Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 769741 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3075 Dátum: 2016.06.04 22:16:30 »
Ha már így felmerült: nincs valami csatolófelület, ahol a nyers adatokat kiküldi a kocsi? Tervezek egy motorosan felnyíló nexus-t beépíteni és programoznék egy app-ot ami kijelzi az értékeket. Ha nem csak kijelzés történik, hanem nyers adatot küld a vas, azzal elég jól lehet dolgozni.
Nem tudom a tiednél hogy  működik, de t22-nél egyszerűen az 1-es injektor jelét és a sebesség jelet kapja, és ebből számol.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3076 Dátum: 2016.06.05 00:13:38 »
Ha már így felmerült: nincs valami csatolófelület, ahol a nyers adatokat kiküldi a kocsi?
A priuschaten találsz róla infot, hogyan lehet az OBD-ből terminállal kiolvasni és rögzíteni az adatfolyamot. A szerviz leírással összevetve az egyedi PID eket is vissza lehet fejteni.
Amennyiben csak az alapadatokra van szükséged (fogyasztás, hő ...) akkor azokat a Torque kezeli.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3077 Dátum: 2016.06.05 19:35:59 »
A pillanatnyi fogyasztást nem is nézem, mert tényleg minek...
A hatótáv hihetőnek tűnik, a változásai is logikusak. Kíméletes közlekedésnél pl 10 km-t haladva csak 9 "fogy" a hatótávból. Gázpedál tiprásra pedig szinte 0,5 km-enként csökkent 1-et a kiíráson :) A ~7liter/100km-hez és a tank méretéhez viszonyítva, a konkrét értékek is reálisnak tűnnek.
Az hogy az átlagfogyasztást ennyire alásaccolja (5,9  <-> 7,6) azért is zavar nagyon, mert itt olvasgatva csak 1-2-3 deciket írogattak a márkatársak, mint eltérés. Már az is átfutott a fejemen, hogy "dízel BC" van a VVTi-ben  :lol:
A lejtők ritkán fognak bekavarni, Békés megyében nem sok van.

a bc egy szar. nálam nagyjából konstansan tévedett 8 decit a káromra. csak akkor tudott pontosan mérni, ha pályán VAGY városban használtam. ha kevertem, ő is összekeveredett. vezesd a fogyasztásokat, mondjuk a spritmonitoron, és akkor tudni fogod, mennyi az annyi.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3078 Dátum: 2016.06.05 20:48:27 »
A priuschaten találsz róla infot, hogyan lehet az OBD-ből terminállal kiolvasni és rögzíteni az adatfolyamot. A szerviz leírással összevetve az egyedi PID eket is vissza lehet fejteni.
Amennyiben csak az alapadatokra van szükséged (fogyasztás, hő ...) akkor azokat a Torque kezeli.
Köszi! Megnézem, hogy Torque mit tud! A felnyíló képernyő helyére tervezek egy 7"-os nexust beépíteni. Ha meg integrált tablet, akkor megpróbálok összedobni home projectként egy olyan felületet ami azt mutatja ami nekem kell útközben.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3079 Dátum: 2016.06.07 22:19:16 »
300 kg azért elég sok ám, azt a szabványok 4 felnőtt súlyának veszik. Egyébként a 150 paci akkor van kéznél, amikor kipörgeted a motort, 3500-as fordulat alatt szegénykeverékes üzemmódban van, ennél sokkal kevesebb pacival és nyútonnal. Egyszer próbáld ki, hogy 60-nál visszateszed kettesbe, és padlót nyomsz neki. Vagy 160-nál ötösben. Na, azzal hasonlítsd a Meganet!  ;)

Köszi. :) Nekem ez elég meredeken hangzik elsőre, a Renault-val 60-nál már 5.-ben megyek ha a forgalom megengedi...  :innocent: :) De kipróbálom. Talán egyfajta belém ivódott szokás, hogy 3000 fölött sokat fogyaszt (persze biztosan nem így van), meg mondjuk a Megane utastérbe jutó motorhangja pályán 3500 rpm fölött már hallásvédőért kiáltott.  :lol: De ki fogom próbálni, ha Ti mondjátok, bírnia kell.
Első "normális" autóm ez mondjuk, F astra, I/2-es Megane után, szóval jelenleg még kímélem mind a hímes tojást. Talán túlságosan is... :)

Amúgy, bár nem fogyasztás kérdés, javasolt ebbe a közvetlen befecskendezős motort valami különleges benzinnel itatni, vagy a normál 95-ös megfelel a célnak?
Köszi,

Gergő 

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3080 Dátum: 2016.06.07 22:28:40 »
Csendes az autó, és hosszú áttételű a váltója. De kétség kívül nem egy rakéta (persze minden relatív).

Ha voltál a dió szóráson vagy kaptál rá ajánlatot megírnád majd?

Természetesen, írtam már a szerviznek, sajnos mailezni nem nagyon van idejük, csak annyit írtak küldjek telószámot és megbeszéljük. Ha lesz egy kis szabadidőm napközben munka mellett, felhívom őket, bár, látatlanban nem tudom mondanak-e valamit. De írtam nekik, hogy nagyságrendi összeg is jó, hány számjegy és hányassal kezdődik. :)
Amint kapok infót, persze azonnal közzéteszem.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3081 Dátum: 2016.06.07 22:47:41 »
Természetesen, írtam már a szerviznek, sajnos mailezni nem nagyon van idejük, csak annyit írtak küldjek telószámot és megbeszéljük. Ha lesz egy kis szabadidőm napközben munka mellett, felhívom őket, bár, látatlanban nem tudom mondanak-e valamit. De írtam nekik, hogy nagyságrendi összeg is jó, hány számjegy és hányassal kezdődik. :)
Amint kapok infót, persze azonnal közzéteszem.
Köszi.

Amúgy simán jó bele a 95-ös. Csakúgy mint a többi benzinmotornál, itt is azt írja, hogy min. 95-ös.

bandyta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3082 Dátum: 2016.06.08 00:01:49 »
Én két hete takarítottam ki az enyémet. Ami érdekes, hogy ugye 8 szívószelep van és csak az a 4 volt lekoszolódva, ahol a pillangószelepek vannak. Csináltam egy videót, telefonos és elég lassan fókuszál, de a lényeget látni. Minimális lerakódás van, ezért én még nem viszem el szóratni. A kocsiban 180e km van, 1az-fse motoros. Én főként pályára használom, fogyasztást nem nagyon nézem, el szoktam forgatni 4-5e-ig. A pillangószelepek már nem voltak ilyen jó állapotban, ha jól tudom, akkor alacsony fordulaton ezek szinte zárva vannak, körbe elég koszos volt. Kiszedtem, kipucoltam, azóta mintha nyomatékosabb lenne alacsony fordulatról. Itt van pár kép meg a videó. Mindenesetre ezt szerintem otthon is meg lehet csinálni.



http://kepfeltoltes.hu/160607/IMG_20160523_162507_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160607/IMG_20160523_162514_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160607/IMG_20160523_162521_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3083 Dátum: 2016.06.08 06:33:17 »
Nagyon köszi a képeket és a videót. Nem vagyok hozzáértő, de nem tűnik gázosnak a helyzet.
A szívórészt leszedni nagy cumi volt?

bandyta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3084 Dátum: 2016.06.08 19:49:17 »
Elég kevés hely van, de megoldható a dolog. Leszedtem a légszűrő utáni gumicsövet, aztán a fojtószelepet, azt is kipucoltam. A szívóoldalt konkrétan nem tudtam kiszedni a motortérből, pedig elég sok mindent lebontottam. Levettem róla minden csavart, kihajtottam a tőcsavarokat, aztán a pillangószelepes cuccot ki lehetett szedni, de kell egy új tömítés.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3085 Dátum: 2016.06.08 19:53:24 »
Elég kevés hely van, de megoldható a dolog. Leszedtem a légszűrő utáni gumicsövet, aztán a fojtószelepet, azt is kipucoltam. A szívóoldalt konkrétan nem tudtam kiszedni a motortérből, pedig elég sok mindent lebontottam. Levettem róla minden csavart, kihajtottam a tőcsavarokat, aztán a pillangószelepes cuccot ki lehetett szedni, de kell egy új tömítés.
Köszi, ez nekem már soknak tűnik.
Én a múltkor a fojtószelepig jutottam el, de úgy hogy az is fent maradt, én nem fértem oda rendesen.
Majd vkire rábízom egyszer.

bandyta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3086 Dátum: 2016.06.08 20:34:20 »
Először én sem szedtem ki (a fojtószelepet), de aztán rájöttem, hogy úgy lehetetlen normálisan kitisztítani. Ha kiszeded akkor látod, hogy körbe van egy nagyon vékony rés, ami nálam már nem látszódott, és  hátul is elég koszos volt; továbbá mögötte van egy szűrő, az is tele volt lerakódással. Érdemes hozzá beszerezni egy racsnis hajtókar és egy krova csuklót, akkor elég könnyű leszedni mindent; bár tény, hogy elég hátul van.
Nekem az egész onnan indult, hogy hidegen gyorsításnál rángat a motor és az alapjárat lemegy 600-ig. Javult a dolog, de még mindig nem az igazi. Sajnos több ötletem már nincsen. Mondjuk ezt az egészet nem tudom hova tenni, 10e km-ként cserélek légszűrőt ...
Itt már kívülről ki volt tisztítva, de a szélét nem tudtam lepucolni.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3087 Dátum: 2016.06.08 20:50:06 »
Először én sem szedtem ki (a fojtószelepet), de aztán rájöttem, hogy úgy lehetetlen normálisan kitisztítani. Ha kiszeded akkor látod, hogy körbe van egy nagyon vékony rés, ami nálam már nem látszódott, és  hátul is elég koszos volt; továbbá mögötte van egy szűrő, az is tele volt lerakódással. Érdemes hozzá beszerezni egy racsnis hajtókar és egy krova csuklót, akkor elég könnyű leszedni mindent; bár tény, hogy elég hátul van.
Nekem az egész onnan indult, hogy hidegen gyorsításnál rángat a motor és az alapjárat lemegy 600-ig. Javult a dolog, de még mindig nem az igazi. Sajnos több ötletem már nincsen. Mondjuk ezt az egészet nem tudom hova tenni, 10e km-ként cserélek légszűrőt ...
Itt már kívülről ki volt tisztítva, de a szélét nem tudtam lepucolni.


A szerszámmal nem lesz gond, inkább akkor az akarat kellene még.
És melyik gondod maradt meg? A rángatás vagy az alapjárati ingadozás?

Akkor az én pucolásom nem sokat ért. Nekem az alapjárat mocorgott, de ezt egyelőre úgy néz ki rendbe tette. De akkor vszínű csak egy időre.

bandyta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3088 Dátum: 2016.06.08 22:19:18 »
Elvileg így nézne ki a dolog:
http://i163.photobucket.com/albums/t319/gtsspeed00/IM000366.jpg
Hát az alapjáratom leesik 600-ig és akkor már kicsit remeg az autó, bár sokszor megáll 800-nál.
Hidegen meg régebben elég durván rángatott, szó szerint mintha köhögött volna az autó.  :yes:
Még mindig érezni, de azért már csak nagyon minimálisan. Összességében azért sokat javult a dolog.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3089 Dátum: 2016.06.20 21:34:41 »
a bc egy szar. nálam nagyjából konstansan tévedett 8 decit a káromra. csak akkor tudott pontosan mérni, ha pályán VAGY városban használtam. ha kevertem, ő is összekeveredett. vezesd a fogyasztásokat, mondjuk a spritmonitoron, és akkor tudni fogod, mennyi az annyi.

Továbbra sincs képbe a BC :)
- 47,36 liter 621 km-re: 7,63 BC: 5,9
- 51,01 liter 686 km-re: 7,43 BC: 5,8
- 24,41 liter 363 km-re: 6,73 BC: 5,2
Ez utóbbival elégedett vagyok, Bcs-Nyíregy-Bcs, összesen 5 óra 10 perc (jó 70-es átlag a 47-esen) oda-vissza klímával, némi pakkal.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS