Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 921790 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2250 Dátum: 2010.01.28 15:06:13 »
Idézet
de autópályán sokszor már 110-nél is tud 9 litert enni sík úton, ha van egy pici szél, eső, stb

Itt ugye nem arra gondolsz, hogy egy-egy pillanatra felugrik a pillanatnyi fogyasztás 9 literre? Mert az, hogy sík úton pici szélben (mi számít picinek) 9 litert egyen folyamatosan 110-nél, na az tényleg nem oké...
A 2.0 Avensis eszik autópályán 9-et, erős (!) szembeszélben, 130-nál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2251 Dátum: 2010.01.29 18:53:09 »
Tegnap -hóesésben- rekord fogyasztást csináltam az 1,3 Yarissal. Összesen 210 km-t mentem a 471-esen (sok kis falu, sok kanyar). Odaúton kb. 50 km. szélárnyékban és 4,4L lett az átlagom. Visszafelé 4,6L de végig 60-70 körül.  :clap:

El fogjuk adni, pici korom nem zavar. Olajat egyáltalán nem eszi (kb. 25,000-et mentünk összesen vele, 15,000-ként olajcsere). A következő tulaj majd megoldja. Méretileg is kicsi lesz, mert jön a baba.
 
Nem gondolkoztal meg azon esetleg, hogy egyetlen napra berelsz valahonnan egy azonos parameterekkel biro Yaris-t mint a tied? Lenne osszehasonlitasi alapod es levonhatnad a kovetkeztetest...
Mint sokszor elhangzott, szinte uj autorol beszelunk, de senki sem tudja, hogy az elozo tulaj ultetesen kivul mibe nyult bele. A kipuff pl. mitol kormos, egy szinte uj autonal?

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2252 Dátum: 2010.01.29 18:55:12 »
Nem tudok olaszul ::)

A gumi gyári méret 185/60/15, csak téli. Nyáron majd másik lesz alatta, az nem váltóméret, de lehet le fogjuk cserélni ugyanekkorára.



Esetleg az előző tulajt nem lehet megkeresni, hogy mibe nyúlt bele, mi nem gyári? Így kevesebb lenne a keresés.

szerk: egyébként még mindig az a gumi van fenn, ami a fogyi szakértő Zénóka szerint 1 litert dob a fogyin és asszem nem is pontos váltóméret?

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2253 Dátum: 2010.01.29 19:03:45 »
Akkor a kímélés nálam:

-sebességhatárok betartása
-2000-nél felváltás
-sok motorfék, lámpánál visszaváltogatva
-nincs padlógáz előzéskor se
-gyorsításkor max. fél gázállás, hidegen még kevesebb
-emelkedőn visszalassulás
-elinduláskor kevés melegítés

Hidd el értékelem a segítséget, de jobb fogyasztást és egy picit többet vártam az autótól. Ilyenek, mint pl. csak az egyik kulcson van ajtó nyitó gomb, a rádió kis hangerőn vacak, parkoláskor elhalványodik a lámpa, ABS rossz, stb. minket bosszantanak. A párom 2.-ik útján a szőnyeg miatt be sem indult, már megalapozta a hozzáállásunkat a kocsihoz. Ha lesz időm megnézem a gyertyákat, hátha attól okosabb leszek.

Köszönöm erre nem is gondoltam. Végre építő jelegű hozzászólás. :clap:

Szerintem eddig is nagyon sok segítséget és építő jellegű hozzászólást kaptál. Csak hát vagy megmagyaráztad, hogy senkinek nincs igaza,  vagy csak fújtad a magadét. Pedig hidd el, akik neked segíteni akartak eddig is, sokkal több tapasztalattal rendelkeznek, mint bárki más. Veled ellentétben én mindegyikőjüket jól ismerem személyesen is.  :D
Én a Yarist nem úgy vezetem, mint Zénóka vagy Leszilaci, csak odafigyelek, mégsem produkálom még autópályán sem (pedig az enyém 1.0-s) azokat a fogyasztási adatokat, amiket te ide leírsz. Jobban mondva még az elején ilyeneket produkáltam, de az autót nem kíméltem. Visszagondolva vérzik a szívem az autómért, ha belegondolok az első egy évben mint kapott.  :no:
Szóval érdemes lenne átgondolni, hogy ami neked kímélem az autót, addig az másnak még lehet hajtás. Ja és nem kell mindenkit feltartani ahhoz, hogy jó fogyasztási adatokat produkálj és kíméld az autódat.

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2254 Dátum: 2010.01.29 19:12:22 »
Autópályán ha ismeritek az M35-öt Debrecenből Pest felé meleg motornál 120-130-nál 10-11 litert ír ki folyamatosan, ha nem óvatosan nyomnánk a pedált, 8 liter alatt nem jönne ki az autó, Egy DB-BP oda-visszánál úgy, hogy nem mennénk 130 fölött. Azon a szakaszon 110-nél 8-9 litert fogyaszt. Olyan is volt, hogy egy tank benzin nem volt elég 500km-re, pedig akkor se ment a párom 150 felett, és dugót se fogott ki. Mehettünk érte este 10-kor menteni... Látta a műszert, csak nem hitte el, hogy nem elég egy tank benzin!
Szóval nem egy pillanatra ugrik fel a fogyasztás. Ha úgy mennénk vele, hogy haladjunk is (az előző autó tempója, ami konstans 6 litert evett), 8,5-9 liter lenne az átlagunk, és az messze nem padlózva, és nem is forgatva.
A levegő szűrő ki lett cserélve természetesen.

Idézet
de autópályán sokszor már 110-nél is tud 9 litert enni sík úton, ha van egy pici szél, eső, stb

Itt ugye nem arra gondolsz, hogy egy-egy pillanatra felugrik a pillanatnyi fogyasztás 9 literre? Mert az, hogy sík úton pici szélben (mi számít picinek) 9 litert egyen folyamatosan 110-nél, na az tényleg nem oké...

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2255 Dátum: 2010.01.29 19:45:16 »
Hát én erősen hajlok rá, hogy szoftvercsere. :hmmmm:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2256 Dátum: 2010.02.03 11:20:48 »

Mostani fogyasztásom 6.5-ön áll, ez csak város! Szerintetek?
Toyota Yaris T SPORT
153



pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2257 Dátum: 2010.02.03 12:23:22 »
Mostani fogyasztásom 6.5-ön áll, ez csak város! Szerintetek?

Futott garazsbol indulsz? Milyen benzint hasznalsz? Udvaron parkolok es inditas utan mindig csunyan felmegy es igy kijon egy 8 feletti atlag :S

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2258 Dátum: 2010.02.03 12:41:51 »

Mostani fogyasztásom 6.5-ön áll, ez csak város! Szerintetek?

Azt nemhiszem el! :)
Ill.tényleg ha fütött garázs....nem máshogy nem lehet ts-el ilyet menni.ja még akkor ha már az ősidőkben lett nullázva a rendszer...de városban...nem.fejben utánaszámoltál?  :nono:
Yaris Ts 05'

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2259 Dátum: 2010.02.03 12:52:14 »
Egyebkent nyaron en is produkaltam ilyen fogyit varosban, nagyapasan autozva... Telen viszont hihetetlen, hogy ilyet produkalsz. Mi a titkod? :) Meg a benzin lehet a kulcsa az egesznek. Kolozsvaron nyaron tankoltam olyan benzint, amitol nagyon nem ment az auto, viszont 5.5os atlag jott ki  :hug:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2260 Dátum: 2010.02.03 13:33:55 »

Futott garazsbol indulsz? Milyen benzint hasznalsz? Udvaron parkolok es inditas utan mindig csunyan felmegy es igy kijon egy 8 feletti atlag :S

Fűtött garázs és OMV Carrera 100... Ez a 6.5 szinte 90%-ban város és dugók, a maradék meg ki és bevezetők...
Toyota Yaris T SPORT
153



Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2261 Dátum: 2010.02.03 13:34:00 »
Fed komp szerint nekem 6,4 volt legutóbb, tiszta város, nem fűtött a garázs. Az más kérdés, hogy a tankolási érték cirka 6,8-ra jött ki.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2262 Dátum: 2010.02.03 13:37:08 »

Azt nemhiszem el! :)
Ill.tényleg ha fütött garázs....nem máshogy nem lehet ts-el ilyet menni.ja még akkor ha már az ősidőkben lett nullázva a rendszer...de városban...nem.fejben utánaszámoltál?  :nono:

Hát én sem nagyon akartam elhinni a nagy hidegek ellenére, de valóban így van, meglepődtem... Minden tankolásnál nullázom a rendszert, de most a nagy hidegekben soha nem ment 7 fölé, pedig néha adok neki rendesen.
Toyota Yaris T SPORT
153



ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2263 Dátum: 2010.02.03 13:38:20 »
Fed komp szerint nekem 6,4 volt legutóbb, tiszta város, nem fűtött a garázs. Az más kérdés, hogy a tankolási érték cirka 6,8-ra jött ki.

Na azért ez nem olyan rossz egy új 1.3-ra!  :flowers:
Toyota Yaris T SPORT
153



pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2264 Dátum: 2010.02.03 13:57:31 »
Fűtött garázs és OMV Carrera 100... Ez a 6.5 szinte 90%-ban város és dugók, a maradék meg ki és bevezetők...

Lehet, hogy a kipuff tuning semmit nem hoz rajta es a Carrera 100 miatt megy ilyen jol a geped?  :clap:

Viccet felre teve... eddig Carrera 95ot hasznaltam de mostmar kiprobalom a 100at is, ha ennyit hoz fogyasztasban... Felek, hogy a -5 fokban valo inditas utan megy fel annyit amennyit utana mar nem tudok visszatornaszni... :(