Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 769415 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2775 Dátum: 2015.03.11 18:46:01 »
Én is leírnám a "benyomásomat", hiszen élőben azért többet lehet látni...
Az első törött volt, megjavították, de hogy hogyan azt csak a jóisten (esetleg szakértő) tudná jobban megítélni...szerencsés esetben a futómű nem volt sérült és a javítás szakszerű volt... (welcome to Hungary) :whistling: Én ikább vennék "karcosabbat", de törés nélkül. :otlet:
A "Járművek ugyanitt"- re kattintva egy Németo.-ból hozott BMW-t is árul... Innentől kezdve nekem kicsit nepper feelinges...
Persze ettől még akár jó is lehet... az ára azért nem rossz... :yes: :hmmmm:

Azt írtad, hogy döntően városban lesz használva... háát szerintem az 1.6-os sem lenne tragikus választás... Nem arra az évente 4...5 hosszabb útra kell optimalizálni a vásárlást... :whistling:
Szerintem a 2.0 végképp fölösleges...a városi fogyasztás miatt is így gondolom... :innocent:
Ezekből következik a kompromisszum... 1.8-as... ;)
De amilyet találsz jó áron, jó állapotban... ne a motor meg a felszereltség döntsön...
Szerintem a sedantól sem szabad megijedni... persze ez a felhasználástól erősen függ, de döntően városi felhasználásnál családi használatban nehezen hiszem, hogy nagy hátrány lenne.(persze kőműves brigád, melós autó.... az más tészta...) :)

Persze én 1.6 T22 sedanbol nézem a dolgot... meg az sem mindegy, hogy miből ül át az ember... :whistling:
Típushiba az OLAJFOGYASZTÁS(!)... Sajnos én is "beleválasztottam", de már túl vagyok rajta...meggyűrűztettem... előtte azért sokat paráztam :1eye: Ezt nem nagyon lehet kiszúrni...
Azért érdemes megmutatni hozzáértő szerelőnek...

szvsz.

Minden szavaddal egyetértek!  :yes:

Még annyit fűznék hozzá, hogy ha az 1,3 millió körüli darabok jöhetnek csak szóba, akkor akár egy nagyon szép megkímélt T22 sem lenne rossz választás.
Mivel ez kb. pont a választóvonal a két típus között, ezért érdemes lenne talán inkább egy patika T22-t választani, mintsem egy lepukkadt T25-öt.  :whistling:

Mint pl.: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_linea_sol-8765080

De persze ez legfőképp anyagiak kérdése, szóval már nagyon kéne egy keretet behatároló hsz. a kedves delikvensünktől.  :surrender:  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2776 Dátum: 2015.03.11 20:15:40 »
Milyen motorokról beszélünk (VVTI, Valvematic)? Milyen évjárat? T22, T25, T27 ?
Az hogy Avensis 1,6 vagy 1,8 elég tág fogalom  ;-)

Bocsánat, jogos! 2003-2009? T25 azt hiszem a típusazonosítója.
2004-eseket nézek v 2003-as évjárat végieket, legalábbis amik eddig szóba jöhettek 1,2-1,5m között.

Nem tehetek róla, de nekem az első nem szimpi.  :no:

Gondolj bele, ha 400 ezer volt a javítása (oké, márkaszervízben minden sokkal drágább, de akkor szerintem nem facelift utáni fronttal tákolták volna össze), akkor ott azért komoly dolgok voltak.
Hogy ők nem tudnak az olajevésről az szép és jó, de hogy valójában eszi-e vagy sem azt nehéz úgy kideríteni, hogy az olajcserék között senki nem nézett rá az olajszintre.  :innocent:
Zárójelben teszem hozzá ennyi km-nél már nagyon sok eszi az olajat, talán ránézhetnél a nívópálcájára, ha már pár ezer km eltelt az elmúlt olajcsere óta.  ;)

A második nekem sokkal szimpibb: jó minőségű képek, tiszta autó, gyári dísztárcsák stb.  :yes:

Amit ugye nem írtál még, hogy mennyit szánnátok autóra, mert ha 1,5 misi a határ, akkor bizony jó eséllyel csak 200 ezer feletti futású, facelift előtti darabokat fogsz találni.  :whistling:

Amennyiben mindenképpen liftbacket keresel (sokan nagyon jónak tartják, én még sohasem éreztem hiányát, hogy sedanom van..), és az említett összeg alattit, akkor bizony nagyon nehéz dolgod lesz.
1,5 misi alatt van összesen 12 darab (ha az 1.6-osokat levonom) ami szervízkönyves és ebben persze jópár sedan.  :hmmmm:

Szerk.:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_elegant_liftback-8744330

No, ez pl egy már blokkcserés darab, itt nagyon nagy valószínűséggel nem lesz (nem mostanában?) olajevés, nincs benne sok km, első gazdás és mégis olcsóbb, mint a facelift utáni darabok.  :flowers:

Egy igazán jó T25-öt (nincs benne elképesztően sok km, nem karambolos, nem behozott stb.) bizony nem nagyon akarnak eladni 1,7 misi alatt és amint tudjuk: "Olcsó húsnak..."  ;)

Jogos, árakkal nem vagyok tisztában, olx-en nézegettem bontott alkatrészeket de 30-40k/lámpa árakból kiindulva reális volt ez az ár + fényezés + munkadíj stb... de rákérdezek és persze csak van számla róla akkor árakkal meg talán fotók a balesetről stb!
Az meg hogy újabbat kapott... én csak örülnék neki ha az újabbat kapná és nem a gyárit, bár kérdés megkérdezték-e őket lehet ők választották ezt?!

Olajszintet megnézem, mert hétvégén megyünk egy tüzetesebb átvizsgálásra majd meg próbakörre most csak egy 15perces szemle volt kb amolyan első ránézéses vélemény alkotással egybekötve.

A második nekem sokkal szimpibb: jó minőségű képek, tiszta autó, gyári dísztárcsák stb.  :yes:

Nem a képek alapján kell kocsit venni ;) voltam én már olyat autót nézni ami képek alapján a dupláját is megérte, majd szemle után a felét sem adtam volna meg!
Amúgy meg van hozzá a gyári dísztárcsa is a csomagtartóban volt és minden alkatrész hiánytalanul meg van és a gumik nagyon jó állapotúak + nyári szett is van hozzá, de a lemez úgy is le lenne cserélve majd valami gyári v normálisabb felnire.

Nem liftbacket keresek, ez max egy + pont talán, de a sima sedan is jöhet. Nyilván 1.6-1.7m fölött kezdődnek meg a talán "jobb" állapotúak, de mindig ki lehet fogni 1-1 jó példányt csak rá kell találni, az összeg már a plafon sajnos, megpróbáljuk kifogni a legjobbat ezért :)

Én is leírnám a "benyomásomat", hiszen élőben azért többet lehet látni...
Az első törött volt, megjavították, de hogy hogyan azt csak a jóisten (esetleg szakértő) tudná jobban megítélni...szerencsés esetben a futómű nem volt sérült és a javítás szakszerű volt... (welcome to Hungary) :whistling: Én ikább vennék "karcosabbat", de törés nélkül. :otlet:
A "Járművek ugyanitt"- re kattintva egy Németo.-ból hozott BMW-t is árul... Innentől kezdve nekem kicsit nepper feelinges...
Persze ettől még akár jó is lehet... az ára azért nem rossz... :yes: :hmmmm:

Azt írtad, hogy döntően városban lesz használva... háát szerintem az 1.6-os sem lenne tragikus választás... Nem arra az évente 4...5 hosszabb útra kell optimalizálni a vásárlást... :whistling:
Szerintem a 2.0 végképp fölösleges...a városi fogyasztás miatt is így gondolom... :innocent:
Ezekből következik a kompromisszum... 1.8-as... ;)
De amilyet találsz jó áron, jó állapotban... ne a motor meg a felszereltség döntsön...
Szerintem a sedantól sem szabad megijedni... persze ez a felhasználástól erősen függ, de döntően városi felhasználásnál családi használatban nehezen hiszem, hogy nagy hátrány lenne.(persze kőműves brigád, melós autó.... az más tészta...) :)

Persze én 1.6 T22 sedanbol nézem a dolgot... meg az sem mindegy, hogy miből ül át az ember... :whistling:
Típushiba az OLAJFOGYASZTÁS(!)... Sajnos én is "beleválasztottam", de már túl vagyok rajta...meggyűrűztettem... előtte azért sokat paráztam :1eye: Ezt nem nagyon lehet kiszúrni...
Azért érdemes megmutatni hozzáértő szerelőnek...

szvsz.

Nyilván benne van a pakliban ezért mondjuk én szeretném elvinni ha már ott tartunk egy márkaszervizbe teljes átvizsgálásra (Hondánál ez 16k körül mozog) és akkor ott talán kiderülnek a dolgok meg megnézik ezeket (főleg ha megkérem őket erre irányulva).
Ezt a BMW-t észre sem vettem köszi szépen utánakérdezek, most meg is ingottam picit :D

Skoda Felicia 1.3-as kombiból ülnének át a szülők az meg azért elég fapad volt már... 1M Skoda Oktáviákat néznek (szintén fapad) ezért terelem őket inkább a Japán oldal felé (nekem Hondám van) ezek azért már elég jó felszereltségű kis gépek.

Igen (én) nem szeretném elkapkodni, de muter már házi sárkány üzemmódban van, de ameddig tudom visszafogom és keresgélek/nézelődöm még.
Mint mondtam nem fix semmi tehát 1.6-1.8L jöhet, ha bárki tud valamit kéz alól v láttok jót akkor szóljatok!

Ezeket néztem még csak messzebb vannak, le kéne menni v megnézetni valakivel.
Dunakeszisnek amúgy fura az anyós oldali ködlámpa és fényszóró is matt/penészes (de ezt Szombaton reggel megyünk megnézni).
Pécs - 1.8 Sol Technic - Talán még ez tűnik kép alapján a legnormálisabbnak, csak hát kereskedő...
Mosonmagyaróvár - 1.8 Sol Elegant - Ennek feltűnően ferdén áll a csomagtér ajtaja (jobb oldalt nagyobb a hézag).
Székesfehérvár - 2.0 Sol Elegant

Köszi
 
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.11 20:25:56 írta Kartacs »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2777 Dátum: 2015.03.11 20:25:00 »
Szóval ha jól vettem ki a szavaidból: 1.6 misi körül van a keret vége.

Na ennyiből lehet venni jó T25 Avensist, csak nagyon gyorsan le kell csapni a jókra, mert bizony nagyon gyorsan elmennek.  :yes:

Még egy kérdés:
Mi a helyzet a Corollákkal?
Csak mert városi használatra, ilyen keretből lehet, hogy inkább E12 faceliftes Corollákat néznék, ha nem kell nekik okvetlenül az Avensis adta plussz hely.  ;)
Volt ilyen autóm, imádtam (imádom  :wub: ), szóval ajánlom!



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2778 Dátum: 2015.03.11 20:32:33 »
Szóval ha jól vettem ki a szavaidból: 1.6 misi körül van a keret vége.

Na ennyiből lehet venni jó T25 Avensist, csak nagyon gyorsan le kell csapni a jókra, mert bizony nagyon gyorsan elmennek.  :yes:

Még egy kérdés:
Mi a helyzet a Corollákkal?
Csak mert városi használatra, ilyen keretből lehet, hogy inkább E12 faceliftes Corollákat néznék, ha nem kell nekik okvetlenül az Avensis adta plussz hely.  ;)
Volt ilyen autóm, imádtam (imádom  :wub: ), szóval ajánlom!

amik eddig szóba jöhettek 1,2-1,5m között.

De ez is inkább 1,2 max én még besegítek nekik egy picit...

Corollákat még nem néztem nagyon, de azok szerintem picik lennének, jó kocsik tudom van pár ismerősnek, de a Skodát is általában úgy megpakolták/tuk 1-1 alkalommal, mint a Mézga család... :D ezért jók ezek a nagy "bálnák" mert akkor csomagterük van mint egyes kombiknak, amúgy is kombit akartak, de ennek a T25-nek nagyobb a raktere már mint a Skodáé volt :)

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2779 Dátum: 2015.03.11 21:37:10 »
Erről esetleg mi a véleményetek?
Első volt amit megnéztünk, nagyon szép állapotú, szép ez a világos belső is bár lehet túl érzékeny/koszolódó lenne, de a kormány burkolata elég szembetűnően érdekesen állt, a képeken is látszik a közepe "repedt" és a teteje is hullámos nem igazán áll a helyén, lehet kidurrant a légzsák és vissza lett pattintva?

Erről már kiderítettem fű alatt a volt tulajt és beszéltünk is vele, valós minden infó, de meg sem mondom mennyiért adta be a kereskedésbe az öreg doki, pofátlan mennyit tesznek rá, majd kitálalok nekik kíváncsi leszek mit mondanak...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2780 Dátum: 2015.03.11 21:43:45 »
@ Kartacs:

Én eddig csak olvasgattam, és többnyire Matthew-val értek egyet. Nem biztos, hogy a T25 modellt erőltetném, mert sajna ez az árkategória, amit nézegetsz, nem a megkímélt, korrekt példányokat tartalmazza többnyire. Nem mondom, ki lehet fogni egy jó állapotú, sürgősen eladó autót ennyiért, de én nem építenék erre a lehetőségre.

Ellenben, miért nem nézegeted a T22 Wagonokat? Azoknak a reális teteje árban 1,1M. Ebből lehet alkudni. A fennmaradó tőkéből szinte bármit meg lehet rajta csináltatni, amit kellhet, de a vétel utáni "első nagy" szervizt, vagy gumivásárlást mindenképpen.
Sokkal jobb autó a T25, de az a modell árban jelentős többletbe kerül, egy-egy valóban szép példányért ma is simán elkérnek 1,8-2M-t. Bár, lehet, hogy csak "mi" vagyunk maximalisták, de miért ajánlanék olyan autót (1,5M körüliek), amiket valszeg magam sem vennék meg (az állapotuk, km futásuk, stb) miatt?
A T22-ből is hoznak be németből, csak az 1,8-asból elég keveset, többnyire a d4d-ket hordják.

Szóval, gondold át: ha 1,5M körüli összeged van autóra, akkor az kevés lesz a vásárlás utáni valószínűsíthetően meglévő hibák javítására. Egy 1,5M értékű autó mellé mindig kell legalább egy 200e Ft-os puffert hagyni. Tehát, máris 1,3M marad a keret autóra. Ebből T25-öt...  :no:
Viszont, nagyon szép T22-eseket simán, sőt, még marad is bőven pénzed.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2781 Dátum: 2015.03.11 22:20:13 »
@ Kartacs:

Én eddig csak olvasgattam, és többnyire Matthew-val értek egyet. Nem biztos, hogy a T25 modellt erőltetném, mert sajna ez az árkategória, amit nézegetsz, nem a megkímélt, korrekt példányokat tartalmazza többnyire. Nem mondom, ki lehet fogni egy jó állapotú, sürgősen eladó autót ennyiért, de én nem építenék erre a lehetőségre.

Ellenben, miért nem nézegeted a T22 Wagonokat? Azoknak a reális teteje árban 1,1M. Ebből lehet alkudni. A fennmaradó tőkéből szinte bármit meg lehet rajta csináltatni, amit kellhet, de a vétel utáni "első nagy" szervizt, vagy gumivásárlást mindenképpen.
Sokkal jobb autó a T25, de az a modell árban jelentős többletbe kerül, egy-egy valóban szép példányért ma is simán elkérnek 1,8-2M-t. Bár, lehet, hogy csak "mi" vagyunk maximalisták, de miért ajánlanék olyan autót (1,5M körüliek), amiket valszeg magam sem vennék meg (az állapotuk, km futásuk, stb) miatt?
A T22-ből is hoznak be németből, csak az 1,8-asból elég keveset, többnyire a d4d-ket hordják.

Szóval, gondold át: ha 1,5M körüli összeged van autóra, akkor az kevés lesz a vásárlás utáni valószínűsíthetően meglévő hibák javítására. Egy 1,5M értékű autó mellé mindig kell legalább egy 200e Ft-os puffert hagyni. Tehát, máris 1,3M marad a keret autóra. Ebből T25-öt...  :no:
Viszont, nagyon szép T22-eseket simán, sőt, még marad is bőven pénzed.

Köszi szépen a javaslatot / észrevételt.
Értem mit mondasz, mondtok és jogos, ezért nem fogom elkapkodni, átrágom még a szülőkkel is...

Viszont 2000-es skoda kombi volt nem mai gyerek volt, és egy ugyanolyanba átülni közel 1m-ért... (ahogy látom van kb 20db belőle a neten és 6-800e között ingáznak... 1m egy ilyenért adni (lehet azok már patikák, de elsőre is túlzásnak tűnik) haladni kell a korral sajnos vagy nem,  de egy ugyanolyan idős kocsiba átülni, akkor már vesznek mást, 1M -ig sok lehetőség van még, csak ez már nyilván egy minőségibb előrelépés lenne, de tény, hogy 1,5m-tól indulnak meg akkor a normálisabb példányok, de mindig ki lehet fogni 1-1 jót, csak idő kérdése, amiből most nincs sok. :) :(

Köszönöm

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2782 Dátum: 2015.03.12 08:03:42 »
Ha lehetne kérnem, tereljük vissza a témát a fogyasztásra ebben a topikban.
A motorok, olajevés és milyen autót vegyek máshová tartozik.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2783 Dátum: 2015.03.12 09:09:33 »
Ha lehetne kérnem, tereljük vissza a témát a fogyasztásra ebben a topikban.
A motorok, olajevés és milyen autót vegyek máshová tartozik.


Jogos!  :yes:

Àttennéd a Kartacs kollégával folytatott beszélgetést az "Avensis, mi más?" topikba?  :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

mizsu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2784 Dátum: 2015.03.15 09:59:47 »
Sziasztok
Olvasgattam vissza de valszeg elkerülte a figyelmem....2.4 automata avensis fogyasztás érdekelne, van aki ilyen típust ül?
Facelift 2.0 D4D Sol kombi

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2785 Dátum: 2015.03.15 14:26:34 »
10 liter vegyesben. ez alá vidéken le lehet menni, budapesti székhellyel nem nagyon.

mi ez a 2.4-es mizéria újabban?  :hmmmm:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2786 Dátum: 2015.03.15 16:58:38 »
itt az új rekordom a géppel.  :) Közvetlenül tankolás(nullázás) után volt egy közel 40km etap,egy vidéki erdős útszakaszon. 80-90km/h között,de egy két megállás-elindulás,és előzés is volt benne. Azért alapjában véve nagyon óvatosan,de még mindig forgalmat nem feltartva,de figyelve.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2787 Dátum: 2015.03.15 17:07:23 »
Grat! Nagyon szép érték.  :clap:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2788 Dátum: 2015.03.16 09:00:58 »
Köszi!  :) :ser:

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2789 Dátum: 2015.03.16 19:54:47 »
Sziasztok,

Átlagom 10,68 amiben minden van. A héten feldobom a 17-es nyárikat, kiváncsi leszek utána hogyan alakul.