Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1704761 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2430 Dátum: 2009.09.14 15:40:32 »
Nekem Pio (volt) a gyári fej, az is full motoros volt, meg dolby, meg számkeresős, meg infratávirányítós....... de még mindig kazettás.

És annál mondjuk semmi nem volt beszédesebb kraft tekintetében, hogy egy full alap, 91 dB érzékenységű Hertz szettel nem boldogult...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2431 Dátum: 2009.09.14 15:49:42 »
Nna, találtam egy ilyet. Vélemény?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2432 Dátum: 2009.09.14 15:53:53 »
A gyári pana fejjel(szerintem nagyon jó kis fej, belegondolva hogy 1992ben motoros volt a kazetta mozgatás, RDS-t fullosan ismerte kezelte mindenféle dolby szabványt ösmer, na meg inteligens világítás + kapcsolói voltak, szerintem nagyon jó kis darab, még mindig megvan egyébként) is szólt pár napot, aztán jött a pio 3600, aztán jött a rocki láda, most az ud element 6 majd a közelmultban átkábeleztem az autót(2pár rca hátravezetve, minden hszkábel hátravezetve, hangváltó is hátul :) ) ajtószigeteléssel karöltve s jelenleg egy macaudio szélessávú erősítő hajtja, de mivel 1 kábelt vittem csak hátra tápnak így a jbl gts 180 nem tudja a rocki ládát hajtani, de ma este már más lesz a helyzet ... :) (ez a rövid story)

Hűba. Két erősítő? Csomagok hol utaznak?
A csomitartóban egy 30 centis rocki láda is van :) egyébként elfér 1 nagybőrönd hosszában a láda mellett, egy közepes bőrönd elfektetve a láda előtt keresztben a két bőrönd L alakot alkot ilyenkor, + még a bőröndökre csomó cuccot lehet pakolni, illetve a bőröndök oldalánál van még hely bőven :) 5 hullás a csomagtartóm legalább :) :1eye:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2433 Dátum: 2009.09.14 16:09:26 »
Nna, találtam egy ilyet. Vélemény?
Szerintem vállalható.  :flowers:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2434 Dátum: 2009.09.14 16:27:57 »
Nna, találtam egy ilyet. Vélemény?

Hmmm. Mi az, hogy egy előfokozat kimenet? 1 pár RCA? Mert akkor felejtős. Erre nem lehet hifit alapozni.

Továbbra is azt mondom, hogy ugyanezt a tudást 1 dinben - Alpine-ban - 20-szal kevesebbért kapod meg. Ér annyit a 2 din, de tényleg...?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2435 Dátum: 2009.09.14 16:33:31 »
Gombok megvilágítása kék-piros, nem változtatható. Mi lesz a hőn áhított dizájnnal?
1 pár RCA-kimenet. Kevés egy normális erősítéshez

Egyetlen pozitívuma, hogy alapból mellékelik az iPod-kábelt. Kb 4.000.- Ft ha utánrendelsz.

Szerintem felejtős.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2436 Dátum: 2009.09.14 16:37:06 »
Nna, találtam egy ilyet. Vélemény?

Hmmm. Mi az, hogy egy előfokozat kimenet? 1 pár RCA? Mert akkor felejtős. Erre nem lehet hifit alapozni.

Továbbra is azt mondom, hogy ugyanezt a tudást 1 dinben - Alpine-ban - 20-szal kevesebbért kapod meg. Ér annyit a 2 din, de tényleg...?
Ez mondjuk télleg ciki, hogy csak egy pár RCA kimenet van, legalább 2 dukálna, még ha csak 3 hangszórót is akarna az ember hajtatni...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2437 Dátum: 2009.09.14 16:39:30 »
Csak úgy kutyafuttában: Alpine 9870 ugyanezt tudja 24!!! ezerért...  :whistling:

Ha rám hallgatsz, olyan fejegységet veszel, aminek teljes az előlapja, de nem! motorosan, csak úgy mechanikusan. Nagyon sok portól óvja meg a mechanikát a lenyíló előlap mögött rejtve elhelyezett nyílás. A motoros előlap meg bohóckodás... na jó, valójában egy újabb hibaforrás.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2438 Dátum: 2009.09.14 16:43:38 »
Ott van helyette az Alpine CDA-9884R 46-ért, szinte minden szükséges tudással, de még időkorrekció nélkül. Viszont Imprint technológiára fel van készítve. Vesz az ember hozzá - ha igényli - egy PXA-H100 hangprocesszort, meg a mikrofont, és a technika belövi magát a füléhez. Például.  :flowers:

Ja még annyit, hogy Alpine-ból a CDA-sorozatot érdemes állítólag nézegetni, mert azokba vannak a komolyabb cuccok belepakolva, már ami a jó hangzást eredményezi.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2439 Dátum: 2009.09.14 16:44:11 »
Továbbra is azt mondom, hogy ugyanezt a tudást 1 dinben - Alpine-ban - 20-szal kevesebbért kapod meg. Ér annyit a 2 din, de tényleg...?

Cimbora, tényleg nagyra értékelem az igyekezeted, de leírtam többször, hogy 2 DIN-est szeretnék.  :flowers:

Ha felejtős, akkor nézelődöm tovább, ennyi.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2440 Dátum: 2009.09.14 20:05:09 »
:eek: Az igen. Alja alatt a kárpitok alatti részt érted az ülések alatt pl?
1, 2, 3, 4
A teljesség igénye nélkül...  :D Első kettőn látszik, mennyire szedtem szét (komplett műszerfal csere...), második kettőn pedig már részben kész a bitumenes akció. Ebben a fázisban hallatszott igazán az autón, mennyit tompít rajta: előtte úgy használtam pár napot, hogy csak a vezető ülés volt benne, aztán leszigeteltem és összeraktam... kész felüdülés volt utána beindítani.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2441 Dátum: 2009.09.14 20:36:25 »
Gyerekek...
Hát, hogy is mondjam, egyre közelebb vagyok ahhoz a hangzáshoz, amit vágytam... még egy kicsit játszadozok az erősítő potijaival, lecserélek pár kábelt... aztán kiderül hogy megvehetem a JR comp6 komponens szettet meg egy másik ládát... de már közel vagyok a célhoz  :1eye: :innocent:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2442 Dátum: 2009.09.14 22:30:47 »
1, 2, 3, 4
A teljesség igénye nélkül...  :D Első kettőn látszik, mennyire szedtem szét (komplett műszerfal csere...), második kettőn pedig már részben kész a bitumenes akció. Ebben a fázisban hallatszott igazán az autón, mennyit tompít rajta: előtte úgy használtam pár napot, hogy csak a vezető ülés volt benne, aztán leszigeteltem és összeraktam... kész felüdülés volt utána beindítani.

Hűba.... te nem sz.rral gurigázol....  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2443 Dátum: 2009.09.14 22:31:26 »
Gyerekek...
Hát, hogy is mondjam, egyre közelebb vagyok ahhoz a hangzáshoz, amit vágytam... még egy kicsit játszadozok az erősítő potijaival, lecserélek pár kábelt... aztán kiderül hogy megvehetem a JR comp6 komponens szettet meg egy másik ládát... de már közel vagyok a célhoz  :1eye: :innocent:

Soselesssszvégeeee......  :devil:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2444 Dátum: 2009.09.14 22:34:49 »
Asszem én se nyugszom, amíg bé nem szerzek valami komolyabb első szettet, ami jobban bírja a terhelést. Bár igazából kicsit már így is utcazene-ready, szóval inkább a metsző magasakon kéne finomítani...