Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1704825 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2415 Dátum: 2009.09.14 14:07:17 »
Soudabandnak ez jó ár? Pl egy 15 cm-es tekercsre?
Lapát közreműködésével 7500/stück áron jutottam 30cm-es tekercshez. Ha gondolod nekem 1 megmaradt, ennyiért megkaphatod :)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2416 Dátum: 2009.09.14 14:20:45 »
Én amikor karosszériázás után újraszigeteltem az alját a Corollának, Vaterán vettem 10 m2-t, 1 m széles, 10 m-es tekercs. (Vatera kereső "öntapadós bitumenlap") Halkan megjegyezte a srác, egy Twingos vevője eddig 40 m2-t rakott be, mert valami szuper hifit épít be és kell a csillapítás... A felét én is elhasználtam, pedig csak az alját csináltam meg, félig-meddig, ajtók, csomagtér sehol...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2417 Dátum: 2009.09.14 14:22:14 »
 :eek: Az igen. Alja alatt a kárpitok alatti részt érted az ülések alatt pl?
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2418 Dátum: 2009.09.14 14:54:13 »
Sajnos nyíregyen nem sok lehetőség volt erre, így próbáltam az indexfórum best buy-át kiválasztani, de abszolút nem nyultam mellé.
Ja érdekességként, fejről hajtva sok volt a magas szinte bántóan, viszont erősítőről hajtva pont annyi magas van ami kell, ja EQ teljesen 0ra véve loud stb nélkül, gyönyörű hangokat ad, s audio cd-knél még előferdül hogy szépen ábrázolja is a zenét színpadon stb. A legnagyobb poén az volt mikor kolléga kérdezte, hogy halkabbra vettem a mélyládát(erősítő kapacitás hiányában nem ment), mert most pont jó volt a mélyek menynisége(már csak a mélységükön kell segíteni a mélyládával).

Előtte mid volt a kocsiban? Sima gyári cucc?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2419 Dátum: 2009.09.14 14:56:18 »
Nálam is így van most.

Nekem először furcsa volt, mert mindig fent tekergettem előtte a hangerőt, azt idő volt megszokni.

Most meg ha fater gyári fejes E12-esével megyek, akkor azon meg mindig lent keresem a tekerőt... :D

Ettől függetlenül, ha van rá pénz, akkor én a szebb 2 DIN-es fejet javaslom. Bár nekem megszakadna a szívem, ha a BC-t ki kellene szerelni...

Na nekem is pont így van. Annyi a különbség, hogy nekem - dísznek - ott maradt az eredeti fej is, mert az Alpine nem fért volna el felül, ha meg alulra tettem, a fiókot nem lehetett volna nyitni. Így maradt a régi fej. Így legalább első blikkre nem tűnik fel, ha le van szedve az előlap.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2420 Dátum: 2009.09.14 14:57:43 »
Külömbemmeg frászt nehéz lemondani az egységes dizájnról. Ha olyat tesz be az ember, ami igazán jó.

Ez tiszta sor - de mutass egy olyan E12 beépítést, ahol jól néz ki az 1 DIN-es fej felül, a műszerfal tetején... Ne is keress, fölösleges: mind ronda.

Én olyat láttam, ahol kis tárolórekesz volt a fej fölött, vagy alatt.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2421 Dátum: 2009.09.14 14:59:00 »
Sajnos nyíregyen nem sok lehetőség volt erre, így próbáltam az indexfórum best buy-át kiválasztani, de abszolút nem nyultam mellé.
Ja érdekességként, fejről hajtva sok volt a magas szinte bántóan, viszont erősítőről hajtva pont annyi magas van ami kell, ja EQ teljesen 0ra véve loud stb nélkül, gyönyörű hangokat ad, s audio cd-knél még előferdül hogy szépen ábrázolja is a zenét színpadon stb. A legnagyobb poén az volt mikor kolléga kérdezte, hogy halkabbra vettem a mélyládát(erősítő kapacitás hiányában nem ment), mert most pont jó volt a mélyek menynisége(már csak a mélységükön kell segíteni a mélyládával).

Előtte mid volt a kocsiban? Sima gyári cucc?
Pio koax, sal aktív láda ... (ne firtassuk a minőséget)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2422 Dátum: 2009.09.14 15:00:03 »
Ami még erdekes számomra, hogy a liftback-nek a középkonzola más, mint a sedané. A klíma (helye  :cry:) és a fűtés gombja nem egymás fölött van egy kör alakban, hanem kölön oldalon "tégla" formátumban... Nekem ez jobban tetszik. Szerencsére ebből a szebbet kaptam ki... :D

Kleingy megelőzöt...  :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2423 Dátum: 2009.09.14 15:03:04 »
Ez tiszta sor - de mutass egy olyan E12 beépítést, ahol jól néz ki az 1 DIN-es fej felül, a műszerfal tetején... Ne is keress, fölösleges: mind ronda.
Én olyat láttam, ahol kis tárolórekesz volt a fej fölött, vagy alatt.

Az a fajta van nekem is, felette van egy kis tok (3slim cd-tok rázkódásmentesen befér)
kisa
born to ride

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2424 Dátum: 2009.09.14 15:05:37 »
:eek: Az igen. Alja alatt a kárpitok alatti részt érted az ülések alatt pl?

Gyárilag is van valamennyi szigetelés-csillapítás az autókban. A BMW-kben állítólag egész sok. De lefogadom, hogy a Lexusokban sem kevesebb.  ::)

Aki igazán jó hifit akar beépíteni, az mindent kitapétáz, még a plafont is a kárpitok alatt.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2425 Dátum: 2009.09.14 15:06:21 »
Az a fajta van nekem is, felette van egy kis tok (3slim cd-tok rázkódásmentesen befér)

És ronda?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2426 Dátum: 2009.09.14 15:06:50 »
Pio koax, sal aktív láda ... (ne firtassuk a minőséget)

Gyári fejjel?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2427 Dátum: 2009.09.14 15:08:20 »
Az a fajta van nekem is, felette van egy kis tok (3slim cd-tok rázkódásmentesen befér)

És ronda?
:sorcerer:

Lefényképezem már az enyémet, mert szerintem az (nekem) szép :)
A beépítőkeret színe passzol a szellőzők keretéhez, méretpontos, jó anyagminőségű, a fej jól áll benne.


 ::)
kisa
born to ride

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2428 Dátum: 2009.09.14 15:12:17 »
Pio koax, sal aktív láda ... (ne firtassuk a minőséget)

Gyári fejjel?
A gyári pana fejjel(szerintem nagyon jó kis fej, belegondolva hogy 1992ben motoros volt a kazetta mozgatás, RDS-t fullosan ismerte kezelte mindenféle dolby szabványt ösmer, na meg inteligens világítás + kapcsolói voltak, szerintem nagyon jó kis darab, még mindig megvan egyébként) is szólt pár napot, aztán jött a pio 3600, aztán jött a rocki láda, most az ud element 6 majd a közelmultban átkábeleztem az autót(2pár rca hátravezetve, minden hszkábel hátravezetve, hangváltó is hátul :) ) ajtószigeteléssel karöltve s jelenleg egy macaudio szélessávú erősítő hajtja, de mivel 1 kábelt vittem csak hátra tápnak így a jbl gts 180 nem tudja a rocki ládát hajtani, de ma este már más lesz a helyzet ... :) (ez a rövid story)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2429 Dátum: 2009.09.14 15:37:56 »
A gyári pana fejjel(szerintem nagyon jó kis fej, belegondolva hogy 1992ben motoros volt a kazetta mozgatás, RDS-t fullosan ismerte kezelte mindenféle dolby szabványt ösmer, na meg inteligens világítás + kapcsolói voltak, szerintem nagyon jó kis darab, még mindig megvan egyébként) is szólt pár napot, aztán jött a pio 3600, aztán jött a rocki láda, most az ud element 6 majd a közelmultban átkábeleztem az autót(2pár rca hátravezetve, minden hszkábel hátravezetve, hangváltó is hátul :) ) ajtószigeteléssel karöltve s jelenleg egy macaudio szélessávú erősítő hajtja, de mivel 1 kábelt vittem csak hátra tápnak így a jbl gts 180 nem tudja a rocki ládát hajtani, de ma este már más lesz a helyzet ... :) (ez a rövid story)

Hűba. Két erősítő? Csomagok hol utaznak?