Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764156 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3060 Dátum: 2016.05.20 16:25:27 »
Nyugi, nem az!  ;)
Csak a 2.0 volt az.
Meg a 2.4.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3061 Dátum: 2016.05.20 16:27:58 »
Köszi! Én is utána olvastam tegnap, és én is erre bukkantam. :) Kétségkívül egyedi ötlet. Aztán lehet, hogy szükség is lesz rá, mert én a kocsit az 1.6 Megane után nem érzem túl erősnek, kb. ugyanannyira húz, mondjuk 300 kilóval nehezebb de többet vártam a 150 lótól (a 108 után). A szerelő szerint, ahol átnézettem, nincs gond vele húzás terén. Meglátjuk... azért ha lesz pár napom Pesten, szerintem bejelentkezem Novoth Tiborékhoz, aztán akkor kiderül, mennyi benn a koksz. Annyit tudok az előző tulaj se használta nagyon pályán.. vagyis jó eséllyel lehet benne. Nagyon köszi az infót, mert ezt eddig nem tudtam, pedig egy fontos rész a kocsi jó állapotának megőrzésében.. 8-10 évre minimum tervezek vele, szóval meg szeretnék adni neki mindent. :)
Csendes az autó, és hosszú áttételű a váltója. De kétség kívül nem egy rakéta (persze minden relatív).

Ha voltál a dió szóráson vagy kaptál rá ajánlatot megírnád majd?

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3062 Dátum: 2016.05.20 16:59:57 »
Sziasztok!

Korom, koksz lerakódáshoz "gondolatébresztőleg" szólnék. :otlet:

Valamikor az angol Autókereskedők című sorozatban egy jaguár felújítása során láttam egy új eljárást!

Visszakerestem a filmet a neten, itt van: http://videa.hu/videok/jarmuvek/autokereskedok-9x07-jaguar-xk8-auto-bmw-chevrolet-0U6aJROWuiwTHFnx
A 20. perctől érdemes nézni.

Az eljárás lényege, hogy ~1200/min fordulaton járatja a motort egy speciális üzemanyaggal, amit egy spciális berendezés nagyon finom szemcsésre porlaszt. Persze ez nagyon konyhanyelven van megfogalmazva. A filmben talán érthetőbb. :hmmmm:
~70 font a költsége a filmben.
Edd China szerelő az én szememben profi, nem szokott "gányolni" :no:
A filmben drasztikusan csökkent a károsanyag kibocsájtás az eljárás után... :innocent:
Olyan kérdések merültek fel bennem:
- Van-e ilyen berendezés Magyarországon? Találkozott-e ilyennel valaki? :hmmmm:
- Milyen esetekben lehet hatásos?
 :hmmmm: :otlet:
 Szóval csak egy "gondolatébresztő" akart lenni... :flowers:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3063 Dátum: 2016.05.20 17:45:04 »
...
Olyan kérdések merültek fel bennem:
- Van-e ilyen berendezés Magyarországon? Találkozott-e ilyennel valaki? :hmmmm:
- Milyen esetekben lehet hatásos?
 :hmmmm: :otlet:
 Szóval csak egy "gondolatébresztő" akart lenni... :flowers:
Terraclean. Tudtommal nincs hivatalos hazai forgalmazója.

De több hasonló elven működő eljárás van:




http://www.pro-tec.hu/content.php?s=putart&f=proputart1&id=uc8ria3jnawnro05&submenu=qj81wzh0yp1ehdut

http://www.oreillyauto.com/site/c/search/Fluid+Exchanger!s!Decarbonizer+-+Fuel+System/N2553/C0192.oap

Gatamm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3064 Dátum: 2016.05.30 19:22:36 »
Üdv mindenkinek!

Olvasgattam a fórumot és megpróbálom leírni a saját tapasztalataimat.
Januárban vettem egy 2.2-es D4D-t, ami nem egy új autó 10 éves múlt a lelkem.
Amikor elhoztam a kereskedőtől 7,8-ra jött ki a fogyasztása az első tankolásnál, meg is lepődtem a használtautón leírt 6,1-hez képest. Addig normál gázolajat kapott, szerintem ezért volt magas a fogyasztása. Olajcsere, szűrőcsere, és laposabb állapotfelmérés volt egy ismerősnél egy Toyota szervizben. Rájöttem hogy nem olcsó az üzemeltetése, az olaj duplájába került mint a másik autómon egy KIA Riónál. Jelenleg 6,9 az átlagom, autópálya hosszabb úton normál tempónál 130-140-nél 6,5, tempósan 160-180 között 7,1 liter volt. A városban zabál, nem is szeretek bemenni, M0-án munkába járva 6,7 körül fogyaszt. A tempomattal sokat lehet spórolni, és nem sajnálom az extra gázolajat sem a géptől.


Sokszor nézem az új autókat, de nem cserélném le semmi pénzért, annyira bírom a kicsikét.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3065 Dátum: 2016.05.30 20:52:23 »
Sziasztok!
Fogyasztással kapcsolatos kérdést szeretnék feltenni.
Boldog tulajdonosa lettem egy 2006.11 havi 2.0 VVT-i T25 kombinak, az eddig vegyes használat mellett tankolással számított fogyasztásom 8,3 l.   Elég sok a hidegindításom, munkába járáshoz is használom 5 km távolságra. 215/50 R17 gyári méretű abroncsok vannak fenn (ez van az ajtón lévő táblácskán is). A nyomás az előírt 2,5 bar mind a négy kerékben. Olaj, levegőszűrő 2015. októberben cserélve. Olajfogyasztást eddig nem tapasztaltam, bár mondom, csak 2000 km-t tettem bele eddig. 5W30 "gyári" olaj van benne, Toyotánál nem tudom mit jelent a "gyári", szóval nem tudom milyen. 15e km-re van írva a csereperiódus a motortérben lévő bilétán.
Valós 170e km van az autóban (németországi, kizárólag Toyotánál szervizelt autó, dokumentált múlttal. Magánszemélytől vettem kint, próbautam a helyi szervizbe vezetett ahol megerősítették a szervizkönyvbe írtakat, illetve a hazai helyi márkaszerviznél is lekérdezve). Abroncsa Falken Ziex 912, keskeny árkokkal, elég nagy arányú az úttal érintkező futófelület. A jobb első kerék enyhén csapágyas, 2 hét múlva cserélik.
Az autó nincs túlterhelve a használat során, átlagban 2 felnőtt 1 kisgyermek, illetve tele csomagtartó hosszú távú használatnál (főleg ruhákkal-játékokkal)  :)
Klímát nem használtam eddig. Vezetési stílusom benzinkímélő. Féket ritkán használom, kereszteződés megközelítés általában már több száz méterről lassítva..  :) mindenhol az előírt sebességhatárokat tartom (mióta apa vagyok).  ;)
Azt hiszem minden infót leírtam ami hatással lehet a fogyasztásra.
Ennek ismeretében kérdezem Tőletek, szerintetek reális?
Illetve még egy kérdés: amikor kivillan a "szegénységjelző"m még 45-50 km a hatótáv a fedélzeti computer szerint. Amikor tankoltam, már csak 10 km volt. Ennek ellenére 49 liter ment bele, holott elvileg 60 literes a tank. Bár ez a fogyasztással nem függ össze, mert azt teletanktól teletankig számoltam.
Köszi előre is!
Gergő
A leírt körülmények közt ez teljesen rendben van. Nekem 4,5 év és 53.000 megtett km után 7,9-es átlagom lett úgy, hogy városban nagyon kerültem a dugókat, de pl. a munkahelyem 10-11 km-re van (útvonaltól függően). A range-et sosem használtam, a sárga lámpa pedig nagyon idejekorán kigyullad.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3066 Dátum: 2016.05.30 20:56:06 »
Köszi! Én is utána olvastam tegnap, és én is erre bukkantam. :) Kétségkívül egyedi ötlet. Aztán lehet, hogy szükség is lesz rá, mert én a kocsit az 1.6 Megane után nem érzem túl erősnek, kb. ugyanannyira húz, mondjuk 300 kilóval nehezebb de többet vártam a 150 lótól (a 108 után).
300 kg azért elég sok ám, azt a szabványok 4 felnőtt súlyának veszik. Egyébként a 150 paci akkor van kéznél, amikor kipörgeted a motort, 3500-as fordulat alatt szegénykeverékes üzemmódban van, ennél sokkal kevesebb pacival és nyútonnal. Egyszer próbáld ki, hogy 60-nál visszateszed kettesbe, és padlót nyomsz neki. Vagy 160-nál ötösben. Na, azzal hasonlítsd a Meganet!  ;)
music     

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3067 Dátum: 2016.06.02 20:39:53 »
Üdvözlet,

Új vagyok, 2 hete hajtom a családunk új kedvencét (1.8 benzin, 2004). Már napok óta olvasgatok, sok minden kavarog bennem.
Fogyasztás ügytől nem eltérve: már 2x töltöttem fel a gépet naftával, a kettő között 5,9-es átlagot írt ki a BC, számolva 7,6, kb.: 650km-en vegyes (egy hosszabb hazaút, napi óvoda-meló 30km két részletben). Emlékeim szerint amikor elhoztam (minden 0, sárga világítás, stb) első kattanáskor kihúztam a töltőcsonkot, a másodiknál viszont annyira teli sikerült, hogy 2 centet vissza is "büfizett" a cipőm orrára :). Féltanknál volt teljes olajak-szűrők-gyertyák szerviz, plusz alaposabb átnézés... Azóta további 200 km-nél tartunk, a mutató ép csak elkezdett ereszkedni fentről, a BC pedig 5,4-et ír.
- Ekkorát tévedhet a BC?
- Van módja állítgatni, kalibrálni valahogy?
A 7,0-7,5-el nincs semmi bajom, a BC többi értékét is tudom fejben kezelni, értem én, hogy sacc, de látom benne a logikát... Az átlagfogyasztást lövi csak ennyire zavaróan mellé.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3068 Dátum: 2016.06.03 08:17:48 »
Üdvözlet,

Új vagyok, 2 hete hajtom a családunk új kedvencét (1.8 benzin, 2004). Már napok óta olvasgatok, sok minden kavarog bennem.
Fogyasztás ügytől nem eltérve: már 2x töltöttem fel a gépet naftával, a kettő között 5,9-es átlagot írt ki a BC, számolva 7,6, kb.: 650km-en vegyes (egy hosszabb hazaút, napi óvoda-meló 30km két részletben). Emlékeim szerint amikor elhoztam (minden 0, sárga világítás, stb) első kattanáskor kihúztam a töltőcsonkot, a másodiknál viszont annyira teli sikerült, hogy 2 centet vissza is "büfizett" a cipőm orrára :). Féltanknál volt teljes olajak-szűrők-gyertyák szerviz, plusz alaposabb átnézés... Azóta további 200 km-nél tartunk, a mutató ép csak elkezdett ereszkedni fentről, a BC pedig 5,4-et ír.
- Ekkorát tévedhet a BC?
- Van módja állítgatni, kalibrálni valahogy?
A 7,0-7,5-el nincs semmi bajom, a BC többi értékét is tudom fejben kezelni, értem én, hogy sacc, de látom benne a logikát... Az átlagfogyasztást lövi csak ennyire zavaróan mellé.
Szia, üdv a fórumon.
Sajnos a T25 fed compját nagyon elmérték a mérnökök. Eleve, nem lehet manuálisan resetelni az adatokat, elvileg a hirtelen üzemanyagmennyiség változás alapján érzékeli a rendszer úgy, hogy teli lett tankolva és nullázza a számokat. Ez még akár működhetne is jól, de nem. Ha lejtőn állsz meg, akkor is képes minden ok nélkül nullázni, innentől kezdve, viszont, szinte felesleges a fed comp adatait figyelgetni. Tankoláskor számolva megkapod a pontos fogyasztást a teljes tankra vetítve.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3069 Dátum: 2016.06.03 09:22:58 »
Szia, üdv a fórumon.
Sajnos a T25 fed compját nagyon elmérték a mérnökök. Eleve, nem lehet manuálisan resetelni az adatokat, elvileg a hirtelen üzemanyagmennyiség változás alapján érzékeli a rendszer úgy, hogy teli lett tankolva és nullázza a számokat. Ez még akár működhetne is jól, de nem. Ha lejtőn állsz meg, akkor is képes minden ok nélkül nullázni, innentől kezdve, viszont, szinte felesleges a fed comp adatait figyelgetni. Tankoláskor számolva megkapod a pontos fogyasztást a teljes tankra vetítve.

A pillanatnyi fogyasztást nem is nézem, mert tényleg minek...
A hatótáv hihetőnek tűnik, a változásai is logikusak. Kíméletes közlekedésnél pl 10 km-t haladva csak 9 "fogy" a hatótávból. Gázpedál tiprásra pedig szinte 0,5 km-enként csökkent 1-et a kiíráson :) A ~7liter/100km-hez és a tank méretéhez viszonyítva, a konkrét értékek is reálisnak tűnnek.
Az hogy az átlagfogyasztást ennyire alásaccolja (5,9  <-> 7,6) azért is zavar nagyon, mert itt olvasgatva csak 1-2-3 deciket írogattak a márkatársak, mint eltérés. Már az is átfutott a fejemen, hogy "dízel BC" van a VVTi-ben  :lol:
A lejtők ritkán fognak bekavarni, Békés megyében nem sok van.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3070 Dátum: 2016.06.03 09:33:30 »
Szia, üdv a fórumon.
Sajnos a T25 fed compját nagyon elmérték a mérnökök. Eleve, nem lehet manuálisan resetelni az adatokat, elvileg a hirtelen üzemanyagmennyiség változás alapján érzékeli a rendszer úgy, hogy teli lett tankolva és nullázza a számokat. Ez még akár működhetne is jól, de nem. Ha lejtőn állsz meg, akkor is képes minden ok nélkül nullázni, innentől kezdve, viszont, szinte felesleges a fed comp adatait figyelgetni. Tankoláskor számolva megkapod a pontos fogyasztást a teljes tankra vetítve.
Ha már így felmerült: nincs valami csatolófelület, ahol a nyers adatokat kiküldi a kocsi? Tervezek egy motorosan felnyíló nexus-t beépíteni és programoznék egy app-ot ami kijelzi az értékeket. Ha nem csak kijelzés történik, hanem nyers adatot küld a vas, azzal elég jól lehet dolgozni.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3071 Dátum: 2016.06.03 09:40:10 »
A pillanatnyi fogyasztást nem is nézem, mert tényleg minek...
A hatótáv hihetőnek tűnik, a változásai is logikusak. Kíméletes közlekedésnél pl 10 km-t haladva csak 9 "fogy" a hatótávból. Gázpedál tiprásra pedig szinte 0,5 km-enként csökkent 1-et a kiíráson :) A ~7liter/100km-hez és a tank méretéhez viszonyítva, a konkrét értékek is reálisnak tűnnek.
Az hogy az átlagfogyasztást ennyire alásaccolja (5,9  <-> 7,6) azért is zavar nagyon, mert itt olvasgatva csak 1-2-3 deciket írogattak a márkatársak, mint eltérés. Már az is átfutott a fejemen, hogy "dízel BC" van a VVTi-ben  :lol:
A lejtők ritkán fognak bekavarni, Békés megyében nem sok van.
Az a lényeg, hogy a tényleges fogyasztás rendben van.
Talán annyit próbálj meg, hogy estére leveszed az akkusarukat és akkor bármi is volt a kis agyában, törlődik. Ennél többet szerintem nem tudsz tenni a bc érdekében.
A rossz tapasztalatok miatt vmit fejleszthettek is a bc esetében, mert facelift utáni modellekben már lehet manuálisan nullázni és eltűnt a véletlenszerű nullázás is. Sajnos ebben a 3 évben (2003-2006) ezek ilyenek voltak.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3072 Dátum: 2016.06.03 09:42:53 »
Ha már így felmerült: nincs valami csatolófelület, ahol a nyers adatokat kiküldi a kocsi? Tervezek egy motorosan felnyíló nexus-t beépíteni és programoznék egy app-ot ami kijelzi az értékeket. Ha nem csak kijelzés történik, hanem nyers adatot küld a vas, azzal elég jól lehet dolgozni.
Nem tudom. Azt kellene tudni pontosan, hogy az ECU milyen adatokat vesz alapul. A fedcomp számol, vagy csak megjelenít?  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3073 Dátum: 2016.06.03 09:49:46 »
Azt hiszem következő szervíznél megkergetem a munkafelvevőt a kérdéseimmel, az szokott tudni ilyesmit. Vagy ha nem, akkor kiokosodik 1-2 óra alatt. :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #3074 Dátum: 2016.06.03 23:55:15 »
Emlékeim szerint amikor elhoztam (minden 0, sárga világítás, stb) első kattanáskor kihúztam a töltőcsonkot, a másodiknál viszont annyira teli sikerült, hogy 2 centet vissza is "büfizett" a cipőm orrára :).
No, azért ne átkozd annyira a bc-t! Az első kattanástól a teliig a legjobb esetben is másfél liter különbség van, de ha nagyon habzik a nafta, akkor a duplája is simán meglehet. Ha ezt visszaosztod a megtett km századrészével, mindjárt sokkal kisebb a tévedése  ;)
music