Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6746057 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10276
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27015 Dátum: 2013.08.07 22:59:19 »
Hát lehet, hogy az asszony már a kocsiban megszülne és el sem jutnál a szülészetig...
Lehet itt is az ültetés miatti pattogó futómű volt a gond?  [rohog]
http://hvg.hu/cegauto/20130807_Autoban_szult_az_anyuka_nagy_baleset_lett
Már olvastam a cikket.
Nézd, jún. 20-án éjjel mentünk be, át tudom érezni a helyzetüket  :surrender:
Szegényeknek elég rohamszülés lehetett, nem olyan poénos szituáció egyáltalán. Ráadásul kölcsönautóval.
Sajnálom, hogy így történt, de hála Istennek nagyjából megúszták.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27016 Dátum: 2013.08.07 23:02:09 »
185/65 R 14 a gyári méret. Ehhez képest lehet váltóméretet keresni.
Érdemes megnézni a gumik árát is hozzá. Nekem 14-es van, és megfelel. 16-ost biztos nem tennék fel ezekhez a szuper magyar utakhoz. Meg minél peresebb, annál drágább általában  :wacko:
Felninél meg kell nézni az ET számot is, meg osztást stb., ezt a többiek nagyon nyomják fejből  :D

Mellékelem, nekem hogyan fest 14"-os könnyűfém felnikkel. Úgy kaptam hozzá  ;) Az avatar képen az előző tulaj valószínűleg 16"-os felnije van, azt nem adta vele, de nem is baj.
Kamikaze-nak tudtommal 15" van fennt.

Kamikaze-nak tudtommal 15" van fennt.

Ahogy mondod, hibátlan, kb 3000 km-es gumikkal.  :cool2:
Eladó, ha megfelelő ajánlat érkezik!  :tt2:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27017 Dátum: 2013.08.07 23:06:27 »
Már olvastam a cikket.
Nézd, jún. 20-án éjjel mentünk be, át tudom érezni a helyzetüket  :surrender:
Szegényeknek elég rohamszülés lehetett, nem olyan poénos szituáció egyáltalán. Ráadásul kölcsönautóval.
Sajnálom, hogy így történt, de hála Istennek nagyjából megúszták.
Azért nevetek én is mert nem lett senkinek baja, csak az autónak! Azért elég felelőtlen volt az apuka, simán kinyírhatta volna az egész családját.
Annyira nem tudom miért hökkent meg, még nem is az első szülés volt amit átélhetett, hanem a harmadik.Lehet nem volt bent az első kettőnél?
Azért nem tudom, hogy hogy nem találták a babát az ütközés után, szerintem elég lett volna a köldökzsinórt követni. Vagy burokban született?
Na elég az OFF-ból...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

jasi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #27018 Dátum: 2013.08.08 08:49:33 »
Üdv mindenkinek ,sajna lassan lelépek ,mert megyek melózni,legalábbis már szóltak,hogy vége pause!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #27019 Dátum: 2013.08.08 09:07:58 »
Ez ám a kemény gép! Voltál kamion találkozón? Most volt pár hete idehaza, asszem, Szegeden a rakparton.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

jasi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #27020 Dátum: 2013.08.08 09:33:09 »
Kamion találkozon?Ez én vok!!Ez a melóm!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #27021 Dátum: 2013.08.08 13:17:18 »
Láttátok a legújabb Népitéletet:clap:

---

Sziasztok!
Javitófestéket akarok venni a kocsihoz, 8H6 a színkódja.
Érdemes ezzel a Toyotához fordulni vagy bármelyik festékboltra is rábizható?

« Utoljára szerkesztve: 2013.08.08 13:31:38 írta kamikaze »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10276
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27022 Dátum: 2013.08.08 13:40:17 »
Láttátok a legújabb Népitéletet:clap:
...
Ja, érdekes  ;)
Nem tudom, hogy ki írta, de:
1. Szerintem gond volt a termosztáttal
2. A szegénykeverékes nem azért az, mert van rajta zöld és narancs fogyasztásjelző  :tt2:

A fórum tetszett neki  :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #27023 Dátum: 2013.08.08 13:46:23 »
Láttátok a legújabb Népitéletet:clap:
Versenyző volt és nem próbálta a Carina határait?
Nem is tudja milyen jó autót adott el a bátyjának... :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10276
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27025 Dátum: 2013.08.10 19:07:16 »
hogy erősebb fékrendszer kell, meg váltó is ha jól sejtem


Hát nem tudom! Gondolom ha erősebb motor akkor lehet hogy erősebb fékrendszer kell, meg váltó is ha jól sejtem! Mondjuk nekem azt mondták hogy az a lényeg hogy egyezzen a motorkód! gondolom a 4A-FE azt jelenti!
Egyébként találta idő közben egy motort, csak bizonytalan vagyok kissé!
Az én autóm 1993 Carina E XLI 1.6 a másik 1996- os valami különbség lehet a 2 motor között ami megakadályozná az átültetést? Az injector az enyémben hengerenkénti, vagy központi?? És a 96- osban milyen!
Igen, ha így nézzük, akkor 4A-FE.
Abból van tudtommal japán, Denso elektronikával és angol, Bosch elektronikával, és van szegénykeverékes is, ezt nem tudom, milyen elektronikával adták ki, de talán Bosch-sal (de lehet, hogy volt Denso-s is??).
Ha a tiéd japán (ha nem tévedek, az), akkor olyat vegyél bele lehetőleg, hogy passzoljon a vezérlése is. Hengerenként van injektor tudtommal mindben, a vezérlésük eltérő valamennyire. A 94-95-ös japán széria gyűrűhibás, arra figyelj, mert olajevős (vagy az lesz) az ilyen motor.

tuningrichy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Carina
« Válasz #27026 Dátum: 2013.08.10 19:46:39 »
kis segitségre lenne szükégem, van egy carina-e 1,6 95-ös évjáratom,JT-s alvázszámmal ami állitolag japán,de már több helyen mondták hogy ez angol tipus. most miböl tudom meg biztosan hogy melyik?
A második kérdésem hogy az enyémen sürürácsos középen toyota jeles a hütőrácsom,és szeretnék a másik carináét beszerelni de állitolag annak más az ive:BMW-s beütésü hogy lehet-e.
tuningrichy

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10276
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #27027 Dátum: 2013.08.10 19:57:48 »
kis segitségre lenne szükégem, van egy carina-e 1,6 95-ös évjáratom,JT-s alvázszámmal ami állitolag japán,de már több helyen mondták hogy ez angol tipus. most miböl tudom meg biztosan hogy melyik?
A második kérdésem hogy az enyémen sürürácsos középen toyota jeles a hütőrácsom,és szeretnék a másik carináét beszerelni de állitolag annak más az ive:BMW-s beütésü hogy lehet-e.
Nem állítólag: JT-vel a japán kezdődik, SB-vel az angol.
A rácsod is japán, azt nem tudom, hogy bemegy-e oda az angol. Ott a márkajel a motorháztető elején van.
Miért karod kicserélni? Baja lett? Nekem pl. jobban tetszik a japán  :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.10 20:00:35 írta vd1234 »

tothfeca

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re:Carina
« Válasz #27028 Dátum: 2013.08.10 22:00:55 »
Sziasztok!
Na hát bő 2 hónapja nem voltam aktív a fórumon, sajnos ennyi ideig a kis Carinám sem volt aktív az utakon, lejárt a műszaki, muszáj volt kasztnizni... Tegnap lett kész a munka 1 hétig tartott, jobb hátsó küszöb cserélve, bal hátsó küszöm javítva, bal elől padlólemez javítva.  Hétfőn irány a vizsgabázis :))
Remélhetőleg ezután lesz megint ösztönző erő a fórum követésére, bár nem nagyon szoktam gép előtt lenni mostanság.

Kellene egy kis segítség... Tudom volt róla szó korábban, a szelephézagolásról, pontosabban a lapkák cseréjéről. Nagyon ráférne a kiskocsimra ez a karbantartás... Házilag szeretném megcsinálni, faterom segítségével ő autószerelőként munkálatoskodott X évvel ezelőtt, szakmája... Szóval, A kérdésem és kérésem az lenne, hogy hol tudok beszerezni ilyen hézagoló lapkákat és, hogy valaki esetleg tudna annyiban segíteni, hogy magának a folyamatnak a menetét leírja? Kellenének a lapkák vastagsága is.

Köszönöm szépen a válaszokat!! :)

jasi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Carina
« Válasz #27029 Dátum: 2013.08.10 22:19:06 »
Nekem is zakatol alapjáraton ,kicsit hangosabban a szelepdekni alol valami!Szelephézag lehet az oka?Vagy esetleg lánc-szíjfeszítő?passz.