Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 603926 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Biztosítás
« Válasz #615 Dátum: 2008.03.03 09:14:08 »
Bekopizok valamit:

Teljesen valószínûtlen eset történt nemrégiben Pasaréten. Egy középkorú férfi épp elhagyni készülvén a parkolót, meghúzta a szomszédos Audi oldalát, és minthogy annak nem volt ott a gazdája, egy szélvédõre helyezett levélben kért elnézést az ügyetlenségéért, egyszersmind reményét kifejezve az ügy békés és gyors rendezésére. Így is történt. A vétkes férfi és a vétlen férfi (utóbbi mellesleg az Autóklub fõtitkára) egy barátságos irodában intézte el az elintéznivalókat nagyjából tíz perc alatt, majd a végén szívélyesen elbúcsúztak egymástól. Most hétfõn érkezett meg a biztosító levele, hogy nem áll módjában kifizetni a kárt, tudniillik nem tartja életszerûnek a történteket.

és akkor tartsuk be a törvényeket?!?
music     

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #616 Dátum: 2008.03.03 10:52:44 »
Idézetet írta: "music"


...és akkor tartsuk be a törvényeket?!?


Nekem mondta ismerõs, hogy gyakorlatilag a legkisebb koccanáshoz is érdemes rendõrt hívni, mert szívózhat a biztosító...

Amúgy tavaly mikor belétolattak az álló autómban, hasonló volt, bementem a kitöltött sárga-kékkel, mondták hogy jó, de ez semmit se ér :shock:  elõbb beszélnek az emberrel aki belémtolatott, külön kiküldtek neki egy hasonló, csak fehér színû balesetbejelentõt, (amit aztán újra együtt kitöltöttem vele, még szerencse hogy egy helyen laktunk, mert lehet belekötnek volna abba is ha nem stimmel valami), aztán talán 2héttel késõbb mondta ember hogy még1x valaki felhívta a biztosítótól, hogy tényleg úgy volt e ahogy volt :sunyi:  és keresztkérdéseket tett fel... :szemforgat:  

Mondjuk valahol megértem ezt is a sok biztosítócsalás miatt, csak hát tipikus hogy aki csinálja sose fogják meg, az ártatlan Gipsz Jakab meg jól megszívja...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Biztosítás
« Válasz #617 Dátum: 2008.03.18 11:20:28 »
Néhány kérdés. Most döntötte el a biztosító, hogy valóban totálkárra veszik a WagonR-t, casco alapján, hiszen nem volt másik résztvevõ a balesetben.
Melyik a helyes számítás:
becsült forgalmi érték (ép autóra a baleset napjára vonatkoztatva) - 10% önrész - roncsérték; avagy
becsült forgalmi érték - roncsérték - 10% önrész?

Ha nagyon durva számokat hoznak ki akár a forgalmi értékre, akár a roncsértékre, akár a kettõre együtt, érdemes-e megtámadni (értsd: a végére megéri-e az egész eljárás, amibe került, vagy jobb hagyni), mire hivatkozva, és az mennyivel késlelteti a várható kifizetés idejét?
music     

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Biztosítás
« Válasz #618 Dátum: 2008.03.21 15:09:56 »
Idézetet írta: "music"
Néhány kérdés. Most döntötte el a biztosító, hogy valóban totálkárra veszik a WagonR-t, casco alapján, hiszen nem volt másik résztvevõ a balesetben.
Melyik a helyes számítás:
becsült forgalmi érték (ép autóra a baleset napjára vonatkoztatva) - 10% önrész - roncsérték; avagy
becsült forgalmi érték - roncsérték - 10% önrész?

Ha nagyon durva számokat hoznak ki akár a forgalmi értékre, akár a roncsértékre, akár a kettõre együtt, érdemes-e megtámadni (értsd: a végére megéri-e az egész eljárás, amibe került, vagy jobb hagyni), mire hivatkozva, és az mennyivel késlelteti a várható kifizetés idejét?


Szerintem az 1. verzio lesz.

A forgalmi ertek kiszamitasanak modjat az altalanos szerzodesi feltetelekben megtalalod. A Union-nal es az Allianz-nal pl eurotax katalogus alapjan az eladasi ar szamit (kevesebb, mint a veteli), ami komoly bukta lesz, fel kell keszulni ra. Nemtom ezt hogy lehet megtamadni, ha az altalad alairt szerzodesben ez le van irva. Persze ha meg ennel is kevesebbet akarnak adni, akkor nincs mirol beszelni. Aztan lejon meg ebbol az onresz. Total bukta az egesz. :szemforgat:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Biztosítás
« Válasz #619 Dátum: 2008.04.05 08:34:14 »
Szorul a hurok a MÁV biztosító nyaka körül...
music     

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #620 Dátum: 2008.04.07 20:16:17 »
Igen, nagyon böki a szemét valaki(k)nek...

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #621 Dátum: 2008.04.09 10:01:19 »
Idézetet írta: "Peti"
Igen, nagyon böki a szemét valaki(k)nek...
Ja, leginkább egy csomó károsultnak és javítónak, aki fut a pénze után.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #622 Dátum: 2008.04.09 10:38:20 »
Mikor 10bõl6autós átment hozzájuk, valóban így volt.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #623 Dátum: 2008.04.09 16:35:21 »
Idézetet írta: "Peti"
Mikor 10bõl6autós átment hozzájuk, valóban így volt.
??? Ezt most nem értem.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Biztosítás
« Válasz #624 Dátum: 2008.04.09 16:49:48 »
A többi biztosítót nézve 10-bõl 6 autós átment a MÁV-hoz biztosítást kötni, mert az a legolcsóbb.
Ezért jó, hogy idegroncs a többi biztosító, hogy elvesztette egy halom emberét, így most keresztbe kell valahogy tenni a MÁV-nak.
Ráadásul a MÁV híres volt mindig is arról, hogy nem fizet. Így emberünk hiába vitte szakszervizbe pl a kocsiját megcsináltatni biztosítóra,
a MÁV beintett nekik, hogy õ bizony nem fizet ezért meg azért.
Asszem ezt akarta mondani.  :szemez:
         

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #625 Dátum: 2008.04.09 19:33:34 »
Idézetet írta: "kleingy"
A többi biztosítót nézve 10-bõl 6 autós átment a MÁV-hoz biztosítást kötni, mert az a legolcsóbb.
Ezért jó, hogy idegroncs a többi biztosító, hogy elvesztette egy halom emberét, így most keresztbe kell valahogy tenni a MÁV-nak.
Ráadásul a MÁV híres volt mindig is arról, hogy nem fizet. Így emberünk hiába vitte szakszervizbe pl a kocsiját megcsináltatni biztosítóra,
a MÁV beintett nekik, hogy õ bizony nem fizet ezért meg azért.
Asszem ezt akarta mondani.  :szemez:


Köszönöm a kiegészítést :szemez:  konkrétan a 10bõl6nál arra gondoltam hogy pikk-pakk rengeteg ügyfelük, ezáltal hihetelen mennyiségû munkájuk lett, amúgy szívózás nemcsak a mávnál fordul elõ, anno tényleg volt egy rétestészta korszak, mikor húzták a kifizetéseket, (sztem a 10/6miatt :wink: ) amúgy most hétfõn volt a TV Ügyvédjébe egy elég érdekes riport a máv körül zajló keresztbetevésekrõl, aminek az volt a záróakkordja, hogy a sok urban legend ellenére nem érkezett több panasz a mávra mint akármelyik másik biztosítóra... Ez azért érdekes :hmm:

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #626 Dátum: 2008.04.10 11:34:00 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "kleingy"
A többi biztosítót nézve 10-bõl 6 autós átment a MÁV-hoz biztosítást kötni, mert az a legolcsóbb.
Ezért jó, hogy idegroncs a többi biztosító, hogy elvesztette egy halom emberét, így most keresztbe kell valahogy tenni a MÁV-nak.
Ráadásul a MÁV híres volt mindig is arról, hogy nem fizet. Így emberünk hiába vitte szakszervizbe pl a kocsiját megcsináltatni biztosítóra,
a MÁV beintett nekik, hogy õ bizony nem fizet ezért meg azért.
Asszem ezt akarta mondani.  :szemez:
Köszönöm a kiegészítést :szemez:  konkrétan a 10bõl6nál arra gondoltam hogy pikk-pakk rengeteg ügyfelük, ezáltal hihetelen mennyiségû munkájuk lett, amúgy szívózás nemcsak a mávnál fordul elõ, anno tényleg volt egy rétestészta korszak, mikor húzták a kifizetéseket, (sztem a 10/6miatt :wink: ) amúgy most hétfõn volt a TV Ügyvédjébe egy elég érdekes riport a máv körül zajló keresztbetevésekrõl, aminek az volt a záróakkordja, hogy a sok urban legend ellenére nem érkezett több panasz a mávra mint akármelyik másik biztosítóra... Ez azért érdekes :hmm:
A 10/6 elvándorlás kicsit erõs. Azért még nem õk a piacvezetõk.
Nem ezért függesztik fel õket, mert sok a panasz, az alapján nem is lehetne. Nincs meg a törvényben elõírt minimális mennyiségû lóvé, ami a biztonságos mûködést garantálja. Ennek a mértékét meg nem kitalálják, hanem törvényi elõírások vannak rá. Ha a kinnlévõségeiket nézzük, akkor abban tuti piacvezetõk, különösen ha a kinnlévõséget az állomány díjhoz viszonyítjuk. Persze ezt õk vitatják, meg mindent perre visznek, de ez csak idõhúzás. A PSZÁF-nak már régen a sarkára kellett volna állnia.

Juszt Laci mûsora szerintem nagyon gáz, ettõl függetlenül. Populista szólamok és mindent a saját elképzelései alapján minõsít. Volt olyan eset, amikor a saját ügyvédje tette helyre hogy ez azért túlzás, mert nem így mûködnek a dolgok.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Biztosítás
« Válasz #627 Dátum: 2008.04.10 11:45:47 »
skacok a súlyadót (vagy az azt leváltó adót) ugye már rég be kellett volna fizetni ?
tavaly aug-ban vettem a kocsit, aztán semmi papírt nem kaptam az önkormáynzattól idén, hogy adót kéne fizessek,
pedig a kocsi is náluk lett bejelentve meg az állandó lakcímem is ugyanekkor lett módosítva ebbe a kerületbe.
asszem felhívom õket :)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Biztosítás
« Válasz #628 Dátum: 2008.04.10 14:08:23 »
Idézetet írta: "ferke"
skacok a súlyadót (vagy az azt leváltó adót) ugye már rég be kellett volna fizetni ?
tavaly aug-ban vettem a kocsit, aztán semmi papírt nem kaptam az önkormáynzattól idén, hogy adót kéne fizessek,
pedig a kocsi is náluk lett bejelentve meg az állandó lakcímem is ugyanekkor lett módosítva ebbe a kerületbe.
asszem felhívom õket :)

Március 15-ig kellett volna. :oops:
Egyetlen esélyed, hogyha nem postázták ki a határozatot, akkor Te nem tudhatod, mennyit is fizess, és pontosan milyen számlaszámra. Ha viszont dokumentáltan kipostázták akárhova, akkor valszeg számíthatsz egy-kétezer forintos büntire.
music     

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Biztosítás
« Válasz #629 Dátum: 2008.04.10 16:33:40 »
Idézetet írta: "music"

Március 15-ig kellett volna. :oops:
Egyetlen esélyed, hogyha nem postázták ki a határozatot, akkor Te nem tudhatod, mennyit is fizess, és pontosan milyen számlaszámra. Ha viszont dokumentáltan kipostázták akárhova, akkor valszeg számíthatsz egy-kétezer forintos büntire.


na akkor bemegyek, mert a drága ügyfélszolgálat nem képes sose felvenni a telefont  :elkeseredett:
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)