Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887401 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9690 Dátum: 2013.02.17 10:42:04 »
Hamarosan meg akarok ejteni egy kis tavaszi karbantartàst a Corollàmon.
Egyelöre két kérdésem lenne, az egyik a gyùjtogyertyàkkal, a màsik a pollenszürövel kapcsolatos.

Az ajànlott gyertyàknàl sikerült beazonositanom két DENSO tipust: az egyik hagyomànyos, megfelel a Toyota kodoknak és olcsobb, a màsik pedig iridiumos és dràgàbb, a kodok sem egyeznek... Tudom, màr volt erröl szo, de màr nem talàlom, mi az elönyük az iridiumos gyertyàknak, azon kivül, hogy hosszabb ideig birjàk? Befolyàsolja esetleg a fogyasztàst és egyéb paramétereket, vagy nem? Vannak esetleg hàtrànyai is? (példàul több àramot igényel, stb.)

A pollenszüröknél is van egy dràgàbb vàlasztàs, éspedig az aktiv-szenes filter. Ezzel mi a tapasztalat? Erdemes ilyet venni egy klimàs autoba, vagy jol megteszi a dolgàt a valamivel olcsobb és hagyomànyos is? Mik az elönyök és az esetleges hàtrànyok?

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.

 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9691 Dátum: 2013.02.17 11:55:29 »
Hamarosan meg akarok ejteni egy kis tavaszi karbantartàst a Corollàmon.
Egyelöre két kérdésem lenne, az egyik a gyùjtogyertyàkkal, a màsik a pollenszürövel kapcsolatos.

Az ajànlott gyertyàknàl sikerült beazonositanom két DENSO tipust: az egyik hagyomànyos, megfelel a Toyota kodoknak és olcsobb, a màsik pedig iridiumos és dràgàbb, a kodok sem egyeznek... Tudom, màr volt erröl szo, de màr nem talàlom, mi az elönyük az iridiumos gyertyàknak, azon kivül, hogy hosszabb ideig birjàk? Befolyàsolja esetleg a fogyasztàst és egyéb paramétereket, vagy nem? Vannak esetleg hàtrànyai is? (példàul több àramot igényel, stb.)

A pollenszüröknél is van egy dràgàbb vàlasztàs, éspedig az aktiv-szenes filter. Ezzel mi a tapasztalat? Erdemes ilyet venni egy klimàs autoba, vagy jol megteszi a dolgàt a valamivel olcsobb és hagyomànyos is? Mik az elönyök és az esetleges hàtrànyok?

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.

 

Nos, egy vélemény. Az irídiumos gyújtógyertyák egzakt 3* annyiba kerülnek mint a hagyományos Denso gyújtógyertyák. A különbségből vásárolok +2 garnitúra hagyományos (made in Japan Denso) gyújtógyertyát, és 2 olajcsere ciklusonként frissre cserélem. A pollenszűrő esetében, kihasználom a járművem karosszériája nyújtotta lehetőséget és előszűrőt alkalmazok, ami aktívszenes és mosható. Az alapanyag megvásárolható ~1300-1500 Ft/m2 árszinten, 1m*1m benfoglaló mérettel, így a szükséges méretben 14* tudom cserélni. Szerinted...?  ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9692 Dátum: 2013.02.17 13:17:31 »
egyetértek az előttem szóló úriembörrel!
ne variálj xerintem!
elég a sima denso k16ru(11) gyertya.
meg pollenszűröből is elég a sima,max.használhatsz előszűrést.
azt nemtom,h az aktívszenes textilben meddig marad aktív a szén,de biztos tartós,ha még mosható is!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9693 Dátum: 2013.02.17 13:28:23 »
egyetértek az előttem szóló úriembörrel!
ne variálj xerintem!
elég a sima denso k16ru(11) gyertya.
meg pollenszűröből is elég a sima,max.használhatsz előszűrést.
azt nemtom,h az aktívszenes textilben meddig marad aktív a szén,de biztos tartós,ha még mosható is!
Nem lehet lekérdezni egy GetStatus metódussal?
Amíg True a visszatérési értéke, jó, ha False akkor meg cseréled  ::)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9694 Dátum: 2013.02.17 13:29:34 »
kérdezd má le nekem;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9695 Dátum: 2013.02.17 13:31:04 »
kérdezd má le nekem;)
10 éves analóg technológiák. Pfejjj
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9696 Dátum: 2013.02.17 19:11:55 »
A pollenszüröknél is van egy dràgàbb vàlasztàs, éspedig az aktiv-szenes filter. Ezzel mi a tapasztalat?
Nekem volt aktivszenes es sima is. Ne koltsd a penzt aktiv szenre, teljesen felesleges (igazabol nem is vagom a marketingeseken kivul van-e aki komolyan hisz bennuk :) )


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9697 Dátum: 2013.02.17 19:12:58 »
A pollenszűrő esetében, kihasználom a járművem karosszériája nyújtotta lehetőséget és előszűrőt alkalmazok
Ez kifejtened bovebben legyszi?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9698 Dátum: 2013.02.17 20:37:52 »
Nekem volt aktivszenes es sima is. Ne koltsd a penzt aktiv szenre, teljesen felesleges (igazabol nem is vagom a marketingeseken kivul van-e aki komolyan hisz bennuk :) )
Nem is értem ezt a hozzászólásod  :no:
Szerinted emberi érzékekkel tapasztalható az, hogy az aktívszenes nagyobb hatékonysággal szűr? Ez nem kérdés, az aktívszenes jobban szűr, kisebb részecskéket is, és többféle dolgot. Akkor Te azt sem hiszed el, hogy a víz és víz között van különbség? hisz belekortyolva szinte ugyan olyan, de laborban bevizsgálva nagyok lehetnek a különbségek.
Én mindig megveszem az aktívszenest, ezen nem spórolok. Ezekből is lehet már 2600-2800 ft körül kapni.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9699 Dátum: 2013.02.17 20:51:02 »
Én pont a múlt héten vettem aktívszenes pormaszkot. A munkavédelmi boltban azt mondták, hogy ez ugyan olyan, mint a sima csak nem jönnek be a szagok sem.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9700 Dátum: 2013.02.17 21:24:17 »
Nekem volt aktivszenes es sima is. Ne koltsd a penzt aktiv szenre, teljesen felesleges (igazabol nem is vagom a marketingeseken kivul van-e aki komolyan hisz bennuk :) )
Akkor a gázálarcban használva(aktívszén granulátum), annak életmentő szerepében és tényében sem hiszel???
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9701 Dátum: 2013.02.17 21:28:13 »
Sziasztok,

Valaki meg tudná nekem írni, hogy 130e. km környéki szervízperiódusban mit szoktak cserélni?
(ráncfelvarrott E11-es)

Másik kérdés...
A középső konzolban ahol a ventilátor, a hideg-meleg szabályozó és a levegő irányzék kapcsolója van, lakik két rizs izzó.
Úgy tűnik, hogy az egyik izzó alján lévő kicsi üveggömb benne maradt a foglalatban... Valakivel történt már ilyen?
Lehetőség szerint szeretném valahogy kioperálni. Holnap meg is próbálom, de ha esetleg nem sikerülne, valakinek nincs egy elfekvő panelje megvételre? 
(az autó klímás)

Köszönet előre is a válaszokért.
 :flowers:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9702 Dátum: 2013.02.17 21:46:25 »
Akkor a gázálarcban használva(aktívszén granulátum), annak életmentő szerepében és tényében sem hiszel???
bizony,h van hatása.
próbáltam már a biomaszk aktivszenes szűrő jótékony hatását egy zárt helységben,ahova benyomtak 70ml rendőrségi cs gázt.
nem éreztem semmit,jól szűrt!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9703 Dátum: 2013.02.17 21:50:41 »
Jó dolog az aktív szenes szűrő, de az E11-be drága és az Avéba is az lenne, így kihagyom. Ilyen szempontból az E12-vel rendelkező tulajok igen szerencsések.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9704 Dátum: 2013.02.17 21:52:38 »
Sziasztok,

Valaki meg tudná nekem írni, hogy 130e. km környéki szervízperiódusban mit szoktak cserélni?
(ráncfelvarrott E11-es)

Másik kérdés...
A középső konzolban ahol a ventilátor, a hideg-meleg szabályozó és a levegő irányzék kapcsolója van, lakik két rizs izzó.
Úgy tűnik, hogy az egyik izzó alján lévő kicsi üveggömb benne maradt a foglalatban... Valakivel történt már ilyen?
Lehetőség szerint szeretném valahogy kioperálni. Holnap meg is próbálom, de ha esetleg nem sikerülne, valakinek nincs egy elfekvő panelje megvételre? 
(az autó klímás)

Köszönet előre is a válaszokért.
 :flowers:
120 és 135 ezres szervíz van.
az olajon éswszűrökön kivül még ellenőrzés kell. fék,folyadékok,gyertya,fékbetétek.
nekem is e11 fészlift van,emil freyben ezeket mondták nekem.
bár nem mérvadó,m cseréltetnének azok mindent.
napokban is hallottam,h még mindig használnak agip i-sint 5w30 olajat cseréhez meg gyári(kínai) denso olajszűröt.
ha teheted,csináld sajátkezűleg.
a kis izzó meg nem para,kapd ki a egy kis csipesszel.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки