Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915920 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3960 Dátum: 2012.11.03 00:20:23 »
A dinamikus vezetés alatt itt pazarló vezetést értünk amit a többletfogyasztás bizonyít, sok gyorsítással és fékezéssel...
Nem... a dinamikus vezetés alatt tutira nem ezt értjük.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3961 Dátum: 2012.11.03 08:52:13 »
Aki "gyorshajt", az jellemzően figyel is!


Tegnap is figyelt a gyorshajtó... a mentőhelikopterben, bekötött fejjel. Addig nincsen bajom ezzel az egész "dinamikus" vezetéssel, amíg a dinamikus sofőr a fának megy és nem a szemből érkező autónak, amiben 2 szülő és 2 kisgyerek utazott.

Na mindegy. Mindenki úgy vezet, ahogy akar.

OFF vége.


« Utoljára szerkesztve: 2012.11.03 09:17:16 írta Waresz »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3962 Dátum: 2012.11.03 09:15:20 »
Tegnap éjjel is figyelt a gyorshajtó... a mentőhelikopterben, bekötött fejjel. Addig nincsen bajom ezzel az egész "dinamikus" vezetéssel, amíg a dinamikus sofőr a fának megy és nem a szemből érkező autónak, amiben 2 szülő és 2 kisgyerek utazott.

Na mindegy. Mindenki úgy vezet, ahogy akar.

OFF vége.
Egyet értek.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3963 Dátum: 2012.11.03 09:19:46 »
Van valakinek tapasztalata arról, ha olajcserénél 5W30 helyett 0W20 kerül az autóba az mennyire befolyásolja a fogyasztást? Számszerű adat áll valakinek rendelkezésre?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3964 Dátum: 2012.11.03 09:58:31 »
Van valakinek tapasztalata arról, ha olajcserénél 5W30 helyett 0W20 kerül az autóba az mennyire befolyásolja a fogyasztást? Számszerű adat áll valakinek rendelkezésre?
Zénókának tuti. :) Ilyen olajjal nem illik tolni a kocsinak.
         

bogyo112

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3965 Dátum: 2012.11.03 10:08:54 »
Tegnap is figyelt a gyorshajtó... a mentőhelikopterben, bekötött fejjel. Addig nincsen bajom ezzel az egész "dinamikus" vezetéssel, amíg a dinamikus sofőr a fának megy és nem a szemből érkező autónak, amiben 2 szülő és 2 kisgyerek utazott.

Na mindegy. Mindenki úgy vezet, ahogy akar.

OFF vége.

Mennyivel vezet "biztonságosabban", "jobban" az, aki a saját - indokolatlan - lassúságával (csak azért, hogy nyerjen még nyamvadt 2 decit a fogyasztásban, és a "csészelevelek" gyűjtögetésén élvezzen el, egy 100km-es úton 100 embert tart fel, kényszerít előzésre, tényleg fölös benzin elégetésére?

Sőt, ha a legutóbbi fejleményeket helyesen értelmeztem, akkor ott tartotok, hogy közúton, menet közben, a forgalomban leállított motorral gurulgattok, önként eldobva magatoktól egy esetleges váratlan helyzet kivédéséhez (mindegy most, hogy ki hibájából lépett fel) szükséges minden eszközt: a motorerőt, a SZERVO-kormányt és a SZERVO-féket.  Noormááális?!

Szerintem nem én vagyok a "potenciális tömeggyilkos".

Amúgy, meg ha valaki tényleg spórolni akar, akkor az vegyen dízelt, így a "káros mellékhatások nélkül" tud gazdaságosan autózni. Vagy arra nem futja?

Bocs, hogy kifakadtam, az értelmes takarékossággal semmi bajom nincs, de amit a "sóhermillerek" csinálnak, az már egy kicsit túlzás, főleg ha ehhez még "népnevelni" is akarnak. (Kétszer kétsávos szakasz a Négyesen Abonynál, 110km/h megengedett sebesség, a ***kalapja meg 5 kilométeren keresztül a belső sávban "óra szerint" 85-tel, mert neki derogál kimenni a szélsőbe a teherautók közé, még arra a rövid időre is, amíg elmehetnék (meg még 20 autó mögöttem) mellette...  ...mivel a KRESZ-t ismerem, így nem akartam jobbról előzni. Villoghattam, dudálhattam.  Ehh...   még szerencse, hogy én nem vagyok bekábszerezett szlovák kislány, nagy BMW-vel)

Eddig azt hittem, hogy az effajta "vezetés" csak a régi ezres szuzukik és az ECO-Fabiák tulajdonosainak jellemzője. Kezdem szégyelleni, hogy ilyen autót vettem...

szerk: bocs, nem Abonynál, hanem Szajolnál...   ...és igen, Yaris volt, ezüstszürke.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.03 10:30:26 írta bogyo112 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3966 Dátum: 2012.11.03 10:42:24 »
Bogyo112, amíg nem ismered pontosan/személyesen, hogy itt a fórumon a takarékosan vezetők hogyan és hol vezetnek, addig ne hülyézz le senkit, mert nem illik.  :nono:
A postodban összekevered a bambaságból 85-tel a belső sávban haladókat a tudatos hipermillerekkel, akik pont senkit nem tartanak fel, mert olyan időszakot és útvonalat választanak meg az utazásukhoz, ahol kevesebb a forgalom, és, ha utol is éri őket valaki, akkor az első lehetséges alkalommal el fogják engedni a náluk gyorsabbakat, nem pedig perverz módon kiélvezik, hogy ők mennek elől. Azt javaslom, hogy különböztesd meg a véleményalkotásod előtt ezt a két egymástól nagyon is eltérő kategóriát.
A bambákkal kapcsolatban igazad van, a csészeleveleket számlálókkal kapcsolatban, viszont nem (bár, úgy gondolom, szeretnél Te egy saját YHSD-ben csészelevelet számolni...)
Az a baj ebben az időről időre visszatérő vitában, hogy nem vagytok képesek életszerű érveket felhozni a másik ellen: mindig a legsarkítottabb példákkal jöttök és ezt általánosítjátok az összesre. Mindegy, hogy a "dinamikusan" vezetők, vagy a "takarékoskodók" -ról van szó.
Neked nincs jogod siettetned egy az adott útvonalra megengedett sebességgel haladó autóst, ellenben annak Téged feltartani sincs joga. Amennyiben azonos irányba több sáv is halad, úgy a "ráérőseknek" FŐLEG kötelességük lenne a külső sávban haladni, de az előzést leszámítva mindenki másnak is, ugye. Lényeg, hogy egymást ne toljuk le az útról és ne is tartsuk fel a másikat.
Feltételezem, hogy a Warez által írt post váltotta ki ezt a reakciót belőled, így feltételezem, hogy gyermeked sincs (még), hiszen, egyébként megértetted volna, hogy mit is akart Warez írni (amivel én családos emberként tökéletesen egyet értek).
Ha valaki dinamikus akar lenni, akkor menjen ki pályára nyílt napra, ott önmagán kívül nem veszélyeztet senkit, ellenben a közúton.
Igen, a bambák is legalább ennyire tudnak veszélyesek lenni, de arányaiban több baleset történik gyorshajtás miatt, mint a lassan haladásból kifolyólag.  :flowers:

A közúti közlekedésben mindnyájan felelősek vagyunk nemcsak a saját, hanem a közvetlen környezetünk épségéért is, így lehülyézni egy hibázó embert nem korrekt, amennyiben nekünk sem sikerült az Ő hibája miatt kialakult veszélyhelyzetet elkerülnünk.  :excl:
Akkor lesz az ember jó sofőr, ha képes lesz mások hibáit kivédeni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.03 10:44:54 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bogyo112

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3967 Dátum: 2012.11.03 11:53:09 »
Semmi baj!
Ha visszaolvasol vagy másfél oldalt, akkor látod, hogy hogyan kezdődött az egész: egyszerűen leírtam (mivel erről szólna a topic) , hogy milyen (viszonylag dinamikus) vezetés mellett az elmúlt 4 hónapban (4500km) mennyit fogyasztott az "új" gépem átlagban, és hogy meg vagyok vele elégedve.
Waresz kolléga kb. azonnal "potenciális tömeggyilkosnak" kiáltott ki, ha nem is ezzel a szavakkal.
Erre fél oldalon keresztül leírtam, hogy vén f*sz vagyok már, 31 év és kb. 400.000km balesetmentes (!) rutinnal a hátam mögött.
Erre csak folyt tovább a b*sztatásom....   
Nem vagyunk egyformák, ez kétségtelen: mindössze arra világítottam rá, hogy az én eddigi vezetési stílusom az eddig megtett kilométer-százezrek tanúsága szerint (kopp-kopp) nem feltétlenül veszélyesebb, mint az eszetlen spórolás, esetleg más közlekedők rovására.

Részemről ennyi, az ezres gépemmel "átköltözöm" a YARIS TS-topicba!   :)

kieg: "...bár, úgy gondolom, szeretnél Te egy saját YHSD-ben csészelevelet számolni...)  "
-Nem, nem szeretnék! Véletlenül lettem Toyotás, ha annyi pénzem volna egy új kocsira, eszembe nem jutna Yaris HSD-t venni. Egy Nissan Yuke-ot, az alap 1,6-os motorral annál inkább,!  (bár nem áll jól egy öreg szakállas férfinak, és b*zi sem vagyok.... )   [rohog]

A régi Yaris az egy karakteres valami, az új meg nem az.

kieg2: "Igen, és is MérnöKÚR volnék..."
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.03 12:06:46 írta bogyo112 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3968 Dátum: 2012.11.03 14:58:22 »
Tegnap is figyelt a gyorshajtó... a mentőhelikopterben, bekötött fejjel. Addig nincsen bajom ezzel az egész "dinamikus" vezetéssel, amíg a dinamikus sofőr a fának megy és nem a szemből érkező autónak, amiben 2 szülő és 2 kisgyerek utazott.
Továbbra sem tudom megérteni, miért teszel egyenlőségjelet a dinamikus és a veszélyes/felelőtlen vezetés közé. Akikről te beszélsz, azok az eszetlen, figyelmetlen, meggondolatlan gyorshajtók. bogyo112 és én pedig egészen másról beszélünk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3969 Dátum: 2012.11.03 15:11:29 »
Bogyo112, amíg nem ismered pontosan/személyesen, hogy itt a fórumon a takarékosan vezetők hogyan és hol vezetnek, addig ne hülyézz le senkit, mert nem illik.  :nono:
Hadd fordítsam meg: addig ne felelőtlenezzünk, potenciális gyilkosozzunk le senkit, amíg nem láttuk, hogy egy dinamikus sofőr pontosan hogyan is vezet. Ugyanis így indult ez az egész! Bogyo leírta, hogy ő szeret a Yarisával tempósan, élvezetesen, sokat előzve vezetni - erre rögtön kapott egy posztot, amiben veszélyesnek minősítették. Így indult a sztori, ezt kéne mérlegelni  :excl:

A postodban összekevered a bambaságból 85-tel a belső sávban haladókat a tudatos hipermillerekkel, akik pont senkit nem tartanak fel, mert olyan időszakot és útvonalat választanak meg az utazásukhoz, ahol kevesebb a forgalom, és, ha utol is éri őket valaki, akkor az első lehetséges alkalommal el fogják engedni a náluk gyorsabbakat, nem pedig perverz módon kiélvezik, hogy ők mennek elől.
Én emlékszem arra, amikor egyik hypermiler fórumtársunk leírta, hogyan őrjöngtek mögötte a régi 6-os úton, hétköznap, nappal, a tőle haladni képtelen kamionok. Simán jogot formált a feltartásukra, mondván hogy ő 70-el megy, és a kamionok nem mehetnének ennél legálisan gyorsabban, úgyhogy kussoljanak. (A személyautók meg, persze, akik mehetnének 90-el, előzgessék meg szépen, ugye - de erről természetesen nem esett szó.) Elhangzott, egy másik fórumtárs másik posztjában, hogy aki sietne (de tőle nem tud), az kapja be bő nyállal (sic!) - indult volna el időben. Szó nem volt róla, egyik alkalommal sem, hogy bármit is tettek volna annak érdekében, hogy elengedjék a gyorsabbakat. Úgyhogy nem - sajnos nem tudom aláírni a te jóindulatú, segítőkészséget és partnerséget feltételező álláspontodat.

Persze ezek régebbi posztok voltak - ha a helyzet időközben megváltozott, és immár csakugyan úgy járnak el az érintettek, ahogy azt te feltételezed, akkor bocs, vissza az egész  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3970 Dátum: 2012.11.03 15:12:39 »
Részemről ennyi, az ezres gépemmel "átköltözöm" a YARIS TS-topicba!   :)
Szerintem ne tedd  :) ... Szívesen cserélnék itt veled tapasztalatot továbbra is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3971 Dátum: 2012.11.03 15:35:50 »
Továbbra sem tudom megérteni, miért teszel egyenlőségjelet a dinamikus és a veszélyes/felelőtlen vezetés közé. Akikről te beszélsz, azok az eszetlen, figyelmetlen, meggondolatlan gyorshajtók. bogyo112 és én pedig egészen másról beszélünk.

Nálam a dinamikusan vezető: betartja a szabályokat és biztonságosan megy A-ból B-be, optimális időtartamon belül.
A veszélyes/felelőtlen vezető: feltartja a többit, nem hajlandó partnerként részt venni a közlekedésben, veszélyes helyzeteket teremt, ignorálja a szabályokat és többi közlekedő jogait... Akkor miről beszélünk?
A legnagyobb gond kis hazánkban az önzés az utakon...(meg mindenütt) :no:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3972 Dátum: 2012.11.03 16:37:17 »

Sőt, ha a legutóbbi fejleményeket helyesen értelmeztem, akkor ott tartotok, hogy közúton, menet közben, a forgalomban leállított motorral gurulgattok, önként eldobva magatoktól egy esetleges váratlan helyzet kivédéséhez (mindegy most, hogy ki hibájából lépett fel) szükséges minden eszközt: a motorerőt, a SZERVO-kormányt és a SZERVO-féket.  Noormááális?!


- 1000ccm-nél ne beszélgessünk motorerőről... :)))
- a Yarisodban elektroszervó van, ha esetleg még nem tűnt volna fel...
- leállított motorral akár 3-4 nagy fékezésre van lehetőséged...
- ha már fékeznem kell, akkor régen rossz...

Továbbra sem tudom megérteni, miért teszel egyenlőségjelet a dinamikus és a veszélyes/felelőtlen vezetés közé. Akikről te beszélsz, azok az eszetlen, figyelmetlen, meggondolatlan gyorshajtók. bogyo112 és én pedig egészen másról beszélünk.

Mert nem találkoztam még olyan sofőrrel, aki normálisan vezetett volna dinamikusan. Ahogy megtapasztaltam a szintén balesetmentes vezetésem közben: dinamikus vezetés=folyamatos gyorshajtás, felesleges előzés és a táblák, útburkolati jelek, szabályok nem betartása...  Toyota talin szívesen utaznék valaki mellett, hogy megtapasztaljam milyen is az, ha valaki dinamikusan vezet.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3973 Dátum: 2012.11.03 16:41:39 »
Idézet
a Yarisodban elektroszervó van, ha esetleg még nem tűnt volna fel...

No de kérem ezt nem tudhatjuk! 2001-ben volt a váltás a japán és a francia között. Ugyebár elöbbi hidraulikus szervós, utóbbi elektromos (ha még nem tűnt volna fel  :devil:)
Xanyi

bogyo112

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3974 Dátum: 2012.11.03 17:03:15 »
- 1000ccm-nél ne beszélgessünk motorerőről... :)))
- a Yarisodban elektroszervó van, ha esetleg még nem tűnt volna fel...
- leállított motorral akár 3-4 nagy fékezésre van lehetőséged...
- ha már fékeznem kell, akkor régen rossz...

Xanyi úr gyorsabb volt!

1., A "nulla" motorerő és a "kevés" között éppen végtelenszeres a különbség.
2., Na szóval - hál' Istennek" - teljesen hagyományos, hidraulikus szervókormány van az enyémben (echte japán a szentem  :lol:), a hosszbordás szíj által hajtott fogaskerék-szivattyú tetején trónol a folyadék tartálya. (Más autómárkával kapcsolatos személyes tapasztalatom, hogy ez valahogy közvetlenebb, "több visszajelzést ad az útról". Viszont kevésbé energiatakarékos, mert a szivattyú állandóan hajtva van. A Te gépedben már a korszerűbb megoldás lakozik, de én ezt nem tudtam, a sajátomból indultam ki. Nálad akkor ez nem játszik.
3., Hibátlan állapotú autónál is percek alatt lecsökken a vákuum, tehát nem tudhatod előre, hogy a motorleállítást követő pár perc múlva hogyan fog viselkedni. Ebből bizony lehet baleset, lásd be!