Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901746 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5505 Dátum: 2010.07.20 20:25:47 »
Én ősszel (2009) cseréltettem első szélvédőt, a gyári Toyota helyére Pilkington ment. Rajta is van körben ilyen fekete kis pöttyökből álló napfényszűrő(?) csík, a két napellenző között a visszapillantó fölött vastagítva a pöttyözés. A szélvédő asszem valami 20.000- volt, szerencsére a gyári keret menthető volt, sérülés nélkül lejött és vissza is ment, úgyhogy erre nem kellett költeni (amúgy 9500 Ft lett volna). A ragasztó, amit használtak hozzá 5000 Ft. Volt még egy 10.000-es önrészem, a többit fizette a biztosító. A munkadíjra nem emlékszem, de cakkon-pakk olyan 40.000 Ft körül van az egész móka.
Egyúttal meg lett csinálva a kis korrózió is az ablak felett a tető találkozásánál.  ;)

Én 2 hete cseréltem szélvédőt. A Pilkingtonos pasi tapló Tatán, azt nem ajánlom. Nord Glas ( a gyári Pilkington volt) került bele, egy fillérembe sem került, Cascos volt.

Egy kicsit torzít utasoldalon, de amilyen szerencsém van kapok majd még kavicsot nyáron :whistling:, aztán Pilkington lesz de az már Győrben lesz berakva :innocent:



Konrád

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5506 Dátum: 2010.07.20 20:36:09 »
de amilyen szerencsém van kapok majd még kavicsot nyáron
Jól van, látom nem csak én járok így :-D Amúgy egy érdekes adalék, megvolt ma a csere, és az előző műhely majdnem annyit (73.000) számlázott az ócska utángyártott vackukért, mint a Toyota a gyári üvegért (80.000) - ez csak az üveg ára persze, munkadíj, ragasztó és egyebek nélkül, így minimális ráfizetéssel (7000) lett újra gyári üvegem (Cascora persze)...

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5507 Dátum: 2010.07.20 20:52:50 »
Nekem is most volt cserelve, szinten kavics miatt. 43 ezer volt es Ricsieknel keszult. A beszereles minosege elsoosztalyu az tuti, vegig ott voltam. Saint Gobain Sekurit a cucc.
Kihasznaltam az alkalmat es ujraszivacsoztam az osszes szelvedo elotti muanyagot kivul belul, alul felul. A gyari szivacsozas egy vicc. Sporoltak kb 300Ft-ot az egesz auton! Most meg se nyikkan, elotte minden 2 honapban zsirozni kellett. Apropo nektek mi lett a tetokarpittal? Nekem elkezdett nyiszogni a csere utan (ugy tunik gyarilag oda volt ragasztva?) Mondjuk kis szivaccsal most mar nekem is jo.

Amugy nekem 4 ev alatt a gyari Pilkington eleg karcos lett ahol a torlolapatok iranyt valtanak. Pedig a lapatok rendszeresen es jo minosegure voltak cserelve. Tajvanon a Corolla Altis taxik (ugyanaz mint nalunk az E12) is hasonlo hibaval szenvednek, csak ott a sok eso miatt beopalosodott...
Nektek nem? Amugy 2008-ban a BMW dobta a Pilkingtont pont a karcosodas miatt. Vagy csak veletlen?
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.20 20:58:30 írta mozso »
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5508 Dátum: 2010.07.20 21:38:18 »
az enyémen a gyári is Pilkington, elöl-hátul legalábbis
oldalt asszem Saint-Gobain Sekurit van
tévedtem: oldalt Splintex van

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5509 Dátum: 2010.07.21 08:27:24 »
Amugy nekem 4 ev alatt a gyari Pilkington eleg karcos lett ahol a torlolapatok iranyt valtanak. Pedig a lapatok rendszeresen es jo minosegure voltak cserelve.
Dettó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5510 Dátum: 2010.07.21 09:57:09 »
Apropo nektek mi lett a tetokarpittal? Nekem elkezdett nyiszogni a csere utan (ugy tunik gyarilag oda volt ragasztva?) Mondjuk kis szivaccsal most mar nekem is jo.
Ahogy említettem, volt egy kis korrodálódás az ablakív mentén, ami miatt sajna egy kicsit beszivárgott a tetőkárpithoz a víz és egy kb 5-10cm-es szakaszon elvált a tetőkárpit a helyéről. Még nem csináltam meg, előbb-utóbb gyógyításra kerül sor. Nyiszogást én nem tapasztaltam.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5511 Dátum: 2010.07.21 16:57:58 »
Ablak nem volt különösen karcos nekem. Nyikorgást se tapasztaltam.

