén megegyezzen.
A spritmonitoron elég sok km-es átlagokat lehet már találni, aminél a kezdeti töltöttség (átvételkor csontra lemerült, átl fogyi 16l)
nem oszt és nem szoroz.
Teljesen autómata a rendszer, igyekszik a veszteség energiákból visszatölteni, nem pedig lemerül-visszatölt-lemerül üzemállapotok követik egymást.
Ez 1500 km-ig működik így. Nekem úgy tűnt van 1 bejárató programja, és mintha formázgatná az aksit. Kezdetben csak full fel, full le. Mind1 volt a gázpedál állás.

1500 km felett teljesen megváltozott, általában az elektromos hajtásra törekszik.
Az üzemmódokat a következőképpen csoportosítanám:
1. bemelegítésél először csak a katalizátor melegedéséig üzemel, ezt követően látszólag random beindítja a motort akár álló autónál is;
2. városi közlekedésnél (70 alatt) amint megfelelőek a körülmények elektromosan közlekedik, majd elkezd visszatölteni, kis töltés után ismét elektromosan hajt. Ebben az esetben a gázpedál állásának változtatásával lehet befolyásolni az üzemmódokat.
3. országúton (70-től) először feltölti az aksikat, majd főleg a benzinmotor üzemel, az elektromos rásegítés/ visszatáplálás a terhelés függvényében változik. Itt elég szépen látszik az Atkinson hatékonysága és az áttételezés tempomat 90 3,7-4.0 .
Arra kíváncsi lennék, hogy ugyanez a motor hosszabb áttétellel hogyan boldogulna, és a hajtóműbe fizikailag a hosszabb áttételezés belefér-e?
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.25 19:27:26 írta Agyarka »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3912 Dátum: 2012.10.25 20:15:47 »
Valahol láttam számot a fékezéses-gyorsításos energiavisszanyerés hatékonyságára és meglepően alacsony volt, talán 30%.
Sok kicsi sokra megy.-) Képzeld el mit tudnának a hipermillerek elérni, ha még ezt is hasznosíthatnák. (Mondjuk egy igazi hipermiller szinte soha nem fékez.) Nekem ezért szimpatikus a pl. BMW fékezési energia visszanyerési rendszere.

A benzinből áramot termelni, majd hajtásra felhasználni kb 15% veszteséggel oldható meg. (Ezért nem csinálnak ilyen hatótávnövelő megoldást és a reklám ellenére az Ampera sem így működik) Szerintem a Toyota a HSD-ben azért tölt rá a hajtás akkujára, mert az Atkinson motort akarja kipótolni. Nagyobb rugalmassággal, nyomatékkal, a többi gépjárműhöz hasonló használhatósággal a szélesebb közönség által elfogadottabb, használhatóbb a technika.
Amennyiben nem a nagyobb eladhatóság, és a városi- parkoló károsanyag és zaj terhelés csökkentése lett volna a cél, akkor csak a visszatáplált energiát használnák fel hajtásra és a fogyasztók táplálására.

A PII-ben ügyes gázpedál kezeléssel elérhető vitorlázást (szabadonfutó azaz se nem tölt, se nem hajt) meg kár volt kiküszöbölni a YHSD-ből, bár lehet, hogy az akkupakk élettartamára jó hatással van, de a fogyasztást a hiánya jelentősen növeli. Az üresbe tevést nem tartom jó megoldásnak, mert a tervezettnél többször terheli meg a hajtás leválasztását a motorról.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3913 Dátum: 2012.10.25 20:21:11 »
Nem volt hosszas személyeskedés, csak jelezni akartam hogy olyanba kár állástfoglalni amiről fogalmunk sincs  ;)
Köszönöm, csak ennyit akartam!
Jah, és még annyit, hogy átlagfogyasztást nem 1-2 km-en szokás mérni, hanem hosszú távon. Úgy meg nagyjából tökmind1 mennyi volt a kezdeti töltöttség, mérhetetlen lesz a különbség.
Amiről Te beszélsz, annak a konnektoros Priusnál van jelentősége.
Xanyi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3914 Dátum: 2012.10.25 20:50:45 »
Ha jól értem akkor ez egy I-es Yaris. Igazán kíváncsi a III-asra lennék, módosítás, trükközés nélkül, de kíméletesen használva.
Én egy 1.0 gen. I,II,III fogyasztás tesztre lennék kiváncsi, mindeféle átalakítás nélkül. Vajon mit tudnának a hypermillerek kezei között?