Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 724951 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Starlet
« Válasz #1650 Dátum: 2008.04.03 20:42:58 »
Pf... de ratyi lett az enyém... feltettük 60as nyílt rendszer... Csak a hátsó dob és semmi, de szó szerint semmi hangja nincs a kocsinak... talán még a gyári is hangosabb és nem tudom miért:S
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Starlet
« Válasz #1651 Dátum: 2008.04.09 13:19:13 »
2E motorhoz való alkatrészek eladóak: Önínditó,Generátor ház Dióda sor kell bele,Kuplungtárcsa felújításra szorúl,Vízpumpa,Menesztõ kerék,Hátsó szárny, Ezek mind 5 ezerért viehtõek, plusz te fizeted a posta kölcséget!!!!!
gy Toyota sosem hagy cserben...

tytyty

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Starlet
« Válasz #1652 Dátum: 2008.04.14 16:02:17 »
Szisztok!

Pár hete vettem egy 87-es Starlet 1.3-t. Elég jó állapotba van, alap dolgokat cseréltem rajta (olaj, szûrõk, gyertya). A gyertya vége fekete volt, és az autó 3000es fordulat körül ugrál, meg mintha néha kihagyna a motor. Az alapjárat is mászkál, és indulás után  kb 5 percig idönként le is fullad. Kerestem karburátorost, de állalába szörnyet haltak,hogy õk aztán ehez nem nyulnak mert japán. Aki hozzányulna attól még haltam szörnyet anyit kért. Egyik állitotta,hogy vákumos elõgyujtás akármi is lehet rossz és az 54 ezer forint. Tippeket szeretnék kérni,hogy  mit csináljak, illetve ,hogy hova vigyem az autot szervízbe. Elõre is köszönöm a segitséget.

U.i: amit kihagytam: 2E a motor ,és duggatyús a karburátor. Nekem legalábbis ezt mondták.Ez az elsõ benzines autom, és nagyon nemértek hozzá. Ezért is kérek segítséget ,mert ugyérzem be akarnak csapni.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Starlet
« Válasz #1653 Dátum: 2008.04.14 16:24:15 »
Szia!

Érdeklõdj itt.
 :kacsint:

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Starlet
« Válasz #1654 Dátum: 2008.04.14 16:43:39 »
Érdeklõdj Misinél vagy hozd le hozzám...
Starlet Szervízelést elvállalom, és ha a többiek nem mondják hogy nagyképû vagyok de szerintem nagyon sokmindenben tudok neked segíteni...

Idézetet írta: "tytyty"
Szisztok!

Pár hete vettem egy 87-es Starlet 1.3-t. Elég jó állapotba van, alap dolgokat cseréltem rajta (olaj, szûrõk, gyertya). A gyertya vége fekete volt, és az autó 3000es fordulat körül ugrál, meg mintha néha kihagyna a motor. Az alapjárat is mászkál, és indulás után  kb 5 percig idönként le is fullad. Kerestem karburátorost, de állalába szörnyet haltak,hogy õk aztán ehez nem nyulnak mert japán. Aki hozzányulna attól még haltam szörnyet anyit kért. Egyik állitotta,hogy vákumos elõgyujtás akármi is lehet rossz és az 54 ezer forint. Tippeket szeretnék kérni,hogy  mit csináljak, illetve ,hogy hova vigyem az autot szervízbe. Elõre is köszönöm a segitséget.

U.i: amit kihagytam: 2E a motor ,és duggatyús a karburátor. Nekem legalábbis ezt mondták.Ez az elsõ benzines autom, és nagyon nemértek hozzá. Ezért is kérek segítséget ,mert ugyérzem be akarnak csapni.
gy Toyota sosem hagy cserben...

tytyty

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Starlet
« Válasz #1655 Dátum: 2008.04.14 17:05:28 »
Felhivtam a Misi linkjében szereplõ szervizest. Aztmondta,hogy a bevizsgálás kb 8ezer forint, de legalább ugytünt ért hozzá.
Szepi! Miskolc sajnos nagyon  messze van nekem, de köszönöm azért! 55ért vettem a kocsit remélem nemkell még egyszer enyit rákölteni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #1656 Dátum: 2008.04.14 17:40:05 »
Idézetet írta: "tytyty"
Felhivtam a Misi linkjében szereplõ szervizest. Aztmondta,hogy a bevizsgálás kb 8ezer forint, de legalább ugytünt ért hozzá.
Szepi! Miskolc sajnos nagyon  messze van nekem, de köszönöm azért! 55ért vettem a kocsit remélem nemkell még egyszer enyit rákölteni.


Ha még egyszer ennyit ráköltenél, akkor is relatíve olcsón lenne egy tisztességes kocsid ;) ... Az 55 ezres ár meglehetõsen kedvezõ volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Starlet
« Válasz #1657 Dátum: 2008.04.14 20:15:06 »
Szia, sose azt nézd miskolc milyen messze van, kettõ 55 ezerért vetted legalább még egy százast rá kellesz költened, hogy biztonságos legyen, nem mindig hú de  jó az olcsó kocsi. ám tiszteséges autó ahogy azt a Palaczk koma is mondta... Figyi 8 ezer a bevizsgálás de az csak bevizsgálás... abból meg már itt vagy:)
nah mindegy azért megmaradok én egy dobantási lehetõségnek...

Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "tytyty"
Felhivtam a Misi linkjében szereplõ szervizest. Aztmondta,hogy a bevizsgálás kb 8ezer forint, de legalább ugytünt ért hozzá.
Szepi! Miskolc sajnos nagyon  messze van nekem, de köszönöm azért! 55ért vettem a kocsit remélem nemkell még egyszer enyit rákölteni.


Ha még egyszer ennyit ráköltenél, akkor is relatíve olcsón lenne egy tisztességes kocsid ;) ... Az 55 ezres ár meglehetõsen kedvezõ volt.
gy Toyota sosem hagy cserben...

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Starlet
« Válasz #1658 Dátum: 2008.04.14 21:02:32 »
Idézetet írta: "Misi"
Szia!

Érdeklõdj itt.
 :kacsint:


Kérdeznék egy olyat, hogy azért ajánlod a helyet mert ott értenek kifelyezettten a toyota karbikhoz, vagy csak úgy általában a Toyotához. Mert jelen pillanatban ugyan nincs szükségem ilyesmire, de jó ha az ember elõre gondolkodik és tart talonban pár jó címet.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Starlet
« Válasz #1659 Dátum: 2008.04.15 11:54:59 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Misi"
Szia!

Érdeklõdj itt.
 :kacsint:


Kérdeznék egy olyat, hogy azért ajánlod a helyet mert ott értenek kifelyezettten a toyota karbikhoz, vagy csak úgy általában a Toyotához. Mert jelen pillanatban ugyan nincs szükségem ilyesmire, de jó ha az ember elõre gondolkodik és tart talonban pár jó címet.


Könyörgöm, olvasd el a topic elejét!!!  :kacsint:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Minden kérdésre ott a válasz! :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Starlet
« Válasz #1660 Dátum: 2008.04.15 13:56:02 »
Idézetet írta: "tytyty"
Felhivtam a Misi linkjében szereplõ szervizest. Aztmondta,hogy a bevizsgálás kb 8ezer forint, de legalább ugytünt ért hozzá.
Szepi! Miskolc sajnos nagyon  messze van nekem, de köszönöm azért! 55ért vettem a kocsit remélem nemkell még egyszer enyit rákölteni.


55ezerért nagyon olcsó volt.. és ha még ugyan ennyit ráköltesz még akkor is jóval ár alatt vagy.. 100e ft alatt nem nagyon láttam starletet.ugyhogy simán jó árban vagy ha még egy 50est ráköltesz.
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Starlet
« Válasz #1661 Dátum: 2008.04.15 15:58:32 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Misi"
Szia!

Érdeklõdj itt.
 :kacsint:


Kérdeznék egy olyat, hogy azért ajánlod a helyet mert ott értenek kifelyezettten a toyota karbikhoz, vagy csak úgy általában a Toyotához. Mert jelen pillanatban ugyan nincs szükségem ilyesmire, de jó ha az ember elõre gondolkodik és tart talonban pár jó címet.


Könyörgöm, olvasd el a topic elejét!!!  :kacsint:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Minden kérdésre ott a válasz! :mrgreen:


Jól van no. :) Ahogy a bakter mondta a kabaréban: Nekem is jogom van hülyének lenni.  :nagymosoly:
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

tytyty

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Starlet
« Válasz #1662 Dátum: 2008.04.15 21:32:24 »
Köszönöm a tanácsokat. Amugy a kocsin minden rendben a motor szaggatáson kívül. Felemeltettem szerelõvel és frissen van lalakotlva az alja, váltó ,fútómû, fék,kuplung rendben.3 szerelõ látta és mind aztmondta,hogy ritka az enyire megkimélt autó. Hátulja van picit megnyomva , és ott rohad,de 15ért van már rá lakatos . Amugy alapból svájci volt az autó, majd egy német pali használta amikor magyarországon volt. Utána került isemrõshoz aki sajnos elég beteg lett, és ezért adta el, de megusztam üzembentartóival. A belsõ kárpit is gyári és hibátlan . Huzat nélkül vannak az ülések és nincs abszolut kiülve még.  147.000km van benne. Szóval jó véltel volt, csak nemakarok sokat költeni rá. Uj gumikat már kapott,mert az nagyon gyenge volt. Amugy egy 1989-es fiesta 1.6d röl váltottam, mert annak kasznija totálisan elrohadt. Ahozképest ez egy rakéta. Igaz ,hogy 2x anyit eszik. Azzal városba 5, pályán 4.6. Starlet városba 9, de ezt  betudom karbinak is, meghát nyomom rendesen. Imádom, a süvitõ hangják. Mint valami ürsikló:D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Starlet
« Válasz #1663 Dátum: 2008.04.16 13:32:53 »
Idézetet írta: "tytyty"
Köszönöm a tanácsokat. Amugy a kocsin minden rendben a motor szaggatáson kívül. Felemeltettem szerelõvel és frissen van lalakotlva az alja, váltó ,fútómû, fék,kuplung rendben.3 szerelõ látta és mind aztmondta,hogy ritka az enyire megkimélt autó. Hátulja van picit megnyomva , és ott rohad,de 15ért van már rá lakatos . Amugy alapból svájci volt az autó, majd egy német pali használta amikor magyarországon volt. Utána került isemrõshoz aki sajnos elég beteg lett, és ezért adta el, de megusztam üzembentartóival. A belsõ kárpit is gyári és hibátlan . Huzat nélkül vannak az ülések és nincs abszolut kiülve még.  147.000km van benne. Szóval jó véltel volt, csak nemakarok sokat költeni rá. Uj gumikat már kapott,mert az nagyon gyenge volt. Amugy egy 1989-es fiesta 1.6d röl váltottam, mert annak kasznija totálisan elrohadt. Ahozképest ez egy rakéta. Igaz ,hogy 2x anyit eszik. Azzal városba 5, pályán 4.6. Starlet városba 9, de ezt  betudom karbinak is, meghát nyomom rendesen. Imádom, a süvitõ hangják. Mint valami ürsikló:D


Ja, most nézem hogy ez egy 1.3 S :) ... Az tényleg jól megy. A városi 9 literes fogyi (taposós stílus mellett) ilyen karbis autónál annyira nem is sok ám. Sok, sok, de nem vészesen. Jó hír, mert eszerint a karbid valszeg tényleg csak beállításra szorul.

Szóval vettél egy jó autót, olcsón :pofa: ! Klassz. Csak tényleg ne ess abba a hibába, hogy túlzásba viszed a "nem akarok rá sokat költeni" dolgot - naná, ne költs rá sokat, csak annyit, amennyit szükséges :wink: ... Azt viszont ne vond meg tõle, mert különben elszaladnak a "kintlévõségek", elkezd hatványozódni a dolog, és a végén (ehhez adott esetben nem is kell túl sok idõ, elég lehet egy-másfél év) azon veszed észre magad, hogy van egy 120 ezret érõ autód, amire 240 ezret kéne ahhoz költeni, hogy normálisan használni/vizsgáztatni/eladni lehessen :rolleyes: ... Szóval, csak szép sorjában, ahogy jönnek a dolgok, mindent rakass rendbe idõben. Be kell állítani a karbit? Ne halogasd, állíttasd be. Jelen helyzetben 1000 km-enként kb. 5 ezret biztosan kidobsz az ablakon a pluszfogyi miatt - így elég hamar ott fogsz tartani, hogy már kiadtad azt a plusz pénzt, amibe a karbi-beállítás kerülne, de az autó még mindig sokat fogyaszt :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tytyty

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Starlet
« Válasz #1664 Dátum: 2008.04.16 16:28:27 »
Igen tudom,hogy megkell csinálni, de már lakatoláson meg fényezésen jár az agyam ,mert imádom az autot. Pedig csak fél évre vettem..