Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697780 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2385 Dátum: 2009.09.14 10:56:58 »
Alapvetően fekete előlapot szeretnék, lévén a középkonzol is fekete.
Ebayről azért olcsóbban meg lehet kapni dolgokat, pl. a dupla dines Pio, amit linkeltem, itthon bő 100, ebayről 60-ból megállna. Az a JVC mitől nem normális? Qrvára nem értek a témához...
Nem, még nem. Jók?

Kezdd az alapvető kérdéssel. Milyen zenét hallgatsz? A "mindenfélét" nem jó válasz.  ;)

Mi az, amit a legtöbbet, a legszívesebben hallgatsz? Egyáltalán ragaszkodsz-e a CD-minőséghez, vagy jó az MP3 is? Akarsz-e az autóba komoly hifit, vagy csak zörögjön valami? A csak zörögjönre lehet, hogy megteszi a mostani fejjel egy Dension lejátszó is....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2386 Dátum: 2009.09.14 10:58:13 »
Egy ilyen szintű csöves ketyerével ki hallgat MP3-at   :eek:

Lényeg a lehetőség, nem? Sokan csak azér vesznek fejegységet időkorrekcióval, mer az jó ha van, használni már nem használják...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2387 Dátum: 2009.09.14 11:04:45 »
Kezdd az alapvető kérdéssel. Milyen zenét hallgatsz? A "mindenfélét" nem jó válasz.  ;)

Mi az, amit a legtöbbet, a legszívesebben hallgatsz? Egyáltalán ragaszkodsz-e a CD-minőséghez, vagy jó az MP3 is? Akarsz-e az autóba komoly hifit, vagy csak zörögjön valami? A csak zörögjönre lehet, hogy megteszi a mostani fejjel egy Dension lejátszó is....

 :punk: 75%-ban rockot, a többi fusion, jazz. Elektronikus zenét egyáltalán nem hallgatok, nem kell megabass.

Zörögni most is zörög valami, a gyári fej+Dension Icelink + iPod van. Az a baj, hogy tényleg zörög, főleg sztrádán kenődik el a hangkép. Ott már akaratlanul is van némi motorzaj, szélzaj, a zenét felhangosítva kb. annyit észlelek, hogy eltűnik a magas és a mély, marad némi közép, eléggé zagyván.

Az mp3-aim nagy része saját rip, 320-as, vagy 1-es minőségű VBR, szóval a CD minőség gyakorlatilag adott. Régebben lossless ripeket is csináltam, de ezen a hangrendszeren úgysem hallatszik a különbség...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2388 Dátum: 2009.09.14 11:09:21 »
Mikor autóm zenekeltő berendezéseinek upgrade projektjébe keztem, úgy voltam, hogy bőven megteszi a mostani deh3600as fej. Eleddig mp3 zenék tökéletesen megtették, de mióta bekerült a mikro komponensszett, elkészült a kiemelőkeret és megkapta az ajtó a szigetelést, már nem is jó az mp3... sőtt már az írott audió cd-k között is válogatóssá váltam... pl a philips lemez elég gyér, a verba jobb :). Kíváncsi vagyok, hogy mennyiben fog még változni ma este bekerül a mikro erősítőm is, most egy régi szélessávú Macaudió erősítő hajtotta a komponensszettet, a láda meg pihen... De ma magjött ő, este kézhez is kapom(be is teszem)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2389 Dátum: 2009.09.14 11:13:49 »
Az a baj, hogy tényleg zörög, főleg sztrádán kenődik el a hangkép. Ott már akaratlanul is van némi motorzaj, szélzaj, a zenét felhangosítva kb. annyit észlelek, hogy eltűnik a magas és a mély, marad némi közép, eléggé zagyván.
Merném mondani, hogy szigeteld ki az ajtókat  :) nekem már ez is nagyon sokat dobott a zajvédelmen. :)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2390 Dátum: 2009.09.14 11:20:23 »
A tűzfalra gondoltam, az ajtók elég jól fognak gyárilag is. Persze nincs az a csend, amit ne lehetne fokozni. :)

Node mi a baj azzal a JVC fejjel, ne csigázzatok! :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2391 Dátum: 2009.09.14 11:24:11 »

 :punk: 75%-ban rockot, a többi fusion, jazz. Elektronikus zenét egyáltalán nem hallgatok, nem kell megabass.

Zörögni most is zörög valami, a gyári fej+Dension Icelink + iPod van. Az a baj, hogy tényleg zörög, főleg sztrádán kenődik el a hangkép. Ott már akaratlanul is van némi motorzaj, szélzaj, a zenét felhangosítva kb. annyit észlelek, hogy eltűnik a magas és a mély, marad némi közép, eléggé zagyván.

Az mp3-aim nagy része saját rip, 320-as, vagy 1-es minőségű VBR, szóval a CD minőség gyakorlatilag adott. Régebben lossless ripeket is csináltam, de ezen a hangrendszeren úgysem hallatszik a különbség...

Ez esetben Alpine. Mert annyira jó.

Komolyan mondom, ordít a különbség az Alpine javára rockzenénél. A Pio mismásolt, elkent, az Alpine-nak színpada volt, pontos volt. Komolyan ajánlom figyelmedbe.
Ha krónikus magashiányban szenvedsz (de csak akkor!) ajánlhatok hozzá Hertz elsőszettet, ezeknek erős, markáns magasuk van, én már rájöttem, nekem sok, valami lágyabb kellene.

Ja és Tabynak igaza van, ajtószigetelésre mindenképpen áldozz!
Nekem nincs teljes felületben kiszigetelve, hanem - igaz, topminőségű csillapító - csíkok vannak felragasztva az ajtóra. Az eredmény az, hogy a belső tükörben már nem látni normálisan hátra egy-egy mély dübbenésnél, de az első ajtókra szerelt külső tükrök még csak éppen hogy mocorogni kezdenek. Előtte fordítva volt. Nagyon sokat számít.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2392 Dátum: 2009.09.14 11:30:13 »
Te Taby. Mér választottál végül uDim-et? Meghallgattad valahol?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2393 Dátum: 2009.09.14 11:31:06 »
Köszi, Wolfman, akkor körülnézek este az Alpine-ok között.

Szigetelést tudtok valamit ajánlani? Milyen anyagot, honnan, mennyiért?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2394 Dátum: 2009.09.14 11:39:28 »
Dynamat! Sok autóban hallgattam már, nagyon jól teszi a dolgát... Ha hazajövök én is befaragom... Ha nem jövök haza, akkor meg el'kéne adni...  :wacko:
kisa
born to ride

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2395 Dátum: 2009.09.14 11:43:18 »
A JVC specifikációját végignézve semmi, de semmi extrát nem látok, ami egy jó hifihez kell.

Én azt mondom, hogy ha újra vehetnék fejet és nem azt venném, ami most van, olyat vennék, ami:

- 3 pár RCA-s
- emelt jelszintű vonalkimenettel rendelkezik (4V)
- tud időkorrekciót
- tud vágást
- esetleg van benne equalizer

Ajánlanám figyelmedbe pl. az Alpine CDA-9887 típust (ja, mondtam már, hogy EISA díjas?). Nem került többe, mint egy dupladines, viszont mindent tud, ami egy igényes hifi megépítéséhez kell, akár aktív hajtásra is alkalmas.

Rezgéscsillapítás.

Elsődleges annak az ajtónak a csillapítása, ahol a hangszóró van. Nem azért, hogy eltűnjenek az amúgy sem létező zörgések, hanem hogy az ajtó csupasz lemeze, meg a kárpitok ne dolgozzanak a hangszóró ellen.
Nekem anno azt mondták, amikor a legdrágábbat (Dynamat Extreme) ajánlották, hogy lehet, hogy ez drága (tényleg az), de ezt fel lehet mindenféle cécó nélkül zsírtalanítás után ragasztani, és ami még lényegesebb, fönt is marad. Eleinte egy-egy tenyérnyit ajánlottak a hangszóró mögé, mondván ez is sokat fog számítani, végül belevagdaltam az ajtókra és a kárpitokra két teljes lapot. Megérte.  :D

Szóval első körben ajtók. Utána jöhet az összes többi. Csomagtartó, padló ha nem elég, ami van, plafon, motortér. De ez azért már más kategória....

Egyébként én valószínűleg konkrétan az Alpine 9887-est venném meg, vagy valamelyik hasonló tudásút, nekem annyira bejött a márka. Ahogy olvasgatom, ennek a bekalibrálásához nem kell más, csak egy mikrofon, a többit megoldja ő.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.14 11:46:54 írta wolfman »

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2396 Dátum: 2009.09.14 12:18:11 »
Szia!

Nekem Pioneer fejem van, kicsit steril a hangja. Trance-hez jó, de egy hangszeres zenéhez, nem biztos, hogy a legjobb választás. A Pioneer egyébként jó minőségű, szerintem jobb, mint a JVC. Bár én csak az olcsóbb 1 DIN-eseket ismerem, ezért messze menő következtetést ebből azért ne vonjál le...

Az Alpine jobban szól hangszeres zenével, szerintem ez egy jó választás lenne.

A másik meg, hogy én csak 2 DIN-es fejet vennék, ugyanis a hely adott és az 1 DIN-es keretek, fejek oda csúnyák...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2397 Dátum: 2009.09.14 12:23:30 »
Szia!

Nekem Pioneer fejem van, kicsit steril a hangja. Trance-hez jó, de egy hangszeres zenéhez, nem biztos, hogy a legjobb választás. A Pioneer egyébként jó minőségű, szerintem jobb, mint a JVC. Bár én csak az olcsóbb 1 DIN-eseket ismerem, ezért messze menő következtetést ebből azért ne vonjál le...

Az Alpine jobban szól hangszeres zenével, szerintem ez egy jó választás lenne.

A másik meg, hogy én csak 2 DIN-es fejet vennék, ugyanis a hely adott és az 1 DIN-es keretek, fejek oda csúnyák...

Én csak a durva árkülönbözet miatt gondoltam, hogy jó oda a jobb minőségű 1 DIN-es is.... bár kérdés, a dizájn mennyire fontos.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2398 Dátum: 2009.09.14 12:27:22 »
Nagyon. :) Eddig az egységes dizájn miatt nem cseréltem le a gyári fejet.

Köszi az ötleteket, este szétnézek Alpine fronton. Remélem, van nekik iPod-képes cuccuk, amit hátulról kell bekábelezni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2399 Dátum: 2009.09.14 12:35:44 »
Nagyon. :) Eddig az egységes dizájn miatt nem cseréltem le a gyári fejet.

Köszi az ötleteket, este szétnézek Alpine fronton. Remélem, van nekik iPod-képes cuccuk, amit hátulról kell bekábelezni.

Már az enyém is olyan, pedig az egy 2-4 éves modell...