Annyi hogy ugrott a szélvédőcsíkom, annak az árát megkaptam. Ezt nem akarta a Pilkingtonos mondván én a zsebéből lopok :lol:

Annyit tudok, hogy Nord Glas-t nem rakok be mégegyszer...

Érdekes, hogy a gyári leírás szerint új gumi kell stb.

Nekem a régi ment vissza, ennek nem örülök, de nem ázik be, kipróbáltam.

Az nem tetszik, hogy mindenki azt hisz a gyári mérnök hülye stb...
Konrád

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5512 Dátum: 2010.07.21 21:46:00 »
Nekem is kijott egyben a gumi, de nem az hatarozza meg, hogy beazik-e vagy sem. Az csak zajcsillapitasra van, meg hogy elrejtse a szelvedo es a kasztni talalkozasat ahol a szelvedoragaszto van es sohasem nez ki jol (meg gyarinal sem). A gumicsikot azert szoktak cserelni, mert nagyon ritkan jon ki egyben.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5513 Dátum: 2010.07.23 14:09:25 »
Üdv!
Segítségre lenne szükségem.  :helpsmilie:
A műszerfal baloldalán a lámpa magasság állítás és a bal-jobb tükrök kezelő panelon Kiégett az izzó (vagy led)
Hogyan kell cserélni? Milyen fényforrást kell beletenni?
Köszi a válaszokat!
5' - Corolla HB.  1.4 sol

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5514 Dátum: 2010.07.23 14:21:00 »
Tudtommal a tükörnek nincsen háttérvilágítása.

A lámpamagasság állító nem egyszerű annyira. Ki kell nyitni a cigitartó dobozt alatta, majd be kell nyúlni és belülről ki kell nyomni az egész lámpatekerőt magunkfelé.
Ezután le kell róla szedni a kábelkorbácsot, ami patentos. Ezután szét kell feszegetni az alját, ahhoz, hogy a belsejét lefelé ki lehessen húzni. 4 db kis pöcök fogja a belső részét alul, ez rögzíti az egészet a házba. Sajnos nagyon szét kell barmolni az alját ahhoz, hogy szét lehessen szedni. A tekerőnél is fogja egy kis pöcök fönt, azt is ki kell feszíteni ahhoz, hogy kijöjjön a megasságállító "belseje".

Ezután, ha már kint van a házból a belseje, akkor látszik a kis izzó, aminek a lábai be vannak forrasztva a panelba. Ezeket el kell vágni és az új izzót be kell forrasztani.

12 V-os kis izzó kell bele, aminek hosszú (3-4 centis) lába van, lehetőleg ne a legkisebb rizsizzót vedd bele, hanem akkora kell, ami a középkonzolba is van a nyomógombok háttérvilágításánál. (Amit úgy kell rátekerni arra a műanyag szarra.)

A háttérvilágítás színét egy kis gumisapka adja, gyárilag ez zöld és rendszerint rásül az izzóra. Én piros izzót tettem bele, így nem kellett sapka sem, továbbá a háttérfénye is piros lett a tekerőnek, ami nekem jobban tetszik. Ha ragaszkodsz a zöldhöz, akkor vagy zöld kis izzót veszel vagy pedig színtelen izzót veszel és egy kis zöld sapkát húzol rá.

Aki nem rutinos izzócserélő, az jobb, ha nem áll neki, mert ez kíván némi műszaki érzéket és bátorságot is...
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.23 14:27:34 írta B.S. »

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5515 Dátum: 2010.07.23 14:23:40 »
Köszi!
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5516 Dátum: 2010.07.23 15:03:55 »
Már ki is szereltem,már csak be kell szereznem egyet.  Köszi a helpet!
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5517 Dátum: 2010.07.23 16:06:32 »
400ft vettem bele izzót (vettem egy jóval kisebb méretűt is 60ft-ért) Azt monda a srác,hogy azért ilyen drága,mert műszerfal izzó....
5' - Corolla HB.  1.4 sol

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5518 Dátum: 2010.07.23 16:10:50 »
És melyik lett végülis jó bele? Működik frankón?

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5519 Dátum: 2010.07.23 17:15:43 »
Azt monda a srác,hogy azért ilyen drága,mert műszerfal izzó....

Na ja...

40valahány forintért vettem a Lomexbe rizsszem izzót, még a Coriba tehát nem most volt, lehet azóta felment az ára, bár kötve hiszem hogy 10x-esére. :otlet: