Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 921687 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2235 Dátum: 2010.01.12 20:52:03 »
Ezen a fórumon majdnem biztosan nekem van a legtöbb tapasztalatom nagy Volvok autópályás fogyasztása témában. Az az S80 130-cal saccperkábé 10l-t ehet. Vagy többet, de semmiképp sem kevesebbet.

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2236 Dátum: 2010.01.13 13:11:58 »
Volt egy ráérős utam Vásárhelyre (össz, kb 80km) 70-75km/h -val (átlag. seb. 52km/h ) 4,6l/100km lett a fogyi  ::)
Szatymaz-Vásárhely  :)

ez az eredmény jó, ez ennyi.

38km oda, majd vissza is 38.(googlemaps szerint)

simán jó eredmény: téligumi+hidegindítás.

ha jól emlékszem csillaggarázsból indulsz, és gondolom visszafelé sem meleg motorral kezdtél neki az útnak.
meleg garázsból indulással még 1-2deci

nem emlékszem,h milyen olaj van most az autódban, de egy 5w40 és 0w20 között simán 3deci különbség kijött volna.

plusz a téligumit is felfújod 3,5bárra (simán jó még a komfort is) akkor az még 1-2deci.
(világítás lekapcsolni: 1deci...fűtés is kikapcsolni :D ...)

és tessék: 4,2-4 körül vagy :otlet:

ahhoz,h 4 alá menjél az 1.3-motorral, már nem javasolt 60-65-nél többel gurulni...és a lényeg: gurulni

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2237 Dátum: 2010.01.13 13:17:30 »
Nem értem mér... :D
hármasnál sikerült feljebb kapcsolnod? :D [rohog]  :flowers:

ezt el ne meséld Zénókának....elképzelem, ahogy két kézzel fogja majd a fejét és beszédülve tántorog ettől az övön aluli ütéstől :lol:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2238 Dátum: 2010.01.13 18:52:56 »
Nem értem mér... :D
hármasnál sikerült feljebb kapcsolnod? :D [rohog]  :flowers:

ezt el ne meséld Zénókának....elképzelem, ahogy két kézzel fogja majd a fejét és beszédülve tántorog ettől az övön aluli ütéstől :lol:

Valami volt a levegőben, mert amúgy jól fogyaszt a Yaris. Zénókával amúgy nem beszélek fogyasztásról  [rohog] Neki az túl testhezálló téma, csak oktatni tudna róla  :D
Xanyi

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2239 Dátum: 2010.01.13 20:29:15 »
ez az eredmény jó, ez ennyi.

38km oda, majd vissza is 38.(googlemaps szerint)

simán jó eredmény: téligumi+hidegindítás.

ha jól emlékszem csillaggarázsból indulsz, és gondolom visszafelé sem meleg motorral kezdtél neki az útnak.
meleg garázsból indulással még 1-2deci
Igen. Csillag garázs.. (dupla garázsban áll a cori, meg a vectra  :censored: ) nem jut hely neki :(
Olaj 5w30 és persze hideg indítás oda, vissza. nem is számítottam jobbra, elégedett vagyok :D És 2.4 báron vannak a gumik.
 :wub:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2240 Dátum: 2010.01.14 08:29:12 »
... elégedett vagyok :D  :wub:
nem is értelek. hogyan lehetsz ezzel elégedett?  :D   
pedig a hasnyálautón láttam egynagysokcsomó volvót  :hmmmm: állítólag azok sokkal kevesebbet esznek.

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2241 Dátum: 2010.01.25 09:12:40 »
Nyáron meg lesz hirdetve.
Tudtam vele 5,9-et menni Miskolc-Szolnok útvonalon, de szinte mindenki megelőzött. Ez így nekem szenvedés ezzel a kocsival. Műszakilag sem tökéletes, pedig majdnem új autó.

Havas úton téli gumival mondjuk sokkal jobb volt vezetni, mint a Skodát, más előnye nincs. Mértem a Skoda fogyasztását, az is 7 liter alatt volt, pedig az 1,6-os, 87-es évj. autó, ugyanakkora gumikkal, nem kímélve, rosszabb légellenállással, és abból boldogan szálltam ki.


Még mindig csodálkozva olvasom a fogyasztásaitokat. Az újabb Yaris tulajok -ismerőseim- nagyon kíméletes használat mellett is legalább 1 literrel nagyobb fogyasztást produkálnak, mint ti.

Legutóbbi DB-BP oda-visszánál majdnem teljesen kiürült a tank! Óra szerint 7,4-es fogyasztás (előtte 6-ról indult), oda felé 130, vissza 100-110km, néhány kisebb dugó, eső+szél, 2 személlyel. Ennyi benzinből eljártam a barátom S80-as volvójával is, ami 2,9-es benzines, automata volt.


A nyáron én is gurultam egy hosszabb utat úgy hogy a max tempó 70-75 volt. Éjszaka, hajnali 3-kor, szal csak én voltam az úton. Szél sem volt, nyugodt körülmények, még a computer szerint 4,7 fogyasztottam. Ami ugye rengeteg!!
Nem értem mér, pedig vmi biztos volt, mert ha 90-nel megyek is 4,7-et fogyaszt  :D

Lehet, hogy hulye kerdes, de ha sporolni akarsz a benzinnel es a Yaris szamodra erre nem alkalmas, akkor miert nem veszel egy baratodehoz hasonlo S80-at? Abba benne vannak azok a dolgok amiket hianyoltal ebbol a kategoriabol. Erdekes modon itteni forumozok kozul csak Nalad fogyaszt ennyit a Yaris. A TS-el is tudok dinamukusan kozlekedni ennyibol Budapesten. A megtett tavon a leirt sebessegekkel (2-3 szemellyel) sem fogyasztana tobbet mint a Tied.
Valszeg az autoddal valami nagyon nem stimmel (a felhasznalot kizarom, mert a leirtak szerint minden autoval kisebb fogyasztast produkalsz).

Nem gondolkoztal meg azon, hogy esetleg eladod es veszel egy olyat ami eddig Neked bevalt? Lehetoleg ne Toyotat, mert abbol szinte csak olyan van ami tobbet fogyaszt mint a Yaris.... ;)

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2242 Dátum: 2010.01.25 09:21:25 »
Köszönöm erre nem is gondoltam. Végre építő jelegű hozzászólás. :clap: Meg fogjuk nézetni, illetve megkérdezem a szervizt, mennyiért töltenének fel rá egy gyári szoftvert. A kipufogó enyhén kormos. Nem füstöl barnán (sok kaja), se kéken; az olajat nem eszi.
Sajnos menni viszont úgy megy, mint egy széria autó.

Összességében nem a 7 litert sokallom (vegyes fogyasztás), hanem azt, hogy ennyi fogyasztással, és súllyal jobban kellene, hogy menjen.

Városban szorgos visszaváltásokkal 6 literen tudjuk tartani, az nagyon jó, de autópályán sokszor már 110-nél is tud 9 litert enni sík úton, ha van egy pici szél, eső, stb.

Amikor vettük városban volt kipróbálva, a legközelebbi autóvásárláskor pályán is fogjuk tesztelni a kocsit.

Higgyétek el próbálunk óvatosan vezetni (emelkedőn nem nyomjuk, sok motorfék, stb.), de a ti értékeiteket csak úgy tudjuk megközelíteni, ha mindenkit feltartunk.


Seducerrt, nem tudom hogy szóba került-e, úgy rémlik, hogy az autó már eleve ültetett volt, vagyis némi tuningon átesett. Nem lehet hogy a motorelektronikába is belenyúltak, átírták úgy a szoftvert, hogy inkább a jobb teljesítményt adó kicsit dúsabb keverési arányt adjon?

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2243 Dátum: 2010.01.25 09:23:47 »
Nem reklámozom a Volvót, főleg nem az újakat, de ennyit evett. A Citroen Jumperrel (hosszított, magasított) 2,8-as teherautóval is kijöttem 9 literből, főleg városi és autópálya használattal. Nem egy út alatt, hanem 42,000km-en. :tt2:

Legutóbbi DB-BP oda-visszánál majdnem teljesen kiürült a tank! Óra szerint 7,4-es fogyasztás (előtte 6-ról indult), oda felé 130, vissza 100-110km, néhány kisebb dugó, eső+szél, 2 személlyel. Ennyi benzinből eljártam a barátom S80-as volvójával is, ami 2,9-es benzines, automata volt.
Ezt megírtad a Volvonak? Tedd meg, örülnének neki  :yes:

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2244 Dátum: 2010.01.25 09:26:19 »
7,4-ből kijött autópályán. Városban sem evett 10 felett, pedig automata volt. A régi Skodám (1972-es) 6,5-es átlagot tudott.

Megkerestem a 2.9-es S80-asokat a Népítéleten. Elhiszem én azt a 7.4 litert, de akkor csak lejtőn közlekedtek vele. Valami csoda lehetett az az autó az alábbi linkek fényében.

Átlagfogyik:
11 liter
18.5 liter
10 liter
20 liter
12 liter
10 liter

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2245 Dátum: 2010.01.25 09:32:15 »
Nem gondolkoztal meg azon esetleg, hogy egyetlen napra berelsz valahonnan egy azonos parameterekkel biro Yaris-t mint a tied? Lenne osszehasonlitasi alapod es levonhatnad a kovetkeztetest...
Mint sokszor elhangzott, szinte uj autorol beszelunk, de senki sem tudja, hogy az elozo tulaj ultetesen kivul mibe nyult bele. A kipuff pl. mitol kormos, egy szinte uj autonal?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2246 Dátum: 2010.01.25 09:35:29 »
Esetleg az előző tulajt nem lehet megkeresni, hogy mibe nyúlt bele, mi nem gyári? Így kevesebb lenne a keresés.

szerk: egyébként még mindig az a gumi van fenn, ami a fogyi szakértő Zénóka szerint 1 litert dob a fogyin és asszem nem is pontos váltóméret?
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.25 09:40:17 írta kleingy »
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2247 Dátum: 2010.01.25 10:01:59 »
Köszönöm erre nem is gondoltam. Végre építő jelegű hozzászólás. :clap: Meg fogjuk nézetni, illetve megkérdezem a szervizt, mennyiért töltenének fel rá egy gyári szoftvert. A kipufogó enyhén kormos. Nem füstöl barnán (sok kaja), se kéken; az olajat nem eszi.
Sajnos menni viszont úgy megy, mint egy széria autó.
Összességében nem a 7 litert sokallom (vegyes fogyasztás), hanem azt, hogy ennyi fogyasztással, és súllyal jobban kellene, hogy menjen.
Városban szorgos visszaváltásokkal 6 literen tudjuk tartani, az nagyon jó, de autópályán sokszor már 110-nél is tud 9 litert enni sík úton, ha van egy pici szél, eső, stb.
Amikor vettük városban volt kipróbálva, a legközelebbi autóvásárláskor pályán is fogjuk tesztelni a kocsit.
Higgyétek el próbálunk óvatosan vezetni (emelkedőn nem nyomjuk, sok motorfék, stb.), de a ti értékeiteket csak úgy tudjuk megközelíteni, ha mindenkit feltartunk.
Kormos nem igazán lehetne, enyém csont tiszta, akár városban, akár országúton használom. Ha máshol nincs geba, akkor a kormolás a dúsabb keverékre is utalhat. Az előző tulajtól egy telefont megérni, hogy a befecskendezési térképbe bele lett-e nyúlva. Amennyiben letagadja, még akkor is lehet igaz.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2248 Dátum: 2010.01.25 13:48:32 »
Köszönöm erre nem is gondoltam. Végre építő jelegű hozzászólás. :clap:

Szerintem eddig is nagyon sok segítséget és építő jellegű hozzászólást kaptál. Csak hát vagy megmagyaráztad, hogy senkinek nincs igaza,  vagy csak fújtad a magadét. Pedig hidd el, akik neked segíteni akartak eddig is, sokkal több tapasztalattal rendelkeznek, mint bárki más. Veled ellentétben én mindegyikőjüket jól ismerem személyesen is.  :D
Én a Yarist nem úgy vezetem, mint Zénóka vagy Leszilaci, csak odafigyelek, mégsem produkálom még autópályán sem (pedig az enyém 1.0-s) azokat a fogyasztási adatokat, amiket te ide leírsz. Jobban mondva még az elején ilyeneket produkáltam, de az autót nem kíméltem. Visszagondolva vérzik a szívem az autómért, ha belegondolok az első egy évben mint kapott.  :no:
Szóval érdemes lenne átgondolni, hogy ami neked kímélem az autót, addig az másnak még lehet hajtás. Ja és nem kell mindenkit feltartani ahhoz, hogy jó fogyasztási adatokat produkálj és kíméld az autódat.
Szilvi 62

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2249 Dátum: 2010.01.25 18:03:14 »
Idézet
de autópályán sokszor már 110-nél is tud 9 litert enni sík úton, ha van egy pici szél, eső, stb

Itt ugye nem arra gondolsz, hogy egy-egy pillanatra felugrik a pillanatnyi fogyasztás 9 literre? Mert az, hogy sík úton pici szélben (mi számít picinek) 9 litert egyen folyamatosan 110-nél, na az tényleg nem oké...
Xanyi