Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 603932 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Biztosítás
« Válasz #2940 Dátum: 2016.04.11 19:08:53 »
Látom rendesen megküzdesz a "rendszerrel", de nem vagy egyedül az ilyen és hasonló eseményekkel.  :no:

Fery

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2941 Dátum: 2016.04.11 20:36:07 »
Látom rendesen megküzdesz a "rendszerrel", de nem vagy egyedül az ilyen és hasonló eseményekkel.  :no:
Jah, annyira nem görcsölök rá, van mèg nekem az ELMŰvel is jogi csatám. Végigviszem.

Tapatalkkal küldve az én PadFone 2 eszközömről

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Biztosítás
« Válasz #2942 Dátum: 2016.04.12 13:34:21 »
Jah, annyira nem görcsölök rá, van mèg nekem az ELMŰvel is jogi csatám. Végigviszem.

Tapatalkkal küldve az én PadFone 2 eszközömről
Volt rá alkalom amikor kizökkentettek a normális beszéd modorból ELMŰ ügyfélszolgálatnál, azóta nem! Rettentő nehezek tudnak lenni - néha!  ::)
Nagy a bürokrácia útvesztője és iszonyat sok időt, energiát felemészt, mindkét oldalon.
Egyszer kell rendbe tenni ezeket a dolgokat, utána nyugalom van.
Fery

