Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 602043 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #2955 Dátum: 2016.08.07 18:11:36 »
most néztem át a biztositas.hu oldalon az aktualis ajanlatokat...
2nap mulva nyilatkozni kell,h váltok e szept9 vagy sem...
postánál vagyok 3éve, most is az jött ki legjobbnak...
bosszanto,h 3év alatt 14ezret emelkedett a dijam... balesetet meg nem okoztam...

Várható volt, az indulásnál beetetés utána meg erős díjemelés.  Nem mindig az olcsó a hosszú távon jó döntés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #2956 Dátum: 2016.08.07 18:28:23 »
minden évben kalkuláltam,mindig a posta volt a legjobb,azért maradtam...
idén is maradok...náluk kezdem a 4.évet is...
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.07 18:30:54 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Biztosítás
« Válasz #2957 Dátum: 2016.08.07 20:42:35 »
Írták, hogy már megfordult a csökkenő tendencia. Örüljünk annak, hogy csak tavaly. ;)
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #2958 Dátum: 2016.08.07 20:52:08 »
olcsobbat nem találtam,ugyhogy marad a posta ...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #2959 Dátum: 2016.08.08 00:57:08 »
Én ma kíváncsiságból megnéztem a 1-2-3 évvel ezelőtti biztosítási díjakat, már 3 éve B10-ben vagyok, szóval nincs hova "fejlődni", ennek ellenére a 2 évvel ezelőtti állapothoz képest most 10780 Ft-tal fizetek többet éves szinten - ugyanannál az "A"-kezdőbetűs biztosítónál maradva, mint "hűséges" ügyfél, ugyanarra az autóra, ugyanazon lakcím alatt...  ::)  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #2960 Dátum: 2016.08.08 06:56:14 »
én is b10vagyok már 3éve...most léptem 4.be...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #2961 Dátum: 2016.08.08 12:26:40 »
Én ma kíváncsiságból megnéztem a 1-2-3 évvel ezelőtti biztosítási díjakat, már 3 éve B10-ben vagyok, szóval nincs hova "fejlődni", ennek ellenére a 2 évvel ezelőtti állapothoz képest most 10780 Ft-tal fizetek többet éves szinten - ugyanannál az "A"-kezdőbetűs biztosítónál maradva, mint "hűséges" ügyfél, ugyanarra az autóra, ugyanazon lakcím alatt...  ::)  :whistling:

Cseréld le valamelyiket.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2962 Dátum: 2016.08.08 14:18:57 »
Én ma kíváncsiságból megnéztem a 1-2-3 évvel ezelőtti biztosítási díjakat, már 3 éve B10-ben vagyok, szóval nincs hova "fejlődni", ennek ellenére a 2 évvel ezelőtti állapothoz képest most 10780 Ft-tal fizetek többet éves szinten - ugyanannál az "A"-kezdőbetűs biztosítónál maradva, mint "hűséges" ügyfél, ugyanarra az autóra, ugyanazon lakcím alatt...  ::)  :whistling:
Én még lépkedek feljebb a ranglétrán, ettől függetlenül már Corinál is láttam hogy nem lefelé mennek a díjaim. Az olcsó benzin miatt több a népi cserépedény az utakon, a biztosítóknak nagyobb a rizikójuk.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #2963 Dátum: 2016.08.08 17:42:25 »
Sajnos már nincsen kis vidéki faluban élő nagymamám, mondjuk eszembe se jutna ilyennel trükközni  :innocent:

De ha jól rémlik az alkuszcéges ajánlatoknál is csak a jogsi megszerzésének az évét lehetett megadni, azt hogy milyen kategóriák vannak, és hány ténylegesen levezetett km van a hátad mögött (mondjuk ezt elég nehéz is lenne hitelt érdemlően bizonyítani) az nem nagyon érdekel senkit.  :hmmmm:
Csak az életkor, az irányítószám, és az autó teljesítménye a "fontos".
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2964 Dátum: 2016.08.08 23:27:46 »
Sajnos már nincsen kis vidéki faluban élő nagymamám, mondjuk eszembe se jutna ilyennel trükközni  :innocent:

De ha jól rémlik az alkuszcéges ajánlatoknál is csak a jogsi megszerzésének az évét lehetett megadni, azt hogy milyen kategóriák vannak, és hány ténylegesen levezetett km van a hátad mögött (mondjuk ezt elég nehéz is lenne hitelt érdemlően bizonyítani) az nem nagyon érdekel senkit.  :hmmmm:
Csak az életkor, az irányítószám, és az autó teljesítménye a "fontos".
Nem lehetetlen: ismerősöm anno megvette élete első saját autóját, addig a családi zsigulival járt. Ő is A0-ban kezdett, pedig évek óta sofőr volt Borsod Volánnál. Igazolható levezetett km-ekkel. Nem hatott meg senkit, bár én lehet bepróbálkoztam volna egy személyes ügyfélszolgálattal
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Biztosítás
« Válasz #2965 Dátum: 2016.10.05 09:50:40 »
Üzembentartóival lehet.
Az Ave vásárláskor, a régi kocsimat családban tovább adtam, öcsémnek. Mindketten tulajok vagyunk a mai napig (örököltük, s az üzembentartóként én voltam beírva, mivel akkor öcsém még kiskorú is volt)... és így is meg kellett a hivatalos, 4 pld-os nyomtatványt tölteni és a biztosítóknak bemutatni. Ő azzal kötötte az új biztosítást, én pedig arra kaptam meg a B-igazolást.
Érdekesség, az önkormányzatok viszont "önállóak", azok "mindent tudnak". S a régi után év végéig tied marad a teljesítményadó. :)

Na b+...

A Terézvárosi vagyonkezelő írogat nekem, már vagy a 4. postai értesítőt kapom tőlük. Mivel a posta kevesebbet van nyitva, mint amennyit melózok, így nem vettem át egyet sem. Megint jött egy értesítő már felhívtam őket, két ügyintézőjük van:
- parkolásos
- kerékbilincses
Nah, leesett a 2Ft-os, hogy minden bizonnyal öcsém hagyja szét a Skodát...  :wacko:
Mondom a telefonos hoz-visz-tesz-nek, hogy tippem szerint mi a rendszám, erre nyomatja a rizsát:
- 2. értesítés után olyan mintha átvettem volna és mindent tudnék
- felszólítás után jön a végrehajtás...
- kivonatja a kocsit a forgalomból .., etc, stb.
Elregéltem neki, hogy 4. pld-os hivatalos papíron átadtam az üzemben tartást, de tulajdonosként továbbra is mindketten be vagyunk jegyezve... Akkor küldjem el nekik a másolatot, mondja.
Mire  én:
1. mikor, ha az ő szarjukat nincs időm átvenni? (posta 8-16-ig, én meg 8-16:30-ig melóban, előtte-utána iskola-óvoda)
2. mivel át sem vettem semmit, így csak "önszorgalomból" hívogatom és tudom amit tudok.
Ők "BM adatbázisból" dolgoznak (a polgármesteri hivatalok adócsoportja nem ??!?!?)
Poén, öcsém persze csak tőlem fogja megtudni, mert eddig neki nem írtak semmit...

Lényeg XXI. század, őket nem érdekli semmi, ők behajtják ami jár, pótdíjjal, bárkitől... ha nem megy ők bizony kivonatják a kocsit a forgalomból.

Tiszta dögöljön meg a szomszéd tehene, vagy valaki és bárki - szemlélet, mert valaki parkolt a 8 m2 aszfaltjukon fizetés nélkül... még nekem kell bizonyítanom az ártatlanságom... a vétkes nem is tud arról, hogy vétkezett (csak tőlem, aztán most szaladgálhat)

Komolyan mondom rossz felé forog a föld, elkeserítő ahogy a dolgok folynak :(
Arról nem beszélve, hogy szvsz a parkolódíj sok esetben "levegőadó" (talán parkolóházak, mélygarázsok, épített parkolók kivételével), mert olyanért szednek pénzt, ami amúgy is ott volt...

Bocs, a litániáért kiszaladt... de legalább a vérnyomásom már lejjebb ment. :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #2966 Dátum: 2016.10.05 10:08:17 »
Mivel a posta kevesebbet van nyitva, mint amennyit melózok, így nem vettem át egyet sem.
...
1. mikor, ha az ő szarjukat nincs időm átvenni? (posta 8-16-ig, én meg 8-16:30-ig melóban, előtte-utána iskola-óvoda)

Sajnos ez így nem mentség... A legtöbb posta este 20:00-ig nyitva van, szombaton is legalább 12:00-ig, kérheted (a postát), hogy egy olyan postán vehesd át, amit nyitva találsz. Kérheted egy postafiókra is, amit 0-24-ben elérsz (igaz párszáz forintba kerül havonta).
Az ajánlottakat, tértivevényeseket stb. nem csak Te veheted át, hanem bárki más is, aki ugyanazon a lakcímen tartózkodik (állandó vagy akár ideiglenes lakcím kártyája ugyanoda szól mint a tiéd). Sőt, ha egy meghatalmazást írsz alá két tanúval bárkinek, akkor a posta annak is oda adja helyetted, és a meghatalmazást elteszi. Lehet állandó meghatalmazást is adni, ha tartósan akarsz ilyet, és nem csak egy szem levél átvételére - ilyenkor a Posta egy igazolványt ad a meghatalmazottnak a flottabb ügyintézéshez.
Saját érdekedben ha ez mind neccesen kivitelezhető, kivehetsz egy nap szabadságot vagy elkéredzkedsz a főnöktől egy órára stb.

« Utoljára szerkesztve: 2016.10.05 10:13:22 írta robi (Robi) »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Biztosítás
« Válasz #2967 Dátum: 2016.10.05 12:20:32 »
... A legtöbb posta este 20:00-ig nyitva van, szombaton is legalább 12:00-ig...
... saját érdekedben ...

Békés megyében legfeljebb a békéscsabai I-es porta van nyitva este 8-ig (lehet az is csak adóbevallások idején)
Csorváson élek, 4800 lélekszámú város(ka), posta 8-16-ig is csak heti 3x, amúgy még rövidebb, de pl.: OTP is 8:45-11:30-ig hétfőnként van 17:00-ig, hogy ne érje szó a ház elejét.

Nem is saját érdekem, öcsémé... :P

Amúgy igazad van, csak.... isten igazából megint én fussak-szopjak egy olyan dolog miatt, amiben nemhogy vétkes nem vagyok, de közöm is kevés.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #2968 Dátum: 2016.10.05 12:32:46 »
Hát akkor érdemes tiszta vizet önteni a pohárba, Öcséd vegye nevére az autót tokkal/vonóval és akkor minden rendben lesz.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Biztosítás
« Válasz #2969 Dátum: 2016.10.05 13:08:28 »
Hát akkor érdemes tiszta vizet önteni a pohárba, Öcséd vegye nevére az autót tokkal/vonóval és akkor minden rendben lesz.

Tehát:
Az autót örököltük, mindketten.
Forgalmiban tulajdonosként én voltam beírva, alul megjegyzésben volt társtulajdonként volt öcsém beírva. Akkor még kiskorú volt (akinek vagyonát a GYÁMosok mint anyatigris...)
Aztán most májusban megírtuk a hivatalos 4 példányost... Amiben benne van, hogy:
- régi tulaj: mindkettőnk,
- új tulaj: mindkettőnk,
- régi üzembentartó: én,
- új üzembentartó: ő.

Bejelentette kormányablakba, fizetett illetéket... (van ettől tisztább víz?) Hogy új forgalmit kapott-é azt nem tudom.
Tehát az info bekerült mindenhova, biztosító tudomásul vette, önkormányzatok boldogan teljesítmény-adóztatnak, stb.... úgy néz ki csak a VI. kerületi parkolás nem találja a gazdát.

Ui.: tegnap lett 3x-os apuka. Gratuláltam neki, aztán bejelentettem, hogy 5 nap extraszabija alatt intézze már el.  (Hisz ő parkolt jegy nélkül) :)

« Utoljára szerkesztve: 2016.10.05 13:18:34 írta Deka »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS