Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1704823 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2355 Dátum: 2009.09.09 10:14:14 »
Bármelyik autósboltban hozzájuthatsz műszerfalizzóhoz, csak vidd a mintát nekik, mert van ezerféle.  :)
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2356 Dátum: 2009.09.09 10:47:10 »
rizsszem izzó  pl unix bót
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2357 Dátum: 2009.09.09 11:09:57 »
Én amikor cseréltem a teljes műszerfalban izzót, egy bótban nem volt, ill nem tudták, pontosan melyik típus kell az én autómba (mutattak kb 20 félét, válasszak, hát kössz).
Érdemes venni 1-2 levéllel és az összeset egyszerre lecserélni. Szebb/erősebb színe lesz és nem kell havonta attól félni, hogy szét kell kapni a műszerfalat egy izzócsere miatt.  :szemez:
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2358 Dátum: 2009.09.09 11:17:09 »
Érdemes venni 1-2 levéllel és az összeset egyszerre lecserélni. Szebb/erősebb színe lesz és nem kell havonta attól félni, hogy szét kell kapni a műszerfalat egy izzócsere miatt.  :szemez:
Pontosan.

pézsé

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • '99 Corolla LB 1.4 4EFE
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2359 Dátum: 2009.09.09 13:27:22 »
Érdemes venni 1-2 levéllel és az összeset egyszerre lecserélni. Szebb/erősebb színe lesz és nem kell havonta attól félni, hogy szét kell kapni a műszerfalat egy izzócsere miatt.  :szemez:

A KM óra környékét nem szándékozom szétszedni maradok a középkonzolnál. Oda pedig 2 izzó kell. Ma szétkapom és viszem a bótba a mintát. Ezzel minden fellelt hibát kijavítottam. (Volt egy fényszóróállító "kapcsoló" kontakthiba is.)

On:
Sikeresen kicseréltem az izzókat a fejegységben szgép tápról meg is hajtottam, villantotta a színét. Meló után teszt élesben. Köszönöm a segítőkészségeteket, egyszer majd én is eljutok arra a szintre hogy segíthessek valakinek :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2360 Dátum: 2009.09.09 13:36:20 »
A középkonzolon nálam jóval több izzó van (ventilátor iránya, erőssége, hideg-meleg, külső-belső állító, klíma, vészvillogó, szivargyújtó, hátsó ablakfűtés)  :surrender:

Ha egyről beszélünk.
         

pézsé

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • '99 Corolla LB 1.4 4EFE
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2361 Dátum: 2009.09.09 13:52:45 »
A középkonzolon nálam jóval több izzó van (ventilátor iránya, erőssége, hideg-meleg, külső-belső állító, klíma, vészvillogó, szivargyújtó, hátsó ablakfűtés)  :surrender:

Ha egyről beszélünk.

egyről beszélünk a kép alapján.
Viszont nekem a klíma és a hátsóablak fűtés világítása a  nyomógombban van benne, nem szedtem szét mert működik.
A 2 szélső tekerőgomb (ventilátor ereje, és iránya) mögött van egy közös sinen 2 izzó. A külső belső állítónál nincs külön izzó csak egy zöld műanyag lap ami vezeti a fényt :D
A vészvillogó gombjának és a szivargyújtónak is világítania kellene?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2362 Dátum: 2009.09.09 13:57:36 »
A vészvillogó gombjának és a szivargyújtónak is világítania kellene?
Igen, mindkettőnek.  :flowers:
A szivargyújtó körül szép zöld fény leledzik körben alapesetben és most hogy mondod, eszembe jutott, hogy még a hamutartót is világítja egy izzó (most nemtom, hogy ez ugyanaz-e mint a szivargyújtóé, de sztem nem.
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2363 Dátum: 2009.09.09 14:31:22 »
Tennapi kanosszám eredménye... (nem sok, de már majdnem valami...)
De legalább már átvan fűzve roncsolásmentesen a gumiharangon a hszkábel  :1eye:

Nem látszik rendesen a képeken, de ugye nem a műanyagra lett a fa keret felfogatva?

pézsé

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • '99 Corolla LB 1.4 4EFE
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2364 Dátum: 2009.09.10 14:40:36 »
A vészvillogó gombjának és a szivargyújtónak is világítania kellene?
Igen, mindkettőnek.  :flowers:
A szivargyújtó körül szép zöld fény leledzik körben alapesetben és most hogy mondod, eszembe jutott, hogy még a hamutartót is világítja egy izzó (most nemtom, hogy ez ugyanaz-e mint a szivargyújtóé, de sztem nem.

Szétkaptam, megnéztem. Találtam 2 izzót a hamusban és a szivargyújtónál. Az elakadásjelző kapcsolóban lehet a pilács mert nincs körülötte. Tegnap az egyetlen jó izzóval végigpróbáltam a foglalatokat, az egyik volt kontakthibás csak. Ma megkapja az új izzószettet.

kombitomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2365 Dátum: 2009.09.11 19:50:31 »
Üdv. mindenkinek! 2001-es Yaris 1-ből tudja valaki, hogy lehet kiszedni a gyári rádiót? Nem jó a rádió vétele, csak erősen sistereg, halkan szól (a vétellel van vmi gond) mintha el lenne törve az antenna kábel.
'03 Toyota Yaris 1.0 Linea Sol

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2366 Dátum: 2009.09.13 22:16:06 »
Uraim, ti egy E12-be milyen fejegységet vennétek a gyári helyére? Ilyen komoly igényeim vannak:

- iPod vezérlés (tehát nem elég AUX-on keresztül fogadnia a jelet, hanem ki kell írnia a számcímeket, tudni számot léptetni, random, repeat sem ártana)
- változtatható színű háttérfény (az E12-ben a műszerfal fehér, a középkonzol zöld világítást kapott, nem kéne egy harmadik szín)
- két DIN-es méret
- lehetőleg bluetooth kihangosítás
- jó hang
- alacsony ár, magas minőség :D

tutinet

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2367 Dátum: 2009.09.13 22:36:11 »
Uraim, ti egy E12-be milyen fejegységet vennétek a gyári helyére? Ilyen komoly igényeim vannak:

- változtatható színű háttérfény (az E12-ben a műszerfal fehér, a középkonzol zöld világítást kapott, nem kéne egy harmadik szín)

Hogy csináltál fehér hátteret ?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2368 Dátum: 2009.09.13 22:51:06 »
Solban gyárilag fehér a háttérvilágítás, pirosak a mutatók. Ilyen ni.

SZERK: hogy kicsit segítsek magamnak is, valami ilyesmit keresek. Ez pöpec lenne, csak a háttérfénye fixen kék.

SZERK2: ehhez mit szóltok? Színben passzolna, bluetooth nincs, annyi baj legyen... JVC-knek milyen a hangja?
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.14 00:41:06 írta Satriani »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2369 Dátum: 2009.09.14 06:03:35 »
Solban gyárilag fehér a háttérvilágítás, pirosak a mutatók. Ilyen ni.

SZERK: hogy kicsit segítsek magamnak is, valami ilyesmit keresek. Ez pöpec lenne, csak a háttérfénye fixen kék.

SZERK2: ehhez mit szóltok? Színben passzolna, bluetooth nincs, annyi baj legyen... JVC-knek milyen a hangja?
A Pájót venném :). Bár elég kékecske :)