Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6767244 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #26955 Dátum: 2013.08.04 23:58:35 »
Üdv!
A fentiekhez ::) :yes: még egyszerűen a
12. sz@r üzemanyagot
is hozzávehetnők. A múlt hétvégén ugyanis apám felhívott meglepve, hogy kigyulladt a helikopter, és nagyon nem megy a verda. Nagyobb fordulaton még csak-csak, de egy tisztesebb emelkedőre (Nógrád) nem mászik fel, kétszer is lefulladt, pedig ezt az elmúlt tíz évben nem tette meg a Cori. Nagy hirtelen én is a gyújtást, szűrőket kezdtem sorolni, meg, hogy a szevizben megmondják az OBD-ből (E 11-es). Valahogy hazabaktattak. A szervizben az első kérdés az volt, hogy hol tankolt, mert épp van benn náluk egy E12-es hasonló tünetekkel, az egyértelműen az üzemanyaghibából kifolyólag. Na mindegy, a közös pont, a gyanúsított a kagylós társaság lett. Azóta folyamatosan javul, ahogyan fogy az üzemaynyag. :hug:
Más. Megrángattam ma az övet, ahogy erőmből tellett, de ez fog, mint a zöld festék. Sosem akarom megtudni, hogy mennyire tökéletesen, mindenesetre nem aggódom miatta.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #26956 Dátum: 2013.08.05 06:53:12 »
Üdv!
A fentiekhez ::) :yes: még egyszerűen a
12. sz@r üzemanyagot
is hozzávehetnők.
Még egy instant javítási lehetőség eszembe jutott, ha a gond esetleg az elkormolódott szelepekkel volna. Lehúzod a légszűrő csövét a fojtószelepházról, és járó motornál óvatosan, kis adagokban féktisztítót fújsz a szelepre, közben a gázkarral játszol, hogy ne fulladjon. Ha kormos a rendszer, akkor olyan pöfögést is produkálhat, mint Leopoldi verdája a Keménykalap & krumliorrban. ;)
Anno ezt eljátszottam az összes vákuumcsövön keresztül, mert bizony azok is kormosak voltak, amelyek pl. a fékszervóhoz vittek vagy épp a MAP szenzorhoz. A fékerőn szonnal éreztem a javulást.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #26957 Dátum: 2013.08.05 10:16:20 »
Üdv!

Bár nem kérdezted, de mondanék önszorgalomból pár lehetőséget. A javítási alapján.
Direkt tárgyalja, mi van, ha hezitál a motor, lassan gyorsul. Pontokba szedem.
1. Gyertyahiba
2. Gyújtókábelhiba (elosztófej, ill. rotor hibája - kiegészítés tőlem VD)
3. Vákuumrendszerben tömítetlenség
4. Léghőmérsékletmérőnél tömítetlenség
5. Rossz előgyújtás
6. Rossz szelephézag
7. Üzemanyagrendszer eltömődése
8. Légszűrő eltömődése
9. EFI rendszer hibája
10. Motor túlmelegedése
11. Alacsony kompresszió

Nálad a legvalószínűbbnek azt tartom, amit kiemeltem. Lehet, hogy dolgozik az etanol?

A vízbefolyásra tényleg gyanús ez a gumi  :otlet:
Üdv!
Hol van az a levegőhőmérsékletmérő?
A légszűrő ház oldalában?
Köszi az ötleteket.Szerintem is még mindig üzemanyag problémáim vannak.Vagy a még mindig gyanús katalizátor.
Etanol most nincs benne.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #26958 Dátum: 2013.08.05 10:18:26 »
Üdv!
Hol van az a levegőhőmérsékletmérő?
A légszűrő ház oldalában?
Köszi az ötleteket.Szerintem is még mindig üzemanyag problémáim vannak.Vagy a még mindig gyanús katalizátor.
Etanol most nincs benne.
A légszűrőház oldalában a légtömegmérő van. Ezt is érdemes féktisztító spray-vel alaposan megtisztítani, amíg a kis érzékelő színe szép borostyánsárga nem lesz.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #26959 Dátum: 2013.08.05 10:18:33 »
Még egy instant javítási lehetőség eszembe jutott, ha a gond esetleg az elkormolódott szelepekkel volna. Lehúzod a légszűrő csövét a fojtószelepházról, és járó motornál óvatosan, kis adagokban féktisztítót fújsz a szelepre, közben a gázkarral játszol, hogy ne fulladjon. Ha kormos a rendszer, akkor olyan pöfögést is produkálhat, mint Leopoldi verdája a Keménykalap & krumliorrban. ;)
Anno ezt eljátszottam az összes vákuumcsövön keresztül, mert bizony azok is kormosak voltak, amelyek pl. a fékszervóhoz vittek vagy épp a MAP szenzorhoz. A fékerőn szonnal éreztem a javulást.
Köszi!Féktisztító van dögivel.Majd kipróbálom.

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #26960 Dátum: 2013.08.05 10:22:21 »
A légszűrőház oldalában a légtömegmérő van. Ezt is érdemes féktisztító spray-vel alaposan megtisztítani, amíg a kis érzékelő színe szép borostyánsárga nem lesz.
Az a fekete kis nyavaja a légtömegmérő?Minden nap tanulok valamit ::)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #26961 Dátum: 2013.08.05 13:20:13 »
Carinánál, 1.6-1.8 biztosan, a légszűrőházban egy zárt kiöntött szenzor van, azon nem tud mi elkoszolodni.
Ez a szenzor egy NTK ellenállás, semmi extra, alacsony hőfokon magas, magas hőmérsékleten alacsony ellenállást mutat.

A légtömegmérő az más, azt lehet ésszel kifújatni!


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26962 Dátum: 2013.08.05 13:29:02 »
A légszűrőház oldalában a légtömegmérő van. Ezt is érdemes féktisztító spray-vel alaposan megtisztítani, amíg a kis érzékelő színe szép borostyánsárga nem lesz.
Carinánál úgy van, ahogy kamikaze írja, egyszerű hőmérsékletmérő, ahogy először is megjelöltem.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #26963 Dátum: 2013.08.05 14:20:48 »
Carinánál úgy van, ahogy kamikaze írja, egyszerű hőmérsékletmérő, ahogy először is megjelöltem.
:yes: A "légtömegmérő" a MAP szenzor a tűzfalon, az anyósülés előtt. Ha lehúzod a vákuumcsövet róla, finoman befújhatod féktisztítóval, illetve a csövön keresztül is küldhetsz le egy kis anyagot.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26964 Dátum: 2013.08.05 14:52:35 »
:yes: A "légtömegmérő" a MAP szenzor a tűzfalon, az anyósülés előtt. Ha lehúzod a vákuumcsövet róla, finoman befújhatod féktisztítóval, illetve a csövön keresztül is küldhetsz le egy kis anyagot.

De ez nem az  klasszikus légtömegmérő, amiről szó volt, ne rontsd el a játékot  :lol:
Viszont jó, hogy mondod, én az enyémnél meg sem néztem a vákuumcsövek állapotát. Bár nem utal semmi rá, hogy igényelné... most milyen lenne már 5 liter alatt fogyasztani  :D

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #26965 Dátum: 2013.08.05 15:15:23 »
Még egy instant javítási lehetőség eszembe jutott, ha a gond esetleg az elkormolódott szelepekkel volna. Lehúzod a légszűrő csövét a fojtószelepházról, és járó motornál óvatosan, kis adagokban féktisztítót fújsz a szelepre, közben a gázkarral játszol, hogy ne fulladjon. Ha kormos a rendszer, akkor olyan pöfögést is produkálhat, mint Leopoldi verdája a Keménykalap & krumliorrban. ;)
Nnnna, találtam végre videjót is róla. Mindegy a tisztító márkája, mert a összes aromás szénhidrogént használ (toluol, benzol, xilol stb.). Azért javaslom ezt, mert magát a fojtószelepet és a szívókamtrát már pucoltad,  s így nem égetsz el feleslegesen sok koszt.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #26966 Dátum: 2013.08.05 15:29:27 »
1.De ez nem az  klasszikus légtömegmérő, amiről szó volt, ne rontsd el a játékot  :lol:

Viszont jó, hogy mondod, én az enyémnél meg sem néztem a vákuumcsövek állapotát.
2.Bár nem utal semmi rá, hogy igényelné...
3.most milyen lenne már 5 liter alatt fogyasztani  :D
1. Bocsesz :surrender:
2. Én is azt hittem, míg tavaly kezemben nem maradt a szervókormányra menő cső fele :wacko:
3. ilyen :wheelchair: ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10280
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26967 Dátum: 2013.08.05 15:43:52 »
1. Bocsesz :surrender:
2. Én is azt hittem, míg tavaly kezemben nem maradt a szervókormányra menő cső fele :wacko:
3. ilyen :wheelchair: ;)
:lol: :flowers:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #26968 Dátum: 2013.08.05 22:48:15 »
:yes: A "légtömegmérő" a MAP szenzor a tűzfalon, az anyósülés előtt. Ha lehúzod a vákuumcsövet róla, finoman befújhatod féktisztítóval, illetve a csövön keresztül is küldhetsz le egy kis anyagot.

Ezt kiegésziteném annyival, hogy a Carinán van egy pici kis henger közvetlenül a szivósornál, erre csatlakozik a Map szenzor, ez azonban egy  finomszűrő, erre figyeljetek!  :otlet:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #26969 Dátum: 2013.08.06 06:13:44 »
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_7_8_6tyuux79ts.jpg
S hogy miért is lenne érdemes kipucolni a a szenzorhoz menő csövet? Nézd csak meg a szívókamrád 1-es hengeréhez menő részén azt a kis világos foltot!
Az a MAP szenzorhoz és a fék szervóhoz menő vákuumcsövek lika. A képen látható a lehúzott fék-vákuumcső: azon keresztül is érdemes féktisztítót küldeni.