Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 928378 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3495 Dátum: 2011.06.19 22:54:27 »
-Szoktátok rendszeresen (napi szinten) a kocsi motorját újraindítani sebességbe rakással? Ez javít a fogyasztáson önindítózáshoz képest?
igen, és igen.

-Pulse and Glideot ti, hogy csináljátok? Újraindításnál indítoztók vagy sebességbe rakjátok és úgy indítjátok újra a motort? Egyelőre csak dombos vidéken használnám a technikát más esetben is van észrevehető értelme?
8km/h felett sebességbe rakással. (8-13km/h között 2.seb.fokozat, 14-20km/h 3, 20-25km/h 4, 25km/h felett 5....nem, nem azt mondom,h 25km/h-tól elkezdek 5.seb.fokozatban gyorsítani, hanem 5-be rakva csak beindítom, és visszaváltok 4-be, vagy 3-ba és úgy gyorsítok fel.)
8km/h alatt már 2 fokozatban sem indul be az enyém, olyankor önindító.
1.0-nál máshogy adja ki a váltó áttétel miatt. Zénóka 17km/h-nál is beindítja 5. seb.fokozatban. az enyém 17km/h-nál még 4-ben sem mindig indul be.

piros lámpánál álldogálásnál is van értelme leállítani, vagy a piros lámpához begurulni.
a reggeli dugóban, az araszolásnál is jól jön ha ráérzel a forgalom ritmusára; mondjuk felgyorsítasz 30km/h-ig, majd leállítod, és kigurulsz, lelassulsz, megállsz, indítózol, felgyorsulsz és előröl.
M3 bevezetőnél, a szerencs utcai lámpánál bevált.

Mégvmi: Kérem ne hülyézzen senki, ne írja be, hogy szétb*a a motort a sok indítózás... és semmi hasonlót. Kösz!
nem ide a közösbe, hanem majd megkapod priviben, mint én, h "gyökér vagy"  [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.19 22:56:41 írta leszilaci »

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3496 Dátum: 2011.06.20 00:18:29 »
Nem vagyok senkinél jobb, csak más érdekel :d

Leszi elmondta a lényeget 2 dolog.

Óvatosan a kuplungos ujrainditással, rá kell érezni. A cél, hogy ne hirtelen zárjon össze a tengelykapcsoló, mert ugye az nem jó éppen az idáig emlegetett láncnak. Megnyúlik a hirtelen rántástól.
17-20km/h kozott nyugodtan felengedheted a kuplungot az éppen alapjárat, de nagyobb sebnél én úgy szoktam, hogy addig engedem amég "el nem kapja" nem túl lassan, de azért nem is hirtelen, majd egyből benyomom újra. Megvárom még beáll az alapjárat kb1-2mp, majd pedig gázzal oda teszem a fordulatot, ahova a sebesség kívánja és csak azután engedem fel a kuplungot. Remélem érthető volt.

A másik, hogy síma úton mi sem használjuk a p&g-t, inkább lejtős-dombos utvonalon előnyös ez, illetve körforgalomba beguruláskor stb...
Elvileg síma úton is van előnye, de nem ér annyit, hogy állandóan indtsuk a technikát és fárasztó is.
Egy sopron-balaton viszonylatban a lejtőkön, körforgalmaknál, keszteződések elötti gurulásos leállítgatás olyan 2-3 deci közötti megtakarítást eredményez ami ugye nálam 10%.


leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3497 Dátum: 2011.06.21 14:32:23 »
1282,5km
39,00liter

3,0l/100km

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3498 Dátum: 2011.06.21 20:03:00 »
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek.

Eleddig csak a "piros lámpánál álldogálásnál is van értelme leállítani, vagy a piros lámpához begurulni. " esetekben használtam, most kezdem domboknál alkalmazni, errefele van pár jól használható.   :lol:

3l/100kmet milyen átlagsebességnél eszik kb a yarisotok?

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3499 Dátum: 2011.06.22 12:01:47 »
3l/100kmet milyen átlagsebességnél eszik kb a yarisotok?
nálam az átlagsebesség 40-43km/h között szokott lenni.(egy tankolásra vetítve)
ebben csak a reggeli-délutáni munkába járás, és az esti balatoni utak vannak.

június 7-én, délután negyed5kor indulva(hideg motorral), 13.ker. béke térről érd tábláig  ezt sikerült összehozni:
ideg szétbaxott, mikor negyed órás ácsingózás után  a rottenbilleren, nagy nehez át tudtam menni a fiumei útra...persze,h akkor volt mádl ferenc temetése, és hermetikusan lezárták a temető környékét :censored: biztos, nehogy valaki ellopja a koporsót ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3500 Dátum: 2011.06.22 13:08:02 »
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek.

Eleddig csak a "piros lámpánál álldogálásnál is van értelme leállítani, vagy a piros lámpához begurulni. " esetekben használtam, most kezdem domboknál alkalmazni, errefele van pár jól használható.   :lol:

3l/100kmet milyen átlagsebességnél eszik kb a yarisotok?
Azért csak ésszel a leállítgatásokkal, én múlt hét csütörtökön cseréltettem a Corollámban gyújtáskapcsoló betétet (gyári van csak, no utángyártott = br. 28.000Ft.). Egyértelműen nem foghatom rá a tönkremenetelét a piros lámpáknál alkalmazott leállításaimra, de a 10,5 év + a nagy meleg + nagyobb igénybevétel viszonylag gyorsan pontot tett a cuccos végére.
Most két dolgon gondolkodom: 1. vagy még kevesebbet megyek az autóval és ezzel spórolok, vagy 2. lexarom azt az 1 deci fogyasztástöbbletet és nem 5,7, hanem 5,8 L lesz az átlagom teljes tankra vegyes város+országúti használatban.
Nálam nagyon úgy fest a helyzet, hogy a gyári VALEO made in Spain szerkezet nem azonos élettartamú, mint a DENSO más(?) típusokban...  :?: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3501 Dátum: 2011.06.22 13:22:44 »
Azért csak ésszel a leállítgatásokkal...
2. lexarom azt az 1 deci fogyasztástöbbletet és nem 5,7, hanem 5,8 L lesz az átlagom teljes tankra vegyes város+országúti használatban.

nem csak egy decit hoz :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3502 Dátum: 2011.06.22 13:34:05 »
Lackó, Nektek elég speckón meg van oldva a kocsi, nem is Nektek mondom, hanem csak a hozzám hasonló kísérletező amatőröknek tanácsolom, illetve hívom fel a figyelmüket.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3503 Dátum: 2011.06.23 18:51:37 »

Kép
nem csak egy decit hoz :)

ezmiez?

Ekkora képet ne idézzünk, ha lehet!  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.23 19:24:45 írta musspici »

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3504 Dátum: 2011.06.23 19:26:07 »
Ha jól sejtem, az a kapcsoló szolgál a gyújtás elvételére. ::)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3505 Dátum: 2011.06.23 19:38:55 »
Ha jól sejtem, az a kapcsoló szolgál a gyújtás elvételére. ::)
Pontosan, ezzel állítjuk le a motort. Indítani, meg ugye ált kuplungal. Nekem közel 60 ezer km óta bírja, bár ha bexarik se nagy tragédia kereken 100 azaz száz forintba kerül :D

Gyújtáskapcsoló hiba sem gyakori toyotánál, szerintem nem ezen múlik :)
Konkrétan volt egy 800 ezret futott carina E-m amiből menet közben ki tudtam húzni a kulcsot és a motor járt tovább....de működött :)


Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3506 Dátum: 2011.06.23 20:41:46 »
Ha jól sejtem, az a kapcsoló szolgál a gyújtás elvételére. ::)

Egyre gyűlnek a dolgok ami miatt el kéne mennem egy toyota talira.  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3507 Dátum: 2011.06.23 21:53:20 »
Jelenleg elöl 3.0, hátul 2.8 keréknyomással járok. Ha CSAK a hátsókat csökkenteném mondjuk 2.5-re, az vajon lenne mérhető rossz hatással a fogyasztásra  :hmmmm: ? (Többnyire egyedül/másodmagammal ülök a kocsiban.) A kényelem miatt lenne ennek értelme. Jól sejtem, hogy a súlyeloszlás miatt a hátsó kerekek nyomása kevésbé számít gördülési ellenállás, és ezáltal fogyasztás szempontjából?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3508 Dátum: 2011.06.23 21:58:50 »
Minek?
Amiben van külső olajhűtő annál számít. Amiben nincs ( autók 95%-a ) annál nem számít.
Tehát mindegy, hogy mínusz 20, vagy plusz 40 fokban mész mondjuk 4000-es fordulattal az autópályán, teszem azt a Yarissal (amiben nincs olajhűtő)? Ugyanakkora lesz mindkét esetben az olaj hőmérséklete?

Tudtommal pl. a hűtőfolyadéknál is egy üzemi hőmérséklet-TARTOMÁNYRÓL beszélhetünk, tehát nem egy konkrét, fix értékről. Az olajnál ez máshogy lenne?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3509 Dátum: 2011.06.23 22:51:14 »
Konkrétan volt egy 800 ezret futott carina E-m amiből menet közben ki tudtam húzni a kulcsot és a motor járt tovább....de működött :)
A Camrym is tudja ezt  :D ... De a jelenséget nem a gyújtáskapcsoló, hanem a kulcs megkopása okozza. Ezt jól mutatja, hogy a pótkulcsot (amit ugye alig használok), nem tudom így kihúzni.

A katalizátornak nem lehet baja a gyakori kuplungos indításoktól? Valami rémlik, hogy ezért nem szabad elvileg betolással sem indítani a katalizátoros autókat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )