Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 603919 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #630 Dátum: 2008.04.10 19:26:34 »
Idézetet írta: "u_istvan"

Nem ezért függesztik fel õket, mert sok a panasz, az alapján nem is lehetne. Nincs meg a törvényben elõírt minimális mennyiségû lóvé, ami a biztonságos mûködést garantálja. Ennek a mértékét meg nem kitalálják, hanem törvényi elõírások vannak rá. Ha a kinnlévõségeiket nézzük, akkor abban tuti piacvezetõk, különösen ha a kinnlévõséget az állomány díjhoz viszonyítjuk. Persze ezt õk vitatják, meg mindent perre visznek, de ez csak idõhúzás. A PSZÁF-nak már régen a sarkára kellett volna állnia.


Aha, értem, nekem eddig nem volt problémám velük, meg volt egy-két ismerõs aki szintén kapcsolatba került és nem volt gond, pedig barátom nagyon tartott, mert márkaszervizbe csináltatta meg az (amúgy már nem garis) autóját, de ott is fizettek...

Idézet
Juszt Laci mûsora szerintem nagyon gáz, ettõl függetlenül.


Én szeretem :roll:  gyakorlatilag az egyetlen ilyen jellegû mûsör, az meg nem olyan nagy baj hogy kapnak egy kis publicitást a link cégek, történetek...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10715
Biztosítás
« Válasz #631 Dátum: 2008.04.10 19:49:02 »
Idézetet írta: "ferke"
skacok a súlyadót (vagy az azt leváltó adót) ugye már rég be kellett volna fizetni ?


Ahogy music is írta, március 15.-ig. Bár nekem 2 csekket is küldtek, azzal, hogy 2 részletben is be lehet fizetni. De a márc 15. ekkor is él, a másikat pedig majd szeptember 15.-ig kell, ha jól olvastam.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Biztosítás
« Válasz #632 Dátum: 2008.04.10 21:04:12 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "ferke"
skacok a súlyadót (vagy az azt leváltó adót) ugye már rég be kellett volna fizetni ?


Ahogy music is írta, március 15.-ig. Bár nekem 2 csekket is küldtek, azzal, hogy 2 részletben is be lehet fizetni. De a márc 15. ekkor is él, a másikat pedig majd szeptember 15.-ig kell, ha jól olvastam.


oh ye  :nagymosoly: köszi a válaszokat, holnap bemegyek a hivatalba rendettenni  :pofa:
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Biztosítás
« Válasz #633 Dátum: 2008.04.10 23:28:57 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Ahogy music is írta, március 15.-ig. Bár nekem 2 csekket is küldtek, azzal, hogy 2 részletben is be lehet fizetni. De a márc 15. ekkor is él, a másikat pedig majd szeptember 15.-ig kell, ha jól olvastam.

Természetesen én is erre gondoltam: az elsõ felét kellett március 15-ig (ami a gyakorlatban 19-ig meg lett hosszabbítva) befizetni.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #634 Dátum: 2008.04.11 13:17:45 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "ferke"
skacok a súlyadót (vagy az azt leváltó adót) ugye már rég be kellett volna fizetni ?


Ahogy music is írta, március 15.-ig. Bár nekem 2 csekket is küldtek, azzal, hogy 2 részletben is be lehet fizetni. De a márc 15. ekkor is él, a másikat pedig majd szeptember 15.-ig kell, ha jól olvastam.


Jól írtad, a második részlet szeptember 15.-ig kell befizetni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #635 Dátum: 2008.04.11 14:35:03 »
http://index.hu/gazdasag/magyar/mavabe080411/

Na azért csak nem olyan hófehér a MÁV. Vagy legalábbis most elég súlyos vádak hangzanak el már hivatalosan is.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #636 Dátum: 2008.04.11 14:41:34 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézet
Juszt Laci mûsora szerintem nagyon gáz, ettõl függetlenül.

Én szeretem :roll:  gyakorlatilag az egyetlen ilyen jellegû mûsör, az meg nem olyan nagy baj hogy kapnak egy kis publicitást a link cégek, történetek...
Igen, az nem lenne baj ha a link cégek kapnának az arcukra, csak sok esetben Juszt Laci mint magyar robinhúd akar tündökölni, a tényeket elferdítve és figyelmen kívül hagyva. Ebben a mûsorban is frappánsan lezárta az ügyet, hogy van 3 Mrd, a felügyelet 1 Mrd-t akar, úgyhogy nincs is itt ügy. Azt már elengedte a füle mellett, hogy az az 1 Mrd pluszban kellene. Népszerû dolog egy látszólag olcsó dolgot adó valakit megvédeni a gonosz vérszívó hatóságoktól.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #637 Dátum: 2008.04.11 21:48:56 »
Idézetet írta: "u_istvan"
http://index.hu/gazdasag/magyar/mavabe080411/

Na azért csak nem olyan hófehér a MÁV. Vagy legalábbis most elég súlyos vádak hangzanak el már hivatalosan is.


Kíváncsi leszek mi lesz :hmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #638 Dátum: 2008.04.25 17:13:33 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Biztosítás
« Válasz #639 Dátum: 2008.04.25 20:05:56 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Egy kis olvasnivaló a bonus-malus rendszerrõl

Több esetben nem értem a törvény állítólagos szigora miatti felháborodást. Például, amikor valakinek a vidéken élõ nagymamája nevén van az autó, és a nagymama halála után át akarják vinni a bónuszt. Már bocsánat, de nem azé vót a nagymama nevén, hogy minél kevesebbet kelljen fizetni... akkor meg miért reklamálunk, ha a törvény a bónusz átvitelét nem engedi meg?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Biztosítás
« Válasz #640 Dátum: 2008.04.25 20:45:11 »
Viszont dicséret illeti az Allianzot. Ott volt biztosítva a WagonR. Amennyit fizettek érte, (plusz sikerült a roncsot is jól eladni), abból lehetett venni egy másik ugyanilyet - pár hónappal fiatalabbat, de még megkíméltebbet - és még az átírás is kijött belõle. Az összes veszteség annyi, hogy az év hátralevõ részére is kell még fizetni a cascot.
music     

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Biztosítás
« Válasz #641 Dátum: 2008.04.25 22:21:13 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Egy kis olvasnivaló a bonus-malus rendszerrõl

Több esetben nem értem a törvény állítólagos szigora miatti felháborodást. Például, amikor valakinek a vidéken élõ nagymamája nevén van az autó, és a nagymama halála után át akarják vinni a bónuszt. Már bocsánat, de nem azé vót a nagymama nevén, hogy minél kevesebbet kelljen fizetni... akkor meg miért reklamálunk, ha a törvény a bónusz átvitelét nem engedi meg?


Ez van ha ostoba emberek ki akarják játszani a szabályokat. NEm ismerik a lehetõségeket aztán meg fel vannak háborodva. Hozzáteszem élelmesebb haverjaim ezt úgy csinálták, hogy önmagukat jelentették be a nagyihoz. És akkor annak halála után megmaradt a bónusz.....

De érdekes volt az is amikor egy bankban volt felháborodva az ürge mert nem kapott hitelt. Ugyanis minimál bérre volt bejelentve. Ott hepciáskodott, hogy õ mennyit keres. Ennyi meg annyi 100 ezret. Hiába mondta neki a hölgy, hogy ami nem hivatalos kereset azzal õ nem tud mit kezdeni. Nem jutott el az agyáig.

Vagy a multkor volt még érdekes a RTL klubbon. Egy taxisofõr sírt mert alacsony a nyugdíja. Õ is minimálbérre volt bejelentve egész életében. De õt tartsa el az állam nyugdíjasként átlag szinvonalon mert õ mennyit dolgozott.

Hát ez van. Ügyeskedni is tudni kell. Aki meg nem ért hozzá az ne csinálja.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Biztosítás
« Válasz #642 Dátum: 2008.05.02 18:38:15 »
Ha már biztosítás, engedjétek meg, hogy megosszam tegnapi frenetikus élményem...

Fõútvonalról balra kanyarodásnál nem kaptam meg az elsõbbséget egy 17 éves kis p*cs-tõl így az autóm bal hátulját ripityomra törte. A helyzet egyértelmû volt, a srác is beismerte a vétkességét, de kiderült, hogy nincs biztosítás az autón (amivel egyébként éppen akkor mentek a MÉH telepre). No sebaj mondtam, várjuk meg a rendõröket. Ki is jöttek, el is kezdték az eljárást, de közben a központ bemondta, hogy a rendszerben mégis él az autón biztosítás, mert azt az elsõ negyedévre befizették. Igen ám, de tegnap már május 1. volt, így fogalmam sincs, hogy a biztosítója (csak hogy még viccesebb legyen a helyzet a MÁV) hajlandó lesz-e fizetni. Természetesen jobban jártam volna ha simán nincs biztosítás az autóján, mert a MABISZ fizetett volna. Így viszont nagyon remélem, hogy nem maradok hoppon, mert tényleg csúnyán elintézte az autómat.

Csak hogy teljes legyen a sztori:
-a vétkes autóján nem volt lökhárító, ezért is lett olyan csúnya a sérülés
-nem fogott a féke
-nem volt zöldkártyája
-nem volt átiratva az autó, mert az adás-vételit már korábban elvette tõle a rendõrség, mert nem intézte el idõben
-két golyónyom is volt a szélvédõn (vszeg emiatt sem látott ki az autóból)

A rendõrségi igazolás megvan, ezzel kell bemennem a MÁV-hoz, de nem tudom fog-e fizetni, vagy arra hivatkozik, hogy mégsem volt rajta biztosítás, mert addigra már lejárt a türelmi idõ.

Szerintetek mire számíthatok?

Köszi a válaszokat

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #643 Dátum: 2008.05.02 19:15:38 »
Idézetet írta: "Gyenega"
Ha már biztosítás, engedjétek meg, hogy megosszam tegnapi frenetikus élményem...

Fõútvonalról balra kanyarodásnál nem kaptam meg az elsõbbséget egy 17 éves kis p*cs-tõl így az autóm bal hátulját ripityomra törte. A helyzet egyértelmû volt, a srác is beismerte a vétkességét, de kiderült, hogy nincs biztosítás az autón (amivel egyébként éppen akkor mentek a MÉH telepre). No sebaj mondtam, várjuk meg a rendõröket. Ki is jöttek, el is kezdték az eljárást, de közben a központ bemondta, hogy a rendszerben mégis él az autón biztosítás, mert azt az elsõ negyedévre befizették. Igen ám, de tegnap már május 1. volt, így fogalmam sincs, hogy a biztosítója (csak hogy még viccesebb legyen a helyzet a MÁV) hajlandó lesz-e fizetni. Természetesen jobban jártam volna ha simán nincs biztosítás az autóján, mert a MABISZ fizetett volna. Így viszont nagyon remélem, hogy nem maradok hoppon, mert tényleg csúnyán elintézte az autómat.

Csak hogy teljes legyen a sztori:
-a vétkes autóján nem volt lökhárító, ezért is lett olyan csúnya a sérülés
-nem fogott a féke
-nem volt zöldkártyája
-nem volt átiratva az autó, mert az adás-vételit már korábban elvette tõle a rendõrség, mert nem intézte el idõben
-két golyónyom is volt a szélvédõn (vszeg emiatt sem látott ki az autóból)

A rendõrségi igazolás megvan, ezzel kell bemennem a MÁV-hoz, de nem tudom fog-e fizetni, vagy arra hivatkozik, hogy mégsem volt rajta biztosítás, mert addigra már lejárt a türelmi idõ.

Szerintetek mire számíthatok?

Köszi a válaszokat


Elõször is fogad részvétemet.

Ha díjfizetés elmulasztása miatt szûnik meg a kötelezõ biztosítás, akkor a biztosító a lejárati dátumtól még 30 napig kockázatban áll, vagyis az elsõ negyedév lejárta után április 30-ig kockázatban állt.  Ez azt jelenti, hogy május 01.-én már nem volt érvényes biztosítása az okozónak, vagyis szvsz. a MÁV nem fog fizetni egy kanyi vasat sem. Úgy vélem a MABISZ fog helytállni. De az nem mostanában lesz. Feltételezem, ha igazolást kaptál, akkor szabálysértési eljárás lesz az ügybõl. Ott kell majd ragaszkodnod, ha meghallgatnak, hogy foglalják jegyzõkönyvbe, hogy nem volt az okozó által vezetett jármûvön érvényes GFB. A szabálysértési határozat jogerõre emelkedését követõen lehet menni a MABISZ irányába.

Mindenesetre kérjél a saját biztosítódtól egy szívességi kárfelmérést, nehogy aztán az legyen, hogy rátörtél...  :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Biztosítás
« Válasz #644 Dátum: 2008.05.02 19:36:43 »
Köszi a választ, a bibi csak az, hogy a rendõrségi nyilvántartás szerint mégis volt biztosítása május 1-én is (naná, mivel senki sem törölte a nyilvántartásból), így a jegyzõkönyvbe is vszeg ezt vették fel. Ilyen formán mégis a Máv köteles fizetni.
Tudom, hogy kapásból azt fogják mondani, hogy jog szerint nem volt biztosítva és menjek a MABISZ-hoz, de a MABISZ miért fizetne, ha a rendõrségi jegyzõköynv szerint volt biztosítása a károkozónak.

Kellemetlen, remélem nem fognak ide-oda küldözgetni...