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2943 Dátum: 2016.04.12 13:51:22 »
Volt rá alkalom amikor kizökkentettek a normális beszéd modorból ELMŰ ügyfélszolgálatnál, azóta nem! Rettentő nehezek tudnak lenni - néha!  ::)
Nagy a bürokrácia útvesztője és iszonyat sok időt, energiát felemészt, mindkét oldalon.
Egyszer kell rendbe tenni ezeket a dolgokat, utána nyugalom van.
Én valahol tudom mi történik. Az ilyen hibákat az informatika rendszernek kéne kidobnia. Ezek olyan feladatok, amiket egy főiskolás féléves beadandónak kap meg. Amikor viszont bejön egy megrendelés, valamelyik fejes mérnöknél bekattan az "életem projektje" relé, elkezd beleadni mindent, aztán bedől az egész projekt, mert Béláim túltoltuk. Az Overengeenering kifejezéssel én sem főiskolán, sem nagy multinál nem találkoztam, csak egy külön tanulmányban. :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Biztosítás
« Válasz #2944 Dátum: 2016.05.13 20:50:58 »
Ma volt egy MKB-Waberer-MKB ingázásom, szerencsére jó idő van, semmi kedvem nem volt kocsiban ülni, úgyhogy Busz (HÉV)-Metró-Villamos a Dózsa György út és Szabadkikötő között.
Megpróbálom összefoglalni a történést end user szemszögből:
Történt egy gyönyörű Március 20.-ai napon, hogy beleülhettem életem első ócskavasába, egy szürke E11-be. Teltek múltak az évek, a második biztosítást alkuszon keresztül kötöttem, mivel elég jó árai voltak, 600Ft spórolás miatt nem váltottam biztosítót. Ez volt egészen tavalyi évig, ahol vagy már jelentős volt az árkülönbözet, vagy csak magyarkodni akartam és örülni 500Ft-nak, amit úgyis a kocsmában ittam el, de váltottam, 03.20.-ai fordulónappal MKB-ra, szintén alkuszon keresztül.
Majd Április 28.-án, viszonylag hirtelen felindulásból beütött a l'amore ócskavas, lett egy új vonal, párhuzamos üzemeltetés A0-ban, pár nappal később a Corolla átkerült anyám nevére, MKB-t lemondtam, megkaptam vissza a pénzem, illetve a bónusz besorolási nyilatkozatot is.
Valójában a következő történt: az MKB kötött velem egy szerződést 03.20-tól, azt próbálta felvinni a központi nyilvántartásba, ami visszajött, az előző biztosítással való ütközés miatt. Lemondásnál, ugyanezen okok miatt nem tudták felvinni  a bónuszomat sem.
És ezt bárki felé találjátok ki hogy ki jelezte! Dobpergés ... SENKI!!! :D
Jelen pillanatban az lesz, hogy MKB kitörli a biztosításomat, köt egy újat 2015.03.21-gyel, felmondja és már át is vezetheti a bónuszt, így a Waberer csinálhat új számítást stb.
Ez egy hetes procedúra lesz.
Csak hogy legyen egy anya is ezen a csavaron, van az alkuszon keresztül egy új biztosításom 2016.04.28-tól a Posta biztosítónál, amit le kéne mondani, mert maradok a Waberernél. Ezt az alkusz addig nem tudja megtenni, amíg a Waberertől nem kaptam meg a befizetési igazolást. Ennek is lesz átfutása, tehát nagy valószínűséggel 04.29-től nem lesz érvényes kötelező a Lancián (vagyis lesz, de nem) :D
Megkérdeztem az MKB ügyintézőt, hogy definiálja nekem a fordulónap fogalmát. Azt válaszolta, hogy a dolog nem egyértelmű, mert egyes biztosítók X nap éjfélig, mások X+1 nap 0 órától számolják és ezt a központi rendszerben még nem sikerült kezelni az elmúlt 3 év alatt. Sok hasonló ügyük van.
Remélem van, aki talált értékelhető információkat írásomban :)
Na megyek, mert lejárt a UPC hűség is :D
Úgy tűnik, hasonló ügyem lesz nekem is az MKB-val. Most küldött az új biztosító egy levelet, hogy az MKB nem töröltette a rendszerből az előzőt (Yaris). Pedig faxon is és emailben is időben fel lett mondva. Ráadásul most még Pünkösd is lesz, az idő csak telik anélkül, hogy bármi is történhetne...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9523
Re:Biztosítás
« Válasz #2945 Dátum: 2016.05.14 12:43:21 »
Jártam már én is így...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #2946 Dátum: 2016.05.14 14:43:25 »
Még egy dolgot érdemes lehet figyelni, nézni:
Én az Allianznál vagyok autó, nagymotor 50-es smkp. Kiakadtam mert az utobbinál többet fizettem mint a nagymotornál. És a netrisk is csak egy kicsit hozott jobbat. Felmentem az Allianz oldalára és van egy e-kötés opció. Be is mentem megkérdezni, hogy van és most a harmadán ugyanott kötöttem (robogot "eladtam" a feleségemnek, aztán most visszavásároltam,  ;)) , így újra köthettem.
Majd az autónál is csinálni kell valami hasonlót az év végén, mert az is túl sokk 14 eFt-al B10-nél  :D :D :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Biztosítás
« Válasz #2947 Dátum: 2016.05.14 20:50:14 »
Jártam már én is így...
Közben megtaláltam az MKB levelét - értesítő a megszűnt biztosításról. Könnyen lehet, hogy itt is csak arról van szó, hogy egy nap átfedés van, de hát basszus, oldják már meg ezt a kérdést, nem olyan bonyolult. Vagy ha nincs egy nap átfedés, akkor tényleg az történt, hogy Mancika a sok körömcsiszolás közepette elfelejtette beírni egy másik táblázatba is a mi biztosításunk megszűntét...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Biztosítás
« Válasz #2948 Dátum: 2016.05.28 11:07:15 »
Szerintetek van-e (és ha igen mi) egy egyszerű - a vétkes fél elismerte hibáját, bejelentés azonnal megtörtént, a javítás könnyű, alkatrész van hozzá - ügynek határideje, amíg a kárrendezés megtörténik, és a biztosító elszámolást küld a vétkes félnek? Nekem egyszer volt ilyenem, akkor szűk két hónap volt az átfutás. Ismerősi körben meg van valaki, akinek tavaly októberben volt egy ilyen parkolói autómeghúzásos ügye, és azóta se bú, se bá. Ez testvérek közt is már 7 hónapja volt.
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.28 11:12:14 írta music »
music     

Duke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Biztosítás
« Válasz #2949 Dátum: 2016.07.20 16:19:55 »
Sziasztok! Régi autóm a nevemen maradt mikor megvettem a Corollát, így bónusz nélküli biztosítást kötöttem, most jön az évforduló, és szeretném a bónuszomat a régi kocsiról áthozni.
Úgy gondoltam, hogy egyik szülőm lenne az üzembentartó, a kocsit ők használják vidéken.
Mi ennek a menete? Van vmi nyomtatvány meghatalmazás, amivel elmennek az okmányirodába, és új forgalmit kiállíttatnak, kötnek egy KGFBt az Ő nevükre? Én meg kérek igazolást a bónusz pontjaimról a régi kocsi biztosítójától, és azzal megyek az újhoz?

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Biztosítás
« Válasz #2950 Dátum: 2016.07.20 17:04:14 »
Sziasztok! Régi autóm a nevemen maradt mikor megvettem a Corollát, így bónusz nélküli biztosítást kötöttem, most jön az évforduló, és szeretném a bónuszomat a régi kocsiról áthozni.
Úgy gondoltam, hogy egyik szülőm lenne az üzembentartó, a kocsit ők használják vidéken.
Mi ennek a menete? Van vmi nyomtatvány meghatalmazás, amivel elmennek az okmányirodába, és új forgalmit kiállíttatnak, kötnek egy KGFBt az Ő nevükre? Én meg kérek igazolást a bónusz pontjaimról a régi kocsi biztosítójától, és azzal megyek az újhoz?
Szia!

Ha jól értelmezem..., ha a szülők lesznek az üzembentartók, akkor az Ő bónusz fokozatukat kell érvényesíteni, mivel ők fognak kgfb-t kötni!  :whistling:
Ha a te korábbi autódról szeretnéd továbbvinni a mostanira a bónuszodat, akkor teheted meg, ha a mostani autód vétele és az előző eladása között nem telt el 1 év és TE leszel a kgfb szerződő(tulajdonosként)! Ilyenkor a forgalmi marad a te neveden tulajdonosként!
SZVSZ.  de majd a többiek kijavítanak/megerősítenek... :innocent:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Duke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Biztosítás
« Válasz #2951 Dátum: 2016.07.20 21:48:00 »
Ha jól értelmezem..., ha a szülők lesznek az üzembentartók, akkor az Ő bónusz fokozatukat kell érvényesíteni, mivel ők fognak kgfb-t kötni!
Igen, ami most nekik nulla.
B07 van nekem, és ezt szeretném érvényesíteni az újon anélkül, hogy eladnám a régit.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Biztosítás
« Válasz #2952 Dátum: 2016.07.20 22:03:44 »
Igen, ami most nekik nulla.
B07 van nekem, és ezt szeretném érvényesíteni az újon anélkül, hogy eladnám a régit.

Amíg nem adod el a régi autódat addig - szerintem- nem fogod tudni átvinni a bónuszodat  a "következő" autóra! :otlet: :no:

Hívj fel egy biztosítót, hogy tájékoztassanak! :innocent:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Biztosítás
« Válasz #2953 Dátum: 2016.07.20 23:54:40 »
Amíg nem adod el a régi autódat addig - szerintem- nem fogod tudni átvinni a bónuszodat  a "következő" autóra! :otlet: :no:

Hívj fel egy biztosítót, hogy tájékoztassanak! :innocent:

Üzembentartóival lehet.
Az Ave vásárláskor, a régi kocsimat családban tovább adtam, öcsémnek. Mindketten tulajok vagyunk a mai napig (örököltük, s az üzembentartóként én voltam beírva, mivel akkor öcsém még kiskorú is volt)... és így is meg kellett a hivatalos, 4 pld-os nyomtatványt tölteni és a biztosítóknak bemutatni. Ő azzal kötötte az új biztosítást, én pedig arra kaptam meg a B-igazolást.
Érdekesség, az önkormányzatok viszont "önállóak", azok "mindent tudnak". S a régi után év végéig tied marad a teljesítményadó. :)
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.21 00:07:14 írta Deka »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #2954 Dátum: 2016.08.07 17:57:16 »
most néztem át a biztositas.hu oldalon az aktualis ajanlatokat...
2nap mulva nyilatkozni kell,h váltok e szept9 vagy sem...
postánál vagyok 3éve, most is az jött ki legjobbnak...
bosszanto,h 3év alatt 14ezret emelkedett a dijam... balesetet meg nem okoztam...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки