Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915982 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3465 Dátum: 2011.06.17 23:53:34 »
Idézet
Azért feltenném azt a kérdést, ami miatt én képtelen vagyok magamban lezárni a témát... Miért csörög a Yarisom motorja beindítás után pár mp-ig (hidegen-melegen egyaránt, ha előtte mondjuk legalább 10-15 percet állt), mióta 5 W-30 van benne - és előtte a 10 W-40-el miért nem csörgött?
Az enyém nem csörög 0W30-al, Zénókáé 0W20, pedig nem most kezdtük el használni, hanem évek óta... Hosszú állás után lánccsörgés persze van, de az minden Yarisnál van, tehetsz bele bármilyen olajat, hiszen az a normál működés.
Hallani kellene...

Idézet
Úgy gondolom, hogy a motor hűtőjének köszönhetően az üzemi hőfoka nem sokban tér el +15 és +35°C-nál, tehát felesleges aggódni.
Ez így van! ;)
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3466 Dátum: 2011.06.18 09:23:49 »
Általában a hidrotőkék szoktak  egy kicsit csattogni (ha itt van egyáltalán ilyen) 
Egyetlen Toyotában sincs hidrotőke (talán a 20 éveseknél volt).  :)
         

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3467 Dátum: 2011.06.18 14:35:08 »
5W30 használható de mint minden ez is kompromisszum kérdése a hígabb olaj kisebb ellenállású ugyan de ellenben jobban is kopnak az alkatrészek...
Mindenkinek ajánlom ezt a figyelmébe :otlet: :excl:

Nincs közvetlen összefüggés a "vékony" olaj és a kopás között. Ameddig tiszta folyadéksúrlódás van addig semmi nem kopik.


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3468 Dátum: 2011.06.18 14:44:20 »
Lánc csörgés: a higabb olaj miatt kisebb az olajnyomásod. Emiatt lassabban feszül meg a lánc.

Még mielőtt: a kisebb olajnyomás ha a higabb olaj miatt van akkor nem okoz elégtelen kenést/kopást. A higabb olaj ugyanis kisebb nyomással is jobban "folyik" elér a kenési pontra, mint a vastagabb olaj nagyobb nyomással.

És mielőtt újra kezdenénk: anno kiveséztük rendesen, olvasson vissza aki nem emlékezik, a vékonyabb olajnak mindig több előnye van kopás szempontjából mint hátránya. Használattól függetlenül.

Azt pedig egyszer tényleg elmagyarázhatná vki Xanyinak és nekem, hogy a yarisban a külső hőmérsékletnek miazanyám köze van az olaj hőmérsékletéhez mondjuk 20km után...    De ne úgy hogy "van" és kész. Azt már hallottuk :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.18 14:47:29 írta Zénóka »


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3469 Dátum: 2011.06.18 14:50:33 »
Az extrém lánc csörgést okozhatja olajszűrő is.
Nem véletlenül mondjuk mindig, hogy gyárit bele. Igaz, hogy 2200ft, de nem is engedi vissza az olajat.


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3470 Dátum: 2011.06.18 15:31:11 »
Az extrém lánc csörgést okozhatja olajszűrő is.
Nem véletlenül mondjuk mindig, hogy gyárit bele. Igaz, hogy 2200ft, de nem is engedi vissza az olajat.

Vagy megnyúlt lánc, rossz láncfeszítő  :D [rohog]
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3471 Dátum: 2011.06.18 15:39:43 »
Az vili, csak irta h olajcsere ota, no meg probaltam az olcsobb fele felol kozeliteni :)


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3472 Dátum: 2011.06.18 20:01:29 »
Az extrém lánc csörgést okozhatja olajszűrő is.
Nem véletlenül mondjuk mindig, hogy gyárit bele. Igaz, hogy 2200ft, de nem is engedi vissza az olajat.
Extrém csörgésről nincs szó. Én is elég kihegyezett füllel vagyok sajnos megáldva  ::) ... Észreveszek minden kis zörejt. Pusztán arról van szó, hogy az indítás utáni 1-2 mp-ben, ha előtte az autó állt legalább 15-20 percet, "becsörög" a vazérműlánc. Ezt leszámítva a motor hangja mindig, minden esetben hibátlan, sima, szép.

Az olajszűrő gyári, és (az olajjal együtt) 8 ezer km-rel ezelőtt lett cserélve. Kérdést megelőzve: már a csere után közvetlenül is megvolt ez a csörgés.

Viszont amit írsz az olajnyomásról, az magyarázat lehet, köszönöm  :yes: !

Még egy markáns különbség van a régi 10 W-40-es, és eközött az 5 W-30-as olaj között (de ezt már korábban említettem): utóbbival lassabban melegszik fel a motor, tovább tart (kilométeres nagyságrenddel!), míg kialszik a kék lámpa. Mondjuk, ezt nem volt nehéz kisakkoznom, hogy nyilván az okozza, hogy a vékony olaj gyorsabban áramlik és ezáltal jobban hűt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3473 Dátum: 2011.06.18 20:02:36 »
Vagy megnyúlt lánc, rossz láncfeszítő  :D [rohog]
Ahham  :yes: ...  :D ...  :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3474 Dátum: 2011.06.18 22:56:55 »
Azt pedig egyszer tényleg elmagyarázhatná vki Xanyinak és nekem, hogy a yarisban a külső hőmérsékletnek miazanyám köze van az olaj hőmérsékletéhez mondjuk 20km után...    De ne úgy hogy "van" és kész. Azt már hallottuk :)

Egy ismerősömnek van a kocsijába olajhőfokmérő:

nyáron autópálya, 130, olaj 110fok.
télen autópálya, 130, olaj 100fok.

nem magyarázat és nem Yaris, de érdekes.  :hmmmm:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3475 Dátum: 2011.06.18 23:44:20 »
Nagyon nem mindegy milyen autó, carina E benzinesnél pl számít a környezeti hő :)


TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3476 Dátum: 2011.06.19 00:00:45 »
Nagyon nem mindegy milyen autó, carina E benzinesnél pl számít a környezeti hő :)

Akkor nincs más megoldás, szereljetek be egy olajhőfokmérőt.  :hug:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3477 Dátum: 2011.06.19 00:23:36 »
Minek?
Amiben van külső olajhűtő annál számít. Amiben nincs ( autók 95%-a ) annál nem számít.


TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3478 Dátum: 2011.06.19 11:08:28 »
Minek?

Hogy megtudd, hogy nincs igazad.  :hug:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3479 Dátum: 2011.06.19 12:14:34 »
Idézet
Még egy markáns különbség van a régi 10 W-40-es, és eközött az 5 W-30-as olaj között (de ezt már korábban említettem): utóbbival lassabban melegszik fel a motor, tovább tart (kilométeres nagyságrenddel!), míg kialszik a kék lámpa. Mondjuk, ezt nem volt nehéz kisakkoznom, hogy nyilván az okozza, hogy a vékony olaj gyorsabban áramlik és ezáltal jobban hűt.
Vagy jobban ken  ;)

Idézet
Ahham
Nem gyakori a lánc hiba Yarison, de nemrég pl. egy 30 ezret futott új 1,3-ason cseréltem láncot, mert megnyúlt, zörgött, hibakódot adott... Pedig megkímélt, végig nálunk szervízelt autóról van szó, szóval van ilyen. De nyilván nálad nem ez van, csak megemlítettem...
Xanyi