Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 603918 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Biztosítás
« Válasz #600 Dátum: 2008.01.24 16:14:21 »
Csekket és igazolást még én sem kaptam és a folyószámláról se vonták le a díjat. Ráadásul az Avéhoz csak egy elrontott szerzõdési papír van, amin még nincs rajta a rendszám és rossz a alvázszám.
A Corollára szerencsére még 31-ig megvan a biléta, de az is lejár jövõhéten.
Elvileg a rendõrnek nem kötelezõ elnézõnek lennie, úgyhogy 20.000 pénzbe kerülhet egy sima igazoltatás is  :elkeseredett:  :kormom:
Lehet, hogy kérni kéne egy zöldkártyát átmenetileg?  :hmm:  :hmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Biztosítás
« Válasz #601 Dátum: 2008.01.24 21:04:23 »
Én meg nem váltottam, maradtam MÁV-nál. Kaptam csekket idõben, már tavaly befizettem!  :nagymosoly:  :nyelv:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Biztosítás
« Válasz #602 Dátum: 2008.01.24 22:04:35 »
Nem úszom meg az ügyfélszolgálatot. Ma megjött a csekk, csakhogy A0-val számolva. Nem fogok 62e forintot fizetni 35e helyett, mikor kapom a különbözetet vissza, tán jövõre...? (merthogy egyösszegû befizetést választottam)

Ma azt mondták a hírekben, hogy a rendõrök két variációt akceptálnak:
vagy mutogatod a bizonylatot a befizetett/számláról levont összegrõl,
vagy kérsz a biztosítótól - nem a netrisktõl!! - egy halasztó hatályú igazolást, miszerint az õ hibájuk miatt nem fizethetted eddig be a pénzt. De ehhez el kell menni hozzájuk. :!:
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Biztosítás
« Válasz #603 Dátum: 2008.01.25 10:42:03 »
Idézetet írta: "music"
Nem úszom meg az ügyfélszolgálatot. Ma megjött a csekk, csakhogy A0-val számolva. Nem fogok 62e forintot fizetni 35e helyett, mikor kapom a különbözetet vissza, tán jövõre...? (merthogy egyösszegû befizetést választottam)

Ma azt mondták a hírekben, hogy a rendõrök két variációt akceptálnak:
vagy mutogatod a csekkszelvényt,
vagy kérsz a biztosítótól - nem a netrisktõl!! - egy halasztó hatályú igazolást, miszerint az õ hibájuk miatt nem fizethetted eddig be a pénzt. De ehhez el kell menni hozzájuk. :!:


Nekem csak egy megoldás van: zöld kártya a biztosítótól, illetve a halasztó hatályú igazolás. Én ugyanis csekkel nem állok sorba, elualom neten keresztül a bankszámláról. Arról meg van hónap végén egy számlakivonat a banktól, vagy az akkor kinyomtatott papír. Azt nem hiszem, hogy elfogadnák.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Biztosítás
« Válasz #604 Dátum: 2008.01.25 11:02:06 »
Ma felhívtam a biztosítót, azt mondták, hogy amint megjön a kártörténeti igazolás, visszaadják a túlfizetést. Mivel már voltam velük szerzõdve, tapasztaltam, hogy tényleg szokásuk visszafizetni, ami vissza jár, ezért megelõlegezem nekik néhány napra/hétre e különbözetet.
music     

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Biztosítás
« Válasz #605 Dátum: 2008.01.25 11:42:43 »
most nézve titeket, megérte, h nem váltottam, annyi hivatalos helyre kell szaladgálnom, h megért kb egy 5öst asszem egy évre, h nyugi van :kacsint:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10715
Biztosítás
« Válasz #606 Dátum: 2008.01.25 11:50:35 »
Jövõre lehet már én se fogok váltani, újrakötve mindenesetre 1 év alatt majd 22e Ft-t takarítok meg, ami azért már szép összeg.  :kacsint:

Pofátlan dolog a biztosítótól, hogy bonust ugorva kb 700 Ft-tal lett volna csak kevesebb a negyedéves díj, így hálálják meg a hûséges ügyfeleket?  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Biztosítás
« Válasz #607 Dátum: 2008.01.25 12:49:16 »
Én is hívtam a biztosítós csókát, hogy kéne valami igazoló papír, mert így necces. Azt mondta, hogy küld egyet vagy kitölt egy zöldkártyát  :pofa: Ráadásul a Corolla kötelezõjét még nem is láttam, mert ott volt egy kis csavarás a bónusszal  :szemez:
Ráadásul addig a számláról sem nagyon merek költeni, mert egyszerre fognak leemelni 1 Cascot meg egy féléves kötelezõt a Corollára, plusz egy másfél havi Cascot és szintén egy félévnyi kötelezõt az Avéra  :kormom:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Biztosítás
« Válasz #608 Dátum: 2008.01.25 13:29:36 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Jövõre lehet már én se fogok váltani, újrakötve mindenesetre 1 év alatt majd 22e Ft-t takarítok meg, ami azért már szép összeg.  :kacsint:

Pofátlan dolog a biztosítótól, hogy bonust ugorva kb 700 Ft-tal lett volna csak kevesebb a negyedéves díj, így hálálják meg a hûséges ügyfeleket?  :hmm:

Jövõre remélem lesz idõm evvel is foglalkozni, akkor váltok, mert ez pofátlanság szerintem is
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10715
Biztosítás
« Válasz #609 Dátum: 2008.01.25 17:21:59 »
Ma elmentem a biztosító hozzám legközelebb esõ kirendeltségére (miután a postás ma sem hozta amire annyira vártam), és ott helyben befizettem a negyedéves díjat. Kaptam róla bizonylatot, egyebek mellett rajta van a rendszám, és hogy mettõl meddig érvényes. Pecséttel, mindennel.

Mellé jött egy zöldkártya, ez ápr1-ig érvényes.

Ennyi papírral már csak nem köt belém a rendõr, ha netán igazoltatnak...  :hmm:

Azt is kérdeztem, hogy mit csináljak ha netán 1-2 hét múlva mégis megjön a sárga csekk. Azt mondták, hogy tépjem szét nyugodtan.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Biztosítás
« Válasz #610 Dátum: 2008.01.26 14:40:11 »
Idézetet írta: "schillerasz"
most nézve titeket, megérte, h nem váltottam, annyi hivatalos helyre kell szaladgálnom, h megért kb egy 5öst asszem egy évre, h nyugi van :kacsint:

Jövõre már én se fogok váltani, csak mivel tavaly vettem a kocsit, és nem tudtam azt a biztosítót választani, amelyiket kinéztem, így most kézenfekvõ volt, hogy váltsak.
Anno a Corollával is itt kötöttem ki, szóval nem hiszem, hogy innen is el fogok menni. :kacsint:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Biztosítás
« Válasz #611 Dátum: 2008.01.28 09:07:47 »
Az Allianz biztosító február 29-ig ad halasztást új ügyfeleinek arra, hogy a kötelezõ gépjármû felelõsségbiztosítás (kgfb) elsõ részletét befizessék - tájékoztatta a biztosító az MTI-t. A probléma abból adódik, hogy a kgfb-rõl szóló kormányrendelet szerint a biztosító kockázatvállalása megszûnik, ha az ügyfél az esedékességtõl számított 30 napon belül nem fizeti be a díjat. Miután az esedékesség január 1. volt (mindig a következõ biztosítási idõszak elsõ napja), nemfizetés miatt január 30-án megszûnik a szerzõdés. Az év végi kgfb kampány miatt több biztosító nem tudta idõben kiküldeni új ügyfeleinek - múlt év november-decemberben mintegy 700 ezren váltottak biztosítót - a csekket, illetve számlát. Eddig az Aegon jelezte, hogy március 20-ig ad fizetési halasztást, míg az Allianz február 29-ig tolta ki a fizetési határidõt, megjegyezve, hogy a csekkek még januárban megérkeznek mindenkihez.

A biztosító kockázatvállalása tehát rendben van a halasztással, de miképpen igazolja az autó tulajdonosa (üzembentartója) egy közúti ellenõrzéskor, hogy van kgfb-je. Az Allianz azt javasolja, hogy tartsák maguknál a biztosítási ajánlatukat, bár azon nem szerepel a halasztás. Viszont a rendõrök - akár az igazoltatás helyszínén is - ellenõrizni tudják a központi nyilvántartásból, hogy az adott kocsinak van-e érvényes biztosítása. Ezt az adatbázist az Allianz naponta frissíti, tehát aki halasztást kapott, annak élõként szerepel a biztosítása a rendszerben.

Az autósok ne lepõdjenek meg, ha az elsõ díjértesítõn nem a bónusz fokozatuknak megfelelõ lesz a díjuk. Ennek oka, hogy az új biztosító még nem kapta meg a régitõl a bónusz-málusz (kártörténeti) igazolást, addig pedig kötelezõ a biztosítottat az alap (A0) osztályba besorolni. (A kártörténeti igazolások pedig azért késnek, mivel most elõször december utolsó napjáig kell vizsgálni minden autóst, korábban az év közepén zárult a megfigyelési idõszak.) A kártörténeti igazolás megérkezését követõen a biztosító a szerzõdõ bonus-malus besorolását és díját az igazolás tartalmának megfelelõen - 2008. január 1-jére visszamenõleg - módosítja. A többletdíjat pedig - az ügyfél kérésének megfelelõen - visszautalja, vagy beszámítja a késõbbi díjba.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Biztosítás
« Válasz #612 Dátum: 2008.01.28 13:26:29 »
Ma reggel vettem át 1-1 igazolást a közelezõ érvényességérõl mindkét autóra, plusz ún. zöldkártyákat is kaptam. Ez utóbbiak már nem kártyák mint régen, hanem egy A4-es lap  :szemforgat:
Ja, és még egyik autóra sem fizettem semmit erre az évre, mivel se csekk nem jött, se a számláról nem emelték le  :elkeseredett:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Biztosítás
« Válasz #613 Dátum: 2008.02.07 20:31:45 »
Mondjuk ahogy elnézem Egonos kocsival érdemes találkozni ha már úgy alakul.
most kaptam febr 1.-ével keltezett papírt miszerint káresemény miatt kifizetés történt a kontómra dec 10-én.

Novemberben 2 levelet is küdtem a biztosítónak hogy az ügyemben ügészségi eljárás folyik.
A biztosító 50-50%-os megosztást döntött.Ezek ellenére.

Kérdeztem hogy mi alapján döntöttek így?Hát a hibásan kitöltött kárbejelntõ és a rendörök álltal készített szabálysértés alapján.
Megkérdeztem ha nincs a szabálysértés fizettek volna.A válasz egyértelmûen nem.

Ja a rendörségen még most lesz idézés valamikr a jövõ héten.Bár holnap is megyek és számonkérem a dolgot hogy itt nem érvényes-e a közig törvény. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Biztosítás
« Válasz #614 Dátum: 2008.02.25 12:34:36 »
Idézetet írta: "music"
Ma felhívtam a biztosítót, azt mondták, hogy amint megjön a kártörténeti igazolás, visszaadják a túlfizetést. Mivel már voltam velük szerzõdve, tapasztaltam, hogy tényleg szokásuk visszafizetni, ami vissza jár, ezért megelõlegezem nekik néhány napra/hétre e különbözetet.

Egy hete jött a levél az új, immár pontos díjjal, és ma visszakaptam az összeget hiánytalanul. :10:
music