Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 720077 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Starlet
« Válasz #1680 Dátum: 2008.06.28 13:29:37 »
Elég lehet. Nagyban függ attól, hogy mennyire lesz megpakolva a kocsi.

antimon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Starlet
« Válasz #1681 Dátum: 2008.06.28 13:38:12 »
3 vagy 4hordó lenne a max amit szállítanék... az kb 450-600kg.
Ha nem ez a kocsi lenne nekem az ideállis, ti mit ajánlanátok?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Starlet
« Válasz #1682 Dátum: 2008.06.28 14:02:48 »
Ennyit el fog bírni egy 1.3-as is kényelmesen.

Azt kell tudnod, hogy mire fogod használni a kocsit:
Mennyire fontos a pakolhatóság? Szükség van-e kombi karosszériára vagy nem?
Általában mennyien utaznának benne?
Mennyi időre tervezel az autóval? Ha sokáig, és nem csak hordárnak használnád, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne fiatalabbat nézni.
Mennyit futna a kocsi egy évben? Ha 15-20 ezret, akkor akár 1.6-ost is vehetsz, ennyi kilométernél nem sokat számít majd az fogyasztásbeli különbség és az így adódó költségkülönbség. Persze ez utóbbi egyénfüggő, azaz kinek mi a sok?

Próbáld megfogalmazni magadban az igényeidet, akár írd le, és ennek megfelelő autót keress. Ahogy mondani szoktam:
Olyan autót kell venni, amibe 2 év múlva is szívesen ül be az ember.
 ::)

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Starlet
« Válasz #1683 Dátum: 2008.06.28 15:26:38 »
Az 1,3mas bőven elég az többet bír ésláttam már 1,3mas ilyen célon szaladgálni amire te szeretnéd! Nem lett kuplungos és nem főt meg a motor benne...

Akkor szerintetek az 1,3-as elég, vagy nézzek valami mást?
gy Toyota sosem hagy cserben...

antimon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Starlet
« Válasz #1684 Dátum: 2008.06.28 17:21:11 »
Ennyit el fog bírni egy 1.3-as is kényelmesen.

Azt kell tudnod, hogy mire fogod használni a kocsit:
Mennyire fontos a pakolhatóság? Szükség van-e kombi karosszériára vagy nem?
Általában mennyien utaznának benne?
Mennyi időre tervezel az autóval? Ha sokáig, és nem csak hordárnak használnád, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne fiatalabbat nézni.
Mennyit futna a kocsi egy évben? Ha 15-20 ezret, akkor akár 1.6-ost is vehetsz, ennyi kilométernél nem sokat számít majd az fogyasztásbeli különbség és az így adódó költségkülönbség. Persze ez utóbbi egyénfüggő, azaz kinek mi a sok?

Próbáld megfogalmazni magadban az igényeidet, akár írd le, és ennek megfelelő autót keress. Ahogy mondani szoktam:
Olyan autót kell venni, amibe 2 év múlva is szívesen ül be az ember.
 ::)


A pakolhatoság annyira nem fontos.
Általában én furikáznék vele meg a barátnöm...Meg néha a többi családtagot is vinném.
MEnnyi időre?
Hát sokáig tervezem, mert most egyetemista vagyok és ha végzek és ha kicsivel több pénzem lesz (remélem) akkor is kell egy második kocsi amivel a méhészetembe nyugodt szívvel kimehetnék. A méhészetem ugy a lakhelyemtől 800m-re van és ebből kb 300m földesút.
14000-t menne a kocsi évente kb. Ha tudnál valami tippet adni azt nagyon megköszönném!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Starlet
« Válasz #1685 Dátum: 2008.06.28 19:14:20 »
Összeghatár?

antimon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Starlet
« Válasz #1686 Dátum: 2008.06.28 19:35:22 »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Starlet
« Válasz #1687 Dátum: 2008.06.28 20:46:20 »
Ha ennek a fele igaz, akkor bele lehet vágni. Még marad is egy kis tőke az esetleges javítgatásokhoz.
Ez is szépnek látszik.
Akárcsak ez.
Aztán egy Starlet, hogy topicnál legyünk...
Erre is ránéznék.

Hirtelen ennyi.
Az is megoldás, hogy ha a fentiek közül valamelyik típus megtetszik, akkor kifejezetten arra vadászni.
A lényeg: Nem elkapkodni. Kihagyhatatlan ajánlat nincs!

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Starlet
« Válasz #1688 Dátum: 2008.06.28 20:49:30 »
Hm Hm. Volt főnököm nagy méhész. És az autói ezt mind megsinylették. Kitelepítés, áttelepítés, hazaszállítás. Jelenlegi 1.4-es Opel Astráját is kezdi szétnyúzni. Folyton azon gondolkodik, hogyan lehetne masszív futóművű összkerékmeghajtásos gépet találni. Mert olyan utakon furikázik a méhekkel amik nem városi rohangálós autónak valók. És ha ugyanarra akarod használni az autót mint az exfőnököm akkor lehet másik autót kéne nézni. Nem Starletet.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Starlet
« Válasz #1689 Dátum: 2008.06.28 20:51:39 »
300 méter földesúton még ez is elmegy:

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Starlet
« Válasz #1690 Dátum: 2008.06.28 22:41:24 »
srácok adódott egy problémám tom hogy nem ide való a kocsim nah de itt van élet és itt nőttem fel:D ha minden igaz a HF kipufogó leömlö csavahra kiszakadt megmeneteltük nagyobbat tettünk bele az is kiszakadt mit csináljak??? megint megmenetelni picivel nagyobbra ászok csavar és vasragasztóval beragasztani?? szerintettek megfogja és jó lesz? nem tom hogy aluminiumot acéllal hogy lehet ragasztani... segithetnétek ebben a problémámban egy picit:D
gy Toyota sosem hagy cserben...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1691 Dátum: 2008.07.01 10:36:59 »
srácok adódott egy problémám tom hogy nem ide való a kocsim nah de itt van élet és itt nőttem fel:D ha minden igaz a HF kipufogó leömlö csavahra kiszakadt megmeneteltük nagyobbat tettünk bele az is kiszakadt mit csináljak??? megint megmenetelni picivel nagyobbra ászok csavar és vasragasztóval beragasztani?? szerintettek megfogja és jó lesz? nem tom hogy aluminiumot acéllal hogy lehet ragasztani... segithetnétek ebben a problémámban egy picit:D

hidd el szívesen segitenék de nem tudok.  :wacko:
kipust kell megkérdezni mert a melegeedés és anyagtágulás szempontjából minden számít
apósom megkérdeztem h lehet-e AL-acél ragastani /ő profi gázszerelő és az én kipumat is ő csinálja meg lánggal. szerinte nem mert a forró cső elengedi a ragasztot/
sok sikert, majd számolj be
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Starlet
« Válasz #1692 Dátum: 2008.07.01 10:58:05 »
Azért köszönöm a hozzászólást megkérdem minnél hamarabb mert nagyon gáz a kocsim most alig van ereje mivel nem tudja megforgatni a turbót:) félig szívó félig turbós a kocsim:))

srácok adódott egy problémám tom hogy nem ide való a kocsim nah de itt van élet és itt nőttem fel:D ha minden igaz a HF kipufogó leömlö csavahra kiszakadt megmeneteltük nagyobbat tettünk bele az is kiszakadt mit csináljak??? megint megmenetelni picivel nagyobbra ászok csavar és vasragasztóval beragasztani?? szerintettek megfogja és jó lesz? nem tom hogy aluminiumot acéllal hogy lehet ragasztani... segithetnétek ebben a problémámban egy picit:D

hidd el szívesen segitenék de nem tudok.  :wacko:
kipust kell megkérdezni mert a melegeedés és anyagtágulás szempontjából minden számít
apósom megkérdeztem h lehet-e AL-acél ragastani /ő profi gázszerelő és az én kipumat is ő csinálja meg lánggal. szerinte nem mert a forró cső elengedi a ragasztot/
sok sikert, majd számolj be

gy Toyota sosem hagy cserben...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1693 Dátum: 2008.07.02 12:34:43 »
szivesen
toyotas sportklubokban nem kérdezted?
hátha ott tudjak
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Starlet
« Válasz #1694 Dátum: 2008.07.02 16:25:52 »
Megújjították az oldalt és nem tudok regisztrálni csak ha fizetek nekik valamit, hiába csak forumozni akarok...

szivesen
toyotas sportklubokban nem kérdezted?
hátha ott tudjak

gy Toyota sosem hagy cserben...