Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 601997 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Biztosítás
« Válasz #660 Dátum: 2008.09.12 06:40:40 »
a segítségeteket szeretném kérni. az történt, hogy tegnap este egy részeg alak széttört 4 parkoló autót, közéjük hajtott, közte az enyém is. kint volt rendőrség, stb. felvett jegyzőkönyvet, stb. nekem mi a teendőm, elmenni toyota szervízbe, hogy helyrehozzák, és aztán? a biztosítóval az anyagiakat elintézik, vagy ilyenkor nekem kell fizetni, és majd várhatom a pénzt? vagy ennek az egésznek mi a menete? :2guns:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Biztosítás
« Válasz #661 Dátum: 2008.09.12 08:54:49 »
a segítségeteket szeretném kérni. az történt, hogy tegnap este egy részeg alak széttört 4 parkoló autót, közéjük hajtott, közte az enyém is. kint volt rendőrség, stb. felvett jegyzőkönyvet, stb. nekem mi a teendőm, elmenni toyota szervízbe, hogy helyrehozzák, és aztán? a biztosítóval az anyagiakat elintézik, vagy ilyenkor nekem kell fizetni, és majd várhatom a pénzt? vagy ennek az egésznek mi a menete? :2guns:
Ha van cascod, akkor a legegyszerűbb annak a terhére, és majd utólag rendezik. Ha nincs, akkor bonyolultabb, mert ha jól tudom, a biztosító kárfelmérőjének is kell látnia, nem elég a rendőrség, utána meg lehet csináltatni, mindenképpen számlára. Ha csak karosszéria tört, nem muszáj a drága márkaszervizbe menni, de feltétlenül olyan helyen kell javíttatni, amit a biztosító elfogad. Pénzt jó esetben jövő tavasszal-nyáron fogsz belőle látni, de az is lehet, hogy csak 2-3 év múlva...
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Biztosítás
« Válasz #662 Dátum: 2008.09.12 09:01:50 »
a segítségeteket szeretném kérni. az történt, hogy tegnap este egy részeg alak széttört 4 parkoló autót, közéjük hajtott, közte az enyém is. kint volt rendőrség, stb. felvett jegyzőkönyvet, stb. nekem mi a teendőm, elmenni toyota szervízbe, hogy helyrehozzák, és aztán? a biztosítóval az anyagiakat elintézik, vagy ilyenkor nekem kell fizetni, és majd várhatom a pénzt? vagy ennek az egésznek mi a menete? :2guns:

Ha volt biztosítása a fa**nak, akkor egyszerűbb a dolog, ha nem volt, akkor bonyolultabb. A kötelezőre csak a rendörségi jegyzőkönyv után fizet a biztosító, tehát ha kell a gép, akkor megteheted, hogy Casco-ra megcsináltatod, és utána a biztosítók lerendezik egymás között, vagy kifizeded zsebből, és majd fizetnek, vagy megvárod a jegyzőkönyvet, és úgy mész a jegyzőkönyvvel a szervízbe. -
-mindenesetre érdeklődd meg a szervízben, hogy náluk, és most hogy megy, mert szerencsére nekem 7 éve volt hasonló - akkor Cascora megcsináltattam, aztán amikor a rendörség kész let a jegyzőkönyvvel, elmentem mindkét biztosítóhoz, hogy egyik kifizese a kötelező, meg a casco önrész közti különbséget, meg a másik boxolja le a másikkal a neki visszajárót, meg adja vissza a cascobonuszom.

-részvétem a történtek miatt, lesz még néhány bosszantó élményed emiatt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Biztosítás
« Válasz #663 Dátum: 2008.09.12 09:35:23 »
részvétem. :sweatdrop:
szornyu :hammer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Biztosítás
« Válasz #664 Dátum: 2008.09.12 09:56:12 »
vagy ennek az egésznek mi a menete? :2guns:



Az én káresetemnél KÖBE-s volt az okozó fél (semmi jóval nem kecsegtettek).
Beszéltem a kárfelmérővel, a márkaszervízhez hívtam, körbefotózta, felvette a jegyzőkönyvet....

Márkaszervíz vállalta, hogy elvégzik a javításokat, majd behajtják a pénzt a biztosítótól, 3napig nélkülöznöm kellett az autót, de minden símán ment! 
Próbálj meg valami hasonlót!  :1eye:
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Biztosítás
« Válasz #665 Dátum: 2008.09.12 10:01:42 »
Nálam is így ment. Sárga-kék papírral bementem a Reálszisztémához, felvették a kérelmet, pár nap múlva kárszakértő felvette a jegyzőkönyvet, Reál megcsinálta és ők hajtották be szintén a lóvét. Nekem egy forintomba se került, csak pár nap autónélküliségbe. :)
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Biztosítás
« Válasz #666 Dátum: 2008.09.12 10:18:47 »
Nálam is így ment. Sárga-kék papírral bementem a Reálszisztémához, felvették a kérelmet, pár nap múlva kárszakértő felvette a jegyzőkönyvet, Reál megcsinálta és ők hajtották be szintén a lóvét. Nekem egy forintomba se került, csak pár nap autónélküliségbe. :)

Alapesetben ez van, de részeg összetörte a parkolókat, rendőrség helyszinel, itt nincs bejelentő, hanem lesz 1000 év mulva jegyzőkönyv.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Biztosítás
« Válasz #667 Dátum: 2008.09.12 10:25:30 »
Elképesztő, hogy ez így megy. Nagyon sajnálom!  :no:
De mindenesetre gondolom addig nem szabad megcsináltatni a kocsit, amíg 220 ezren meg nem tekintették és vettek fel jegyzőkönyvet a kárról. Vagy ennyi elég már?
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Biztosítás
« Válasz #668 Dátum: 2008.10.31 11:43:34 »
Érdekes. A netrisken kiszámoltam a jövő évi kötelezőt. Az jött ki, hogyha maradok a mostaninál, akkor kb. 2000 Ft-tal csökken a díj, aminél 5 jobb ajánlat van. Még 1500 Ft-tal jobb a Posta ajánlata; ennél 250 Ft-tal jobb, ha a mostani biztosítóval újrakötöm, - ehhez képest kaptam tőlük egy levelet, hogy a jövő évi díjam ennyire, tehát az újrakötős összegre változik, akkor most kell újrakötni, vagy nem? -; további 2000 Ft-ot jelentene a Genertelhez váltás, de ennyi pénzt nekem nem ér meg az állandóan a fejem felett lebegő bárd; a tagdíjat is figyelembe véve gyakorlatilag ugyanennyi a KÖBE díja; de ennél 4500 Ft-tal  is van olcsóbb ajánlat, csakhogy az egy új társaságé (Wabard), és újhoz elvből nem váltok.

Azaz vagy váltok a KÖBÉhez, - amit 2000 Ft miatt nem fogok megtenni - vagy maradok az Unionnál, a kérdés inkább az, hogy most kinek higgyek, a Netrisknek, vagy a biztosítónak?
Mert könnyen el tudom képzelni, hogy elvben a Netrisknek van igaza, de közben a biztosítónál rájöttek, hogy nem éri meg a régi ügyfeleket az újhoz képesti felárral "marasztalni", mert a nagyja úgyis felmondja és náluk újraköti a szerződést, de így akkor már többe kerül ennek az adminisztrálása, ezért inkább a régi ügyfeleknek is megadják az elvileg csak újaknak járó kedvezményt.
music     

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Biztosítás
« Válasz #669 Dátum: 2008.10.31 12:01:24 »
Én tegnap este próbáltam nézegetni, mennyi lesz a jövő évi, még csak '08-as adatok voltak. Tavaly viszont év végén felmondtam majd újra kötöttem ugyanannál a biztosítónál, és valami 2500 Ft-tal lett olcsóbb... hm... Aztán küldtek köszönő levelet, hogy mennyire örülnek a hűségemnek!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Biztosítás
« Válasz #670 Dátum: 2008.10.31 12:10:33 »
Gyorsan megnéztem a netrisken: ha újra kötöm a jelenleginél, akkor kapok extra kármentességi kedvezményt, így az éves díjam 7734 Ft lesz!
 :clap: :clap: :clap:
... de jó lenne ...
(Bocsánat: a kedvezményt a genertelnél kapnám (47,5 %), így ott 30237 lenne az éves.)
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.31 12:15:49 írta MFerenc »

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Biztosítás
« Válasz #671 Dátum: 2008.10.31 12:14:32 »
Én is néztem nekem is 2000 ft-vel elnne más biztosítónál olcsóbb. :D Sajna Aegon de összeségében 10000-el kevesebb egy évre.
Úgy döntöttem em leszek hűséges. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Biztosítás
« Válasz #672 Dátum: 2008.10.31 12:20:38 »
Én Aegonnál vagyok, de ott van nyugdíjpénztártól kezdve mindenem, szerintem nem egy rossz nevű biztosító, korrektek is, mindent gyorsan intéztek eddig. Kárt még nem okoztam, engem se ért, hál' Istennek, így ezt a részét nem ismerem.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #673 Dátum: 2008.10.31 13:05:13 »
Én maradok a Generelnél, a Dai meg megy a youngtimer-hobby regiszterbe, ha minden igaz, ott lesz rendes díjcsökkenés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Biztosítás
« Válasz #674 Dátum: 2008.10.31 13:10:54 »
Uniqa immár 6 éve.  :-* Évi/negyedévi 600 forintért én se megyek máshova. Ráadásul havonta utalással olcsóbb.  :shifty: