Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902093 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9705 Dátum: 2013.02.17 21:53:35 »
Jó dolog az aktív szenes szűrő, de az E11-be drága és az Avéba is az lenne, így kihagyom. Ilyen szempontból az E12-vel rendelkező tulajok igen szerencsések.  :yes:
oldd meg máshogy pityke! én is azt csinálom! micila mester adta a jó tippet!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9706 Dátum: 2013.02.17 21:58:34 »
Ez kifejtened bovebben legyszi?



Nos.A képek alapján nem lesz nehéz rájönni, hogy miről írtam.








« Utoljára szerkesztve: 2013.02.17 22:01:09 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9707 Dátum: 2013.02.17 22:28:40 »
Én pont a múlt héten vettem aktívszenes pormaszkot. A munkavédelmi boltban azt mondták, hogy ez ugyan olyan, mint a sima csak nem jönnek be a szagok sem.
Mennyibe került?
Fery

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9708 Dátum: 2013.02.17 22:46:07 »
Nem is értem ezt a hozzászólásod  :no:
Szerinted emberi érzékekkel tapasztalható az, hogy az aktívszenes nagyobb hatékonysággal szűr? Ez nem kérdés, az aktívszenes jobban szűr, kisebb részecskéket is, és többféle dolgot. Akkor Te azt sem hiszed el, hogy a víz és víz között van különbség? hisz belekortyolva szinte ugyan olyan, de laborban bevizsgálva nagyok lehetnek a különbségek.
Én mindig megveszem az aktívszenest, ezen nem spórolok. Ezekből is lehet már 2600-2800 ft körül kapni.

Így van, nagyon ajánlott az aktívszenes főleg a szennyezett levegőjű nagyvárosokban ilyenkor télen, amikor rengeted CO2 van a levegőben.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9709 Dátum: 2013.02.18 00:02:20 »
Nem is értem ezt a hozzászólásod  :no:
Szerinted emberi érzékekkel tapasztalható az, hogy az aktívszenes nagyobb hatékonysággal szűr? Ez nem kérdés, az aktívszenes jobban szűr, kisebb részecskéket is, és többféle dolgot. Akkor Te azt sem hiszed el, hogy a víz és víz között van különbség? hisz belekortyolva szinte ugyan olyan, de laborban bevizsgálva nagyok lehetnek a különbségek.
Én mindig megveszem az aktívszenest, ezen nem spórolok. Ezekből is lehet már 2600-2800 ft körül kapni.
Epic  ;) Vegyeszmernokkent vegeztem, analitikus szakiranyon, majd a PhD-m anyagtudomanybol szereztem. Mindezt csak azert, hogy amit le fogok irni, azt azert nem a wikipediarol szedem  ;) (es tudom mi a kulonbseg ket vizminta kozott egy analitikus laborban)
Szoval az aktiv szen jelen esetben csak szagot kot meg (szerves es szervetlen vegyuleteket) nem szilard szemcseket, pór neven por  :lol:
Namost az aktiv szen abszorpcioval koti meg az emlitett cuccot, de sajna deszorbeal is (vannak aktivszenes hutoszagtalanitok, amiket tudod hogy lehet ujrahasznositani? kiteszed az erkelyre par napra, hogy a "szagmolekulak" deszorbealodjanak).
Tehat amit abszorbeal, azt kesobb 1-es venti fokozaton szepen be is kuldod az utasterbe egy tisztabb levegoju kornyezetben.
De nem csak ez a baj vele!
Egyreszt marha keves aktiv szen van a szuroben ami hamar telitodik, utana meg nem er semmi.
Masreszt pedig ahhoz, hogy abszorbealjon ido kell. Mennyi idot tolt vajon a levego azzal, hogy athaladjon a redosre hajtott kb 2mm vastag szuron? A masodperc tort reszet. Tortenik annyi ido valami? Nem sok.
Ami a feniteket alatamasztja az az, hogy en erzem az elottem halado dohanyost, a dizel autokat es az alpesi levegot is  :hug:



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9710 Dátum: 2013.02.18 00:03:53 »
Akkor a gázálarcban használva(aktívszén granulátum), annak életmentő szerepében és tényében sem hiszel???
Hiszek. Nem hasznaltam meg, de gondolom joval tobb aktiv szenet tartalmaz masrezst gondolom a kialakitasaval elerik, hogy joval hosszabb legyen a levego tartozkodasi ideje a szuroben mint a pollenszuronel.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9711 Dátum: 2013.02.18 00:22:26 »
Nos.A képek alapján nem lesz nehéz rájönni, hogy miről írtam.
Nem, koszi  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9712 Dátum: 2013.02.18 13:30:12 »
Epic  ;) Vegyeszmernokkent vegeztem, analitikus szakiranyon, majd a PhD-m anyagtudomanybol szereztem. Mindezt csak azert, hogy amit le fogok irni, azt azert nem a wikipediarol szedem  ;) (es tudom mi a kulonbseg ket vizminta kozott egy analitikus laborban)
Szoval az aktiv szen jelen esetben csak szagot kot meg (szerves es szervetlen vegyuleteket) nem szilard szemcseket, pór neven por  :lol:
Namost az aktiv szen abszorpcioval koti meg az emlitett cuccot, de sajna deszorbeal is (vannak aktivszenes hutoszagtalanitok, amiket tudod hogy lehet ujrahasznositani? kiteszed az erkelyre par napra, hogy a "szagmolekulak" deszorbealodjanak).
Tehat amit abszorbeal, azt kesobb 1-es venti fokozaton szepen be is kuldod az utasterbe egy tisztabb levegoju kornyezetben.
De nem csak ez a baj vele!
Egyreszt marha keves aktiv szen van a szuroben ami hamar telitodik, utana meg nem er semmi.
Masreszt pedig ahhoz, hogy abszorbealjon ido kell. Mennyi idot tolt vajon a levego azzal, hogy athaladjon a redosre hajtott kb 2mm vastag szuron? A masodperc tort reszet. Tortenik annyi ido valami? Nem sok.
Ami a feniteket alatamasztja az az, hogy en erzem az elottem halado dohanyost, a dizel autokat es az alpesi levegot is  :hug:


Szal, doki labiscsakl!
 
Az általam alkalmazott szűrőanyag, mesterséges szál elrendezésű (kártolt)poliészter+poliamid keverék. Azért döntöttem ezen anyag mellett, mert nagyon zavar(t) az utastérbe beszívott levegő minősége, valamint az a tény, hogy a szennyezőkkel igen terhelt friss  levegő elfogadható mértékűre szűrését, az egyszem pollenszűrőre bízta a konstruktőr. Az alkalmazott anyagok szál rendezettsége, sűrűsége, és a kialakított "paplan" vastagságával érik el, a mechanikai elő szűrést, az aktív szénnel pedig az ADSZORPCIÓS szűrést. A szálvastagság is befolyásol, de az a szűrőpaplan gyártásakor már adott. A képen látható szűrő alapanyagban az aktív szén tömegaránya 35%, ami kb annyit tesz, hogy az egységnyi felülten 77 g/m2 aktív szén van. Ez, valamint az a tény hogy az alkalmazott palan vastagsága 5 (±1mm) elég telítetté teszi az egységnyi felületett aktív anyaggal. Ezek ellenére a  légáteresztő képessége, 1400 (l/m2/s).  Az aktív szén oldott állapotban (általam nem ismert, talán ioncserélt lágyvíz oldó anyagban) van feloldva és a kártolt paplanra, szórásos technikával kerül felhordásra, majd gőz fűtésű hengersoron átfűzve kerül hő rögzítésre az elemi szál paplanon. Így megnövekszik a szűrési finomság és a kiszűrhető anyagok fajtája. Mivel a szűrőpaplan a jármű légcsatornájának belépő nyílásánál lett elhelyezve, így a szerepe előszűrés. A mechanikai szűrés témában közismert az a tény, hogy ismeretlen összetételű anyag (keverék) szűrésére legalkalmasabban a lépcsőzetesen megvalósuló szűrési mód nyújtja a legjobb hatásfokot. Ezt alkalmaztam én is, a szűrő helyének, anyagának és funkciójának kiválasztásakor. Természetesen ez a szűrő is telítődik, amit ellenáramú folyadékáramoltatással (visszamosatással), jó hatásfokkal tisztítható. A száradásra fordított idő alatt ( na meg a a meleg vizes átmosatással ) a deszorpció is jól megvalósítható, természetesen nem laboratóriumi szinten.
 A deszorpció – tudomásom szerint – az adszorpció inverze, nem pediglen az abszorpcióé, mint írád (sztem csak elírtad!).
” Az adszorpció ellentéte a deszorpció: ennek során az adszorbens felületéről távozik a megkötött anyag.”

Nos a fentiek sommázataként; a probléma kezelésére a leg- hatékonyabb,- költségkímélőbb és –gyorsabb
megoldást kerestem és talán meg is találtam, legalábbis ezen a hétköznapi felhasználói szinten. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.18 13:32:51 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9713 Dátum: 2013.02.18 13:34:04 »
Melyik dílertől veszitek az anyagot, amit a motor hőjével füstölve bejuttatok az utastérbe?
Nekem is kell egy adag, már nem látom melyik char * pointerem hova mutat :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9714 Dátum: 2013.02.18 13:43:33 »
Melyik dílertől veszitek az anyagot, amit a motor hőjével füstölve bejuttatok az utastérbe?
Nekem is kell egy adag, már nem látom melyik char * pointerem hova mutat :D

Amiről írtam, azt sk csináltam még a lőrinci textilben. Amiről Te írsz Don, aztatatat én nem használom.Szűrőpaplant venni, a teksztilkétezer káeftétől érdemes.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9715 Dátum: 2013.02.18 13:48:49 »
Amiről írtam, azt sk csináltam még a lőrinci textilben. Amiről Te írsz Don, aztatatat én nem használom.Szűrőpaplant venni, a teksztilkétezer káeftétől érdemes.
Ja jó, nekem meg fősulin nem sikerült a C++-t ABSZOlVÁLNI :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9716 Dátum: 2013.02.18 14:31:52 »
ADSZORPCIÓS szűrést.
Koszonom az igazitast. Valoban D-vel (anno errol kisebb parazsvita is volt, mert egyesek azert hivjak B-vel mert kvazi a belsejeben kot nem a feluleten... de vegulis feluleten csak belul  :lol: )
Itt egy tudomanyos cikk: klikk ami egy aktivszenes szurobetet alkalmazasarol szol epulet levego tisztiasra es a betet regeneralasarol.
Amugy a cikk nehol eleg slendrian de a 3-ik abra igy is eleg beszedes: 24 ora alatt mennyit csokken a szurobetet hatasfoka (nehol 100-rol 20%-ra)!es ez csak 24 ora alatt!
Azt hiszem ez sokmindent elarul mennyit is er egy 3 honapos  (de akar 3 napos) "aktiv"szenes pollenszuro.
Koltsetek a kulonbozetet joghurtra meg gyumolcsre, azzal tobbet hasznaltok az egeszsegeteknek  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.18 14:35:54 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9717 Dátum: 2013.02.18 15:20:39 »
Koszonom az igazitast. Valoban D-vel (anno errol kisebb parazsvita is volt, mert egyesek azert hivjak B-vel mert kvazi a belsejeben kot nem a feluleten... de vegulis feluleten csak belul  :lol: )
Itt egy tudomanyos cikk: klikk ami egy aktivszenes szurobetet alkalmazasarol szol epulet levego tisztiasra es a betet regeneralasarol.
Amugy a cikk nehol eleg slendrian de a 3-ik abra igy is eleg beszedes: 24 ora alatt mennyit csokken a szurobetet hatasfoka (nehol 100-rol 20%-ra)!es ez csak 24 ora alatt!
Azt hiszem ez sokmindent elarul mennyit is er egy 3 honapos  (de akar 3 napos) "aktiv"szenes pollenszuro.
Koltsetek a kulonbozetet joghurtra meg gyumolcsre, azzal tobbet hasznaltok az egeszsegeteknek  :hug:

Nem olvastam végig, de számomra egy lényeges különbség nyilvánvalóvá vált, mégpedig az, hogy a cikkben a  vizsgálata, az illékony szerves összetevőkre vetett hangsúlyt, míg én (mi) a "a témában képzetlen" bár igényes felhasználó(k) a szilárd de kis részecske nagyságú szennyezők kiszűrésére koncentráltam(-unk). Ami még ezek mellé "beesik" az+.

Segíts ki légy oly szíves, ezek mik, név szerint;" o-xylene, 1-butanol, limonene, undecane"???
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9718 Dátum: 2013.02.18 15:53:45 »
Micila pont ezt akartam elmagyarazni az elso hozzaszolasomban. Az aktivszen nem szilard szemcse szuresere valo. Arra, ahogy Te is irtad, elolevalaszto, szurosorok, elektrosztatikus levalaszto, nedves levalaszto stb valo. Az aktivszen belseje molekulakat hivatott megkotni, reven a porusmerete is abba a tartomanyba (0,2-100nm) esik. Szoval azokba a kis lukakba por nem megy am be. Ez a szopo! Amit Te behekkentettel az sem az aktivszen miatt szur faxan, hanem mert jo nagy a szuro vastagsag es suru szovesu.

o-xylene, 1-butanol, limonene, undecane
Nem ertem mire gondolsz hogy mik? Szerves vegyuletek. Ennel tobbre is van szukseged? Irj privit akkor hogy pontosan mire, mert ez itt OFF  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9719 Dátum: 2013.02.18 16:50:14 »
Amiről írtam, azt sk csináltam még a lőrinci textilben. Amiről Te írsz Don, aztatatat én nem használom.Szűrőpaplant venni, a teksztilkétezer káeftétől érdemes.

Laci!!!

innen melyiket?   most akarok tőlük rendelni egy négyzetmétert,de nemtom melyiket kérjem!!

győrben ez: http://www.textil2000.hu/4.html         http://www.textil2000.hu/adatlap48.html     

 vagy ezek szexárdon: http://fikesz.hu/aktiv-szen/aktivszenes-szuro-paplan-carbotex-220-v-10/

ahogy nézem,olyan 1300-1600ft/m2 az áruk...
nekem elég lenne fél négyzetméter, kb 5-8, de max 10mm vastag bőven elég lenne.

társul valaki esetleg,aki tavaszra aktivabbá akarja tenni a szűrőrendszerét...pollen és egyén mocskok ellen...????
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.18 16:56:21 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки